Editörler : "eskiyara"Pangaea

Sakaryagediz
Yasaklı
17 Eylül 2020 01:27

Valla öyle bir verilirki görev

Bir genelgeye bakar

Sağlıkta branşların görev tanımı vardır

Laborant hemşirelik yapamaz

Ama pandemi sürecinde bir genelge çıkardılar

Herkes heryerde her işi yapıyor

Kaldiki bazı eğitimcilerin banane biz yapmayız dediği gorevdede birşey yok

8 10 numara veriyorlar .. arayıp evde olup olmadiklarini sorguluyorsunuz

Haa devlet deseki .. bu görevi yapın size şu kadar ek ödeme

Şimdi yapmam diyenler görev için ilk sıraya girer

1amazonkızı2, 4 yıl önce

Devlet kanunlara göre yönetilir acıtasyon yapılarak gazla devlet yönetilmez.

virüsle savaş verilmiyor ortada mücadele yok mücadele edenler sağlık çalışanları sadece ordanda torpilli olan doktorlar ön plana çıkarılıyor. diğer sağlık çalışanları ne yazık ki unutuluyor. sağlık bakanının sadece hekimlere teşekkür etmesi v.s gibi manevi takdirler dışında maddi olarakda diğer sağlık çalışanları unutuluyor...

geçen gün virüse yakalanan sağlıkcıların rakamsal oranını verdiler en çok hemşireler varken doktorlar ön planda her zaman...

Savaş sırasında seferberlik emri olur ohalde ona göre kanunlar çıkar herkes taşın altına elini koyar devlet herkesin görevini tanımlar zaten kimseninde memur olsun olmasın yapmıyorum deme hakkı olmaz. Burada aynı durmda değiliz para için özel okullar için eğtim berbat edilmşken, bazı turizmcilerin kazanması için hastaneler dolmuşken( bir ağustosdan itibaren testsiz günde otuz bin rus turist indi antalya ya elini sallayan indi girdi ülkeye) ne savaşından bahsediyorsunuz.

savaş varsa devlet kanunlarını çıkarır önlemleri alır emirlerini verir herkesde uyara uymak zorundadır aksi takdirde.

12.01.1961 tarih ve 10705 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanununun 44. maddesindeki; "Öğretmenler kanunlarla kendilerine verilen işlerden başka, meslek dışı her hangi bir görevle yükümlü tutulamazlar." hükümlerine göre; öğretmenlik mesleği dışında kendilerine verilen işlerden başka, meslek dışı her hangi bir görevle yükümlü tutulamazlar.

gereği öğretmene eğitim öğretim görevi dışında hiç bir görev verilemez verilemiyorda zaten sadece korkup sinenlere veyahut benim gibi vefada gönüllü olarak bu işi kabul edenlere yaptırılıyor...

1amazonkızı2
Kapalı
17 Eylül 2020 02:21

Mesajımı alıntılayıp belli kısımları görmezden gelip oraya girmemeniz hem de bir hemşire olrak görmezden gelmeniz sizin amacınızı ortaya koyuyor.

Birincisi yukarda yazdığım kanun maddesi..... genelge kanunun üstünde olmaz...

222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanununun 44. maddesindeki; "Öğretmenler kanunlarla kendilerine verilen işlerden başka, meslek dışı her hangi bir görevle yükümlü tutulamazlar." hükümlerine göre; öğretmenlik mesleği dışında kendilerine verilen işlerden başka, meslek dışı her hangi bir görevle yükümlü tutulamazlar.

yani genelgeyle bu kanunu by pas edemezler zaten öyle olsaydı çoktan edilmişti...

yani şimdiye kdar bu görevleri kabul edenler oldu etmeyenlerde oldu bütün tehditlere rağmen hiç bir soruşturma açılmadı açılamadı...

İKİNCİSİ: para verseler yapar demeniz zihniyetinizin ne olduğunu açıkca ortaya koyuyor..

YUKARDA BAHSETTİĞİM GİBİ HEMŞİRELER BU PANDEMİ DÖNEMİNDE EN ÇOK ÇALIŞAN YIPRANAN MESLEK GRUBU OLMASINA RAĞMEN DOKTORLARDAN ARKAYA İTİLMESİNE HİÇ SES ETMEDEN KENDİ ÇIKARIMLARINIZLA KONUYU ÇORBAYA ÇEVİRMENİZ BU MEMURLAR NETİN HİÇ MASUM OLMADIĞINI BURADA BİR KAÇ KİŞİNİN KENDİ ÇALIP KENDİ OYNADIĞINI GÖSTERİYOR.

YANİ YORUMLARINIZDA YAZIŞMALARINIZDA İYİ NİYET VE İNSANLARA FAYDALI OLMAK BİLGİ BİRİKİMİNİZİ PAYLAŞMAK ŞÖYLE DURSUN ALGI YAPMAYA KONU KİRLETMEYE GERÇEKLERİ ÖRTMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ..

YANİ KISACA BOŞ YAPIYORSUNUZ. FİKİR PAYLAŞIMINDAN ZİYADE BELLİ YERLERİ KESİP ALARAK YALAN YANLIŞ BİLGİLERLE KONUYU BOĞUYORSUNUZ.

BU MEMURLAR NETTE BUNU YAPAN BİR KAÇ KİŞİ VAR VE NE YAZIK Kİ FORUM ONLARIN ELİNE BIRAKILMIŞ.

SİZİN GİBİ BOŞ YAPIP FORUMU KİRLETENLER SAKARYA FIRAT HESABI YASAKLANINCA SAKARYAGEDİZ SAKARYA BİLMEMNE DİYE NİCKLER ALARAK BU ŞEKİLDE GİDİYOR.

MEMURLAR NET BİLGİ PAYLAŞIMINDAN ZİYADE TROL ORDUSU HESAPLARINI YÖNETEN BİR ZİHNİYET VE SİZİN GİBİ ORTAM KİRLETENLERİN YUVASI OLMUŞ.

BURADA DURMANIN DA MANASI YOK...

KENDİNİZ ÇALIP KENDİNİZ OYNAYIN...

Sakaryagediz, 4 yıl önce

Valla öyle bir verilirki görev

Bir genelgeye bakar

Sağlıkta branşların görev tanımı vardır

Laborant hemşirelik yapamaz

Ama pandemi sürecinde bir genelge çıkardılar

Herkes heryerde her işi yapıyor

Kaldiki bazı eğitimcilerin banane biz yapmayız dediği gorevdede birşey yok

8 10 numara veriyorlar .. arayıp evde olup olmadiklarini sorguluyorsunuz

Haa devlet deseki .. bu görevi yapın size şu kadar ek ödeme

Şimdi yapmam diyenler görev için ilk sıraya girer

Plsern
Şef
17 Eylül 2020 23:25

Hadi ya o kadar kolaydı öyle mi. Sen mi büyüttün sen mi okuttun diplomayı sen mi verdin sanane bilader. Kimse görevi dışında işi zorla yapmak istemez. Ayrıca kanuni hakkidirda bu. Cahil cahil konuşup durma

Sandykominsky, 4 yıl önce

zorla görev vermiyor kardeşim kimse size, verirsiniz istifa dilekçenizi olur biter. hatta ona bile gerek yok; on gün gitmeyin göreve istifa etmiş sayılırsınız bu kadar basit.

sakaya.fırat
Yasaklı
18 Eylül 2020 02:04

Güle güle , yolun açık olsun

Elini iyi yıka , maskeni takta bu savaşta bir işe yaramış ol

1amazonkızı2, 4 yıl önce

Mesajımı alıntılayıp belli kısımları görmezden gelip oraya girmemeniz hem de bir hemşire olrak görmezden gelmeniz sizin amacınızı ortaya koyuyor.

Birincisi yukarda yazdığım kanun maddesi..... genelge kanunun üstünde olmaz...

222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanununun 44. maddesindeki; "Öğretmenler kanunlarla kendilerine verilen işlerden başka, meslek dışı her hangi bir görevle yükümlü tutulamazlar." hükümlerine göre; öğretmenlik mesleği dışında kendilerine verilen işlerden başka, meslek dışı her hangi bir görevle yükümlü tutulamazlar.

yani genelgeyle bu kanunu by pas edemezler zaten öyle olsaydı çoktan edilmişti...

yani şimdiye kdar bu görevleri kabul edenler oldu etmeyenlerde oldu bütün tehditlere rağmen hiç bir soruşturma açılmadı açılamadı...

İKİNCİSİ: para verseler yapar demeniz zihniyetinizin ne olduğunu açıkca ortaya koyuyor..

YUKARDA BAHSETTİĞİM GİBİ HEMŞİRELER BU PANDEMİ DÖNEMİNDE EN ÇOK ÇALIŞAN YIPRANAN MESLEK GRUBU OLMASINA RAĞMEN DOKTORLARDAN ARKAYA İTİLMESİNE HİÇ SES ETMEDEN KENDİ ÇIKARIMLARINIZLA KONUYU ÇORBAYA ÇEVİRMENİZ BU MEMURLAR NETİN HİÇ MASUM OLMADIĞINI BURADA BİR KAÇ KİŞİNİN KENDİ ÇALIP KENDİ OYNADIĞINI GÖSTERİYOR.

YANİ YORUMLARINIZDA YAZIŞMALARINIZDA İYİ NİYET VE İNSANLARA FAYDALI OLMAK BİLGİ BİRİKİMİNİZİ PAYLAŞMAK ŞÖYLE DURSUN ALGI YAPMAYA KONU KİRLETMEYE GERÇEKLERİ ÖRTMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ..

YANİ KISACA BOŞ YAPIYORSUNUZ. FİKİR PAYLAŞIMINDAN ZİYADE BELLİ YERLERİ KESİP ALARAK YALAN YANLIŞ BİLGİLERLE KONUYU BOĞUYORSUNUZ.

BU MEMURLAR NETTE BUNU YAPAN BİR KAÇ KİŞİ VAR VE NE YAZIK Kİ FORUM ONLARIN ELİNE BIRAKILMIŞ.

SİZİN GİBİ BOŞ YAPIP FORUMU KİRLETENLER SAKARYA FIRAT HESABI YASAKLANINCA SAKARYAGEDİZ SAKARYA BİLMEMNE DİYE NİCKLER ALARAK BU ŞEKİLDE GİDİYOR.

MEMURLAR NET BİLGİ PAYLAŞIMINDAN ZİYADE TROL ORDUSU HESAPLARINI YÖNETEN BİR ZİHNİYET VE SİZİN GİBİ ORTAM KİRLETENLERİN YUVASI OLMUŞ.

BURADA DURMANIN DA MANASI YOK...

KENDİNİZ ÇALIP KENDİNİZ OYNAYIN...

sabırlı1
Aday Memur
18 Eylül 2020 03:01

Arkadaşlar bu filyasyondan korkulacak bir durum yok inanın.önce benimde kafamda soru işaretleri vardı.bu hastalık çok kolay geçebiliyor risk çok büyük diye düşündüm.okuldan aradılar katılırmısınız dediler evet katılırım dedim.elinizdeki listede verilen adreslere gidiyorsuz.hastalık taşıyan yada temasta bulunan kişilerin evde kalması gerekiyor bunu kontrol ediyorsunuz.hasta ile yada hasta ile temas etmiş kişilerle yakın temasınız yok.adreste yazan binanın önüne geldiğinizde elinizdeki listede zaten kişilerin telefon numarası var.arıyorsunuz telefonda çıkan kişiye sizi görebilirmiyim diyorsunuz.adam 2.3.4.5 kattan bakıyor.evde oldugunu tespit ediyorsunuz.zemin katta olsada yine penceresinden bakıyor.bu kadar basit bir iş.hasta ile yakından görüşenler doktorlar hemşireler.onların yaptığı işle bizimki çok ayrı.telefonda dışarıya çıkmamasını, 14 gün evde kalmasını söylüyorsunuz.gecmiş olsun başka bir sıkıntın varmı diye sorduğumda o yüzlerindeki o mutlulugu gülümsemeyi görmek harika bir duygu.Yani bu iş yakın mesafe işi değil.1 saatlik iş.sonra eve gelip banyonu yap o kadar.üstelik hergun çıkılmıyor 3 gunde bir gidiliyor adreslere.bu iş bizim işimiz degil demek yanlış arkadaşlar ülkemizin bu zor günlerinde elimizden geldiği kadar yardımcı olmamız lazım.öğretmenler olarak daha duyarlı ve sorumluluk duygusuyla hareket etmemiz lazım.maskenizi takın mesafeyi koruyun yeterli.hergün konuştuğunuz oturduğunuz kişilerin hasta olup olmadığını bilmiyorsunuz.ama birsey olmaz diyip yine oturuyoruz değilmi.aslında bu durum daha riskli.oda sende kendınizi saglıklı sanıyorsunuz.en büyük risk yakın durmak ve kapalı yerde yarım saat kadar oturmak.risk zaten heryerde.markete gidiyorsun herseye dokunuyorsun mesela.korkulacak bir durum yok inanın bunu anlatmak istedim.bizler doktor degiliz sadece geri planda durup yardımcı oluyoruz.

dilekkkce
Memur
18 Eylül 2020 13:02

benim sebebim yaşım ve hastalığım, genç sağlıklı olsam yapardım elbet bu işi, yaşı ileri ve hasta olanları mecbur kılmasınlar

sabırlı1, 4 yıl önce

Arkadaşlar bu filyasyondan korkulacak bir durum yok inanın.önce benimde kafamda soru işaretleri vardı.bu hastalık çok kolay geçebiliyor risk çok büyük diye düşündüm.okuldan aradılar katılırmısınız dediler evet katılırım dedim.elinizdeki listede verilen adreslere gidiyorsuz.hastalık taşıyan yada temasta bulunan kişilerin evde kalması gerekiyor bunu kontrol ediyorsunuz.hasta ile yada hasta ile temas etmiş kişilerle yakın temasınız yok.adreste yazan binanın önüne geldiğinizde elinizdeki listede zaten kişilerin telefon numarası var.arıyorsunuz telefonda çıkan kişiye sizi görebilirmiyim diyorsunuz.adam 2.3.4.5 kattan bakıyor.evde oldugunu tespit ediyorsunuz.zemin katta olsada yine penceresinden bakıyor.bu kadar basit bir iş.hasta ile yakından görüşenler doktorlar hemşireler.onların yaptığı işle bizimki çok ayrı.telefonda dışarıya çıkmamasını, 14 gün evde kalmasını söylüyorsunuz.gecmiş olsun başka bir sıkıntın varmı diye sorduğumda o yüzlerindeki o mutlulugu gülümsemeyi görmek harika bir duygu.Yani bu iş yakın mesafe işi değil.1 saatlik iş.sonra eve gelip banyonu yap o kadar.üstelik hergun çıkılmıyor 3 gunde bir gidiliyor adreslere.bu iş bizim işimiz degil demek yanlış arkadaşlar ülkemizin bu zor günlerinde elimizden geldiği kadar yardımcı olmamız lazım.öğretmenler olarak daha duyarlı ve sorumluluk duygusuyla hareket etmemiz lazım.maskenizi takın mesafeyi koruyun yeterli.hergün konuştuğunuz oturduğunuz kişilerin hasta olup olmadığını bilmiyorsunuz.ama birsey olmaz diyip yine oturuyoruz değilmi.aslında bu durum daha riskli.oda sende kendınizi saglıklı sanıyorsunuz.en büyük risk yakın durmak ve kapalı yerde yarım saat kadar oturmak.risk zaten heryerde.markete gidiyorsun herseye dokunuyorsun mesela.korkulacak bir durum yok inanın bunu anlatmak istedim.bizler doktor degiliz sadece geri planda durup yardımcı oluyoruz.

sakaya.fırat
Yasaklı
18 Eylül 2020 14:29

Hay Allah razı olsun hocam

Sizin gibi egitimcilerinde olduğunu görmek ne kadar güzel

sabırlı1, 4 yıl önce

sabırlı1
Aday Memur
19 Eylül 2020 19:16

sağolun hocam.bu vatan bizim bu vatanın ekmeğini yiyoruz.özellikle bu zor zamanlarda herkes elini taşın altına koymalı diye düşünüyorum.eğer gerçekten önemli bir hastalık yoksa herkes yardıma koşmalı.pencereme gelen kediyi kovabilirim yada bir parça ekmek su verebilirim bana kalmış.yere çöp atabilirim yada biraz yürüyüp çöp tenekesine atabilirim.hergün sınıfta oturup ders anlatmayıp çocuklar açın kitabı şu sayfayı okuyun sırayla anlatın diyebirim yada çocuklar konuyu öğrenene kadar kendimi parçalayabilirim.insan olmak vicdanlı olmaktır.birsürü bahane üretip kaçmak kolay.3 günlük dünyada yaşıyoruz.bugün varız yarın yokuz.denetimden şimdi geldim banyomu yaptım oturdum bir çay içiyorum.inanın bir çay bu kadar huzurlu içilemez.

sakaya.fırat, 4 yıl önce

Hay Allah razı olsun hocam

Sizin gibi egitimcilerinde olduğunu görmek ne kadar güzel

sakaya.fırat
Yasaklı
19 Eylül 2020 20:11

Afiyet olsun değerli hocam

Omzumuzdaki yükü hafiflettiginiz için Allah razı olsun

Rabbim sizi doğruluktan ayırmasın

Hasta duası almak herkese nasip olmaz , dualar yüzü suyu hürmetine ahiretinizde makbul olsun inşallah

sabırlı1, 4 yıl önce

sağolun hocam.bu vatan bizim bu vatanın ekmeğini yiyoruz.özellikle bu zor zamanlarda herkes elini taşın altına koymalı diye düşünüyorum.eğer gerçekten önemli bir hastalık yoksa herkes yardıma koşmalı.pencereme gelen kediyi kovabilirim yada bir parça ekmek su verebilirim bana kalmış.yere çöp atabilirim yada biraz yürüyüp çöp tenekesine atabilirim.hergün sınıfta oturup ders anlatmayıp çocuklar açın kitabı şu sayfayı okuyun sırayla anlatın diyebirim yada çocuklar konuyu öğrenene kadar kendimi parçalayabilirim.insan olmak vicdanlı olmaktır.birsürü bahane üretip kaçmak kolay.3 günlük dünyada yaşıyoruz.bugün varız yarın yokuz.denetimden şimdi geldim banyomu yaptım oturdum bir çay içiyorum.inanın bir çay bu kadar huzurlu içilemez.

sabırlı1
Aday Memur
19 Eylül 2020 21:35

Amin.Sizdende Allah razı olsun hocam.Hayırlı akşamlar.

sakaya.fırat, 4 yıl önce

Afiyet olsun değerli hocam

Omzumuzdaki yükü hafiflettiginiz için Allah razı olsun

Rabbim sizi doğruluktan ayırmasın

Hasta duası almak herkese nasip olmaz , dualar yüzü suyu hürmetine ahiretinizde makbul olsun inşallah

1tarkani55
Kapalı
20 Eylül 2020 03:12

Yapılan iyilikler insanın gözüne sokularsa, PR çalışmasına dönerse etkisini kaybeder.

Daha vahimi de ben iyilik yapıyorum gönüllüyüm diye kaba bir dille insanları fedakarlık yapmaya zorlamak olur ki bu çok daha fenadır örnek bir davranış değildir. insanları iyilkten güzellikten gönüllülükten uzaklaştırır sadece kendi egonu tatmin eder ahiretini mahvedersin ...

sabırlı1
Aday Memur
20 Eylül 2020 16:12

kimse yaptığı ile övünmüyor.üstüne alınanlar genellikle işten kaçan tembellik yapan kişiler.bunlar biraz vicdanınız kıpırdasın diye yapılan paylaşımlar.ahiretini düşünen insan bahane üretmez.

dilekkkce
Memur
20 Eylül 2020 19:03

peki yapamayacak kadar sağlıksız ve yaşlıysa , yine mi zorlanmalı

sabırlı1, 4 yıl önce

kimse yaptığı ile övünmüyor.üstüne alınanlar genellikle işten kaçan tembellik yapan kişiler.bunlar biraz vicdanınız kıpırdasın diye yapılan paylaşımlar.ahiretini düşünen insan bahane üretmez.

sabırlı1
Aday Memur
21 Eylül 2020 00:24

dediğiniz gibi durumda zorlamak olmaz tabi.o kadar genç ve sağlıklı öğretmen dururken sağlığı iyi olmayan birine vermek yanlış olur bana göre

dilekkkce, 4 yıl önce

peki yapamayacak kadar sağlıksız ve yaşlıysa , yine mi zorlanmalı

dilekkkce
Memur
21 Eylül 2020 01:20

okuldaki bütün öğretmneler görev alacak mecburi deniyor

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi