Editörler : crops35

feitan
Aday Memur
11 Ocak 2017 15:55

bende aynı sorundan muzdaripim ösym yi aradığımda önlisans puanın 2 yıl geçerli lisans mezunu olsan dahi dediler lakin lisansı da bitirince lisans düzeyinden kpss ye girince ve tercih yapınca durum ne oluyor bende bilmiyorum.Ösym ikisinde de tercih yapabilirsin dedi ama bana mantıklı gelmedi

deniz0986
Aday Memur
11 Ocak 2017 16:34

zaten kılavuzda önlisans veya ortaöğretim puanı 2 yıl geçerli diyor ve lisans a kpss ye girince geçerliliğini yitirmiyor yazıyor. kpss b ye girince geçerliliğini yitiriyor

kaya-26, 7 yıl önce

O konuda bilgim yok hocam ancak A kadro olduğu için bende sıkıntı olmayacağını düşünüyorum benim yazdıklarım B kadro (önlisans/lisans) adayları için olan bir kural

gkhn4343
Şef
11 Ocak 2017 16:43

Biz olanı paylaştık hocam :) tercih size kalmış mezun olsanız ön lisanstan tercih yapabilirsiniz burası garanti. 2017 Lisans KPSS etkiler mi bilemiyorum ama alan ve A grubu kadrolar etkilemiyor diyebilirim. B Grubu için görüşü olan arkadaşları bende merak ediyorum.

deniz0986, 7 yıl önce

zaten kılavuzda önlisans veya ortaöğretim puanı 2 yıl geçerli diyor ve lisans a kpss ye girince geçerliliğini yitirmiyor yazıyor. kpss b ye girince geçerliliğini yitiriyor

deniz0986
Aday Memur
11 Ocak 2017 16:52

KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl süreyle geçerlidir. Yeni bir sınavın yapılamaması durumunda ise sınav sonuçları, bir sonraki sınav sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.

2016-KPSS?ye ortaöğretim veya ön lisans düzeyinden giren adayların takip eden KPSS B Grubu Lisans sınavına girmeleri halinde, bu sınav sonucunun açıklanma tarihi itibarıyla KPSS Ortaöğretim veya Önlisans düzeyindeki sınav sonuçlarının geçerliliği sona erer; takip eden KPSS A Grubu sınavına girmeleri ?KPSS Ortaöğretim? veya ?KPSS Ön Lisans? sınav sonuçlarını etkilemez.

Kaynak: http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2016/KPSSORTON/ORTAOGRETIMONLISANSKILAVUZU07112016.pdf

madde: 1.11

haklımemur
Aday Memur
11 Ocak 2017 17:18

Bitirme kardeşim yanar atansan bile kurumdan geri dönersin dershanede bi arkadaşın başına geldi.

kaya-26
Aday Memur
11 Ocak 2017 19:47

Aynen öyle hocam bende ösym resmi sitesinden baktım çünkü bende aynı durumdayım içim rahatlasın diyorsanız isterseniz ösym yi arayın birde kulağınızla duymuş olursunuz

deniz0986, 7 yıl önce

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi