Editörler : E.Kayı Han

çalıkuşu26
Aday Memur
09 Ağustos 2019 12:24

Yeni metinlerde kaç yaziyosunz. Yeni metinler beni bitirdi. 75-80 civarı hep:(

OguzCakan58, 5 yıl önce

bugün yayınlanan metinler felaket zor

duyguuu87
Aday Memur
09 Ağustos 2019 13:43

ben diğer forumda da yazdım arkadaşlar metinler kolay gibi görünüyor 120 lerden 89 lara düşüyorum gitmiyor parmaklarım harflere sanki arasında dağlar kadar boşluk varmış gibi metinler kesinlikle zor

çalıkuşu26, 5 yıl önce

duyguuu87
Aday Memur
09 Ağustos 2019 13:44

evet

benkatip, 5 yıl önce

Merhabalar, metinleri kaç yazıyorsunuz?

Ben 150-160 yazarken yeni metinlerde 65-70'de kaldım.

Metinler zor mu sizce?

Kardelen.x
Aday Memur
09 Ağustos 2019 13:52

benimde yazdığım sayılar düşmeye başladı yeni metinlerde bana da metinler çok zor geldi

çalıkuşu26
Aday Memur
09 Ağustos 2019 14:03

Bari metinleri daha önceden verselerdi. Kazanmayalim diye her zorluk çıkarılıyor sanki. Imla da olur mu olmaz mi onuda söylemiyorlar. Yeni metinlerde bazı kelimelerde en az 3 kelime kaybediyorum

duyguuu87
Aday Memur
09 Ağustos 2019 16:30

ben ankara da gireceğim her yıl imlasız yaptılar inşallah bu yılda imlasız olur

metinler zor yazan yazıyor da bari mülakat sıralamasına girebilsek 90 yazmak da yetmiyor yani

çalıkuşu26, 5 yıl önce

Bari metinleri daha önceden verselerdi. Kazanmayalim diye her zorluk çıkarılıyor sanki. Imla da olur mu olmaz mi onuda söylemiyorlar. Yeni metinlerde bazı kelimelerde en az 3 kelime kaybediyorum

deniz8410
Şef
09 Ağustos 2019 18:51

Benimde pek iç açıcı değil :( harflerin yeri karışıyor,sürekli siliyorum kelimenin başı doğru ortası yanlış niye böyle oluyor anlam veremiyorum inşallah sınava kadar netleri yükseltiriz Allah yardımcımız olsun.Konsantrasyonum bozuluyor sürekli.

OguzCakan58
Kapalı
10 Ağustos 2019 10:53

valla şuanda yeni metinlerle çalışıyorum imlalı olarak 125 165 arası gidiyorum aşırı değişkenlik gösteriyor. En iyi yazabildiğim durumlar sakin olduğum hatasız ve yavaş bi şekilde yazmaya çalıştığımda yüksek yazabiliyorum ama klavye sesi açarsam yada gözüm bi süreye takılırsa birden istemsiz hızlanma isteği duyuyorum ve yanlış yazmaya başlıyorum.

çalıkuşu26, 5 yıl önce

OguzCakan58
Kapalı
10 Ağustos 2019 10:55

youtube'da "3 dakikada 90 kelime yazan kazanacak" isimli videoyu izlerseniz görüceksiniz sınav ortamını :)

atasal32, 5 yıl önce

Sınav ortamını ayrıntılı bir şekilde anlatabilir misiniz?

adliyekatip
Kapalı
10 Ağustos 2019 12:36

Arkadaşlar, hem imlâlı hem imlâsız hem de kağıttan bakarak Word'e yazarak çalışıyorum. İmlalı-imlasız 120-130-140, kağıttan bakarak Word'e yazdığımda 110 felan yazıyorum. Sizce böyle devam etmeliyim değil mi? Çünkü gireceğim adliye sınavın nasıl olduğunu belirtmemiş. Bir de mülakat sonucunda kazananlar açıklanırken Kpss puanı ve mülakat puanlarının yüzdelik etkisi ne kadar acaba ?

11 Ağustos 2019 13:50

arkadaşlar bilgisi olan cevaplayabilir mi kağıttan yazma tercihi devam ediyor mu yoksa kalktı mı

Özbekkk
Aday Memur
12 Ağustos 2019 15:21

arkadaşlar önceki yıllarda 90 yazan mülakata gitmiş ama ilanda kadronun 3 katı diyor sizce kaçla kapatır

Özbekkk
Aday Memur
12 Ağustos 2019 15:35

bir de okuduğum kadarıyla cezaevi katipliği için 90 yazmak yetiyor değil mi icra ve adliye zabıt katipliği gibi en yüksek yazan 3 katı aday dememiş ilanda doğru mudur?

Orteega
Aday Memur
12 Ağustos 2019 15:45

Ankara'da gireceğim.

Q klavye, iki parmak ile yazıyorum. Caps Lock ve benzeri tuşlar için sol serçe parmak kullanıyorum.

İmlalı çalışıyorum, ortalamam 130-140 arası değişiyor.

smyorhn
Aday Memur
12 Ağustos 2019 16:53

hayirlisi helal olsun ben sıfırdan evde kendim q klavye öğrendim çalışıyorum on parmak yazıyorum ama 70 den yukarı cikamadim acaba 90 i bulabilecek miyim endişesi taşımıyor değilim hayirlisi
Orteega, 5 yıl önce

Ankara'da gireceğim.

Q klavye, iki parmak ile yazıyorum. Caps Lock ve benzeri tuşlar için sol serçe parmak kullanıyorum.

İmlalı çalışıyorum, ortalamam 130-140 arası değişiyor.

Wolkeyno1903
Memur
12 Ağustos 2019 16:58

sıfırdan başlamışsanız F tercih etmeliydiniz. Türkçe karakterlere daha uygun.Üstelik klavye şampiyonlarımız ulusarası yarışmalarda F ile fark yaratıyorlar hatta yabancı ülkeler dopingli klavye diyerek şikayetci olmuşlardı :). Ben çocukluktan online oyunlar vs gerekçesiyle Q ile başladım onunla devam ediyorum F öğrenmek isterdim açıkçası daha fazla yazacağımdanda eminim F ile ama işte alışkanlıktan vazgeçmek zor.

smyorhn, 5 yıl önce
hayirlisi helal olsun ben sıfırdan evde kendim q klavye öğrendim çalışıyorum on parmak yazıyorum ama 70 den yukarı cikamadim acaba 90 i bulabilecek miyim endişesi taşımıyor değilim hayirlisi

smyorhn
Aday Memur
12 Ağustos 2019 17:01

haklısınız bende leptop dan yaziyordum klavye edinmemistim zaman az diye de f e geçmedim q da nasıl hizlanacagimin yollarını aradı açıkçası f de hızlı yazıyorlarmis zaten bende farkindayim ama elimde imkan olmayınca q devam ettim
Wolkeyno1903, 5 yıl önce

sıfırdan başlamışsanız F tercih etmeliydiniz. Türkçe karakterlere daha uygun.Üstelik klavye şampiyonlarımız ulusarası yarışmalarda F ile fark yaratıyorlar hatta yabancı ülkeler dopingli klavye diyerek şikayetci olmuşlardı :). Ben çocukluktan online oyunlar vs gerekçesiyle Q ile başladım onunla devam ediyorum F öğrenmek isterdim açıkçası daha fazla yazacağımdanda eminim F ile ama işte alışkanlıktan vazgeçmek zor.

Orteega
Aday Memur
12 Ağustos 2019 17:56

Hocam olay tamamen aşina olmakla alakalı. Ben doktora yapıyorum aynı zamanda, bu sebeple lisansüstü eğitimim başladığından beri belki tezle beraber binlerce sayfa yazı yazdım. Dolayısıyla iki parmak yazıyor olmama rağmen koordinasyonum muazzam seviyede.

Keşke F ile başlasaydınız. Benim artık F'e dönebilme ihtimalim sıfır mesela. Maksimum seviyemi de iki parmakla daha yukarı çıkaramam.

smyorhn, 5 yıl önce

smyorhn
Aday Memur
12 Ağustos 2019 20:13

aslında haklısınız en başından düşünüp f tercih etmeliydim sınav için da q ile gireceğini belirttim f klavye almak istemedim q deyince de bende yüksek lisans yapıyorum hocam ama ne kadar yazsam da ben ağır yazanlardanim ancak koordinasyon sagladigimda iyi verim alıyorum ama ona ragmen 90 i görmedim henüz.
Orteega, 5 yıl önce

Hocam olay tamamen aşina olmakla alakalı. Ben doktora yapıyorum aynı zamanda, bu sebeple lisansüstü eğitimim başladığından beri belki tezle beraber binlerce sayfa yazı yazdım. Dolayısıyla iki parmak yazıyor olmama rağmen koordinasyonum muazzam seviyede.

Keşke F ile başlasaydınız. Benim artık F'e dönebilme ihtimalim sıfır mesela. Maksimum seviyemi de iki parmakla daha yukarı çıkaramam.

Uncle jun
Aday Memur
13 Ağustos 2019 13:58

Arkadaşlar, word excel gibi yerlerden yazmayın. Hataları arada seçemediğiniz oluyor. M5ten yazın. En ince ayrıntısına kadar gösteriyor. Ben genelde 90 110 arası yapıyorum. Şu bir haftada iyice hızlanamam lazım.

Toplam 91 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi