Editörler : Pangaea
12 Temmuz 2017 04:24

Ne yapmalıyım?

Arkadaşlar branşım okul öncesi kpss puanım 86 ancak evlilik durumundan dolayı tercih yapamıyorum batı açıldığı için. Ancak kafamda şöyle bir soru işareti var 6 yıl çakılı kalma durumu kalkabilir mi sizce malum önümüzde seçimler de var. Ben atanıp bir yıl gitsem şansımı denesem diye düşünüyorum bir yandan da kaldırılmazsa 6 yıl orda kalamam eşim özel sektörde çalışıyor gelme gibi lüksü yok. İstifa edersem bir daha ne zaman öğretmen olabilirim. Bu yıl çok emek verdim çok hazırlandım çok şükür karşılığını aldım ama bir işe yaramıyor şuan. Lütfen akıl verin ben gibi durumda olan varsa onlar da fikirlerini yazarsa çok sevinirim. İki gündür ismet yılmaza sövmekten bıktım başımızdaki hal yiyicilerden bıktım kendimi hiç bu kadar çaresiz hissetmedim atanmayı çok istiyorum ama ne yapacağım bilmiyorum ??

galenus
Aday Memur
12 Temmuz 2017 05:40

gelecegin hakkinda kendin karar verecek seviyedesin, burdaki kimse seni tanimiyor.

12 Temmuz 2017 06:04

Tabiki öyle. Yazma amacım buradaki arkadaşlardan empati yaparak düşüncelerini öğrenmek.yoksa biri bana yaz git derse hemen tercih yapacak değilim.sadece şuan çaresizim.

galenus, 7 yıl önce

gelecegin hakkinda kendin karar verecek seviyedesin, burdaki kimse seni tanimiyor.

galenus
Aday Memur
12 Temmuz 2017 06:14

Sinavdan once de sartlari biliyordun, cevabin sorunun icinde.

sinnury
Genel Müdür
12 Temmuz 2017 09:54

kısa vadede altı yıl şartının kalkması mümkün görünmüyor. ama atanma şansını yakalamışken ev hanımlığını tercih etmenizi de tavsiye etmem. bence ne olursa olsun gidin.

kevservet
Aday Memur
12 Temmuz 2017 10:06

Ismet yilmaz a ne diye sövüyorsunuz!!adamlar öğretmen atıyor ama sevgili ogretmenler parayla sahte evlilik yapacak kadar alçalmış ordaki öğrenciden okuldan şehirden kaçıyor devlet orda öğretmen tutmak icin bu çözümü buldu birilerinin ordaki eğitimi düşünmesi lazım . Ama sizin gibiler de sadece kendini düşünüp bakana söver . Bide ögretmen olmuşsunuz yazık gerçekten çok yazıkk !!!

englishman35
Kapalı
12 Temmuz 2017 10:09

Merve hanım hani bir tabir vardır ya çokafedersiniz ama millet bol ...ten oss..... ya da daha iyimser bir tabirle işkembe-i kübradan sallıyor... Ben de evliyim; bu konuyu defalarca da dile getirdim... Brkarolanlar için plan yapmak kolaydır.. şimdibu sözleşmeli öğretmenlik uygulaması henüz teorikte; pratikte yani uygulamada neyin eksik neyin yanlış neyin problemli olduğu daha 1 yıl bile olmamışken tespit edilemez..bekleyelim görelim; önümüzde 2019 seçimleri var. Bu ülke 2011de bütün sözleşmeli öğretmenleri bir KHK ile kadrolu yaptı; ne malum 2019 dabizim de inşallah öyle olmayacağımız ya da bir nebze olsun eş durumunda esnetme yapılmayacağı.... dolayısıyla size tavsiyem gönül rahatlığıyla gidin görevinizi yapın... Konuyla ilgili yazışmalarım için linki atıyorum... Saygılar...

http://forum.memurlar.net/konu/2268887/

kevservet
Aday Memur
12 Temmuz 2017 10:15

Küfrünüzü anlamadım anlamakda istemem. Saf çıkarcılık seviyesinde bir ahlakınızın oldugu belli ama.

englishman35, 7 yıl önce

Merve hanım hani bir tabir vardır ya çokafedersiniz ama millet bol ...ten oss..... ya da daha iyimser bir tabirle işkembe-i kübradan sallıyor... Ben de evliyim; bu konuyu defalarca da dile getirdim... Brkarolanlar için plan yapmak kolaydır.. şimdibu sözleşmeli öğretmenlik uygulaması henüz teorikte; pratikte yani uygulamada neyin eksik neyin yanlış neyin problemli olduğu daha 1 yıl bile olmamışken tespit edilemez..bekleyelim görelim; önümüzde 2019 seçimleri var. Bu ülke 2011de bütün sözleşmeli öğretmenleri bir KHK ile kadrolu yaptı; ne malum 2019 dabizim de inşallah öyle olmayacağımız ya da bir nebze olsun eş durumunda esnetme yapılmayacağı.... dolayısıyla size tavsiyem gönül rahatlığıyla gidin görevinizi yapın... Konuyla ilgili yazışmalarım için linki atıyorum... Saygılar...

http://forum.memurlar.net/konu/2268887/

englishman35
Kapalı
12 Temmuz 2017 10:17

Millet sahte evlilik yapıp batıya gelmeyi göze alacak kadar alçakça davranıyor düşüncenize katılıyorum; ancak bir açıdan da madalyonun diğer yüzünü de düşününüz...

1)Açılan tek bir bayı okulu yok

2)2016 KPSS girenler ve 2016 sonrası girenler mi sadece fedai ? Onlar neden sadece Doğuya mahkum ediliyor?

3)Doğudaki adam kaypaklık yaparak sahte bir şekilde evlenip batıya gidiyorsa; batıda da nice öğretmenler var daha hayatında Ankara'nın dahi Doğusuna geçmeyen... hayatı boyunca Çankaya'da Kadıköy'de veya Karşıyaka'da öğretmenlik yapan

4)Ben demiyorum ki dolu olmasın; evet olsun ama 6 yıl olacaksa batıdaki de buna dahil olsun; adam gibi mertçe kayırmadan hak yemeden dürüstçe kaypaklıkan uzak adam gibi ROTASYON dahilinde olsun; herkes sırayla 3 yıl Doğu 9yıl batı 3 yıl Doğu 9yıl batı şeklindeneden yapılamıyor?

5)Kendimizi kandırmanın anlamı yok... Ha bir gerçek de oturup bekleyeceğiz sistemle mücadeleettikçe insan kendisini ve ailesini üzüyor; hayırlısını Allah'tan dileyeceğiz...

Saygılar sunuyorum...

kevservet, 7 yıl önce

Ismet yilmaz a ne diye sövüyorsunuz!!adamlar öğretmen atıyor ama sevgili ogretmenler parayla sahte evlilik yapacak kadar alçalmış ordaki öğrenciden okuldan şehirden kaçıyor devlet orda öğretmen tutmak icin bu çözümü buldu birilerinin ordaki eğitimi düşünmesi lazım . Ama sizin gibiler de sadece kendini düşünüp bakana söver . Bide ögretmen olmuşsunuz yazık gerçekten çok yazıkk !!!

englishman35
Kapalı
12 Temmuz 2017 10:19

Küfür etmedim ben; bir deyim amiyane olduysa kusura bakmayın... Anlayam anlamıştır...

kevservet, 7 yıl önce

Küfrünüzü anlamadım anlamakda istemem. Saf çıkarcılık seviyesinde bir ahlakınızın oldugu belli ama.

kevservet
Aday Memur
12 Temmuz 2017 10:20

İnşaallah sizin gibiler atanmaz Allah vatanin her karış toprağında gorev yapabilecek güçte öğretmenler nasip eder. Çünkü ülkemize böyle karakterli ve güçlü insanlar lazım.

englishman35
Kapalı
12 Temmuz 2017 10:25

Ezberlenmiş sözler klasik cevaplar vermeyin; ben vatanın her köşesinde görev yaparım zaten.. Kıymetli arkadaşım bu dediğinize kayılıyorum ancak bunu iki taraflı söyleyin; sadece Doğudan kaçana değil; meslek hayatının yarısından çoğunu Ankara'nın batısında geçiren kazık çakmış neredeyse oralarda fosilleşecek ve Doğuya gitmeyen öğretmenlere de söyleyin... Doğudan kaçıp gelene kızalım evet; ama batıdan doğuya gitmeyene neden kızmıyoruz pardon ama ?

Ayrıcalık saf çıkarıcı bir ahlakım yok; yaptığım şey adaleti sağlama konusunda ortak bir esas dahilinde herkese eşit muamele yapılmasını talep etmek... Ben Doğuda 6 yıl kalacaksam eğer( eyvallah kalayım elbette) ; batıdaki Doğuya hiç gelmeyen adam da en azından benim kadar Doğuyuo soğuğu o karı o terör korkusunu o yokluğu hissedecek... eşit muamele öyle lafla peynir gemisi yürümez... İstanbul'da bilmem nerde zorunlu hizmeti bitirdim... oldu... gel bakalım bi Doğuya... lütfen insanlara eşit mesafede duralım... Saygılar...

kevservet, 7 yıl önce

İnşaallah sizin gibiler atanmaz Allah vatanin her karış toprağında gorev yapabilecek güçte öğretmenler nasip eder. Çünkü ülkemize böyle karakterli ve güçlü insanlar lazım.

kevservet
Aday Memur
12 Temmuz 2017 10:28

Terbiyesiz oldugunuzu anlamamak mümkün değil zaten.

englishman35, 7 yıl önce

Küfür etmedim ben; bir deyim amiyane olduysa kusura bakmayın... Anlayam anlamıştır...

Volfa22
Kapalı
12 Temmuz 2017 12:02

Milletin öğretmenliğini sorgulamak size düşmez!

Çaresiz kalmış bişey soruyor. Asıl empati yapamayan sizler öğrermen olmasın. Batıda ihtiyaç yok mu sanki. Doğuya çakılı atasın tamm ama batıya da atasın gördüğüm pek çok okulda ücretli nerdeyse kadrolu kadar. Ücretli kölelik size göre normal ama bi öğretmenin zorunluluktan hiç görmediği bilmediği bi yere gitmek istememesi yanlış.. baritıda kalmak isteyince karaktersiz yahut öğretmenlik için yetersiz oluyo size göre kafaya bak..

kevservet, 7 yıl önce

Volfa22
Kapalı
12 Temmuz 2017 12:05

İnşAllah sizin gbi ağzı beddualı sığ düşünceli empati yeteneğinden uzak kişiler atanamaz çocuklara yazık gerçekten.. bide sizin gbiler tercih yaparken hep batıyı yazmaya çalışır buradada edebiyat yapar.

kevservet, 7 yıl önce

Onceciokul
Kapalı
12 Temmuz 2017 12:30

Sonradan çıkacaksanız başkasının yerini işgal etmeyin lütfen. Bizler de hazırlanıyoruz ve artık çalışmayı bıraktık önümüzdeki kişiler 1 yıl sonra gelirim 6 yıl kalamam bilmem ne diye tercih yapıp bizim hakkımıza girmesinler lütfen bizler her şartta 6 yıl kalabiliriz orada seçimde gelmeye de bilir amaç doğuda çakılı ögretmen bırakmak gelmesinler batıya diye böyle bir sisteme geçiliyor sonradan gelip de hiçbir şeyden haberiniz yokmuş gibi tercih yapmayın şayet şahsi düşüncem işten çıktığınızda ömür boyu men edilmeli diye düşünüyorum ya hiç tercih yapmayın gidip orada hep kalabilecek kişilere engel olup hakkımıza girmeyin ya da gidin 6 yıl güzelce görevinizi yerine getirin. Tercih yaparken sadece kendinizi düsübmeyin lütfen.

kevservet
Aday Memur
12 Temmuz 2017 12:49

Aynen oyle . Mulaktta sorsalar doğuya gider misin diye giderim giderim derler ama mulakati gecince daha tercih yapmadan dogudan kacmanin planlarini yaparlar ! Gecen seneden belliydi böyle uygulama yapilacagi yeni olmus gibi davranmayin . Yapamayacaksaniz baskasininda hakkına girmeyin.

Onceciokul, 7 yıl önce

Sonradan çıkacaksanız başkasının yerini işgal etmeyin lütfen. Bizler de hazırlanıyoruz ve artık çalışmayı bıraktık önümüzdeki kişiler 1 yıl sonra gelirim 6 yıl kalamam bilmem ne diye tercih yapıp bizim hakkımıza girmesinler lütfen bizler her şartta 6 yıl kalabiliriz orada seçimde gelmeye de bilir amaç doğuda çakılı ögretmen bırakmak gelmesinler batıya diye böyle bir sisteme geçiliyor sonradan gelip de hiçbir şeyden haberiniz yokmuş gibi tercih yapmayın şayet şahsi düşüncem işten çıktığınızda ömür boyu men edilmeli diye düşünüyorum ya hiç tercih yapmayın gidip orada hep kalabilecek kişilere engel olup hakkımıza girmeyin ya da gidin 6 yıl güzelce görevinizi yerine getirin. Tercih yaparken sadece kendinizi düsübmeyin lütfen.

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
12 Temmuz 2017 14:45

siz buradaki her kafadan çıkan sese bakmayın gidin yerleşin eğer kalkmazsa evliliğinizi tehlikeye atmayın zira ben evli olsam eşimi altı sene benden ayrı bir yerde tutmam. burası türkiye 24 saat bile çok uzun o yüzden 6 seneye ne olur bilinmez. siz göreve başlayın sonrası Allah kerim.

Onceciokul
Kapalı
12 Temmuz 2017 15:19

Iyi misiniz arkadaşlar pazardan karpuz mu alıyorsunuz sonrası kerim falan ya gidip 6 yıl görevinizi yapacaksınız ya da başkasının hakkı olan yeri işgal etmeyeceksiniz. Bu nasıl bir vurdumduymazlık. Bizler ne olcaz? Şartlar ortada kimse sizi bir şeye zorlamıyor. Empatiden bahsederken kendiniz de empati yapabilseniz keşke.

ulubahtlıı
Kapalı
12 Temmuz 2017 16:47

2019 da oyle bir secim olacak ki aman aman.. su an bicak sirtinda zaten ulke.. tahminimce bu secimlerden onceki vaatler : bedelli askerlik , zorunlu hizmette af , sozlesmeli ogretmenligin kaldirilmasi yahut sartlarinda esneme.. sizi ilgilendiren bolume gelecek olursak sayet secim oncesi oylar birbirine cok yakin olursa ben kaldirilicagini dusunuyorm.. ozellikle 6 yil cakili kalma mevzusu ve eslerin birbirinden ayri kalmasi medyada dramatize edilip halkin algisi yonlendirilmeye calisilacaktr..hukumette bunun onune gecmek icin sozlesmeliyide kaldirdik diyip buyuk bir mujde olarak one surecek gibi geliyo..zira burasi once kayettirir soku yasatir sonra kaybettigini buldurur sevindirir.. toparlayacak olursam yukarida saydigim 3 sey bakanliktaki buyuk kamburlar zira ucunu de bekleyen cok insan var.. cok insan ise secimlerin kaderini etkiler.. ve hukumetlerde buyuk insan kitlelerini karsilarina almak istemezler.. hele ki boyle kirilgan ulkelerde

puccinia
Şef
12 Temmuz 2017 16:51

canım bakanım doğudaki çocuklar bilimden yoksun kalmasın diye 6 yıl kalacak çakılı öğretmen gönderiyor. İzmir ve çanakkaledekiler de dinsiz kalmasın diye din kültürü öğretmeni gönderiyor.bu öğretmenlerin evlilik yapıp kaçmasından çıkmadı anlamıyor musunuz. Kadro hakkımızı elimizden almaya çalışıyorlar

kevservet, 7 yıl önce

Toplam 63 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi