Editörler : crops35
18 Ocak 2008 09:37

*Bir KPSS Çalışma Örneği* Bir Çalışma Platformu

arkadaşlar ben özel sektörde ön muhasebeci olarak çalışıyorum ve kpss için işten ayrılıyorum.kendime 5 aylık Ders çalışma programı hazırladım.Nasıl mı her güne bir ders mesela pazartesi tarih ,salı türkçe,çarşamba matematik gibi, ve pazartesi tarih dersini ertesi gün,bir hafta sonra,15 gün sonra ve bir ay sonraya atarak tekrar yazdım.bir sonraki hafta pazartesi günü gene tarihin yeni konusu ve bir gün sonra , bir hafta sonra,15 gün sonra ve bir ay sonraya atarak tekrar yazdım bu şekilde 5 aylık program oluştu.Böylece hem konuyu tekrar etmiş oluyoruz ve unutmuyoruz hemde soruları çözmemiz daha çok pratikleşiyor.Ve ben bu programla kendime en az 85 puanı hedef gösterdim bence sizde deneyin arkadaşlar.BAŞARACAKSINIZ.,

Bu arada dershane falan boş oturun bu şekilde evde çalışın.

spriing_06
Memur
18 Ocak 2008 10:02

SLM TURKUAZ MUHASEBE MEZUUMUSUN PUANIN KAÇTI?..PROGRAMIN FENA DEĞİL UMARIM UYABİLİRSİN BEN DE BAŞLICAM ÇALIŞMAYA AMA İŞTEN ÇIKMAYI DÜŞÜNMÜYORUM AKŞAMLARI ÇALIŞCAM MECBUREN,90-85 ARASI ALMALIYIZ Kİ ATANALIM 81 KÜSÜR PUANLA ATANAMADIK BAKSANA::((SDÜ MEZUNUYMUŞSUN BEN DE 2006 SDÜ MEZUNUYUM SANA BAŞARILAR ALLAH YARDIMCIN OLSUN..

turkuaz2632
Şube Müdürü
18 Ocak 2008 10:05

arkadaşım iş ve kpss aynı anda çalışılmıyor ayrıca aöf derslerim var ayrıca mezuniyetim 2006 turizm ve otel işletmeciliği kpss de aldığım puan 72.O da sadece matematik full türkçe yarısını yaptığım için bu puanı aldım.Yani tarih coğrafya ve vatandaşlık hiç yapmadım.

BUZPRENSI_63
Aday Memur
18 Ocak 2008 15:06

turkuaz bu çalışma planının bir örneğini bizede gönderevbilir misin

turkuaz2632
Şube Müdürü
18 Ocak 2008 16:25

BUZPRENSİ_63 ELBELTTE AMA BİRAZ ZAMAN ALIR.PTESİ GÜNÜNE KADAR HAZIRLAMAYA ÇALIŞIRIM.

tubangel
Aday Memur
19 Ocak 2008 09:34

turkuaz beklioz pazartesini..

turkuaz2632
Şube Müdürü
19 Ocak 2008 14:09

4şubat.Pazartesi TARİH YENİ KONU islamiyet öncesi kültür ve uygarlık

5şubat.Salı TÜRKÇE YENİ KONU cümlede anlam,islamiyet öncesi kültür ve uygarlık (TEKRAR)

6şubat.Çarşamba MATEMATİK YENİ KONU cümlede anlam (TEKRAR)

11şubat.Pazartesi TARİH YENİ KONU türk islam devletleri

12şubat.Salı TÜRKÇE YENİ KONU islamiyet öncesi kültür ve uygarlık (TEKRAR) ,türk islam devletleri (TEKRAR)

13şubat.Çarşamba MATEMATİK YENİ KONU cümlede anlam (TEKRAR)

18şubat.Pazartesi TARİH YENİ KONU anadolu selçuklu devleti

19şubat.Salı TÜRKÇE YENİ KONU türk islam devletleri TEKRAR) ,anadolu selçuklu devleti (TEKRAR)

26şubat.Salı TÜRKÇE YENİ KONU anadolu selçuklu devleti (TEKRAR)

27şubat.Çarşamba MATEMATİK YENİ KONU islamiyet öncesi kültür ve uygarlık (TEKRAR)

28şubat.Perşembe VATANDAŞLIK YENİ KONU cümlede anlam (TEKRAR)

5mart.Çarşamba MATEMATİK YENİ KONU türk islam devletleri (TEKRAR)

11mart.Salı TÜRKÇE YENİ KONU anadolu selçuklu devleti (TEKRAR)

28mart.Cuma GEOMETRİ YENİ KONU islamiyet öncesi kültür ve uygarlık (TEKRAR)

29mart.Cumartesi COĞRAFYA YENİ KONU cümlede anlam (TEKRAR)

4nisan.Cuma GEOMETRİ YENİ KONU türk islam devletleri (TEKRAR)

Merhaba arkadaşlar bütün derslerden size program olarak vermem mümkün değil.fakat örnek olarak gösterebilirim.yukarı da da anlaşıldığı gibi her

Pazartesi : Tarih

Salı : Türkçe

Çarşamba : Matematik

Perşembe : Vatandaşlık

Cuma : Geometri

Cumartesi : Coğrafya

Örneğin; Tarih dersini örnek olarak alalım. İlk hafta Tarih dersinden ilk konu pazartesi çalışılıyor. Ve aynı konu 1 gün sonra,7 gün sonra,15 gün sonra ve 30 gün sonra tekrar o aynı konu yazılarak tekrar yapılıyor.

İkinci Hafta pazartesi günü tarihin 2. konusu çalışılıyor.Ve aynı şekilde 1 gün sonra,7 gün sonra,15 gün sonra ve 30 gün sonra tekrar o aynı konu yazılarak tekrar yapılıyor.

Bu şekilde devam ediyor.Kendime göre yaptığım yöntem var burada anlatabildim mi bilmiyorum ama eğer anlamadığınız yer olursa yardımcı olmaya çalışırım ve kendine göre böyle bi sistem olmaz diyerek sizin kafanızda başka bir ders çalışma programı varsa onları da değerlendirerek en iyi programı birlikte bulabiliriz.

HERKESE BAŞARILAR.

tubangel
Aday Memur
20 Ocak 2008 18:28

sistem süppper ama bana ters ecalısan biri için malesef hergun uyamamıoum:((

turkuaz2632
Şube Müdürü
20 Ocak 2008 23:02

anladım tuba ben sırf bu sınav için 10 gün sonra işi bırakıyorum içinden doğru olan ne ise onu yap başkalarının ne demesi önemli değil önemli olan senin ne düşünmen

beyazlale
Daire Başkanı
20 Ocak 2008 23:04

arkadaşlar bende şuabtta kısmetse kpss için işten ayrılcam ama sınavın olup olmayacağı olacaksa ne zaman olacağı tam bir muamma acaba boşunamı işten ayrılmış olcam bilmiyorum ne yapsam bilmiyorum.

turkuaz2632
Şube Müdürü
20 Ocak 2008 23:08

beyazlale bende senin gibi işten ayrılsam mı ayrılmasam mı diye düşünüyordum ama hayatta insana her zaman eline kısmet gelmiyor ve 10 gün sonra işi bırakacağım bu yüzden ailemi de patronlarımı da çevremdekileri de karşıma aldım sınav kesin olacak ama temmuzda mı yoksa eylül de mi belli değil.Herşey gönlünce olsun

tubangel
Aday Memur
21 Ocak 2008 09:36

saol turkuaz aslında haklısın ama calısmam gerek ve kazanmam gerek ole cetrefilli ki sorma streslerdeyimm..:((((((

turkuaz2632
Şube Müdürü
21 Ocak 2008 11:32

TUBANGEL SEN Mİ BEN Mİ BABAM VE ABİME KALSA İŞE DEVAM ET DEDİLER AMA BEN ONLARI DİNLEMEDİM VE İNANIR MISIN BABAM EĞER İŞİ BIRAKIRSAN KURALLARIMA UYMAK ZORUNDASIN DEDİ.KURALI DA NE BİLİYOR MUSUN SABAH 7 DE KALKIP DERS ÇALIŞACAM AKŞAMDA 10 DA YATACAM VE BEN BUNA RAZI GELDİM

tubangel
Aday Memur
21 Ocak 2008 13:08

walla aynı sıkıntıya benzerinide ben yasıoum ne olacak boleee..offf..yaaa ama sıkma canını yapacaz inş.arkadasımm..olacak yanii:))

turkuaz2632
Şube Müdürü
21 Ocak 2008 13:31

tubangel rest çek herkese gönlün ne istiyorsa ben onu yapıyorum. ve şuan mutluyum :=)

zeynepac
Aday Memur
21 Ocak 2008 14:15

şuan çalışıyorum ve eve gitiiğimde yemek yemeye halim kalmıyor.bu şartlar altında nası sınava hazırlanayım onuda bilmiyorum.kpss için işten ayrılmak şart.:(

turkuaz2632
Şube Müdürü
21 Ocak 2008 14:33

zeynepac bugün patronum ayrılacak mısın bak 3 ay sonra başka yerde işe başlayıp düzenini bozma dedi ama ben ayrılacağım dedim çalışmayı da düşünmüyorum sadece dersleri düşünüyorum deddim tamam o zaman ben işçi bulma kurumuna gidiyorum dedi.

21 Ocak 2008 14:36

turkuaz arkadaşım bende aynı durumdayım senle.10 gün sonra bende çıkıyorum işten.allah nasip ederse memur olcaz biz allah kolaylık wersin arkadaşım allah utandırmasın bizleri.

Gönlümüzce olur inş herşey

21 Ocak 2008 14:39

arkadaşlar ya ösym nin 2008 sınaw takwimi açıklanmış we 2008 önlisans kpss hakkında bişey yazmıyo.Tarih ne zaman olur acaba. bi bilgisi olan warmı?

turkuaz2632
Şube Müdürü
21 Ocak 2008 14:42

MEMURE HANIM BAKAYIM ARKADAŞIM.BU ARADA BİŞEY DİKKATİMİ ÇEKTİ KPSS İÇİN İŞİNİ BIRAKACAK BAYAN ARKADAŞ ÇOK VE HİÇ BU KONUDA ERKEKLERİN KONUŞTUĞUNU GÖRMEDİM

turkuaz2632
Şube Müdürü
21 Ocak 2008 14:45

SANIRIM ÖSYM SONRADAN EKLEYECEK KPSS Yİ

Toplam 74 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi