Editörler : F16 Gökçen
31 Ocak 2013 12:09

Böbrek taşından kurtulmaya dair tavsiyeniz var mı?

Biri için bu taşlardan kurtulma adına,tavsiyeleriniz var mı? Bazı bitkisel karışımlar tavsiye ediliyor,bu tariflerden bire bir faydasını görmüş biri var ise veya şahit olmuş lütfen detaylı yazsın bu tarifleri....şimdiden teşekkürler....

ramazzoli5
Yasaklı
31 Ocak 2013 22:36

3 kere taş düşürmüş biri olarak ve bir çok şeyi denemiş biri olarak aynı zamanda bir hemşire olarak yazıyorum.

bol su içeceksiniz.su .su . su.

bol sıvı alıp bol sıvı boşaltacaksınız.

döngüyü hızlandırıp o taştan kurtulacaksınız.

elinizden su şisesini düşürmeyin.

Defne.Su
Şube Müdürü
01 Şubat 2013 19:02

Bakın ben şefimin oğlu öss ye hazırlanırken inanılmaz sancılar çekti bu hastalık yüzünden acilde çözüm bulmaları gerekiyordu çünkü savcı olmak hedefiydi kaç sene bu öss ye hazırlanmıştı sancıdan sınavlardan çıkmak zorunda kalıyordu ....otdüde olduda çok şükür ..Gitmediği hastahane kalmadı ilaç tedavisi değil kısa sürede çözüm aradılar çevreside çok geniş bir insandır ..Sinoptan balık taşı getirttiler bunu iyice araştırın gerçekten çözüm olmuştu ona inşallah sizede iyi gelir hatta bunla ilgili haber buldum paylaşmak isterim ..Yalnız çoğu kişi bu sayfaya bakıp geçiyor bir allahın kuluda cevap yazmıyor nedense en azından siz çözüm bulursanız bilgiyi paylaşın cvabınızı bekliyorum yada bildiğiniz bir hastalığa tedavi yöntemi varsa onuda paylaşın ki belki birinsana faydamız dokunur İnşallah çözüm olur

http://www.kenthaber.com/ic-anadolu/kayseri/Haber/Genel/Normal/bobrek-tasi-dusuren-balik-tasi/25aee17f-80d0-4f0a-b85f-69d08c8d2990

vuslat52
Şef
01 Şubat 2013 22:06

arkadaşlar 6*8 ml çapında taş olduğunu ve kırılması gerektiğini söylediler.eswl yöntemiyle.devlet hastanesinde kıracaklardı kırdırmadım bildiğiniz taş kırma merkezi var mıdır.kırdıran zararını veya faydasını gören varmı tavsiyelerinizi bekliyorum.

vuslat52
Şef
01 Şubat 2013 22:07

istanbulda ssk anlaşmalı olması tercihimdir.saygılarımla

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
08 Nisan 2013 12:03

BİRÇOK İNSANA SONUÇ ALDIRDIK.ÖZEL ÜRÜNLERLE.TEKRAR OLUŞMASIN İSTİYORSANIZ MESAJLA ULAŞIN.GEÇMİŞ OLSN

AyhanBoz
Aday Memur
08 Kasım 2013 19:03

böbrek taşı hakkında öğrenmek istediğiniz bilgiler varsa http://www.bobrektasinasildusurulur.net adresini inceleyebilirsiniz.

sami abi naptın beya
Daire Başkanı
10 Kasım 2013 18:29

hastalık üzrinden reklam yapanlara yazıklar olsun diyorum.

böbrek taşı illeti çok zor bir şeyin ötesinde bir rahatsızlık...

kesinlikle bol su, bol limonlu su...

bir diğeri gilabori veya gilaburu suyunu deneyin derim kayseri de yetişiyor.internetten araştırabilirsiniz.alırken güvenilir firmalara dikkat edin.acil şifalar

teknikeleman81
Kapalı
19 Mart 2019 08:40

Gilaburu...

Kesin çözüm,sürekli yanımda olan arkadaşım gilaburu kullanarak taşlarını eritti,sancısı bile olmadı,dene pişman olmassın,internetten satın al güvenilir biryerden

gerald dtaeim
Aday Memur
22 Mart 2019 19:09

böbrek taşı diye bir hastalık yoktur,oksalat,ürik asit taşı gibi çeşitler vardır tedavileri korunması farklıdır

don carlleone
Aday Memur
29 Eylül 2019 21:18

Sıvı tüketmekten başka çaresi yok. Bol bol su içmeniz gerekiyor. Sakın bira falan içmeyin bira maya ve alkol yüzünden daha çok taş yapıyor. Taşlar böbrek içinde iltihaba sebeb olabileceği için adaçayı vs de içebilirsiniz.

Eğer taş çıkamayacak kadar büyük ise kırdırmalısınız. Ya kum olarak çıkacak ya da ameliyat ile çıkaracaklar.

Biranın böbrek taşına etkisi için kaynak: https://hastadoktor.com/bira-bobrek-tasina-iyi-gelir-mi/

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
27 Ekim 2019 13:20

Hastanede inip inim inleten ağrısı mı dersiniz, gecenin bir vakti sancısından uyutmaması mı dersiniz ? Dikloranı yanınızdan ayırmamanız mı dersiniz, hepsini yaşayan birisi olarak böbreğinde taş taşımak sabır gerektiriyor; benim yine böbreğimin içinde taş oluşmuş, altı ayda bir ultrasonda boyutuna baktırıyorum.

yasemin_slv
Aday Memur
30 Ekim 2019 00:20

reklama gırmezse rowatınex kapsul

30 Ekim 2019 07:37

Sivas Yıldızeli ilçesi ılıca köyünde kaynak suyu var... böbrek taşları için mükemmel bir su... denedim memnun kaldım tavsiye ederim... taşı düşürme vs yerine eritip atıyor....
30 Ekim 2019 11:25

Adana'da bir sudan bahsetti arkadaşım kullanmış çözüm bulmuştur.

30 Ekim 2019 12:10

taşın büyüklüğü, böbreğin durumu, taşın kanalda mı, mesanede mi, böbrekte mi olduğuna göre değişir.. Mesaneye düşmüş taş, bazı hareketler yaparak(araştırmak gerek) düşebilir.. Aynı zamanda bitkisel yollarla ve taş eritmeye yarayan ilaçlarla düşürülebilir. Tabi mesanedeki taşın büyüklüğüne göre değişir.. Taş düşürmek diye bişey yok aslında, kum çıkarmak var.. Eğer mesanedeki taş büyükse yani kum şeklinde değilse eritmek gerek önce, sonra kum dökmenin yollarına başvurmak gerek.. Kanaldaysa ve kumsa yine bitkisel formüller iş görür.. Veee geldik en sıkıntılı yeree.. Böbrekteyse ve kanala düşmeyecek seviyede bir taşsa, tek çare ameliyat.. Açık, kapalı, lazer, ses ile kırma gibi yollar var, o da doktorun bilgisine kalmış.. En iyisi doktora görünün ve taşın durumuna tomografiyle bakın.. Siz geciktikçe taş dahada büyüyebilir.. Doktor şart.. Araştırma ve üniversite hastaneleri bu konuda daha iyi.. Ben 4 defa ameliyat oldum.. Bendeki sıkıntı malesef sağ böbrek gelişim bozukluğu.. Yani taş oluşum sebebi de önemli.. Geçmiş olsun..

shiftmn
Kapalı
30 Ekim 2019 13:06

2,5 cm böbrek taşım vardı yok şurda şu su var yok şu bitki iyidir yalan dolan vakit kaybı.

ben lazerle kırdırdım. korkacak panik yapacak bir şey yok hem de devlet hastanesinde.

ishak89
Aday Memur
30 Ekim 2019 18:10

arkadaşlar sağlıkta teknolojik gelişmeler avrupa düzeyindeki kadar olmasa da baya ilerledi. lazer yoluyla dayım ve eniştem bu dertten kurtuldular. ben de 3 sene önce kum çıkarttım Allaha şükür. 3 yıldır tekrarlamasını sağlamak için yaptığım tek şey yoğurt suyunu ayda bir iki defa da olsa içmek. haftada 2 kez içerseniz çok daha rahatlarsınız. bunu tedavi etmek kadar sonrasında engellemek de mümkün.

ishak89
Aday Memur
30 Ekim 2019 18:14

üstteki mesajda düzeltme;tekrarlamamasını sağlamak için :)

30 Ekim 2019 18:28

Az ye az lop lop yiyorsunuz sonra da nasıl zayıflarım

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
30 Ekim 2019 21:42

En güzel taş; yoldaki taştır, taşın böbrekte ne işi var :)

En iyi taş, böbreğin içinde duran taştır. Kanala düşen taş berbattır :)

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi