Editörler : supporters.
«171819202122232425262728»

systemfails
Kapalı
08 Kasım 2018 04:11

Hocam gece gece çok güldüm

BiAkademikBilinc35, 5 yıl önce

Dbs de sistem açılıp süreç başlayıp huriler ataninca kim olduklarını görebiliyor muyuz?

ekd00
Aday Memur
08 Kasım 2018 12:12

Zebani olmasınlar da huri olsunlar

BiAkademikBilinc35, 5 yıl önce

Dbs de sistem açılıp süreç başlayıp huriler ataninca kim olduklarını görebiliyor muyuz?

08 Kasım 2018 21:57

Bende kendime güldüm ya :) nuri mi olur huri mi olur hayırlısı bakalım :)

09 Kasım 2018 17:14

Hızlı haberleşme için bir Telegram grubu açabilirim hocalarım, telegram da numara ve kimlik paylaşımı zorunlu değil, herkes buradaki takma adı ile katılabilir, ne dersiniz?

docdrdoc
Kapalı
12 Kasım 2018 11:52

Arkadaşlar neredeyse iki hafta geçti ama durumda hala bir değişiklik yok. Sistemde hiçbir şey görünmüyor. Durumunda bir değişiklik olan varsa lütfen paylaşabilir mi...

dr.egis
Şef
12 Kasım 2018 14:51

doçdrdoç hocam, herhangi bir değişiklik yok. şimdiden çok takılmamak lazım. uzun bir süreç bizi bekliyor. tabi aslolan ve gönlümüzde yatan kısa sürede olumlu sonuçlanmasıdır. Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler.

12 Kasım 2018 14:53

jürilere azami süre 1 ay verilirken neden uzun bir süreç bizi bekliyor, buna cevap arıyorum hocam.

dr.egis, 5 yıl önce

doçdrdoç hocam, herhangi bir değişiklik yok. şimdiden çok takılmamak lazım. uzun bir süreç bizi bekliyor. tabi aslolan ve gönlümüzde yatan kısa sürede olumlu sonuçlanmasıdır. Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler.

systemfails
Kapalı
12 Kasım 2018 21:17

Hocam jürilere 3 ay süre veriliyor diye biliyorum yanılıyorsam lütfen düzeltin. Ön inceleme sonrası jürilerin atanması uzun sürüyor en erken 8 ay diyorum ben.

13 Kasım 2018 08:47

Hocam,

2018 Nisan doçentlik sayfasında bir jürinin üzerinde kaç adet doçentlik dosyası incelemesi varsa o kadar ay inceleme süresi sınırlaması veriliyor dediler. 5 dosya inceliyorsa 5 ay süresi var gibi durum.

Jüri atama süresi o kadar uzun ise en az 10 ayı gözden çıkarmak lazım, hiç beklememek en iyisi sanki:)

systemfails, 5 yıl önce

Hocam jürilere 3 ay süre veriliyor diye biliyorum yanılıyorsam lütfen düzeltin. Ön inceleme sonrası jürilerin atanması uzun sürüyor en erken 8 ay diyorum ben.

dr.egis
Şef
13 Kasım 2018 15:57

biakademikbilinç hocam, akademide cevabını aradığım o kadar çok soru var ki, boğulup kalıyorum. "cehalet, mutluluktur" sözünün realitede karşılığını bulmasına en çok akademi katkı sunuyor diye düşünüyorum. Ve tabi birde "sorgulama, itaat et rahat et" sözünü.

Bunun dışında Aralık 2017'nin jürileri başvurudan 5 ay sonra, Nisan 2018'in ise 3 ay sonra belli oldu diye biliyorum. Ocak-Şubat gibi bizimkiler belli olur diye düşünüyorum. Dosyaların hazırlanması için 7 gün veriliyor. Öncesinde hazırlasam mı, onu düşünüyorum. İzmir'de dosya hazırlayan iyi bir baskı, fotokopi bilen varsa, önerilere açığım.

drüyesi
Aday Memur
14 Kasım 2018 06:00

Sayın hocalarım

Benim DBS başvuru ekranımda hiç bir şey yazmıyor başvuru yaptığıma dair.

Sanki hiç başvuru yapılmamış gibi. Nisan 2018 başvurularını inceledim , son

başvuru tarihi 30 Nisan ve 4 Mayıs'da ekranlarında

"dosyalarınız teslim alındı, incelemede" yazısı çıkmış. Benim

ekranımda, başvuru segmesini tıkladığımda, geçmiş dönem

başvurularında da hiç bir şey görünmüyor. Sizde de durum aynı

mıdır?

drüyesi
Aday Memur
14 Kasım 2018 06:09

Başvuru yaptığımız segmede, geçmiş dönem başvurularında 2018 Ekim olarak başvurunuz görülüyor mu acaba?

docdrdoc
Kapalı
14 Kasım 2018 20:21

Bende de durum aynı

drüyesi, 5 yıl önce

Başvuru yaptığımız segmede, geçmiş dönem başvurularında 2018 Ekim olarak başvurunuz görülüyor mu acaba?

hesapkitapinsani
Aday Memur
14 Kasım 2018 20:51

bomboş ekran, dönem seçme kısmında seçenek yok. aynı mı?

en azından başvuru yaptığıma diar bilgi olması gerekmez mi, yani bir hata falan varsa nereden haberimiz olacak?

docdrdoc, 5 yıl önce

Bende de durum aynı

g.a.s.
Aday Memur
15 Kasım 2018 09:27

ekranımızda hala güncelleme yok. Neden yapılmıyor acaba? Dosyamın ulaştı mı onu bile bilmiyoruz.

khfburak
Aday Memur
15 Kasım 2018 09:56

Nisan döneminde sistem az bir süre sonra aktif hale gelmiş sanırım. Ekim döneminde hala bir değişiklik yok belki yoğunluktan olabilir. Kendi şahsi fikrim bu hafta sistemin normale döneceği yönündeydi ama bu hafta da olmayacak gibi.

Telefonlara cevap vermezler büyük ihtimalle

belki [email protected] adresinden bir bilgi alınabilir.

g.a.s., 5 yıl önce

ekranımızda hala güncelleme yok. Neden yapılmıyor acaba? Dosyamın ulaştı mı onu bile bilmiyoruz.

docdrdoc
Kapalı
19 Kasım 2018 13:07

telefonla ulaşan veya maille bilgi alan oldu mu? 3 hafta oldu ses seda yok. Ben arıyorum açan yok

mahmutdgrc
Aday Memur
19 Kasım 2018 16:48

Dosya ön incelemeleri ve aday bilgi sistemine başvurunun kaydedilmesi bu kadar sürecekse herhalde işimiz genel olarak epey uzun sürecek.

mryozn
Kapalı
19 Kasım 2018 17:03

Aradım ancak telefonlar cevap vermiyor. Mail gönderim 1 hafta önce. ona da cevap veren olmadı. Başvurum kabul oldu mu evrakta hata var mı geri dönüş olması gerekirdi.

Nurettin56
Aday Memur
19 Kasım 2018 18:38

Eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarının geçerlilik süresinin; varsa belge üzerinde yazılı geçerlilik tarihine göre belirlenmesine, fakat her halükarda bu sürenin sınav tarihinden itibaren beş yıl ile sınırlı olmasına, ayrıca TOEFL yabancı dil belgelerinin geçerlilik süresi konusunda

Üniversitelerarası Kurulun 10.02.2016 tarihli toplantısında kabul ettiği ilkelerin esas alınmasına,

 Üniversitelerarası Kurul?un 10.02.2016 tarihli toplantısında; ETS TOEFL IBT doğrulama

merkezinden TOEFL dil belgeleriyle ilgili bilgilerin iki yıl sonra imha edilmesinden dolayı

belgelerin gerçek olup olmadıklarının doğrulanamaması nedeniyle TOEFL Yabancı Dil

Belgelerinin geçerlilik süresinin iki yıl olmasına karar verilmiştir

Ben bu açıklamayı anlayamadım. Toefl için geçerlilik süresi ne olur bu durumda.

Toplam 3506 mesaj
«171819202122232425262728»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi