Editörler : Pangaea
08 Eylül 2018 19:06

Eğirdir-Asfaltit-Kanuni Esasi Mahkeme Süreci Tamamlanmak Üzere. Bilgi, Belge ve Fikir Paylaşım Platf

Konuyla ilgilenen kendince fikirleri olan, herhangi bir belgeye, bilgiye sahip olan arkadaşlarımızın bu başlıkta veya dm ile verilerine ihtiyacımız vardır.

Sorunun tartışma dönemlerinde ve başlıklarında hiç olmadık. Olmayacağız da. Sonuç alacağımız yer burası değil.

Bu sebeple lütfen tartışmalardan uzak bir şekilde (Başlık kirletilse bile sorun değil) verilerinizi bizimle paylaşın lütfen.

Netice alacağımıza inanan arkadaşlarımızı bekliyoruz. Artık mahkeme sürecinde son saatlerdeyiz.

Üşenecek arkadaşlar size de sesleniyorum lütfen başlığı ciddiye alınız. Bu başlık daha önce de açılabilirdi. Şimdi gerekti.

xpresshero
Genel Müdür
08 Eylül 2018 19:19

Eğirdir sorusunda soru kökünde hata olduğu kesin gibi duruyor. Linkteki konuyu gözden geçirin https://forum.memurlar.net/konu/2341760/

Diyetisyen50
Aday Memur
08 Eylül 2018 21:49

Özellikle göl sorusu üzerinde birçok belge forumda dolaşıyordu bu belgelerin çoğu eğirdirin cevap olarak alınması gerektiğini gösteriyordu

Hacker05
Kapalı
09 Eylül 2018 00:25

Eğirdir ve asfaltit iptal olursa çok güzel olacak. Siz bu verileri alıp ne yapacaksınız ki

followmee
Aday Memur
09 Eylül 2018 00:25

Mahkemeye sunacağız tabiki.

Hacker05
Kapalı
09 Eylül 2018 00:28

Tuik verilerine baktığımızda van ile ilgili üretim var göl ile ilgili hiç bir şey yok. Ve üstelik olan verilerdeki üretim de tatlı sulardaki üretimdir van gölü sodalı.yani van gölünü doğru olarak kabul edeceğimiz bir veri yok.

Hacker05
Kapalı
09 Eylül 2018 00:35

Wrtr
Aday Memur
09 Eylül 2018 00:53

Hak adalet yerini bulur inşallah

Hacker05
Kapalı
09 Eylül 2018 00:58

Valla sorularda değişiklik olursa sıralama bayağı değişir inşallah hak yerini bulur

fd1453
Aday Memur
09 Eylül 2018 01:08

Maden sorusunda katı haldeki madenler ile doğal gazın kiyaslanmasinin mümkün olmayacağı üzerine gidilirse sonuç alınabilir

mmrrtt
Aday Memur
09 Eylül 2018 01:33

Kanuni esası de kadınlara seçme seçilme hakkı verilmemiş olması tüm unsurlar ifadesini sakatlar bence ayrıca engin eraydın ve ramazan yetkin ile iletişime geçin

bakgulec
Şef
09 Eylül 2018 01:49

ösym kendi sınav binasını yakar yinede o sorular ipal etmez. bi daha banada soruları profosorler hazırlıyormus demeyin . o soruları hazırlayan 3-5 embesil baska bişey degil. siz bu sorulara diosunuz ama sınavda en az 30 soruda ne demek istedigi anlasılmıyordu. soru sormayı bile beceremiyor mallar .pardon proflar...

eem2018
Yasaklı
09 Eylül 2018 02:46

Merhaba,

EĞİRDİR :

Tüik verilerinde sadece avcılık rakamı vardır.Soru su rünlerindeki üretim payını sorduğu için TÜİK verlerinde üretim= avcılık+yetiştiricilik olarak geçmektedir.evet avcılık rakamlarına göre( 9830 ton ) Van önde fakat yetiştiricilik rakamlarını eklersek ve sonuç kesinlikle Van olmamamktadır.Yetiştiricilik rakamları Tüik verilerinde göl göl ayrılmadığı için bu sorunun kesinlikle iptaline gidilmesi gerekir.

ASFALDİT :

1 KG ARMUT

1 LT YAĞ birimler farklı olduğu halde yağın rezervi daha azdır.bu soruda hata yoktur.çok zorlamayyın diğer ikisi hatalıdır.

KANUNİ ESASİ :

Mecliste tüm tebaa unsurlarının temsil edilmesi seçeneği hatalıdır.soru doğru sorulmuştur fakat seçenekte meclis kelimesi soruyu hatay götürmektedir.Tüm tebaa anayaal olarak evet temsil edildi.Fakat sırplar , karadağlılar yarı bağımsız oldukları için seçimlere gitmeyerek meclise vekil gönderememişlerdir.bundan dolayı seçeneklerde geçen mecliste tüm tebaa unsurları sözü düşmektedir.sorunun seçenek hatası nedeniyle kesinlikle yanlızca 1 olması gerekir.

Kolay gelsin.

eem2018
Yasaklı
09 Eylül 2018 03:26

EĞİRDİR :

Tüik verilerinde sadece avcılık rakamı vardır.Soru su rünlerindeki üretim payını sorduğu için TÜİK verlerinde üretim= avcılık+yetiştiricilik olarak geçmektedir.evet avcılık rakamlarına göre( 9830 ton ) Van önde fakat yetiştiricilik rakamlarını eklersek ve sonuç kesinlikle Van olmamamktadır.Yetiştiricilik rakamları Tüik verilerinde göl göl ayrılmadığı için bu sorunun kesinlikle iptaline gidilmesi gerekir.

OSYM tüikte göl göl de yetiştiriciik var derse o zaman parasal değer olarak eğirdir öndedir.

fd1453
Aday Memur
09 Eylül 2018 03:39

Asfaltit sorusunu çok bilimsel açıkladın tebrik ederim seni helal olsun

Hacker05
Kapalı
09 Eylül 2018 07:13

Bu eem 2018 inşallah rezerv iptal olur doğru yaptın diye hep aynı şeyi savunuyorsun sen ne ayakson her yerde 1 kilo armut 1 kilo yağ.yok bir kilo buğday bir kilo mercimek çorbası.

lkayalibay
Memur
09 Eylül 2018 08:09

Herkesin iddiası ne İnci kefali en çok yakalanan balık bunun Van gölünde olduğunu söylüyorlar.

Tuik verilerine baktığımızda İnci kefali tatlı su balıkları içerisinde yer alıyor.

Tarım Bakanlığının Türkiye?nin En Önemli tatlı su balıkçılığı kaynağı olan Eğirdir Gölü demesi cevabı Eğiridir Gölü yapıyor.

https://isparta.tarim.gov.tr/Haber/261/Su-Urunleri-Denetimlerimiz-Devam-Ediyor

Buna da Van gölü tatlı su kaynağı değil diyorlar. O zamana Tuik verilerindeki İnci kefali Van gölünden avlanmıyorki ya da çok az miktarı avlanıyor. Tuik verilerinde belirtmeyi bile gerek duymamış. Tatlı su balıkları içerisinde yer vermiş.

Van gölü diyenler bir prof kaynak gösteriyor 4-5 yıl öncesine ait bir bilgi ve gazete haberi bu haberi illerindeki İnci kefaline ilgiyi arttırmak içinde yapmış olabilirler.

iki Meb kitabından kaynak gösterdiler bakmaya bile gerek yok gösterdikleri kitap daha yeni 3 gün önce basıldı. Tabii geleceği görebilecekleri gibi bir yetenekleri yoksa o başka

üç Pegem kitabı İnci kefali iç suları üretiminde en fazla tamam zaten dershaneye gidenlerimizin çoğunun bildiği bir şey bu ama bize Eğirdir gölünde 80 den fazla tür yaşadığı Türkiye'nin üretim potansiyeli en fazla göl olduğu da öğretildi.

Diyetisyen50
Aday Memur
09 Eylül 2018 08:46

Yalnız dava süreci yarın bitmekte , sonrasında açılan davalar bir işe yaramıyor diye biliyorum

xpresshero
Genel Müdür
09 Eylül 2018 09:04

Eğirdir ve Tebaâ soruları kesinlikle cevap şıkları yanlış. Eğirdir sorusu ya iptal ya da ekonomik değeri kast edildiği varsayilarak cevap tekrar Eğirdir olmalı. Teba sorusu ise yalnız 1 olarak cevabı değişmeli. Bu konuda bir çok tarihçi hemfikir. Ramazan hoca da ilk gün açıkladı. Anayasal olarak hak verildiği fakat mecliste temsili gerçekleşmediği kanaatinde bir çok tarihçi var.

Hacker05
Kapalı
09 Eylül 2018 10:02

Bence teba mebadan birşey çıkmaz olsa olsa van gölü sorusundan birşey çıkar ama ösym cevabı değiştirip kendine yedirmemek için o soruyu değiştirmeyip başka bir soru değiştirirse hiç şaşırmam

Hacker05
Kapalı
09 Eylül 2018 10:03

Arkadaşlar en iyisi dua edelim rezerv ve göl iptalı için

Toplam 589 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi