Editörler : Pangaea
21 Mayıs 2022 18:19

Tarih - Tarih Öğretmenliği
Arkadaşlar merhaba çalıştığım için okula çok vakit ayılamayacağım. Tarih okumak mi daha kolay olur Tarih Öğretmenliği mi teşekkürler.
24 Mayıs 2022 13:40

sorunun ucu çok açık hocam ben açıköğretimden tarih okuyorum ama zevkine hayalinizde atanmak varsa tarih öğretmenliği okuyun çünkü ileride formasyon verilip verilmeyeceği muamma yani bölüm okursanız öğretmen olarak atanma ihtimaliniz formasyona bağlı kalacak ileride formasyon kalkabilir garantiye almak için öğretmenlik okuyun benim gibi zevkine okumak istiyorsanız açıktan okuyun anadolu üniversitesini tavsiye ederim .... aklınızda tarih yok ben açıktan bir bölüm okuyacağım ilerisi için diyorsanız meslek sahibi olmak istiyorsanız yaşınız gençse yönetim bilişim sistemlerini tavsiye ederim çünkü hem iktisat hem yazılım eğitimi alıyorsunuz ileride yazılım bilenler daha çok iş bulacak

damlalars
Aday Memur
02 Haziran 2022 14:24

tarih öğretmenlikleri kaldırıldı gençler tarih öğretmenliği bölüm üzerinden alınıyor.

damlalars
Aday Memur
02 Haziran 2022 14:26

ktü tarih mezunuyum eskiden eğtm. fak. şimdi fen ed.

damlalars
Aday Memur
02 Haziran 2022 14:28

senede 360 öğretmen alıp senede 8000- 10000 arası mezun veriyor çok zevkli bir alan

Phantom06
Memur
02 Haziran 2022 18:14

Tarih Öğretmenliği bölümü var hocam google yazınca çıkıyor taban puanları
damlalars, 2 yıl önce

tarih öğretmenlikleri kaldırıldı gençler tarih öğretmenliği bölüm üzerinden alınıyor.

02 Haziran 2022 23:33

Kaldırıldı mı ?? Kötü olmuş..

Ben Marmara Tarih öğretmenliği mezunuyum.Bana tek artısı tezsiz yuksek lisans olması sebebiyle derece kademe etkisi oldu..

Bir zamanlar cok idealisttim hedeflerim vardı. Lakin bu ülkede maruz kaldığın şeyler insani yoruyor..Herhangi bir torpilim olmadığı icin atanamamistim; ancak 7 yıldır jandarma astsubayım..Mutluyum..Görevim gereği bazen okullara gittigimde içim burkuluyor ama yinede meslek sahibi oldugum icin kendimi şanslı hissediyorum..

Umarım gönlünüzdeki bilim dalını secer ve mutlu olursunuz..

Sozda Kaya
Aday Memur
04 Haziran 2022 15:48

Bence tarih okuma çünkü gerçekten çok zor bir bölüm atamaları çok sıkıntılı ve Kpss alan çalışırken de bunun zorluğunu fazlasıyla yaşıyosun atama puanları da yüksek şuan keşke farklı bir bölüm okusaydım diyorum bazı öğretmenlik bölümleri 65-70 ile atanırken tarih öğretmenlerinin en az 85 alması gerekiyor o yüzden ben tavsiye etmem naçizane fikrim
Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi