Editörler : swat3410

Pomem9876
Yasaklı
12 Ağustos 2022 19:03

Usül fene gidene kadar zaten iyileşirsin

buminkagann
Aday Memur
12 Ağustos 2022 21:08

Bidaki döneme 21lere şark geliyor mu diye sordun sandım bende.
13 Ağustos 2022 11:33

Burada önemli olan raporu ne zmaan aldığın

babapolis
Yasaklı
13 Ağustos 2022 11:51

Yuzde 30 olur mu zam:)

Schillaci
Şube Müdürü
13 Ağustos 2022 12:08

Tamam o konuşuldu bayatladı güldük aşırı komikse kendi içinde yaşa kardeş konu sulanmasın bilen bildiklerini paylaşsın burda

babapolis, 2 yıl önce
Yuzde 30 olur mu zam:)

babapolis
Yasaklı
13 Ağustos 2022 12:41

Sanane konu sahibi mısın sen neyi merak edıyorsun
Schillaci, 2 yıl önce

Tamam o konuşuldu bayatladı güldük aşırı komikse kendi içinde yaşa kardeş konu sulanmasın bilen bildiklerini paylaşsın burda

Pomem9876
Yasaklı
13 Ağustos 2022 13:10

Raporu izin bitmeden almak konu

onur44222
Memur
13 Ağustos 2022 13:20

Soruşturma geçirirsin. Zaten raporluyken seni usulfene sevk eder. Sevk kağıdını alıp usulfene gideceksin. Koftiden rapor aldığın belli
Pomem9876, 2 yıl önce

Schillaci
Şube Müdürü
13 Ağustos 2022 14:24

Onurcuğum kaç defa usul fene gittin? Başından geçeni anlat bakalım.

onur44222, 2 yıl önce
Soruşturma geçirirsin. Zaten raporluyken seni usulfene sevk eder. Sevk kağıdını alıp usulfene gideceksin. Koftiden rapor aldığın belli

Schillaci
Şube Müdürü
13 Ağustos 2022 14:44

Pokemonum anlamıyor musun saf mısın biraz? La arkadaş rapor gerçek mi? E rapor mu? E devlete düşmüş sistemden e provizyon yani aktivasyon edilmiş mi? Doktor gerçek bir doktor mu? Bunlara bakılır. Eğer başta gidersen raporun bir kısmı iptal de edilebilir. Seni aradılar korktun altına tölledin, koştun seve seve imza attın üst yazını aldın hastaneye koştun. Heyet sana şunu diyebilir 10 gün rapor fazla 1 hafta yeter...

Ama diyorum ki sana tebliğ edilene kadar hastalığın iyileşsin. Hasta adam rapor işleriyle uğraşmaz. Yasaya aykırı birşey. Kurumun acaba bu adam sahte rapor mu aldı acaba hasta değil mi diyerek seni uğraştırmak ve gözünü korkutmak ister. Evine ekip yollayabilir. Ama izindeysen yollayamaz. Telefonla tebliğ olmaz imza nasıl atacaksın üst yazıyı nasıl alacaksın. Whatsaptan yollayım der, çıktısını al hastaneye koş der. Salak adam altına işer.

Kanunları bilin. Yasa dışına çıkmayın. Hakkınızı savunun. Hastasın evinde dinleniyorsun sana kimse silah zoruyla hastaneye git biz senin hasta olduğuna inanmıyoruz diyemez. Evine ekip gelse dahi ambulansı çağırırsın. Tutanak tutulur. Ya ambulans seni alıp götürecek ya da bu adama raporlu hasta evinde istirahat uygundur denilecek.

Son olarak diyelim ki raporun bitti usul fene gittin. Heyet sana şunu mu diyecek senin 10 günlük raporunu iptal ediyoruz seni 10 gün işe gitmemiş sayıyoruz meslekten ihraç ediyoruz. Lan buna inanıyorsun aşırı saf bir insansın.

Ben üç defa usul fene gittim. Doktor bana diyor ki geçen sene kış mevsiminde ocak ayında hasta olmuşsun 10 gün rapor almışsın niye 10 gün aldın hasta mıydın. Vallahi buna benzer sorular sordu. Doktorla tartıştım. Lan ne bileyim ben geçen sene ocak ayında hangi rahatsızlık geçirdim de rapor aldım. Heyette bunları soruyorlar. Senin açığını arıyorlar. Doktor beni dışarı çıkardı. Tamam tamam çok dışarı dedi. Ulan 3 defa usul fene gittim ne bir soruşturma geçirdim ne başka birşey

Burdaki ler polis mi, polisse nasıl polis, boş boş muhabbetler dönüyor millet buraya geyik yapmaya mı geliyor anlamıyorum. Kardeşim hastaysan raporunu alırsın tedavini olursun. Bu senin yasla hakkın. Usul fene de tedavini olduktan sonra iyileştikten sonra gidersin. Yollarlarsa yani. Orada rapor gerçek mi raporu yazan doktor gerçek mi, ameliyat olmuş musun, cerrahi operasyon gerçekten yapılmış mı felan onlara bakarlar. Yani aldığın raporun mahiyetine göre.

Pomem9876, 2 yıl önce

Pomem9876
Yasaklı
13 Ağustos 2022 18:54

Onur çok gitmiş anlaşılan

babapolis
Yasaklı
13 Ağustos 2022 19:15

Sence de cok mu gıtmıs :) o degil de ocak zammı yuzde 30 olur mu
Pomem9876, 2 yıl önce

Onur çok gitmiş anlaşılan