Editörler : E.Kayı Han

hayatiminhatasi
Aday Memur
03 Ekim 2022 19:56

Sayın cumhurbaşkanınımız 2022 yılı içerisinde gerekli adımları atacağız dedi ise müjdeli haberin 8 aralık yargı çalışanları gününde verileceği kanaatindeyim.

kral3455
Yasaklı
04 Ekim 2022 10:05

Kesinlikle Adalet Hizmetleri Sınıfı için çaba göstermeliyiz. Seçimlerden önce sesimizi duyurmamız gerekiyor. Diğer bakanlıklara göre iş yükümüz çok fazla. GİH sınıfına göre özlük haklarımız mevcut, bu durumun değişmesi gerekiyor. Sendikalar ve gerekse bireysel çabalar ile sesimi duyurmalıyız. Adalet Hizmetleri Sınıfı özlük ve ekonomik haklarımız düzelteceği, emeklerimizin karşılığını alabilmemiz adına çok önemlidir. Gereken desteği mutlaka verelim, editör tarafından haber yaptırılarak bu haklı talebimizin sesini duyuralım. Gereken önemi tüm bakanlık çalışanlarımızın vermesi gerekiyor.

MUTLUM61
Kapalı
04 Ekim 2022 12:46

Kanaatimce bu hükümet bize bu meslek sınıfını tanımlandıracak adımları atmayacak.umutlar başka hükümetlere kalacak.....

Merhabaalaar
Aday Memur
04 Ekim 2022 19:34

Sayın bakanımız bugün saat 20.00'de 24 TV canlı yayınına konuk oluyor. Sesimizi duyurmaya çalışalım.

kemanizt9
Memur
05 Ekim 2022 00:13

Mevzu adalet bakanı veya cb değil ki biz birlik olabilen bir kesim değiliz. Birlik olacak bir sosyal medya grubumuz bile yok.

dca23
Şef
05 Ekim 2022 08:37

Sahsen ben izleyemedim. Bizlerle ilgili herhangi bir aciklamasi oldu mu?
Merhabaalaar, 2 yıl önce
Sayın bakanımız bugün saat 20.00'de 24 TV canlı yayınına konuk oluyor. Sesimizi duyurmaya çalışalım.

Merhabaalaar
Aday Memur
05 Ekim 2022 10:55

Maalesef
dca23, 2 yıl önce
Sahsen ben izleyemedim. Bizlerle ilgili herhangi bir aciklamasi oldu mu?

payitaht26
Kapalı
05 Ekim 2022 14:27

Çalışmalar devam ediyor..

İyi ki yıpranma verdiler yoksa sorulan soruya ne cevap vereceklerdi Allah muhafaza

dca23
Şef
05 Ekim 2022 15:17

kime yıpranma verdiler? katiplere öyle bir şey yok

KPSScocuk
Şef
05 Ekim 2022 15:52

Sizi temsil eden sendikaya üye olun arkadaşlar sizi kim savunuyor kim sesinizi duyurmaya çalışıyor ise o zaman birlik beraberlik belli olur başsız koyunu çevirme yaparlar yerler bu bu kadar net

terromolinos58
Yasaklı
08 Ekim 2022 18:28

verdikleri yipranmanin artisi yipranma hikayesi sadece 3 yil o da kagit uzerinde kaliyor zaten millet gecim sikintisindan emekli mi olabiliyor hic bir artisi yok bos isler..

EmmiEmmi
Kapalı
08 Ekim 2022 18:40

Adaletsen ve Cipder ortak çalışmalı bu konuda. Hatta bu sıralar çok sağlam baskı yapmaları lazım çünkü torba yasayla düzeltilecek birçok şey. Örneğin şeflere 3600 ek gösterge verilmesi konusu bu hafta torba yasaya eklendi. Biraz ellerini çabuk tutmalılar ve bize düşen görev ise Cipder ve Adaletsen'e baskı yapmalıyız

farik mümeyyiz
Aday Memur
09 Ekim 2022 00:44

Kendi bakanlığında çalışan memuruna; Hakim savcı ve "DİĞER PERSONEL" diyerek aşağılayan, yok sayan ve kendinden bile görmeyenler, bırakın sınıf oluşturmayı, maaş ödediklerine şükretmek lazım. Boşa hayal kurmayalım.

kral3455
Yasaklı
10 Ekim 2022 10:48

Kesinlikle hizmet sınıfımızın değişmesi gerekiyor. Sınıfımızın değişmesi halinde özlük ve mali haklarımız yenilenmiş olacaktır. Tazminat oranları, yan haklar vs. bunlar Adalet Bakanlığı personeli için ciddi bir iyileştirme demektir. Bu süreçte sesimizi olduğundan daha fazla çıkartmalıyız. Seçim sürecinde kazanımlar elde edebiliriz, sendika ve kuruluşlar ile personel tüm taleplerini dile getirmelidir.

EmmiEmmi, 2 yıl önce
Adaletsen ve Cipder ortak çalışmalı bu konuda. Hatta bu sıralar çok sağlam baskı yapmaları lazım çünkü torba yasayla düzeltilecek birçok şey. Örneğin şeflere 3600 ek gösterge verilmesi konusu bu hafta torba yasaya eklendi. Biraz ellerini çabuk tutmalılar ve bize düşen görev ise Cipder ve Adaletsen'e baskı yapmalıyız

Mustafa-04
Aday Memur
12 Ekim 2022 03:11

Bence de bizi temsil eden bir sendikaya geçmeliyiz.

KPSScocuk, 2 yıl önce

Sizi temsil eden sendikaya üye olun arkadaşlar sizi kim savunuyor kim sesinizi duyurmaya çalışıyor ise o zaman birlik beraberlik belli olur başsız koyunu çevirme yaparlar yerler bu bu kadar net

CemHT34
Aday Memur
12 Ekim 2022 11:38

Uzun yıllardır elde edilemeyen hak ve menfaatler...

Demek ki ciddi sorunlar var. Birlik ve beraberliğin kısmen sağlanması arzu edilene ulaştırmayacaktır. Tam anlamıyla sağlanmasının ise uzun süre mümkün olmayacağı kanaatindeyim. Türk toplumunun davranış sathı bireysellik fenomenine eğilmiş durumda. Birlik ve beraberlik için gerekli insani özellikler tozlu raflarda.. Bu nedenle bir süre daha ayrı başlardan ses çıkarmakla yetineceğimizi düşünüyorum.

TazecikKatip
Aday Memur
12 Ekim 2022 14:14

Bu bakanlıkta asla birlik ve beranerlik yaşanmaz. Promosyon haramdır, iban at çorba parası atayım, kardeş 8,750 neyine yetmiyor, bilirkişilik yaparken adliyenin A4'ünü kullanıyorum, ebesinin hörekesinde sürgün bir ilçedeyim maaşım kirayada ulaşıma da yetiyor diyen boş insanlar olduğu sürece buradan birlik beraberlik beklemek büyük bir hayal olur.

kral3455
Yasaklı
14 Ekim 2022 10:05

Bu düşüncedeki insanlar yüzünden birlik ve beraberlik bakanlığımızda sağlanamıyor haklısın. Bu mantıktaki personeller görmezden gelinmesi gerekiyor. Şu 6-8 aylık süreçte her türlü kazanım sağlanması adına bir fırsat bunu birlik olarak başarabiliriz. Diğer bakanlıklar bir bütün şeklinde hareket ederek özlük ve mali haklarında iyileştirmeler kazanırken Adalet Bakanlığı personelleri de bu süreci mantıklı geçirmesi gerekiyor.

TazecikKatip, 2 yıl önce

Bu bakanlıkta asla birlik ve beranerlik yaşanmaz. Promosyon haramdır, iban at çorba parası atayım, kardeş 8,750 neyine yetmiyor, bilirkişilik yaparken adliyenin A4'ünü kullanıyorum, ebesinin hörekesinde sürgün bir ilçedeyim maaşım kirayada ulaşıma da yetiyor diyen boş insanlar olduğu sürece buradan birlik beraberlik beklemek büyük bir hayal olur.

dca23
Şef
27 Ekim 2022 10:50

Şu konuyu 2. sayfanın sonundan 62. sıradan hortlatıp yukarıya almak gerçekten bir adalet bakanlığı personeli olarak beni üzüyor. Şu editörlerin hiç mi duyumu yok? Söz verilen adalet hizmetleri sınıfı ile ilgili bir çalışma var mı?

farukerennn
Aday Memur
27 Ekim 2022 11:21

Yıllardır memurlar.net giriş yapmıyordum sırf bu konuya destek amaçlı girdim , forum editörlerinin bu konuya hassasiyet gösterip elini taşın altına koyması, güzel bir haber yapması adalet teşkilatının genel bir beklentisidir . Gerekeni yapın artık .

Toplam 90 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi