Editörler : oto-danisman-expert
26 Ekim 2020 13:10

Aracımda ki çözülemeyen sorun!

Öncelikle selamün aleyküm arkadaşlar.hayırlı günleriniz olsun. Bende 93 broadway var.araba kalkışlarda ve düşük devirlerde acayip silkeliyor.soğukken yapmıyor.ısınınca başlıyor. özellikle 2. ve 3. viteste sanki motor kaputtan fırlayacakmış gibi oluyor.öyle hopluyor. Ateşleme sisteminden dediler.bobin hariç değişti.düzelir gibi oldu yine aynı.yaptırdığım ustaya götürdüm bujilerde yağlanma var araban yağ yakıyor dedi 2500 tl para istedi.başka ustaya götürdüm bujiler tertemiz sıkıntı ateslemede diyor. Yani ne yapacağımı şaşırdım inanın. Silkeleme öyle bir şey ki bir cok sebebi olabilir. Ben lpg beyninden şüpheleniyorum.çünkü ne zaman beyni değiştim sorunlar başladı.ustalar beyinde sıkıntı yok diyorlar.bilemiyorum.

26 Ekim 2020 16:15

Aracı benzinde kullan aynısını yapıyor mu bi bakın. Ve büyük ihtimal ateşleme. Eski bi ustaya git karbüratör ayarlarını da iyi yapsın

kutlay7
Daire Başkanı
30 Ekim 2020 10:27

Debriyaj setindendin de olabilir. Cok dusuk devirde kullandiysaniz yarim debriyajdan, zamanla da eskiyor..1. Ve 2. Viteste yuksek devirde 10 dakika kullanin bagirta bagirta. bi azalma oluyor mu.. oluyorsa arada boyle kullanmaya devam edin gittigi yere kadar.

writerman01
Kapalı
30 Ekim 2020 20:18

Motoru sabitleyen kelebekler ne durumda hiç değişti mi? Onları da bir kontrol ettirmenizde fayda var

El-Sadıka
Aday Memur
30 Ekim 2020 21:09

Atiker beyin en iyisi abi başkasından şaşma

Paytarovic
Aday Memur
31 Ekim 2020 15:46

Hocam aynı sorun mudur bilemem ama clio 4 2014 model 1.2 arabamız vardı. Tüpte taktırmıştık. Ablam yeni ehliyet aldıktan sonra almıştık. Acemi olduğu için ayağı sürekli debriyaj da kullanırdı. Devamında dediğin gibi kalkışlarda müthiş bir silkeleme olmaya başladı ama üst viteslerde sıkıntı yoktu. Baskı balata değişimi oldu sonrasında silkeleme ortadan kalktı. Yaklaşık 1 sene sonra tekrar aynı sorun tabi yine ayak sürekli debriyaj da kullanım:) tekrar baskı balata değişimi:) en son tekrar araba kullanmasını öğrettik:)
31 Ekim 2020 19:43

Görmek lazim
Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi