Editörler : Pangaea
29 Mayıs 2017 13:11

2017 Sosyal bilgiler öabt için hazırlanıyoruz bilgi ve motivasyon grubu

Temmuz ayındaki sınav motivasyon oluşturma, bilgi sağlama ve kaynaklar konusunda bir iletişim kanalı oluşturmak için açılmıştır. Sosyal bilgiler öğretmenliği aday öğretmenlerimizin düşünce görüş ve önerilerini buradan aktif olarak değerlendirebiliriz. Saygılarımla.

ali çankaya
Daire Başkanı
29 Mayıs 2017 13:17

Bu yıl sosyal bilgiler için hazırlanan arkadaş sayısı geçen seneye oranla oldukça düşmüş gibi geldi bana, geçen yıl sınav dönemi gerek dershaneler gerekse forumlar daha aktifti, fakat bu yıl daha durgun gibi geldi, bu bir avantaj mı yok olumsuzluk mu bilemiyorum, herkes için hayırlısı olsun.

ali çankaya
Daire Başkanı
30 Mayıs 2017 08:33

Alanımızda sorumlu olduğumuz çok fazla disiplin var arkadaşlar, bu disiplinleri de kaynaklardan çok detay şekilde çalışıyoruz fakat ösym bu noktada detaya girmiyor ve genel kavramlar ve tanımlar ya da öncüller üzerinden soru sormayı tercih ediyor, çalışan arkadaşlar önerim mümkün olduğunca çok soru çözmemiz, zira biz sınavda sorularla muhatap olacağız, konular hızlı bir şekilde tahlil edip, olabildiğince çok soru çeşidi ile karşılaşmak adına her gün 2 deneme ve alan disiplin testlerinde de çözebildiğimiz kadar çözmeliyiz.

hsyngnca
Aday Memur
30 Mayıs 2017 11:09

Kardeş geçen yıl Alan 39 net işe yaramadı. 40 kişi ile mülakatı kaçırdım. İstek mi kalır adamda. Besyö beden eğitimi okuyacağım nasipse. En azından atanma şansım daha yüksek.

hsyngnca
Aday Memur
30 Mayıs 2017 11:10

Bu yıl P10 79-80 Bandında gelecek. Yine de öabt kasıyorum. 39-40 net iş yapabilir.

ali çankaya
Daire Başkanı
30 Mayıs 2017 11:14

geçen yıl ciddi çalışan bir tayfa vardı ve sorunların ayırt ediciliği çok kötüydü, bu yılın avantaj sağlayacağını düşünüyorum ama alımın geçen yıla oranla nasıl olacağını kestiremiyorum. eğitimden 85 bekliyorum öabt 40 yaparsam mülakat görürüm diye düşünüyorum.

hsyngnca
Aday Memur
30 Mayıs 2017 11:39

Ali seni geçen seneden bilirim. İnşallah yaparız 40ı. Bu sene bize şans olabilir hazırlananlar fazla değil. Ama ben besyö de okuyacağım. Üzülüyorum güzel puan yapıp atama olamayınca

ali çankaya
Daire Başkanı
30 Mayıs 2017 13:28

her yıl gk gy eb 80 - 85 arası geliyor, ama alanda istediğimi çıkaramıyorum bu yıl tekrar deniyorum, vazgeçmeyeceğim iş inada bindi biraz. 40 - 45 net yapılacak. Bu yıl olmazsa seneye, olmazsa 2019...

ali çankaya
Daire Başkanı
31 Mayıs 2017 08:39

güncel

ali çankaya
Daire Başkanı
31 Mayıs 2017 09:51

herkes içeriği okuyor kimse bişey yazmıyor, o derece bıkmış ve umudu kesmiş insanlar sosyal bilgilerden.

ali çankaya
Daire Başkanı
01 Haziran 2017 12:23

sosyalci arkadaşlar gk - gy ve eğitim netleriniz nasıl, ve bu yıl puanlar geçen yıl ki gibi bir ortalama ile mi gelir?

ruhadam_80
Aday Memur
01 Haziran 2017 22:34

Arkadaşlar uzun yıllar sonra ilk defa giriyorum. GK:51.5 GY: 23 Eğitim:60 Alandan kaç net yapmalıyım

ali çankaya
Daire Başkanı
02 Haziran 2017 08:44

netlerin gayet güzel, yani alan için umutlandıracak bir sonuç, normal de öyle sıkıntılı netler oluşuyor ki bu ilk iki sınavda öabt de yaptığın 40 netin bile faydasını göremiyorsun. Gördüğüm kadarı ile bu yıl sosyalden inanılmaz bir kopuş var eğer alımlar 700- 800 civarını görürse senin 38- 40 net civarında yapman gerekecektir. bu da seni 82 -83 bandının üzerine çıkarabilir.

ruhadam_80, 7 yıl önce

Arkadaşlar uzun yıllar sonra ilk defa giriyorum. GK:51.5 GY: 23 Eğitim:60 Alandan kaç net yapmalıyım

ali çankaya
Daire Başkanı
02 Haziran 2017 11:33

güncel

bozoklucelal
Aday Memur
04 Haziran 2017 06:37

sosyal bilgilerden mezun olup ta kitap hazırlayanların tavsiyelerinden uzak git onlara göre kendi kitaplarından iyi kitap, kendi sorularından güzel soru yok. hatta adamlar alan kitabı çıkartıkları için alandan önemli bölüm yok diyorlardı. neyse boş ver onları geçen yıl 657 yayınlarının alan soru bankası ve denemesi çok hoşuma gitmişti.onun üstüne sosyalde kaynak tanımam. bulabilirsen onu bul ve çözmeden sınava girme özellikle diğer bilimler kısmını çöz.

gazili sosyalci
Genel Müdür
04 Haziran 2017 11:30

Sosyal bilgilere dair en ufak bir umudum kalmadı. 8 yıldır atanamadim. Artık bu zamandan sonra ders çalışmak, uğraş vermek boş bir umudun peşinde koşmak gibi geliyor. Inşallah bir gün her şey düzelir. Hepinize saygılar sevgiler

oleys
Aday Memur
05 Haziran 2017 12:48

Bende aynı

erenn07
Memur
05 Haziran 2017 21:16

Gazili hocamı uzun süredir bu forumdan takip ediyorum.Yorumlarından öngörülerinden açıkçası

bizlerde faydalandık.

Gazili Hocamın dediği gibi umudumuz artık iyice dibe vurmuş durumda.Her yıl 2-3 net yüzünden atanamamak gerçekten usanmışlık hali verdi bana :(

Geçmiş yıllar kadar çalışmıyorum çalışamıyorum maalesef :(

Artık nasıl bir strateji izlememiz gerekir bilmiyorum ağzımızla kuş mu tutalım ne yapalım? :(

Umarım bir gün güneş sosyalciler olarak bizler içinde doğar :(

ALLAH hayırlısını nasip etsin.

gazili sosyalci, 7 yıl önce

Sosyal bilgilere dair en ufak bir umudum kalmadı. 8 yıldır atanamadim. Artık bu zamandan sonra ders çalışmak, uğraş vermek boş bir umudun peşinde koşmak gibi geliyor. Inşallah bir gün her şey düzelir. Hepinize saygılar sevgiler

oleys
Aday Memur
05 Haziran 2017 21:50

Amin

ali çankaya
Daire Başkanı
06 Haziran 2017 08:54

kendime söz verdim 2019 a kadar çalışacağım. Bu kadar birikimi bir kenara koyamam o sebeple zorlayacağım.

ali çankaya
Daire Başkanı
06 Haziran 2017 14:25

ben inanıyorum sosyalcilerin durumu bir gün gelecek ve daha güzel olacak. Yetişen nesile vatan sevgisini, iyi vatandaş olma bilincini, dürüst insan olma yetisini kazandıracak dersin adıdır sosyal bilgiler. bir gün farkedecekler.

Toplam 915 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi