Editörler : Pangaea
15 Nisan 2013 13:53

fen ve teknoloji alan sınavı

Sayın fen ve teknoloji öğretmenleri arkadaşlarım;
alan sınavı çalışmaları nasıl gidiyor?
Hangi kaynaklardan çalışıyorsunuz?
Örnek sorular oldukça zordu. Sizce sorular ygs mi lys düzeyinde mi olur? Ben lys kitaplarından çalışıyorum ama hem konular çok detaylı hem de sorular zorlayıcı.
Sizce yüzeysel mi detaylı çalışmak lazım bu konuda ne yapacağımı bilmiyorum :(

fen1616
Kapalı
15 Nisan 2013 14:07

sen yine başlamışsın ben alana başlamadım

bi hocam kılavuz kitaplardan çalışın dedi öğretim programına çalışın dedi

biri ygs düzeyi dedi bilmiyorum ama üni deki hocalarda örnek sorular istenmiş üni den örenk soruları görebilirsen az çok tahmin edilir

okanses
Genel Müdür
15 Nisan 2013 15:17

ben de yüzeysel çalışıyorum çünkü sınava 3 ay kaldı zaten konulara detaylı bakılamaz ki.. örnek sorular çok zordu inşallah sınavda o kadar zor hazırlanmazlar.3 ayda hem diğer dersleri tekrar edicez hem de fizik - kimya - biyolojiye çalışacaz işimiz çok zor.
fenci arkadaşlarımız çok çalışıyorlar galiba ki foruma girip cevap yazan pek yok...acaba diğer arkadaşlar nasıl ve nerelerden çalışıyor?

fen90
Aday Memur
15 Nisan 2013 15:42

alan çalışmaya hala başlamadım. nerden,nasıl başlamalıyım bilemiyorum

schanzscrew
Yasaklı
15 Nisan 2013 15:48

kardeşim zamanın varsa lys bakacan ygs de tüm konular yok zaten

belkiran
Memur
15 Nisan 2013 19:51

va be

fenci-20
Aday Memur
15 Nisan 2013 20:30

ben de yeni başladm. kimyadan başladm.lys bakmaya çalışıyorum. ygs ye ağrlık vermedğm için hata mı ediyorum bilmiyorum ama:(

15 Nisan 2013 20:52

ben internetten video izleyerek gidiyordum fakat soru çözümüne gelince takıldım, o yüzden kitaptan çalışmaya başladım. fizik kimya biyolojiden yaklaşık 20 şer konu belirledim. ygs-lys karışık gidiyorum, fizikten 4 konum bitti daha, deneme çözmeye de başlamadım, yargı bu günlerde alan kitabı çıkaracaktı onu araştıracağım olmazsa ygs-lys bir arada olan fizik kimya kitabı alacağım, tabi onlarla birlikte deneme de sipariş edeceğim, benim durum bu,,,

gofrettt
Daire Başkanı
15 Nisan 2013 23:11

bayan genetik hocam

lütfen rica etsem o belirlediğininz 20 tane fen konularnı (fizik-kimya-biyoloji) yazabilirmisiniz??bende sizin belilediğiniz o konulara çalşmak istiyorum da.lütfen rica etsem özelimede mesaj yazabilirsiniz. ben mezun olalı uzun zaman oldu.en azından o 20 konuyu yazarsanız kafamda bişeyler oluşur.

16 Nisan 2013 00:49

hocam sanırım 20 konu diye üç dersin toplamını düşünmüşsünüz, ben her dersten yaklaşık 20 şer konu belirledim, yani çok az eleme yaptım, biraz üstünkörü geçerek ygs-lys müfredatının çoğuna bakacağım inşaallah, ama yine de isterseniz yazarım konuları,,,

gofrettt, 11 yıl önce

bayan genetik hocam

lütfen rica etsem o belirlediğininz 20 tane fen konularnı (fizik-kimya-biyoloji) yazabilirmisiniz??bende sizin belilediğiniz o konulara çalşmak istiyorum da.lütfen rica etsem özelimede mesaj yazabilirsiniz. ben mezun olalı uzun zaman oldu.en azından o 20 konuyu yazarsanız kafamda bişeyler oluşur.

fzkciii
Genel Müdür
16 Nisan 2013 01:01

arkadaşlar öncelikle allah yardımcınız olsun fizik kimya biyoloji hepsi birden baya sıkıntı yani. :( 3 branş bir arada ve sorumlu tutulduğunuz konuların fizik adına söylüyorum aynı olması çok saçma.sizin daha yüzeysel olmalıydı bence. neyse lafı uzatmiyim :-/

fizikten hangi kaynaklara çalışıyosunuz acaba??

Dance of Death
Müsteşar Yardımcısı
16 Nisan 2013 01:09

Lys kitapları ve de körfezin sosyal sorumluluk projesi olarak halka sunduğu videolar.

http://www.korfezvideo.com/

yitirmek
Şef
16 Nisan 2013 07:42

her dersten 3-5 konu bitirdim. ama zaman azaldıkça strese giriyorum. çalıştığım kaynaklar fdd ve fem. her bir derse ait 20-22 konu var. anlayacağınız daha çeyreğine bile gelmedim. yüzeysel çalışsakta yetmiyor. çünkü giren kişi sayımız fazla ve soruların puan değeri çok yüksek. bir arkadaşımda kendisine göre plan yapmış. en önemli konuları sıralamış. onun görüşüne göre ygs ve sbs arası 30 soru gelebilir. geri kalan 20 soruda ağırlıklı olarak elektrik optik ve organik kimyadan gelecek.

başka bir arkadaşımda organik kimya, elektrik ve genetik konularını resmen yuttu. sürekli onlara çalışıyor. sanırım herkes kendisine göre bir plan yapmış ve çalışıyor. allah yardımcımız olsun

okanses
Genel Müdür
16 Nisan 2013 07:49

Bence belli unitelere calismak hata olabilir cunku fizik kimya ve biyoloji konularını sistemli ve duzenli çalışmak lazim. Sarmallik ilkesi onemli. Ama suremiz cok az olduğu bicin öyle bir yol izlenmis olabilir. Gercekten lys duzeyinde fizik kimya ve biyoloji cok zor. Ben cozerken cok zorlanıyorum. Konuların daha basindayim. Ama galiba herkes hem zorlaniyor hem de ne yapacagini bilemiyor offf. En azindan bir ben değilmişim boyle

e_eessra
Aday Memur
16 Nisan 2013 10:32

en zor sınav bizimki o kadar sınıfçıyı alan değiştirip sorgusuz suailsiz fenci yaptılar bizede alan sınavı.Allah bildiği gibi yapsın hepsini.bide fizik kimya biyoloji bitirenlerden de bizden tercih yapabilleceklermiş :/ ben daha doğru dürüst başlamadım diğer dersleri tam anlamıyla bitirmeden alana başlamak istemiuyorum sadece alan derslerine giriyorum dersanede onlarda lys ygs konuları anlatıyorlar

okanses
Genel Müdür
16 Nisan 2013 11:43

Fizikci kimyaci biyoloji ogretmeni bizim alana tercih yapamaz ben hic boyle bir sey duymadim. Olursa büyük haksızlik olur zaten... siz emin misiniz?

fen1616
Kapalı
16 Nisan 2013 13:01

genetik organik bunlar kesin çıkacaz ama bi denge sorusu kimyada falan size çıkmaz dediler az çok hocalar bu çıkar bı çıkmaz diyebiliyor ama bilemiyorum genede

16 Nisan 2013 13:23

ya nerden uyduruyorsunuz böyle şeyleri oturup da bunları mı düşünüyorsunuz arkadaş ya!

yok öyle bir şey merak etmeyin.

e_eessra, 11 yıl önce

en zor sınav bizimki o kadar sınıfçıyı alan değiştirip sorgusuz suailsiz fenci yaptılar bizede alan sınavı.Allah bildiği gibi yapsın hepsini.bide fizik kimya biyoloji bitirenlerden de bizden tercih yapabilleceklermiş :/ ben daha doğru dürüst başlamadım diğer dersleri tam anlamıyla bitirmeden alana başlamak istemiuyorum sadece alan derslerine giriyorum dersanede onlarda lys ygs konuları anlatıyorlar

16 Nisan 2013 13:28

3. maddeyi oku http://www.ad.web.tr/kimler-ogretmen-olarak-atanabilir ihtiyaç karşılanamaması

16 Nisan 2013 13:29

halinde olabilir.

e_eessra
Aday Memur
16 Nisan 2013 22:40

ben düşünmüyorum fizikçi arkadaşlar söyledi takmışlar talim terbiyeden çıktı diye

Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi