Editörler : "eskiyara"Pangaea
06 Temmuz 2020 22:44

Yaz tatili planı hakkında

şu çerçeve yaz tatılı planı konusunda ne düşünüyorsunuz

berfin-meb
Müsteşar
08 Temmuz 2020 07:57

Kaynaştırma öğrencileri ve özel eğitim öğrencileri için oluşturulacak bir program..

cemal3
Aday Memur
08 Temmuz 2020 15:23

zorunlu değil heralde

berfin-meb, 4 yıl önce

Kaynaştırma öğrencileri ve özel eğitim öğrencileri için oluşturulacak bir program..

berfin-meb
Müsteşar
08 Temmuz 2020 15:28

Kaynaştırma öğrenciniz varsa zorunlu..

cemal3, 4 yıl önce

zorunlu değil heralde

08 Temmuz 2020 18:45

Bize de geldi yazısı. Program hazirlaninca öğrenci bireysel olarak mı bu programı yürütecek bizim esligimizde mi acaba?

dilekkkce
Memur
08 Temmuz 2020 20:11

özel eğitim çocukları için uzaktan eğitim söz konusu mu

hagi_06
Şef
11 Temmuz 2020 08:38

Plan yapılıp veli takip edecekmiş mümkün değil...valla uzaktan eğitim zamanında MEB Eba TV de bu çocuklara yönelik görmezden gelindi. Suriyelilere bile Eba yayını verildi... Şimdide kaynaştırma ve engelli öğrenciye plan yap diyorlar. Çok saçma öğrenci ne durumda nasıl bilmeden planlama yapılmasını istemek ve veliden takibini beklemek gerçekten tuhaf.

berfin-meb
Müsteşar
11 Temmuz 2020 09:47

Çok doğru hocam..

Bu çocukların çoğu sıkıntılı, stresli çocuklar..

Bu kadar sıkı bir programı kaldıramayabilirler..

Daha esnek bir program düşünülmeliydi..

hagi_06, 4 yıl önce

Plan yapılıp veli takip edecekmiş mümkün değil...valla uzaktan eğitim zamanında MEB Eba TV de bu çocuklara yönelik görmezden gelindi. Suriyelilere bile Eba yayını verildi... Şimdide kaynaştırma ve engelli öğrenciye plan yap diyorlar. Çok saçma öğrenci ne durumda nasıl bilmeden planlama yapılmasını istemek ve veliden takibini beklemek gerçekten tuhaf.

jajacoelho
Genel Müdür
11 Temmuz 2020 10:12

denetlenmeyen hiçbir şey uygulanmaz...sınıftayken 2 dakika gözünü ayırınca bile kaşla göz arasında her türlü haşarılığı yapan çocuklardan veliyle beraber oturup etkinlik yapmasını bekliyorlar..çocuk ciddiye alır mı bunu ..alsa bile yapmazsa nolacak..veli ciddiye alır mı almazsa nolacak..öğretmen sordu : yaptınız mı yaptık dediler ..nerden bileceksin yaptığını ..neresinden tutsan elinde kalan absürt bir şey...hiçbir işe yaramayacağı %100 ancak bunun için plan yapıp mesai harcaması istenen öğretmen..harcadığın mesai tamamen gerçek uygulama boş olsa bile

berfin-meb, 4 yıl önce

Çok doğru hocam..

Bu çocukların çoğu sıkıntılı, stresli çocuklar..

Bu kadar sıkı bir programı kaldıramayabilirler..

Daha esnek bir program düşünülmeliydi..

gkgz123
Aday Memur
14 Temmuz 2020 10:57

yaptık oldu projesi.şirin görünme teknikleri.öğretmen uygulayamıyor.veli ne yapsın

Kuzgun14
Aday Memur
14 Temmuz 2020 14:52

Yakından çok başarı sağladık Uzaktan uzaya çıkacaz Dostlar alışverişte görsün
15 Temmuz 2020 22:46

Alaçatı düşünüyorum .

opel_astra
Aday Memur
17 Temmuz 2020 00:35

marmaris serin biraz onu düşünüyorum.

insanadayadayi
Kapalı
17 Temmuz 2020 13:16

Bakanlığın 10.07.2020 tarihli yazısına göre bu uygulama "gönüllü" öğretmenler ile yürütülecek. Müthiş idarecilerimiz ısrarla bu yazıyı öğretmenlerine ulaştırmıyorlar.

dilekkkce
Memur
22 Temmuz 2020 01:57

neden ıdareciler bu konuda zorunlu tutuyor anlayamadım

dilekkkce
Memur
22 Temmuz 2020 01:58

bu çocuklarla yakından çalışmak bile çok zor iken uzaktan uzaga eğitim nasıl olacak

tekinalp1
Aday Memur
23 Temmuz 2020 12:01

Tüm öğretmen arkadaşlar velileri ile görüştü.Velilerinin istemediklerini beyan ettiler.Bizde bu görüşme ve veli beyanlarını ifade eden bir dilekçe yazmalarını ve mail yolu ile bize ulaştırmalarını söyledik.İlçe Milli eğitime de bu durumu bildirdik.Yapmış gibi göstermek yerine doğru olanı tercih ettik kimsede kimseyi kandırmadı da zorlamadı da.(Gerçi sonradan bir kaç arkadaş nerden yanlış bilgi aldılarsa ek ders ödenecek yapanlara diyerek bizim dilekçeyi iptal edin yapalım deselerde yapılmayacak)

dilekkkce
Memur
23 Temmuz 2020 22:55

ekders ödemesi olsun o zaman yapanlara

anemoia
Yasaklı
24 Temmuz 2020 11:13

gönüllülük esaslı olduğu için, uzaktan eğitim sürecinde bizimle ısrarla işbirliği yapmayan velilerimiz sayesinde katılmadım. bir işe yaramadıktan sonra... dönem içerisinde bizden büyük beklentiler içinde olan, her şeye burun kıvıran velilerimiz uzaktan eğitim sürecinde maddi ve manevi açıdan onları en az zorlayacak etkinlikleri yapmalarını her gün bıkmadan usanmadan rica ettiğimiz halde katılmaya tenezzül etmediler. keşke beklediğimiz işbirliğinin çeyreğini görebilseydik ve seve seve yaz tatili programında bir emeğimiz olsaydı. tek kuruş bir ücret dahi talep etmezdik.

dilekkkce
Memur
24 Temmuz 2020 13:40

YAPANA DA ÜCRET HAKTIR HOCAM

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi