Editörler : swat3410
«6789101112131415161718
18 Ocak 2022 07:31

Benim bahsettiğim şeye sen flu cevap veriyorsun

Ben, birşeylere tanıklık yaptıklarını iddia eden din büyüklerinin, keçilerin birtakım ayetleri yediğini yazdım

Sen de yine başka din âlimlerinin ya da bu işte uzman kişilerin, hayır bu tamamen yalan, keçiler yemedi şeklinde tam bir eser veya yazı bulmalısın ki bunu iddia etmiş olanların tezi çürütulsun ya da en azından ciddi ciddi tartışmaya açık olsun

Millet beni din düşmanı sanıyor,, bu yazılanların aksini gosterecek birşey var mi diyorum Kur'an diyorsunuz

Bakın, birşey, kendine delil olamaz

Ben Süpermen oldum uçuyorum dediğimde, hadi uç bize göster dendiğinde, bende" Sen benim lafima inanmıyor musun uçuyorum" deyip buna inanmanizi istemek ne kadar acayip bir durum

Ancak, tanıklık eden, gözlemleyen olur ise bu gerçeklik kazanır

İşte bu adamlar da yazmış, böyle şeyler ortaya atmışlar... adamların seceresine bakınca da İslâm tarihinde gerçekten yeri olan adamlar

Ha tabi, yazanların otorite sahibi olmaları her yazdıklarını yüzde yüz dogrulamaz.. Buna lafım yok

Ama aksi iddia edilmedikçe doğru kabul edilirler...Bilim de böyledir..Tez, anti tez ile iptal edilmez ise o tez, doğrudur

Talihli51, 2 yıl önce

Ubey bin Ka'b ve Hazret-i Âişe bildiriyor ki:Ahzab sûresi, uzunluk itibarıyla Bekara sûresi'ne denk uzunluktaydı. [Nesh edilerek bu hâle geldi.]

18 Ocak 2022 07:33

Net cevap vermen lazım...O ayet dediğin, bir hayvanın yediği ayetler mi? Tek tek mevcut mu ne oldukları? Bunları tek tek göstermen lazım...

Talihli51, 2 yıl önce

Anlamıyor musun o olaydaki ayetlerin nesh edilmiş ayetler olduğunu söylüyor..

18 Ocak 2022 07:35

Burada bir hayvan tarafından ya da kazara başka sebeplerden dolayı kaybolmuş ayetlerin aslında böyle olmadığı böyle şeyler yaşanmadığı, şu şu ayetler nesh oldu diye detay detay bilgi bulamadım

Talihli51, 2 yıl önce

https://m.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=464

Talihli51
Daire Başkanı
18 Ocak 2022 07:38

Senin dediğin 2 kişinin arasındaki konuşmamın nakledilmesi..benim gönderdiklerimde bu konuşma olmuş ama konunun asli bu diyorlar..

Deimos Andromeda, 2 yıl önce

Benim bahsettiğim şeye sen flu cevap veriyorsun

Ben, birşeylere tanıklık yaptıklarını iddia eden din büyüklerinin, keçilerin birtakım ayetleri yediğini yazdım

Sen de yine başka din âlimlerinin ya da bu işte uzman kişilerin, hayır bu tamamen yalan, keçiler yemedi şeklinde tam bir eser veya yazı bulmalısın ki bunu iddia etmiş olanların tezi çürütulsun ya da en azından ciddi ciddi tartışmaya açık olsun

Millet beni din düşmanı sanıyor,, bu yazılanların aksini gosterecek birşey var mi diyorum Kur'an diyorsunuz

Bakın, birşey, kendine delil olamaz

Ben Süpermen oldum uçuyorum dediğimde, hadi uç bize göster dendiğinde, bende" Sen benim lafima inanmıyor musun uçuyorum" deyip buna inanmanizi istemek ne kadar acayip bir durum

Ancak, tanıklık eden, gözlemleyen olur ise bu gerçeklik kazanır

İşte bu adamlar da yazmış, böyle şeyler ortaya atmışlar... adamların seceresine bakınca da İslâm tarihinde gerçekten yeri olan adamlar

Ha tabi, yazanların otorite sahibi olmaları her yazdıklarını yüzde yüz dogrulamaz.. Buna lafım yok

Ama aksi iddia edilmedikçe doğru kabul edilirler...Bilim de böyledir..Tez, anti tez ile iptal edilmez ise o tez, doğrudur

18 Ocak 2022 07:50

Olabilir de olmayabilir de

Benimki de öyle

Nihayetinde biz o döneme tanıklık etmedik, kimler hangi akıl ile bu eserleri ya da bu bilgileri yazdı bilgimiz yok

Belki gerçekten durum böyle ya da gerçekten de yanılıyorlar

Aslında demek istediğim, kesin diye baktığımız şeylerin kesin olmama ihtimali var

Talihli51, 2 yıl önce

Senin dediğin 2 kişinin arasındaki konuşmamın nakledilmesi..benim gönderdiklerimde bu konuşma olmuş ama konunun asli bu diyorlar..

18 Ocak 2022 08:31

Faiz diye açılan konudan işler nerelere gitmiş işin özeti Hz Ömee diyor ki devletin dini adalettir şu anki sistem hilafet olmadığı için devlet faiz de alır alkol sans oyunları gibi şeylerden vergi de alır önemli olan kulun kendisini bu tür haramlardan korumasıdır gelgelelim biz kendimizi faiz gibi haramlardan koruyabiliyor muyuz o muamma birilerinin yanlışını savunacağım diye birbirinizi kırmayın bosverin

EL CHAPO
Genel Müdür
20 Ocak 2022 02:58

trasss

salomon42
Genel Müdür
20 Ocak 2022 15:36

git de trassss ol ama saçını sakalını değil.

kızmaca yok, .. assak geçenle .. assak geçilir,,

ondan sonra ağlayıp sızlıyorsunuz.

EL CHAPO
Genel Müdür
20 Ocak 2022 15:55

faiz yine sabit kaldi .. ee hani faiz daha inecekti :D

salomon42
Genel Müdür
20 Ocak 2022 17:35

şeytan taşlamak sünnettir,

en sevdiğim sünnetlerdendir.

Aslanbey1453
Genel Müdür
20 Ocak 2022 20:46

Nass bitti bu aydan sonra Passs Enflasyon Şubat 45 Mart Nisan Mayıs 55-60 diyor Uzman Proflar yakında Ekim Kasım seçim var:))))

salomon42
Genel Müdür
20 Ocak 2022 22:52

"Sonra elbette onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından, sollarından sokulacağım ve sen onların çoklarını şükredenlerden bulmayacaksın.?

şeytanın nasıl çalışacağını, yukarıdaki ayette Rabbim açıklamış,

lan oğlum tapınakçılar bi bitmediniz, sağcı, solcu, tarikatçı, darvinci, maymuncu, traşçı, bypassçı.... vb. her kılığa girip insanlara algı yapıyorsunuz, her konuyu siyasete getirip bağlıyorsunuz,

adam sırf inanan memurlara küfür edilsin diye, maaşımız çok iyi, reis çok iyi,.... vb yorumlar yapıyor.

milleti siz aptal mı zannediyorsunuz, size cevap verilmiyorsa, bu, inanan imanlı insanların " edebimden susuyorum" şiarındandır,

arada benim gibi gibi bir tırrrık çıkıp size laf yetiştirmeye çalışsa da,

kimse sizin sağdan, soldan, arkadan gelişlerinizle baş edemez.

EL CHAPO
Genel Müdür
24 Şubat 2022 04:01

yuzde 14 :D

bronzemoon
Aday Memur
24 Şubat 2022 08:58

Bugün burada Din düşmanlığı yapanlar, zamanında fetö'nün kucağından inmiyordu. Merak etmeyin Rabbim sizlerinde hesabını görecek. Mesleğe donemeyen tipler, sağda solda maşallah yorum üstüne yorum yapıyor.

jngsh
Aday Memur
04 Nisan 2022 18:19

hocam bu şahsı boşverin kendi kendine konuşsun. liseli ergenmiş zaten ifşa etmişlerdi

Hkn5560, 2 yıl önce

CAHİL İNSANLARIN EN BELİRGİN 8 ÖZELLİĞİ

1. İlk olarak en belirgin özelliği Tabii ki, herşeyi bilirler!

2. Değişime kapalıdırlar

3.Üzerine bir de ironi yapıp, sizi cahillikle itham edebilirler

4.Uzmanlık alanınız, tahsiliniz, alıntı yaptığınız kaynaklarınız onun karşısında önemli değildir

5. Kendine dayatılan düşünceleri size dayatmaya çalışırlar

6. Az düşünüp çok konuşurlar.

7. Dünyayı yalnızca kendileri için yaratılmış olarak görürler.

8. Menfaat onlar için birçok şeyden önce gelir.

EL CHAPO
Genel Müdür
06 Nisan 2022 08:37

hayatinda edirneden disari ciktin mi

salomon42, 2 yıl önce

şeytan taşlamak sünnettir,

en sevdiğim sünnetlerdendir.

Candle25
Şef
06 Nisan 2022 14:38

300 bin param var bankaya yatirsam acaba ne kadar alirim her ay duzenli olarak..

EL CHAPO
Genel Müdür
09 Nisan 2022 00:48

cok vermez ayda 2 bin 3 bin falan kurtarmaz yani.

800-1000 civari olsa isini gorurdu

bu arada faiz yuzde 14 te sabit kalacakmis .

sene sonu dolar 17 yi gorur .

Candle25, 2 yıl önce
300 bin param var bankaya yatirsam acaba ne kadar alirim her ay duzenli olarak..
Toplam 358 mesaj
«6789101112131415161718

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi