Editörler : supporters.
27 Aralık 2017 22:59

Yok artık

Hakim olmayı düşünenlerin tartıştıkları konuya bak.

Arkadaşlar bir kere mülakattan elenen aynı sınav için nasıl tekrar girsin.

Bu ilk defa mı oluyor.

Biraz mantık lütfen

adodenhago
Aday Memur
27 Aralık 2017 23:26

Beyler merhaba hatırladığım kadarıyla bu sınavda 6000.arkadaşın puanı 67.1 küsurat idi düzeltme ile birlikte benim puanım 67.4 e yukseldi buna rağmen 6000 in gerisinde görünüyorum. Bu durum hakkaniyete aykırı değil mi? Yaniliyor muyum? Ne dusundugunuzu ve tavsiyelerinizi önemsiyorum ne dersiniz

hukukcubiri
Kapalı
28 Aralık 2017 02:59

ben de mülakattayım. üç hazirandan elensek de değişik oldu.

yanılmıyorsam 2014 de de soru iptali olmuştu. bu şekilde mülakata girip alınan var mıdır? aralıkta kontejan 2 kişi boştu. belli bir kontejanımız olacak mı acaba?

metinoktay10
Aday Memur
28 Aralık 2017 10:22

Pekii,bu iptal sorusu sayesinde yazılı barajını geçip mülakattan da geçen vatandaşın durumu ne olacak ya da yazılı+mülakat puanı hesaplamasına göre 70 in altında kalıpta yeni değerlendirmeyle 70 in üstüne çıkan vatandaşın durumu ne olacak :)

Av.Burcu
Aday Memur
28 Aralık 2017 12:17

Belirli bir kontenjanı olmuyor diyorlar ama bu şekilde girenler var mı bilmiyorum.

hukukcubiri, 6 yıl önce

ben de mülakattayım. üç hazirandan elensek de değişik oldu.

yanılmıyorsam 2014 de de soru iptali olmuştu. bu şekilde mülakata girip alınan var mıdır? aralıkta kontejan 2 kişi boştu. belli bir kontejanımız olacak mı acaba?

hukukcubiri
Kapalı
29 Aralık 2017 02:48

forumdan da bir arkadaş bu şekilde iki kez soru iptali olduğunu ilkinde alımın olmadığını ancak 2014 iptalinde kazanan birisini hatırladığını söyledi. 2014 iptali ile mülakata girmiş birine ulaşmak lazım. 2014 sınavına giren arkadaşlara haber saldım ancak ben bulamadım.

mülakattan elenmek ayrı bir kahırmış. mülakat ile yazılı acısı kıyaslanamaz bile ama yine de sınavın objektif tek kriterinden yeni bir sonuç almak benim için sevindirici oldu.

mülakattan elenmek ayrı bir kahır demiş miydim? Allah düşmana yaşatmasın emeğinin zayi olmasını.

Av.Burcu, 6 yıl önce

Belirli bir kontenjanı olmuyor diyorlar ama bu şekilde girenler var mı bilmiyorum.

Av.Burcu
Aday Memur
29 Aralık 2017 11:53

2014 sınavı için tekrar mülakata girip kazanamayanı biliyorum ama böyle geçen var mı onu hiç duymadım yine de bir umut . Bu arada çok haklısınız Başarısız yazısını görmek çok daha acıydı.

hukukcubiri, 6 yıl önce

forumdan da bir arkadaş bu şekilde iki kez soru iptali olduğunu ilkinde alımın olmadığını ancak 2014 iptalinde kazanan birisini hatırladığını söyledi. 2014 iptali ile mülakata girmiş birine ulaşmak lazım. 2014 sınavına giren arkadaşlara haber saldım ancak ben bulamadım.

mülakattan elenmek ayrı bir kahırmış. mülakat ile yazılı acısı kıyaslanamaz bile ama yine de sınavın objektif tek kriterinden yeni bir sonuç almak benim için sevindirici oldu.

mülakattan elenmek ayrı bir kahır demiş miydim? Allah düşmana yaşatmasın emeğinin zayi olmasını.

Kaddafi94
Kapalı
29 Aralık 2017 16:23

18/49 sapmasız 68 hmk ticaret tarih kötü acaba mülakat şansım var mı

Avukat Ordu
Daire Başkanı
29 Aralık 2017 22:51

Soru iptali ile çağrılanlardan kazananlar var. Ayrıca kota falan yok. En fazla 50-100 kişi girer bu şekilde istedikleri kadarını alırlar.

Winnerz
Şube Müdürü
29 Aralık 2017 23:37

Tanıdığım öyle biri var.2014 Aralık sınavındaki soru iptali sonucunda 38 kişi mülakata çağrıldı ve 17 kişi mülakatı geçti diye duymuştum.Normal mülakat gibi düşünebiliriz.

Av.Burcu, 6 yıl önce

2014 sınavı için tekrar mülakata girip kazanamayanı biliyorum ama böyle geçen var mı onu hiç duymadım yine de bir umut . Bu arada çok haklısınız Başarısız yazısını görmek çok daha acıydı.

hukukcubiri
Kapalı
02 Ocak 2018 02:56

listeyi pgm arşivlerinden bulup mülakata giren adaylardan isimleri nispeten daha orijinal olanları şöyle bir google dan aradım. biri dışında tek bir hakime rastlamadım. o adayın da 2016 aralıkta olmuş anladığım kadarıyla.

Allah bilir tabi de boşu boşuna Ankara'ya gideceğiz gibi bir his var içimde.

Av.Burcu, 6 yıl önce

mefruz tahrik
Aday Memur
02 Ocak 2018 14:24

Kaç kişi bu şekilde yeniden mülakata girmeye hak kazandı şimdi? Bilen var mı?

kıymetlimiss
Aday Memur
02 Ocak 2018 14:43

Arkadaslar soru iptalinden sonra yeniden hesaplanan puana göre mülakata katılmaya hak kaz kazandiniz diyor ben daha önce son idari hakimlik mulakatina girdim ama elendi tekrar girebiliyormuyum mülakata?

hukukcubiri
Kapalı
02 Ocak 2018 14:47

Hayır.

Aynı şekilde mülakata katılmış ve mülakatı geçmiş adayların da atamaları iptal olmaz.

Soru iptali sadece aslında mülakata hak kazanmış olmasına rağmen idarenin kusuru gereği mülakata katılamamış adaylar için geçerli.

Başarılar dilerim.

kıymetlimiss, 6 yıl önce

Arkadaslar soru iptalinden sonra yeniden hesaplanan puana göre mülakata katılmaya hak kaz kazandiniz diyor ben daha önce son idari hakimlik mulakatina girdim ama elendi tekrar girebiliyormuyum mülakata?

KaMuHuKuK
Genel Müdür
02 Ocak 2018 14:48

sıralamalar değişmiş.gelde bir daha bu puanları al

hukukcubiri
Kapalı
02 Ocak 2018 14:50

Bi hafta baksanız yine alırsınız siz. :)

KaMuHuKuK, 6 yıl önce

sıralamalar değişmiş.gelde bir daha bu puanları al

kıymetlimiss
Aday Memur
02 Ocak 2018 14:55

Çok teşekkür ederim bilgilendirdigin için. bi an heyecan yapmistim yeniden mülakata girecem diye ama sevincim kursagimda kaldı :) yeniden hesaplanan puanlara göre ilk kez mülakata girmeye hak edenlere şimdiden bol şans ve Allah yardımcınız olsun.

hukukcubiri, 6 yıl önce

Hayır.

Aynı şekilde mülakata katılmış ve mülakatı geçmiş adayların da atamaları iptal olmaz.

Soru iptali sadece aslında mülakata hak kazanmış olmasına rağmen idarenin kusuru gereği mülakata katılamamış adaylar için geçerli.

Başarılar dilerim.

KaMuHuKuK
Genel Müdür
02 Ocak 2018 15:03

520 hafta bile çözüm olmadı :)burda çoğu arkadaşın yazılı sınav problemi yoktur bence.bizimkisi2016 sonrası beklentiden oluşan bir durumdu.

hukukcubiri, 6 yıl önce

Bi hafta baksanız yine alırsınız siz. :)

Bay Müfettiş
Kapalı
12 Ocak 2018 18:50

706 . Sıradaydım 689 olmuşum bişey farketmedi nasip değilmiş :)

Toplam 159 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi