Editörler : "eskiyara"Pangaea

skramz
Daire Başkanı
03 Ekim 2022 21:27

Kimse paspal bir şekilde okula gidelim demedi zaten veya serseri gibi takılıp köşelerde sigarayla gezelim de demedi. Ciddiye alınmak kıyafetle alakalı değildir bana göre. İnsanın duruşuyla ilgilidir. Gerçi naparsan yap insanların sana olan önyargısını kırmak zordur duruş da kurtarmıyor bazen. Düşüncenizi savunurken haklı çıkmak için çok uç örnekler kullanmışsınız. Öğrenci merkezli olacağız diye tüm ipleri velilerin ve öğrencilerin eline bırakmak zorunda kaldık. Siz hala kıyafet diyorsunuz.

Kagiş, 2 yıl önce

Öğretmen, öğretmene yakışır şekilde giyinecek! Şık olacak ama şık olayım derken de işin b..kunu da çıkarmayacak! Hal ve hareketlerine dikkat edecek! Beden diliyle etrafına verdiği mesajları çok ama çok önemseyecek!

Okulun bahçe duvarının kenarında sigara içerek ne velinin ne de öğrencinin gözünde sıradan bir vatandaş olmanın ötesine geçebilirsin!! Unutma ki sen bir ikonsun, modelsin.Bunları aklından hiç çıkarmayacaksın! Elinde tesbihle, ağzında sakız ya da sigarayla mahallenin bıçkın delikanlıları gibi televizyondan fırlamış absürt dizi oyuncuları gibi davranıp poz verirsen seni kimse ciddiye almazz! Böylece toplum hafızasında yer etmiş olan o aradığımız, şimdilerde çok özlediğimiz öğretmen imajını da yerle bir etmiş olursunuz!

Benden söylemesi! İnsanlar kılık-kıyafetleri ile karşılanır, konuşmaları ile uğurlanır! Anlayan için! Yok ben bu işin imaj, kariyer, karizma tarafında değilim, gerekirse pijamayla da okula giderim diyorsan ne halin varsa gör! Yalnız tipine de dikkat etmelisin ki öyle mağara adamı gibi de okula gidilmez! Sonra adama: Hangi dağdan indin birader!?, derler )))

Fatih869
Yasaklı
04 Ekim 2022 08:31

O sendika yalaka olmasa kılık kıyafet serbestisi konusuna gelmek için milenyum çağını beklemezdik

fatih ç., 2 yıl önce

Fark etmez. En nihayetinde sendikal eylemler sonucu cezasız şekilde serbest kıyafet ve sakal oturdu. Şimdi de kanunlar değişiyor. Sakal maddesi çıkarıldı mesela.

Sendikalar bu kararı almasaydı, bireysel olarak sadece siz yapabilecek miydiniz? Cezasız şekilde sürdürebilecek miydiniz? Hayır. O halde sendikaların katkısı vardır. Normalde bu başlıktaki gibi sakala, kota uyuz olan tipler var. Bu kişiler rahat bırakacak mıydı? Belki bir sürü idareci şikayetçi ama sendikaları izin verdiği için ses çıkaramıyorlar.

hugo.almeida
Kapalı
04 Ekim 2022 08:41

Yoo, yooo. Sendika sayesinde oldu hocam. Öyle deme. Sendika olmasa olmazdı bunlar. :))

İktidar partisinin iç siyaset kültürünü oluşturan en temel nokta. Ama yoooook. Sendikalar sayesinde. Sendikalar olmasa mümkün değil olmazdı :)).

Fatih869, 2 yıl önce

O sendika yalaka olmasa kılık kıyafet serbestisi konusuna gelmek için milenyum çağını beklemezdik

Fatih869
Yasaklı
04 Ekim 2022 15:08

Sendika denilen şey hiç olmasa bugün memurlar daha iyi bir noktadaydı. Yapabildikleri (padişahın izin verdiği kadarı) küçük şeyler içinde minnet duyacak değiliz.

hugo.almeida, 2 yıl önce

Yoo, yooo. Sendika sayesinde oldu hocam. Öyle deme. Sendika olmasa olmazdı bunlar. :))

İktidar partisinin iç siyaset kültürünü oluşturan en temel nokta. Ama yoooook. Sendikalar sayesinde. Sendikalar olmasa mümkün değil olmazdı :)).

hugo.almeida
Kapalı
04 Ekim 2022 20:49

Bu öğretmenler cidden garip. Biri sendika sayesinde kılık kıyafet geldi diyor, birisi meslek kanunu hakkında görüşünün alındığını sanıyor. :)

Saf temiz çocuklar hepsi.

Fatih869, 2 yıl önce

Sendika denilen şey hiç olmasa bugün memurlar daha iyi bir noktadaydı. Yapabildikleri (padişahın izin verdiği kadarı) küçük şeyler içinde minnet duyacak değiliz.

tarafsızımki
Kapalı
04 Ekim 2022 23:17

Hele bir öğretmen ile kavga et veya biri senin hakkında dilekçe yazsin veya cimere bir şikayet yazılsın o zaman yana yakıla sendika başkanını araman var ya o an duyduğun tedirginlik ve heyecanın yanı sıra çare arayışın işte o anin karşılığı sendika neye yararın cevabı :)))
Fatih869, 2 yıl önce

hugo.almeida
Kapalı
04 Ekim 2022 23:38

İnsanlara korku salmayın yok yere. Yıllardır sendikasızım. CİMER'e de şikayet edildim, diğer türlü de şikayet edildim. Saçımla sakalımla müfettiş de ağırladım. Korkmayın ya bu kadar.

Kavga ettiğiniz aynı sendika olursa görürsünüz o başkanları nasıl yok oluyorlar. Nasıl görmezden geliyorlar.

tarafsızımki, 2 yıl önce
Hele bir öğretmen ile kavga et veya biri senin hakkında dilekçe yazsin veya cimere bir şikayet yazılsın o zaman yana yakıla sendika başkanını araman var ya o an duyduğun tedirginlik ve heyecanın yanı sıra çare arayışın işte o anin karşılığı sendika neye yararın cevabı :)))

tarafsızımki
Kapalı
05 Ekim 2022 00:54

Hugo kardeşim forumda yazılarını okuyorum , biliyorum . Kimseyi korkutmak amacında değilim , ama sendika deyince gel beni savun a geliyor sonuç ...
hugo.almeida, 2 yıl önce

İnsanlara korku salmayın yok yere. Yıllardır sendikasızım. CİMER'e de şikayet edildim, diğer türlü de şikayet edildim. Saçımla sakalımla müfettiş de ağırladım. Korkmayın ya bu kadar.

Kavga ettiğiniz aynı sendika olursa görürsünüz o başkanları nasıl yok oluyorlar. Nasıl görmezden geliyorlar.

Fatih869
Yasaklı
05 Ekim 2022 09:21

hali hazırda sıkıntı yaşayan arkadaşlar var hiç biri destek bulamıyor

tarafsızımki, 2 yıl önce
Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi