Editörler : supporters.
«279280281282283284285286287288289290»
12 Haziran 2021 16:19

Umarım bu ay sonlarında sonuçlar açıklanır.

murtanyan, 3 yıl önce

Hocam son aldığım bilgiye göre şubat döneminde epey bir dosyanın ya yedek ya da asil jürinin (genellikle tek bir jüri üyesi) bildirimi ile etiğe sevk edildiği yönünde. Dün Aygül hocanın söylediğini ben de teyit edeyim. Pekçok aday için jürilerden yeniden incelenme istenmiş. Etiğe sevk konusunda sağlık, eğitim ve sosyal bilimler önde geliyor. Ayrıca 31 mayıs toplantısında yalnızca tek dosya giren değil, 2-3 dosya giren jüri raporları da karara bağlanmış. Yani çok sayıda açıklama gelecek gibi şubat döneminden.. 7-8 haziranda etik toplantıları var. Aynı dönemde ki muhtemelen 4 haziranda itiraz komisyonu toplanacak deniliyor. Sonuç açıklamalar özellikle 20 mayıs toplantısında karara bağlanan dosyalar çok yakında (belki bu mesajı attığımda) açıklanacak denildi. 26 mayısın adalet bakanlığı süreci tamamlandı ve çok sayıda sonuç üak a ulaştı. 31 mayıs ise 3 haziranda gönderilecek çünkü 31 mayıs toplantısında rekor sayıda adayın ele alındığı bir liste olduğu söyleniyor. Eğer böyle ise sonuçlar 8-11 haziran arası açıklanacaktır. Ancak ben temkinli olup 18 haziran ve öncesinde açıklama bekliyorum.

Ydocent
Şef
13 Haziran 2021 03:01

Bu açıklayıcı olmuş gerçekten.

Şimdiye kadar duyduklarımiz hangi toplantının ekleri o zaman?

31 mayıs ve sonrası listeleri önümüzdeki süreçte mi duyacağız.

aklınıkullanan, 3 yıl önce

Umarım bu ay sonlarında sonuçlar açıklanır.

Ydocent
Şef
13 Haziran 2021 03:06

Mayis 2021 başvurusunun jurileri bu ay belli oluyor. Basvuru az.

Ağustos olmadan öğrenecekler galiba sonuclari.

Mart 2020 mağduruyum. Yine de dik durmayı başarıp Subat 2021 basvurusu yaptım. Mayıs 2021 sonucunun bizim basvurudan önce sonuclanmasi gerçekten incitici olacak benim için.

etik abone
Şef
14 Haziran 2021 10:49

2018 nisan başvurusu ile başladım bu hikayeye...geçen hafta öğrendim doçentliğimi...tam 4 yıl ve 4 başvuru ...sizleri çok iyi anlayan biri olarak emek veren herkese ayrı ayrı dua ediyorum.

Benim Doçent olmam yetmiyor bana . Sistemin düzeltilmesini istiyorum. UAK çalışma programının açıklanması bu belirsizliğin yok edilmesi gerekiyor...

Çok zor olduğunu biliyorum ama lütfen bu dönemde üretin ve hayata katılın

14 Haziran 2021 10:57

2019 Mart'dan beri hikayem devam ediyor. En azından forma moral verici olumlu yazılar yazın. Umarım bu ay sonu veya Temmuz başı sonuç açıklanacaktır. Herkese sabır diliyorum.

etik abone, 3 yıl önce

2018 nisan başvurusu ile başladım bu hikayeye...geçen hafta öğrendim doçentliğimi...tam 4 yıl ve 4 başvuru ...sizleri çok iyi anlayan biri olarak emek veren herkese ayrı ayrı dua ediyorum.

Benim Doçent olmam yetmiyor bana . Sistemin düzeltilmesini istiyorum. UAK çalışma programının açıklanması bu belirsizliğin yok edilmesi gerekiyor...

adaydoc1
Memur
14 Haziran 2021 12:20

Hocam peki bu şubat döneminde asgari ve etiğe bırakılanlar için sisteme bir işleme yapılıyor mu? Ben hala jüri sürecinde görünüyorum mesela, yine de asgari neyse de etik incelemeyi sisteme işlerler miydi? Bekledikçe aklıma tonla soru doluyor. Çok zaman olmadı biliyorum, yıllardır bekleyen arkadaşlarımızın yanında şımarıklık gibi görünecek ama inanın çalışasım gelmiyor artık.

murtanyan, 3 yıl önce

Hocam son aldığım bilgiye göre şubat döneminde epey bir dosyanın ya yedek ya da asil jürinin (genellikle tek bir jüri üyesi) bildirimi ile etiğe sevk edildiği yönünde. Dün Aygül hocanın söylediğini ben de teyit edeyim. Pekçok aday için jürilerden yeniden incelenme istenmiş. Etiğe sevk konusunda sağlık, eğitim ve sosyal bilimler önde geliyor. Ayrıca 31 mayıs toplantısında yalnızca tek dosya giren değil, 2-3 dosya giren jüri raporları da karara bağlanmış. Yani çok sayıda açıklama gelecek gibi şubat döneminden.. 7-8 haziranda etik toplantıları var. Aynı dönemde ki muhtemelen 4 haziranda itiraz komisyonu toplanacak deniliyor. Sonuç açıklamalar özellikle 20 mayıs toplantısında karara bağlanan dosyalar çok yakında (belki bu mesajı attığımda) açıklanacak denildi. 26 mayısın adalet bakanlığı süreci tamamlandı ve çok sayıda sonuç üak a ulaştı. 31 mayıs ise 3 haziranda gönderilecek çünkü 31 mayıs toplantısında rekor sayıda adayın ele alındığı bir liste olduğu söyleniyor. Eğer böyle ise sonuçlar 8-11 haziran arası açıklanacaktır. Ancak ben temkinli olup 18 haziran ve öncesinde açıklama bekliyorum.

byrous
Aday Memur
14 Haziran 2021 12:32

Selam hocam, asgari sonucu ile etiğe inceleme arasında farklı bir yaklaşımmı var?

veya hangisi daha önemli veya önemsiz, hangisi geri döndürülebilir görünüyor?

adaydoc1, 3 yıl önce

Hocam peki bu şubat döneminde asgari ve etiğe bırakılanlar için sisteme bir işleme yapılıyor mu? Ben hala jüri sürecinde görünüyorum mesela, yine de asgari neyse de etik incelemeyi sisteme işlerler miydi? Bekledikçe aklıma tonla soru doluyor. Çok zaman olmadı biliyorum, yıllardır bekleyen arkadaşlarımızın yanında şımarıklık gibi görünecek ama inanın çalışasım gelmiyor artık.

adaydoc1
Memur
14 Haziran 2021 12:47

Hocam asgari şartları sağlamayan dosyalan için yeni yayın ekleyip bir dönem sonrasında başvurma hakkımız söz konusu, ancak bilgiğim ve yakın çevremde gördüğüm üzere özellikle sağlık alanında etiğe verilenlerin hali harap. 2 yıldır uğraşan arkadaşlarım var. Bu nedenle asgariden kalmayı kötünün iyisi görüyorum ben. Elbette hiçbirimizin başına gelmesini dilemem. Yalnız burada sistem değil sistemsizlik hakim olduğundan herşey birbirine karışmış durumda. Yine de asgari ve başarısız durumları etik ihlalden kat be kat iyidir diye düşünüyorum. En azından hakkınızda bir şaibe oluşmuyor bir sonraki jürinin aklında..

byrous, 3 yıl önce

Selam hocam, asgari sonucu ile etiğe inceleme arasında farklı bir yaklaşımmı var?

descares
Aday Memur
14 Haziran 2021 14:19

Şubat dönemi için bu hafta bir açıklama olur mu? Aygül hocanın öngörüsüne/bilgisine ihtiyacımız var.

14 Haziran 2021 14:36

Kurumu arayıp dosyasının durumunu soran var mı arkadaşlar?

Dr.doc.dr
Genel Müdür
14 Haziran 2021 14:36

Hocam size de çok geçmiş olsun sadece 1 haftada ömrümden ömür gitti, inşallah bizimkilerin de sonu güzel olur. Herkes kaderine yazılanı yaşıyor.

İtiraz dilekçesi veren hocalarım toplantı tarihi hakkında bilgi alabilirlerse burdan paylaşırlarsa çok sevinirim ne telefonla ne maille ÜAK a ulaşabiliyorum

etik abone, 3 yıl önce

Dr.doc.dr
Genel Müdür
14 Haziran 2021 14:37

Etik, asgari ve başarısız içinde en iyisi asgari en azınsan bir sonraki döneme başvurabiliyorsun. Kötünün iyisine sevinir olduk halimize o kadar üzülüyorum ki, dilerim bu haksızlıkları yapanların da yanına kalmaz

byrous, 3 yıl önce

14 Haziran 2021 14:39

Şu aralar bir sakinlik söz konusu olsa gerek. Ben de bunu fırsat bilip bir arayayım, dosyamın durumunu, neden henüz açıklanmadığı ile ilgili bir sorunun olup olmadığını veya en azından sürece dair bir öngörü olup olmadığını öğrenmek istedim. O sebeple aradım, lakin bizim alana bakan bayan, uzun süren meşgul çalma ardından nihayet telefonunu çaldırabilmiş olmama rağmen, sanki yemin etmiş gibi açmıyor, açmıyor ve yine açmıyor.

Sizde durum nasıl acaba?

Dr.doc.dr
Genel Müdür
14 Haziran 2021 14:58

Hocam ben de itiraz komisyonu ne zaman toplanır diye sormak için İkbal hanım ile ve Hasan Bey'e (Mühendislik) ulaşamadım. Mail de attım ama dönüş yok henüz.

Teomancancelik, 3 yıl önce

Şu aralar bir sakinlik söz konusu olsa gerek. Ben de bunu fırsat bilip bir arayayım, dosyamın durumunu, neden henüz açıklanmadığı ile ilgili bir sorunun olup olmadığını veya en azından sürece dair bir öngörü olup olmadığını öğrenmek istedim. O sebeple aradım, lakin bizim alana bakan bayan, uzun süren meşgul çalma ardından nihayet telefonunu çaldırabilmiş olmama rağmen, sanki yemin etmiş gibi açmıyor, açmıyor ve yine açmıyor.

Sizde durum nasıl acaba?

Dr.CagriB
Aday Memur
14 Haziran 2021 15:04

Hocam saat farkiyla tam olarak ayni seyleri yasadimbugun.. saygilarimla

Teomancancelik, 3 yıl önce

Sizde durum nasıl acaba?

_chatnoir_
Aday Memur
14 Haziran 2021 15:25

Alanım Sağlık ve Şubat 2021 başvurusuyum.

Bugüne öğleden sonra 2 tane asil jüri üyem silinmiş. Yerine 2 yedek jürim asil olmuş jüri listesinde. Rapor yazmamış ya da çekilmiş olabilirler sanırım.

Aklıma şu senaryo geliyor, eğer jüri listem bugünlerde bu şekilde değişiyorsa, ismi silinen jürilerimde 1 er dosya vardı. Kalanlarda ise en az 2 dosya olabilir.

Mantıklı mı? Ne dersiniz?

paralaks36
Aday Memur
14 Haziran 2021 17:16

Bugün doçentlik bilgi sisteminden kayıtlı numarama hem mesaj hem de mail geldi. fakat durumumda hiç değişiklik yok. Güncel durumum jüri süreci olarak görünüyor. Ne olmuş olabilir. Özellikle Aygül.Bahar, murtanyan hocalarım ne dersiniz?

Civil12
Aday Memur
14 Haziran 2021 17:19

Hocalarım merhaba, Ben 2021 Şubat doçentlik başvurumu inşaat mühendisliği bölümünden yapmıştım. Bugün 10.06.2021 toplantısında sadece bir jüri üyemin 2 adet tek isimli yayınımın şaibeli/ yağmacı dergi olmasını sebep göstererek beni asgariden bıraktığını mail ve kısa mesaj ile öğrendim. Bir itiraz dilekçesi yazmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirm. Teşekkürler.

Uluhanktr
Aday Memur
14 Haziran 2021 20:02

Burda bi hoca jurilerin üzerine tıklayınca mavi oluyorsa raporlar girilmiştir diyorlar dedi öyle bişiyinde olmadığını öğrenmiş olduk lol

14 Haziran 2021 22:17

Civil12 Hocam içerikte neyi ifade etmiş o önemli, eğer paralı demiş ise yayın tarihi önemli

Toplam 8769 mesaj
«279280281282283284285286287288289290»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi