Editörler : "eskiyara"Pangaea
14 Mayıs 2011 18:59

İsteğe bağlı yer değiştirme suretiyle atamalar (Yönetici) Başladı

MADDE 21 ? (Değişik birinci fıkra : 15.5.2010/27582 RG) (1) Eğitim kurumu yöneticileri, bulundukları eğitim kurumunda en az iki yıl görev yapmış olmak kaydıyla il içinde, görev yaptıkları yönetim kademesiyle aynı kademedeki eğitim kurumu yöneticiliklerine yer değiştirmek için bu Yönetmelik ekinde yer alan Ek-1 Yöneticilik İstek Formu ile en fazla on eğitim kurumunu tercih etmek suretiyle başvuruda bulunabilirler. Daha alt veya bu Yönetmelikte aranan şartları taşımak kaydıyla daha üst kademedeki eğitim kurumu yöneticiliklerine atanacaklarda süre kaydı aranmaz.

(2) Daha önce eğitim kurumu yöneticiliği yapmış olanlar, il içinde görev yaptıkları yönetim kademesiyle aynı ya da daha alt veya bu Yönetmelikte aranan şartları taşımak kaydıyla daha üst kademedeki eğitim kurumu yöneticiliklerine yeniden atanmak için bu Yönetmelik ekinde yer alan Ek-1 Yöneticilik İstek Formu ile en fazla on eğitim kurumunu tercih etmek suretiyle başvuruda bulunabilirler.

(3) Bu Yönetmeliğin 25 inci maddesinin ikinci fıkrasında sayılanlardan bu Yönetmelikte aranan şartları taşıyanlar, il içinde duyurusu yapılan eğitim kurumları yöneticiliklerine atanmak üzere, bu Yönetmelik ekinde yer alan Ek-1 Yöneticilik İstek Formu ile en fazla on eğitim kurumunu tercih etmek suretiyle başvuruda bulunabilirler.

(4) Bu maddenin 1 inci, 2 nci ve 3 üncü fıkralarında sayılanların başvuruları birlikte alınır. Bunlar bu Yönetmelik ekinde yer alan Ek-2 Yönetici Değerlendirme Formu üzerinden yapılan değerlendirme sonucu almış oldukları puana göre tercihleri de dikkate alınarak puan üstünlüğü esasına göre atanırlar.

Yagmur_58
Memur
14 Mayıs 2011 19:02

Türk Eğitim-Sen in konu ile ilgili bakanlıga yazdığı yazı

http://www.turkegitimsen.org.tr/konsol/upload_doc/mevzuat_pdf/yoneticilerin_istege_bagli_yer_degistirme_atamalari_1515_13052011.pdf

Yagmur_58
Memur
14 Mayıs 2011 19:04

Edirne MEM duyuruya çıktı

http://edirne.meb.gov.tr/_tempClass/2011_mudurlukduyurusu.pdf

Yagmur_58
Memur
14 Mayıs 2011 19:06

Konya MEM istege bağlı yer değiştirme duyurusu

http://konya.meb.gov.tr/index1.html

eyavuz26
Aday Memur
14 Mayıs 2011 19:09

yeniden atamalar dahil mi bu atamalara

memurum_77
Şef
14 Mayıs 2011 20:50

evet arkadaslar konya mebdekı duyura da yenıden atama dahıl mı?çunku 21 maddeye o da gırıyor

memurum_77
Şef
14 Mayıs 2011 21:26

edirne beraber yapıyor konyanınkı muğlak

memurum_77
Şef
14 Mayıs 2011 21:31

baya bı ınceledım ama sanırım yenıden atama yok.

memurum_77
Şef
14 Mayıs 2011 21:34

eger gercekten sadece yer değişikliğiyaparlarsa bu atama iptal olur bakın yönetmeliğin 4.madde ne dıyor.:

MADDE 21 ? (Değişik birinci fıkra : 15.5.2010/27582 RG) (1) Eğitim kurumu yöneticileri, bulundukları eğitim kurumunda en az iki yıl görev yapmış olmak kaydıyla il içinde, görev yaptıkları yönetim kademesiyle aynı kademedeki eğitim kurumu yöneticiliklerine yer değiştirmek için bu Yönetmelik ekinde yer alan Ek-1 Yöneticilik İstek Formu ile en fazla on eğitim kurumunu tercih etmek suretiyle başvuruda bulunabilirler. Daha alt veya bu Yönetmelikte aranan şartları taşımak kaydıyla daha üst kademedeki eğitim kurumu yöneticiliklerine atanacaklarda süre kaydı aranmaz.

(2) Daha önce eğitim kurumu yöneticiliği yapmış olanlar, il içinde görev yaptıkları yönetim kademesiyle aynı ya da daha alt veya bu Yönetmelikte aranan şartları taşımak kaydıyla daha üst kademedeki eğitim kurumu yöneticiliklerine yeniden atanmak için bu Yönetmelik ekinde yer alan Ek-1 Yöneticilik İstek Formu ile en fazla on eğitim kurumunu tercih etmek suretiyle başvuruda bulunabilirler.

(3) Bu Yönetmeliğin 25 inci maddesinin ikinci fıkrasında sayılanlardan bu Yönetmelikte aranan şartları taşıyanlar, il içinde duyurusu yapılan eğitim kurumları yöneticiliklerine atanmak üzere, bu Yönetmelik ekinde yer alan Ek-1 Yöneticilik İstek Formu ile en fazla on eğitim kurumunu tercih etmek suretiyle başvuruda bulunabilirler.

(4) Bu maddenin 1 inci, 2 nci ve 3 üncü fıkralarında sayılanların başvuruları birlikte alınır. Bunlar bu Yönetmelik ekinde yer alan Ek-2 Yönetici Değerlendirme Formu üzerinden yapılan değerlendirme sonucu almış oldukları puana göre tercihleri de dikkate alınarak puan üstünlüğü esasına göre atanırlar.

yanı dahası yok beraber yapmak zorunda.

14 Mayıs 2011 22:34

konya yönetmelık kısmına 2010 atama kılavuzunu koymus ne olacagı bellı değil yer değiştirme mi yoksa yer değiştirme artı atamamı

hocatatilde
Aday Memur
15 Mayıs 2011 00:37

Bu atamalar sadece sınavı kazananlar için yanılmıyorsam (Müdür yardımcılığı için). 6 ay görevlendirme müüdür yardımcılığım var da onun için soruyorum :)))

yörük33gülnar
Aday Memur
15 Mayıs 2011 11:38

Arkadaşlar gerçekten yanlış yapılıyor. Şimdi personel genel müdürlüğünün 25.02.2011 sonra yapılan atamaların ödüller düşülerek tekrar hesaplanarak gerekli işlemlerin yapılması ile ilgili yazısı var. Şimdi yer değişikliği duyurusuna çıkan illere bakıyorum . Ödüller yerlerini koruyor. Yani ödülleri değerlendirmeye alıyorlar. Bu da yanlış oluyor. Yani ben sedikelardan şunu beklerdim: Bir an önce taslaklardaki düzeltmeleri yaparak yeni yönetmeliği ve ek-2 yi acilen çıkartıp , ona göre önce sınavla atamaları daha sonra da yer değişikliklerini yapmak. Bence en akıllı ve mnatıklı olan bu. Çünki şidi yer değişikliğini yapacaksın ödüller var iptal edilecek mahkeme mahkeme. Onun için şu an en önemli iş yönetmeliğin ve yeni ek-2 nin bir an önce yayınlanması. Bunun gayri yapılan tüm işlemler saçmadır. Haksızlıktır.

yörük33gülnar
Aday Memur
15 Mayıs 2011 11:48

Bu personel genel müdürlüğü ne iş yapar arkadaşlar? Yahu şu an ek-2 torba yasa gereği hükmünü kaybetti. Yeni ek-2 çıkarılmadan nasıl ek-2 ye göre atama ve yer değiştirme yapılır? Şu an duyuruya çıksan bir çok meslek lisesi yine müdürsüz ve vekalete devam diyecek çünki şartı tutan yok. Ne yapmak lazım yeni yönetmeliği bir an önce tüm sendikaların ortak görüşü olarak çıkarmak. Yani : Yeni yönetmelik , yeni ek-2 yi çıkar. Sonra sınav puanına göre atamalarını yap. sonra isteğe bağlıları yap tertemiz olsun. Hatta ikisini bir de yapabilirsin. Yeterki yeni yönatmeliği ve yeni ek-2 yi çıkar. Bu işi bu kadar bilen yo kmu bu genel müdürlükte. Yoksa böyle cucuna hoşlarına mı gidiyor? Bundan zevk mi alıyorlar bilemedim.

Yagmur_58
Memur
15 Mayıs 2011 17:22

Ödüller eski ek-2 de olduğu için orada gözüküyor ancak değerlendirme dışı. Yani göz önünde bulundurulmayacak. Sicil notuda aynı şekilde ek-2 de var ancak değerlendirilmeyecek. MEBBİS başvuru modülünden bakarsanız sicil notlarınızın silindiğini göreceksiniz arkadaşlar.

Yagmur_58
Memur
15 Mayıs 2011 17:24

Personel genel müdürlüğünün genelgeleri var biliyorsunuz. " Atamalarda ödülleri vesicilleri değerlendirmeyin" şeklinde. Şubattan sonra yapılan atamalarda ek 2 de ödüller ve siciller değerlendirilmedi.

Yagmur_58
Memur
15 Mayıs 2011 17:27

arkadaşlar birde dikkatinizi çektimi bilmiyorum Anadolu Liseleri, Fen Liseleri, Öğretmen Liseleri, Spor Liseleri gibi okullar da listelerde yok. Neden? Çünkü bu konudada bakanlık genelgesi var yönetmeliğin 8/2 maddesinin yürütmesi durdurulduğu için bu okullardaki açıklar ilan edilemiyor ve atama yapılamıyor.

memurum_77
Şef
15 Mayıs 2011 17:59

yesım hocan anadolu lıselserının coğu dolu konyada .bır tek fen lısesı var ı oraya daha oncekı atamada bır öğrt basvurdu atamasını yapmadılar o da dılekçe verdı atama olursa mahkemeye gıderım dıye.o yuzden yenı yonetmelık beklenıyor oraya atama yapmak ıcın.o kısının adını da bılıyorum ama burda soylemek doğru olmaz.cunku aynı okulda beraber calısıyoruz

scientist81
Aday Memur
16 Mayıs 2011 09:36

mart 2010 da sınav puanıyla müdür yardımcısı olarak ataması yapılanlara yerdeğiştirme hakkı var mı?

otuken
Aday Memur
16 Mayıs 2011 12:19

Malatya ne zaman açar bilgisi olan var mı?

mmelih_25
Aday Memur
16 Mayıs 2011 21:58

şimdi bu isteğe bağlı atamalarda ek 2 den ödüller çıkarıl dımı çıkarılmadımı herkes ayrı birşey söylüyor...

earl_hickey
Şube Müdürü
16 Mayıs 2011 22:07

mmelih hocam şuan yürürlükteki yönetmelik ekinden kaldırılmadı daha.Fakat MEB'den, Yönetici atamaya ödül, sicil, ceza ayarı

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 12/04/2011 tarihli, 25223 sayılı ve ?Yönetici atama? konulu yazıları ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun sicil ve ödüle ilişkin hükümlerinde değişiklik yapılması nedeniyle yönetici atama yönetmeliğinin Ek?2 sinde uygulanmayacak kısımları açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 12/04/2011 tarihli, 25223 sayılı ve ?Yönetici atama? konulu yazılarında; ?Bilindiği gibi, 25/2/2011 tarihli ve Mükerrer 27857 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 13/2/2011 tarihli ve 6111 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılaması Hakkında Kanunla 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun sicil ve ödüle ilişkin hükümlerinde değişiklik yapılmıştır.

Bu itibarla, normlar hiyerarşisinde 13/8/2009 tarihli ve 27318 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmeliğe göre bir üst norm olan 6111 sayılı Kanunla 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili maddelerinin yürürlükten kaldırılmasına bağlı olarak, 11/4/2011 B.08.0.PGM.0.06.04-.10.06.01-1370/24945 sayılı Makam Onayı gereğince ilgi Yönetmeliğin Ek-2 Yönetici Değerlendirme Formunda değişiklik yapılıncaya kadar ilgi Yönetmeliğe göre atanacak eğitim kurumu yöneticilerinin değerlendirilmesinde Ek -2 Yönetici Değerlendirme Formunun "Ödüller, Sicil, Ceza" bölümünün yapılacak değerlendirmede 6111 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği 25/2/2011 tarihinden sonra dikkate alınmaması, bu tarihten sonra duyuruya açılarak yapılan atamalarda duyuru ve başvuru sınırlılığında EK-2 Formu "Ödüller, Sicil, Ceza" bölümü olmadan yeniden değerlendirmeye alınması ve buna bağlı olarak oluşacak puan üstünlüğüne göre atama yapılması, 25/2/2011 tarihinden önce yapılan değerlendirmelerde ise EK -2 Yönetici Değerlendirme Formunun "Ödüller, Sicil, Ceza" bölümünün dikkate alınarak değerlendirme yapılması gerekmektedir.? açıklamasında bulundu.

25/2/2011 tarihinden sonra yani ödül,ceza,sicil olmayacak yapılan değerlendirmelrde

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi