Editörler : Lanet
03 Nisan 2012 17:35

"" hayattan... rengi alın, geri neyi kalır ki?"""

güzel reklam....yaptığımız bazı seçimler aldığımız bazı kararlar var ki, her geçen gün hayattan bir rengimizi alıp gidiyor...ve geriye kapkara bir şey kalıyor...kapkara bir hiç...karakalem bile değil, kapkara....hayatta binlerce kere seçim yapıp karar veriyoruz..ama bunlardan sadece biri tüm hayatımızı belirliyo....

03 Nisan 2012 20:24

kara da bir renktir....

kimine göre matemi ,hüznü temsil eder...

kimine göre asaleti..

sadece nereye ne niyetle baktığını bilmekle alakalı bir durum.

zuzula
Şef
03 Nisan 2012 21:07

Var olan her şey zıddıyla dengede.Siyah olmasaydı,beyazın değerini bilebilir miydik.Yeşil olmasa kırmızı gül tek başına güzelliğini sergileyebilir miydi? Ya da ,toprağın ,ağacın rengi olmasa,nasıl sevecektik denizin ,gökyüzünün mavisini.Mecnun olur muydu bulmasaydı Leyla da renklerin en güzelini..

Renkleri verene şükürler olsun.Yürekleri en güzel renklerle gökkuşağına döndürsün yağmurdan sonra gelen..

muğla4848
Şef
03 Nisan 2012 23:41

değilmiya insanın ruh hali neyi nasıl gördüğünü etkiliyo...ben nerelere gitmişim siz nere, ne güzel farklı bakış açıları, farklı duygular...işte bunu seviyorum

berfin-meb
Müsteşar
27 Nisan 2018 23:25

"Şaşırdım kaldım nasıl atsam adım ; gün kasvet, gece kasvet. Bulutlar sisler içinde bunaldım :;

gök mavisine hasret. Olmuyor seni düşünmemek.."

***Cahit Sıtkı Tarancı***

Paiute
Yasaklı
02 Mayıs 2018 23:18

Bazen tüm renkler yok olmuş sanırsın dünyan kararmış, ne ilk ne son uzulmendir. Zaten herkes kendi dünyasında renklerinde oynayıp gitmektedir. Bu yüzden sandıklarına inanma onlar bir aldatmaca varsa yoksa hep teksin bu dünyada.

berfin-meb
Müsteşar
19 Mayıs 2019 23:54

"Güzellik renklerde değil, renklerin ahengindedir.."

***Proust***

berfin-meb
Müsteşar
25 Ağustos 2020 15:53

"Siyah beyaz hayatı özledim, fotoğrafları, ekranları, en çokta ; şimdiki gibi her renge bulanmamış insanları.."

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi