Editörler : Pangaea
15 Temmuz 2013 21:58

makine kalip 2013 kpss netler

Arkadaslar yayinlanan sorulara ve cewaplara gore netler tahminen kac? benim gk gy 76 egitim 58 net

kemallo
Şef
15 Temmuz 2013 22:09

gy-gk 74 net eğitim 55

ibrahim emre
Memur
15 Temmuz 2013 23:12

kemallo hocam ortalamamiz ins yuksek olmaz bu sene de artik ataniriz

kemallo
Şef
15 Temmuz 2013 23:33

inşallah dediğin gibi olur ibrahim hocam. kısa bir kritik yapmak isterim. geçen sene 40 binde 34 kişi aldılar bu sene 42 binde daha fazla kişi almalarını umut ediyorum. birde geçen sene 2 senenin puanları kullanıldı bu sene kim ne yaptıysa karşılığını alacak. geçen sene eğer ondan önceki senenin puanları devreye girmeseydi. 34 kişilik alımda 80.5 lere kadar düşecekti puanlar. Geçen sene 2 senenin puanlarıda kullanılınca 82 küsürde kapattı ve sizde 35. sırada kaldınız. ben 2 -3 senedir takip ediyorum neyin ne olduğunun farkındayım. Geçen senede makinadan açık yok naraları atıldı fazlalık olduğu söylendi. Ama 34 kişilik bir atama çıktı. 42 bin kişilik bir atamada ister istemez bizi görmemezlik yapamazlar. Ve bir başka düşüncem ve öngörüm 40 civarı bir atamada bekliyorum umuyorum inşallah... Daha fazlasını beklemek hayalperestlik olur. Birde burda sayfada okuduğu halde yazmayan arkadaşlarada çok şey söylemek istiyorum ama nafile....

ibrahim emre
Memur
15 Temmuz 2013 23:49

Katiliyorum hocam size. Bende alim sayisini max. 35-40arasi bkliyorum.ins tahminimizden fazlasi olur da daha cok kisi sewinmis olur. Bu sene osym nin verdigi sonuclardaki siralamada gercek brans siralamamiz olacak.sonuclarla birlikte atanma umudu var mi yok mu belli olacak arrik nasipse.hakkimizda hayirlisi ins. Bu arada sayi olarak var olan ama yorum olarak yok olan dostlara slm :-D

kemallo
Şef
16 Temmuz 2013 00:03

sizce sizin netlerinize göre tahmini bir puan hesabınız varmı ibrahim hocam

mkilic28
Aday Memur
16 Temmuz 2013 00:06

arkadaşlar yazacağım ama çoğunu hatırlayamıyorum tahminen 83-61 gibi

mkilic28
Aday Memur
16 Temmuz 2013 00:08

tabii tam emin değilim

mkilic28
Aday Memur
16 Temmuz 2013 00:11

az önce teknik eğitim sayfasında gördüm facede 80-68 yapan ve yine 85-70 yaptım diyen kişiler vardı

kemallo
Şef
16 Temmuz 2013 00:18

o arkadaşlar türküyede derece yapar kesin maşallah :)

mkilic28
Aday Memur
16 Temmuz 2013 00:23

valla şaşıyorum matematikciler filan bile o kadar zor yapmışlar bizimkiler iyiymiş

harbi-06
Genel Müdür
16 Temmuz 2013 00:34

matematik zordegildi hocam bendede matta yanlış yok hepsi dogru yapılamayan soru hangisi çözümünü anlatıyım

ibrahim emre
Memur
16 Temmuz 2013 01:49

Kemallo.hocam netime gore tahmini puan 79-80 olur gibi dusunuyorum ben.sizce nasil olur? Ben gecen seneki netlerle ayni oranda cikarmisim tahmini net sayima gore.onu baz alarak hesapladim o ciwarda gelir gibi. Ama standart sapma ne getirir ne goturur orasi bilinmez :-) HARBI-06 hocam.sen gecen sene atanmadin mi? Sen tercih yaptigin icin ben atanamadim diye biliyorum da sanki?

carar
Memur
16 Temmuz 2013 09:28

slm arkadaşlar.kemallo hocam bende 75 e 55 net bekliyorum.umut varmı sizce yoksa yine sanayi mi?

yusuf4582
Memur
16 Temmuz 2013 10:59

benim gy-gk 80(2 net oynayabilir).egitim 67 net geldi.inşallah atama için yeter.burada emek veren herkes atanır

ahengin
Şef
16 Temmuz 2013 11:29

Arkadaslar bende yillardir hazirlaniyorum.benim netler yazilamayacak kadar kotu:((baktigimdan beri iyi degilim iyi degilim.insaallah yillardir harcadigimiz emek yerde kalmaz. Her sey kontnjanda bitior arkadaslar.cok yuksek yapan bir kac arkadas gider ancak kontenjan fazla olmazsa sadece gidenler bunlarla kalir...

yusuf4582
Memur
16 Temmuz 2013 11:58

bana bu netler yetermi arkadaslar atama için

gezgin8
Memur
16 Temmuz 2013 12:07

arkadaşlar atama sayıları için bir şeyler yapmalı. http://www.memurajansi.com/2013/07/teknik-ogretme

ibrahim emre
Memur
16 Temmuz 2013 12:22

Yusuf hocam memurlar.net te uye olmayanlarin aldiklari puanlar nasildir bilinmez.ama benim şahsi tahminin sizin atama diliminde olacaginiz seklinde. Bekleyip gorecegiz sonuclari.bu sene osym nin aciklayacagi brans siralamasi bransimizdaki sirayi gormemizi saglayacak.ve ben 40 in uzerinde bir sirada olanlarin agustos degilde subatta sira beklemesinin daha gercekci oldugunu dusunuyorum.ins ilk 40icinde yer aliriz

kemallo
Şef
16 Temmuz 2013 12:55

bence bu netlere makina kalıpta her zaman umut vardır carar hocam 42 bin kişilik bir alımda 40 kişilik bir alım yapılsa umut vardır. geçen seneki netlere oranladığımızda neredeyse aynı netler bana göre geçen seneye göre daha zor ve net ortalamaları daha düşük olacak. O eğitim bil. 65 li netler çıkaranlar özellikle bizim bölümlerden belki 1-2 kişi olur onlarda şampiyon zaten fazla söze gerek yok 80 puan üzeri 30-35 kişi olur en fazla tahmin hatta bu sene 40 kişi alınırsa 80 altınada düşebilir diye düşünüyorum. Avantajımız büyük bu sene ne alırsak o belirleyici olacak sıralamayı başkaları giremicek aralara. Hele bir sonuçlar açıklansın nasibimiz varsa öğretmenlikten yana Allah herkesin gönlüne göre versin. Bide merak ettim sizin puanınızda geçen senelerde düşük değildi kaçtı?

carar
Memur
16 Temmuz 2013 13:03

benim p3 puanım 73, p10 puanım 68 di.askerden gelmiştim çalışma imkanım olmadı.hayırlısı olsun inşallah yeterli kontenjan verilir emek verenlerin emeği boşa çıkmaz.

kemallo, 11 yıl önce

bence bu netlere makina kalıpta her zaman umut vardır carar hocam 42 bin kişilik bir alımda 40 kişilik bir alım yapılsa umut vardır. geçen seneki netlere oranladığımızda neredeyse aynı netler bana göre geçen seneye göre daha zor ve net ortalamaları daha düşük olacak. O eğitim bil. 65 li netler çıkaranlar özellikle bizim bölümlerden belki 1-2 kişi olur onlarda şampiyon zaten fazla söze gerek yok 80 puan üzeri 30-35 kişi olur en fazla tahmin hatta bu sene 40 kişi alınırsa 80 altınada düşebilir diye düşünüyorum. Avantajımız büyük bu sene ne alırsak o belirleyici olacak sıralamayı başkaları giremicek aralara. Hele bir sonuçlar açıklansın nasibimiz varsa öğretmenlikten yana Allah herkesin gönlüne göre versin. Bide merak ettim sizin puanınızda geçen senelerde düşük değildi kaçtı?

Toplam 344 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi