Editörler : E.Kayı Han

20 Eylül 2008 15:18

"Vatanın Bağrına Düşman Dayasın hançerini, Bulunur Kurtaracak Baht-ı Kara Maderini!"

"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,

Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini? "

Bilindiği gibi, Kurtuluş Savaşı'mız yıllarında, Ankara'da kurulan mecliste ulusun bir vekili, meclis kürsüsünde

Namık Kemal'in bu iki dizesini okur...

Mustafa Kemal'in yanıtı şöyle olmuştur:

"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,

Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini!"

Geçmişte olduğu gibi bir komplo karşısında bulunmaktayız.

Bütün bunlardan hiç kuşkusuz dün olduğu gibi bugün de kurtulacağız,

Aksini düşünmeyin bile...

yani,

Vatanın İç ve Dış Düşmanları,

GELDİKLERİ GİBİ,GİDECEKLER...

çocuuk
Müsteşar
20 Eylül 2008 15:28

işin kötü tarafı ortada hançer yok,bre düşman hançeri gösterse herşey bitecek ama başka şeyler gösteriyor

sabamelikesi--
Yasaklı
20 Eylül 2008 15:32

kıvılcım,

bu yazıyı okumuş ve gülmekten ölmüştüm...

:)))

saolasın verdiğin için...

çocuk,

haklısınız...

çünkü,

bunlar din gösterip,başka şeyle vuran dinsizliğin dik alası takımından...

sabamelikesi--
Yasaklı
20 Eylül 2008 15:50

bu cahil bırakma ve her dediklerine inandırma çalışmaları,

ne yazıkki bilinçli olarak yapılıyo Kıvılcım...

milli eğitim sistemimizin geldiği son duruma bakarsan olayın ne boyuta geldiğini anlayacağına eminim...

20 Eylül 2008 15:57

bu nasıl bir psikolojidir ki ülkendeki bir siyasi partiyi ve ona oy vererek demokratik hakkını kullananları düşman olarak görmek...

bu nasıl paranoyakça bir yaklaşım ve yaşam felsefesi...

yazık acıyorum sizi gibi fanatiklere...

nazilerden farkınız yok.

bu ülkede kimse kimseden fazla bu vatanı sevemez. kimse ülkenin sahibi de değil...

bu ülke herkesin!

sahip06
Yasaklı
20 Eylül 2008 15:59

"Vatanın İç ve Dış Düşmanları,

GELDİKLERİ GİBİ,GİDECEKLER..."...

kimmiş bu iç düşmanlar??? darbe peşinde koşup , sahte şeyhlerle fadime şahinleri ortaya çıkaranlar mı? asker üniforması ile ülkeyi refaha(!) bulamak mı? ya da kana...istediği verilmedi diye şantaj yapanlar mı?

kimin nereye geldiğini ve nasıl gittiğini bu millet biliyor.asıl tezgah nerede kuruldu onu da biliyor...

1960-1963...1980-1983...1997-2002...2007 NİSAN - 2007 TEMMUZ...bilemem anlatabildim mi???

sabamelikesi--
Yasaklı
20 Eylül 2008 16:06

senin de,

onursal HANÇERCİ BAŞI olduğunu bilmem söylememe gerek var mı????

onun için zırvalarını kaale almamı bekleme,nasılki kendin de bu kaale SAHİP olmayı haketmiyosan...

BEYAZLAR...

faşizmden bahsedebilmeniz için kendi görüşünüzdeki yöneticilerin yaptığına bakmanız yeterli...

NAZİ almanyasını aratmayan icraat ve söylemler,tanzanya da diil,kendi ülkenizde oluyo ama sizlerde bunu kavrıcak akl nerdeeee???

Kıvılcım,

bu laçkalaşma süreci 1950 lerin günümüze uzanmış ve geliştirilmiş hali olmaktan öte bişe diil..

sahip06
Yasaklı
20 Eylül 2008 16:14

saba

sence İnönü faşist miydi? o yılları biliyoruz da ondan sordum...asıl faşistlik kendi partisinde bile baraj uygulayıp sarıgül gibileri devre dışı bırakıp partiye hakim olma çabasıdır.bunu da inkar et hadi.işine gelmeyenleri görmeyen şahıslar olmayın.

20 Eylül 2008 16:18

öncelikle üslubunuz ve imla yanlışlarınız sizin seviyeniz hakkında önemli bilgiler veriyor zaten.

benim görüşüm felan yok. en iyi savunma saldırı metodunu yanlış kişiye uygulanıdınız, yanlış argümanlarla birlikte.

benim burada şu an gördüğüm nazizm kalıntısı şu 5 para etmez insanlık dışı yazıları kimin yazdığına bakıyorum karşımda sanki bir SS subayı var...

bu kadar akıldışı fikirleri ülkemde görmek beni üzüyor açıkçası.

ayrıca ideolojinizin kör, dipsiz kuyusuna inmiş insanlarla fikir teatisinde bulunmanın ne kadar yanlış olduğunun da farkındayım. zaten bu sıfatları ilk yorumunuzdan son yorumunuza kadar hepsinde hak ediyorsunuz.

neyse size, kör gözlerinize, düşünemeyen beyninize iyi günler... sayın SS subaayı...

sabamelikesi--
Yasaklı
20 Eylül 2008 16:27

İnönünün bazı faşizanlıkları olsa da,

emin olki bu konuda Adnan Menderesin eline su dökemezdi...

beyazlar beceremez,

sizin de ne amaçla burda olmayı becerdiğinizi doğrusu çok merak ettim...

kaldıki o sözlerimi sizin sözleriniz üzerine dediğim ortadayken...

ayrıca,

imla konusunda bana dersienson sizin vermeniz,verdikten sonra da dilbilgisi forumuna gitmeniz sizin açınızdan daha hayırlı görülüyo...

bu sözlerime bakarak,

sizler gibi fikirsiz ve sorgulama yetisizlerin gelip te ahkam kestiğini görmenin de beni üzdüğü çıkarımını,

LÜTFEN YAPIN olur mu????

20 Eylül 2008 16:56

sahip06,sana bir sorum var,

baykal sarıgülü hangi faşist yöntemle devredışı bıraktı?

cevap bekliyorum

gardaşlık
Başbakan Müsteşarı
20 Eylül 2008 16:57

saba atarken iyi atar,

inönü ile menderesin faşistliğinde inönünün menderesin eline su dökemeyeceğini buyurmuş hazret...

bnu ülke tarihindeki en iş bilmez, en beceriksiz ve en .... adamını menderesten yeğ tutmuş...

sabadır, ne yapsa yeridir...

sabamelikesi--
Yasaklı
20 Eylül 2008 17:04

gardaşlık,

işte sen ve sen düşüncedeki güruh,vatanın satılmasını bile elalemle GARDAŞLIK ilişkisinin geliştirlmesi sandırıldığın için,asıl sizler her konuda ne derseniz yeridir...

onun için gardaşlığınızı da al ve savunduklarının bulgur dağıttığı kuyruğa takıl derim...

başka türlü karnınız doymaz ama oy verdiklerinizi savunmaya da gözünüz doymaz...

20 Eylül 2008 17:05

boşuna eğitim seviyesi düştükçe AKP oyları artmıyor..

sahip06 şimdi yazacaklarımı iyi oku,oku da öğren:

CHP de genel başkan adayı olabilmek için delegelerin %20 si tarafından aday gösterilme şartı var CHP tüzüğünde.bu doğru.peki demokratik mi? evet değil

ama şimdi şunu oku ve öğren:AYNI HÜKÜM,YANİ GENEL BAŞKAN ADAYI OLABİLMEK İÇİN %20 ŞARTININ AYNISI,A K P T Ü Z Ü Ğ Ü N D E de var.peki bunu biliyormuydun????tabii ki bilmiyordun ama bilmeden burada boş boş konuşmakta üstünüzde yok

gardaşlık
Başbakan Müsteşarı
20 Eylül 2008 17:20

saba,

bekir çoşkun ve onun gibi birkaç tane dangalak adamın fikirlerinden(!) etkilenerek yazduığın bu birbirinin kopyası yazılar artık herkesi sıkıyor...

göbeğini kaşıyan adam ve bulgur-ekmek sırası tanımlamasından öte şeyler de bekleriz sizlerden ve fikir babanız şaşkın bekişrden...

bu arada,

kömür-bulgur dağıtıyor diye karşısında durduğunuz parti, "halkın parasıyla" kurulan ve bankalarda "hisseleri olan" partiler gibi kendine de harcamıyor, en azından halka dağıtıyor...

:))

bak senin chp sana tek kuruş koklatıyor mu senin benim paramı?

sabamelikesi--
Yasaklı
20 Eylül 2008 17:32

gardaşlık,

bizlerden çok şey beklemenize gerek yokki zaten heran gösteriyoruz...

aynen anayasaya karşı her yaptığınız hamle de,sizi durduruyoruz,az şey mi bu????

olmadığı,

muhalefetten bunca nefret etmenizle görülüyo ama neyse...

sen bekir coşkun'dan önce,

kendi okuduğun önüne servis edilen yazıları imzasıyla köşesine vermekten utanmayan iplerinin nerde olduğu malumumuz olan kukla yazarlarını sorgula...

tabi,

bunu yapabilecek akla sahipsen SORGULA ...

çünkü ,

sorgulamanın size ''günah'' olduğunun belletildiği ortada da...

gardaşlık
Başbakan Müsteşarı
20 Eylül 2008 17:38

saba,

ben kimi okuyorum?

bir tahminde bulun...

ve ben senin yanlış tahminde bulunduğunu sana buradaki editörlerden ve eski üyelerden ispatlayayım...

sen de ön yargının ne kadar yanlış olduğunu anla ve belki de biraz utan...

ne dersin?

sabamelikesi--
Yasaklı
20 Eylül 2008 21:08

Gardaşlık,

gün gelir senin ne okuduğunu merak edersem,

dediğini yaparım...

ama şuan öyle bi düşüncem yok,gelecekte de olması muhtemel görünmüyo...

görünmüyo çünkü,

benim cevabım karşıma gelerek yaptığın yorumların!!! için verilmiştir ,

yoksa senin ne okuduğunu merak ettiğimden diil...

şimdi de,

var sen utanıve gari...

sahip06
Yasaklı
20 Eylül 2008 22:11

sağduyuya_davet

liste uygulamasında yaptığı haksızlığı hepimiz biliyoruz.kendisi ülke barajı kalksın derken kendi partisinde baraj uyguladı.ve ne demek istediğimi o görüntüleri izleyenler anlamıştır.adamı dövmekten beter ettiniz.

bu arada yanlış anlaşılma olmasın.sarıgül`ü filan savunduğum yok.al birini vur ötekine...ha baykal ha sarıgül...

saba

vay be...demek menderes faşistti.peki asılmasına sebep olan şey ne idi? ya da asılması mı gerekirdi? bence menderes olmasaydı şu an chp olmazdı.sizi ömür boyu muhalefete hapseden tek lider menderestir.hiçbir köyün yolu yoktu , o yol yaptı.ama kıymet bilmediler bazıları.menderese kurulan tuzağı herkes biliyor.ve tarih affetmeyecek.

inönü`nün faşist tavırlarını yazmaya gerek yok.bildiğinizi umuyorum...zaten kabul etmişsin.

eğer şu "ergenekon" çözülmeseydi , belki şu an bir başbakanın idamını ekranlarda izliyor olacaktık.çözüldükçe neler çıkıyor...fadime şahinler , sahte müritler , silahlı eylemler , bombalar ve terör olayları...daha ne diyeyim.Allah ıslah etsin.

kulvar01
Genel Müdür
20 Eylül 2008 22:19

vatanı kurtarmakta ciddiysen yüksek bir yere çıkıp kendini boşluğa bırak.

bu yolda atacağın ilk ve hayırlı işin bu olsun

sahip06
Yasaklı
20 Eylül 2008 22:22

sağduyuya_davet

aslan kardeşim , sevgi yumağım , sağduyusundan sol salvoları boş bırakmayan arkadaşım , her davete icabet eden muassır medeniyetin eğitim seviyesi en yüksek arkadaşım vel-hasıl laik bedevim...

okudum , öğrendim.ama senin savunduğun chp`de bu durum hep böyle.hangi kongrenizde kavga çıkmıyor? madem Atatürk`ün partisi diye bas bas bağırıyorsunuz neden kavga ediyorsunuz? sen ak partinin kaç kongresinde bulundun? ya da sana bir örnek vereyim...iyi oku ama öğrenme...

fazilet partisi kongresinde abdullah gül recai kutan`a karşı aday oldu.aslında kavganın çıkması gereken yer orası idi.çünkü iki tarafın oyu da hemen hemen eşitti.iki tarafı savunan kişiler de eşitti.sonuç ne oldu? kavga yok gürültü yok.gül çıktı tebrik etti.hatta yan yana idiler.peki chp`de böyle bir durum hiç oldu mu?

eee tabi eğitim seviyem düşük olduğu için seni anlamam zor.sen ve senin gibiler böyledir işte.bidon kafalı veya göbek mevzusunu yazmama gerek yok...anladın sen onu...

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi