Editörler : swat3410

Maverıck
Şef
05 Ağustos 2020 08:07

Evet ,B dilimi aktif Silahlı polisliğe devam edebilir anlamına geliyor.
reis3401, 4 yıl önce
2 yıl süresince emeklimi oluyoruz yoksa istirahatli mi? B dilimi çıkarsa mesleğe geri dönülüyor mu?

reis3401
Aday Memur
05 Ağustos 2020 09:23

maaş hakkında net bilginiz varmı? birde size özelden yazamıyorum. neden?
Maverıck, 4 yıl önce
Evet ,B dilimi aktif Silahlı polisliğe devam edebilir anlamına geliyor.

sokrates1978
Kapalı
05 Ağustos 2020 17:50

Bugün ilişiğimi kestim ikramiye ve maaş hangi bankaya ,ne zaman yatar ayrıca bir işlem yapmak gerekmiyor değil mi onlar için.

Polisadams
Memur
05 Ağustos 2020 18:25

5434 e tabi isen yaklaşık polnette yazani alirsin diye biliyorum ben 5510 tabiyim emin değilim
reis3401, 4 yıl önce
Devrem 15 yıllık memurum. derecem 2/3 maaşım söylendiği gibi polnetteki mi olur.

Polisadams
Memur
05 Ağustos 2020 18:27

devrem e devlette hangi banka olacagi yazar genelde ziraate yatiyor ama belli olmuyor devlet bankasi olur kesin... ilk basta ikramiyen ve maaşın tc kimlik numarana yatar daha sonra sgk senin adina hesap acar o hesaba yatar maaşın...
sokrates1978, 4 yıl önce

Bugün ilişiğimi kestim ikramiye ve maaş hangi bankaya ,ne zaman yatar ayrıca bir işlem yapmak gerekmiyor değil mi onlar için.

sokrates1978
Kapalı
05 Ağustos 2020 18:28

Polisadams cevap için sağol o zaman e devleti takip etmek gerekir .

Polisadams
Memur
05 Ağustos 2020 18:33

doğru devrem e devlette ne kadar maaş bağlandığı ve hangi banka olacağı yazar ikramiye yazmiyor ben bulamamistim e devlette... ayrıca sosyal fona para kesiliyorsa sosyal hizmetlere malulen emekli oldugunu bildir bir defaya mahsus yardim yapiyor ben 1000 tl aldim...
sokrates1978, 4 yıl önce

Polisadams cevap için sağol o zaman e devleti takip etmek gerekir .

ketçap
Memur
05 Ağustos 2020 18:58

Sosyal fon olayını duymamıştım. Herhangi bir şartı var mı?
Polisadams, 4 yıl önce
doğru devrem e devlette ne kadar maaş bağlandığı ve hangi banka olacağı yazar ikramiye yazmiyor ben bulamamistim e devlette... ayrıca sosyal fona para kesiliyorsa sosyal hizmetlere malulen emekli oldugunu bildir bir defaya mahsus yardim yapiyor ben 1000 tl aldim...

Polisadams
Memur
05 Ağustos 2020 19:07

memurken maasindan sosyal fona kesinti yapılıyorsa yeterli diye biliyorum sosyal hizmetlere dilekçe ile basvuruyon ankaraya gidiyor evraklar onlar dilekcenle verdiğin ilgili evrakta belirttigin iban numarasına yatırıyor... ankara mutlaka evraklari inceliyordur ama sıkıntı cikacani sanmam.
ketçap, 4 yıl önce
Sosyal fon olayını duymamıştım. Herhangi bir şartı var mı?

yıgıt efecık
Aday Memur
07 Ağustos 2020 09:48

Yardımcı olursanız sevinirim emniyet hizmetleri sınıfındayım aktif çalışıyorum şu an yüzde 49 engelli oranım bulunmakta vergi indiriminden faydalanıyorum engelli emeklilik diğer adı vergi indiirmi emeklilikten faydalanma durumları nasıl oluyor bu konularda bılgısı olan arkadaşlarımız varmıdır

sokrates1978
Kapalı
07 Ağustos 2020 10:58

Polisadams orada mısın? e devlet e ne zaman düşer hala bir şey gözükmüyor ?

malkaraankara
Aday Memur
07 Ağustos 2020 12:13

derece düştü maaş iptal nasıl oluyor anlamadım

Kral yanluz, 4 yıl önce

2008 değişen 5434 sayılı kanunda malulen emekli oldun Polnet te yazan maaş ARTI öbür boyu al maaşını git sigortalı işte çalış sorun yok ve kontrol sağlığına kauştun bunlar yok fakat 5510 sayılı yeni kanub 2008 Eylül veya ekim ayında çıktı ve ilk malul emeklileri 2018 de oldular fakat bildiğim maaş çok düşük ve kontrol muayenesi oldun derece düştü maaş iptal sigortalı çalıştın maaş iptal kimsenin lehine olan bir kanun değil ve 2008 tabi iseniz ki ben de tabiyim emin olun hasta olup olmek malul edilip bu maaşla aç yaşamaktan iyidir. Saygılar

Kral yanluz
Yasaklı
07 Ağustos 2020 13:54

Malulen sen 40 bir dilimin var o düştü ve sana sgk neye göre malülen emeklilik devam diyecek demek istediğim kontrol muayenesinde sağlığın düzeldi çalışabilir dendi bu yüzde 40 çalışmama engel olan sağlık sorunu. Azaldı demek

cenksozen
Şef
07 Ağustos 2020 14:32

sgk kontrolde çalışır derse kamu görevlisinin görevine iade edilmesi gerekecektir.

Kral yanluz, 4 yıl önce

Malulen sen 40 bir dilimin var o düştü ve sana sgk neye göre malülen emeklilik devam diyecek demek istediğim kontrol muayenesinde sağlığın düzeldi çalışabilir dendi bu yüzde 40 çalışmama engel olan sağlık sorunu. Azaldı demek

Kral yanluz
Yasaklı
07 Ağustos 2020 14:59

Sgk 5510 sayılı kanunu yüzde 60 malulen emekli olması için yeterli ama egm sağlık yönetmeliğini 5510 koymuş ve malulen emeklilikte egm sağlık şartları denmiş malulen emekli oldun sgk egm sağlık şartlarını artık esas almayacaktır. O zaman ne olacak 5510 kanununa göre çalışır dediğinde ne olacak ortada kalacağız. Kurum sağolsun lehimize hiç bir şey yok anlayacağınız. Psikiyatride vazife mamlüliyet bakışı yok sanki yukarıdan tak dedi ve bizim kendiliğinden psikolojimiz bozuldu

Polisadams
Memur
07 Ağustos 2020 21:38

kimse ortada kalmaz mahkeme karari ile dönersin iyilestin maaş kesildi işe dönme öyle şey olmaz mahkemede her türlü kazanırsın
Kral yanluz, 4 yıl önce

Sgk 5510 sayılı kanunu yüzde 60 malulen emekli olması için yeterli ama egm sağlık yönetmeliğini 5510 koymuş ve malulen emeklilikte egm sağlık şartları denmiş malulen emekli oldun sgk egm sağlık şartlarını artık esas almayacaktır. O zaman ne olacak 5510 kanununa göre çalışır dediğinde ne olacak ortada kalacağız. Kurum sağolsun lehimize hiç bir şey yok anlayacağınız. Psikiyatride vazife mamlüliyet bakışı yok sanki yukarıdan tak dedi ve bizim kendiliğinden psikolojimiz bozuldu

cenksozen
Şef
07 Ağustos 2020 22:10

Dostum hep karamsar karamsar konuşuyorsun.Mantik olarak kontrolde iyileşti dendi ve öyle rapor duzenlendiyse seni görevine iade etmeleri gerekir ki gih memuru olarak döneceğin için yönetmelik anlamında donmende sakınca yok.

Kral yanluz, 4 yıl önce

Kral yanluz
Yasaklı
07 Ağustos 2020 23:55

Bakın bu kadar kolay değil GİH memuru oldum fakat onlarca GİH memuru ile tanıştım. Yaşayan bilir ayrımı eğer malulen emekli olunursa sağlığına kavuşsa da kurum işi yokuşa şürmekte keşke burda karamsarım diyenler gerçekten dediğiniz gibi kurumumuzda sağlığına kavuştun hadi eski konumuna dese ama gerçekler acıdır ve ben bu sayfada fikirlerime katılır veya katılmasınız gerçekleri noktasına kadar doğruca yazıyorum. Ve bu süreci yaşayanlara eminim benimle aynı fikirde amacım bu saçma uygulamayı bitirmek hasta olan işinden olurum maddi olarak dara düşerim endişesi değil sağlığıma kavuşayım düzeltip işime döneyim arzusu olsun ben psikiyatriden gih oldum bakım sağlık şartları madde 14 ün 3üncü bendine bu ayrımı bem yazmadım

cenksozen
Şef
08 Ağustos 2020 00:37

Polisliğe donusten bhsetmiyorum o.yolu kapatmışlar

sokrates1978
Kapalı
08 Ağustos 2020 04:47

Kral senin derdin ne ne istiyorsun da vermiyorlar .

Toplam 68 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi