Editörler : cihan27E.Kayı Han
16 Aralık 2011 10:19

657 olarak çalışırken, KPSS ile 657'e tabi başka kuruma atanılması durumunda harcırah

Arkadaşlar 657 olarak A kurumunda Çalışırken KPSS ye girdim ve B kurumunu kazandım ,muvaffakat sonucunda:

1: Harcırah alabililirmiyim?

2: Harcırah almam gerekiyorsa hangi kurumun vermesi lazım?

3: 2 kurumda vemeye yanaşmassa izlenilecek yol nedir??

cihan27
Editor
16 Aralık 2011 13:39

CINALI,

harcırahını alırsın.

harcırahını gittiğin kurumdan alırsın.

HARCIRAHIN SURETİ TEDİYESİ:

Madde 57 - Harcırah hizmetin taallük ettiği kurum bütçesinden ödenir.

Tek Yol İslam
Kapalı
18 Aralık 2011 02:21

bu 57. madde kesin olarak gittiği kurumu kastetmediği için iki tarafta harcırah ödemesini yapabiliyor.

mantık şu: harcırah gitmeden öncede avans olarak yada kesin ödeme olarak hesaplanabiliyor. ilişiği kesilene kadar taallük ettiği kurum, kendi kurumudur.

yani harcırah ödemesini iki tarafta yapabilir.

cihan27
Editor
18 Aralık 2011 03:21

57. madde gittiği kurumu kasteder..."kurumlar arası geçişte" harcırahın nerden alınacağını düzenleyen maddedir...

kurum içi atamalarda eski ya da yeni kurumundan alması bir fark oluşturmaz...

balkes
Aday Memur
27 Aralık 2011 14:55

657 tabi işkurda çalışırken tkdk sınavını kazandım başka bir ile gideceğim yolluk alırmıyım

Tek Yol İslam
Kapalı
27 Aralık 2011 23:29

istifa edip gidiyorsan alamazsın.

muvafakat alıp gidiyorsan alırsın.

iaran
Aday Memur
07 Ocak 2012 08:49

slm sn editör ben kpss puanı ile 2009 da sözleşmeli olarak sgk ya atandım aynı puan ile haziran 2010 da maliyeye kadrolu olarak atandım harcırah alabilir miyim tşk.

cihan27
Editor
07 Ocak 2012 15:12

7 Ocak 2012 08:49 Düzenle Sil

slm sn editör ben kpss puanı ile 2009 da sözleşmeli olarak sgk ya atandım aynı puan ile haziran 2010 da maliyeye kadrolu olarak atandım harcırah alabilir miyim tşk.

iaran,

harcırahını alırsın;lakin anasayfada da belirttiğimiz gibi dava açarak...

aslanyyy
Aday Memur
08 Ocak 2012 08:58

başka bi kurumda 657ye tabi kadrolu devlet memuru olarak çalışmakta iken, kpssye girdim, kadrolu öğretmenliği kazandım, kurumumdan muvafakatım istendi, muvafakatım verildi, ilişiğim kesildi, gittim MEBde öğretmenliğe başladım. atama kararnamemde İLK ATAMA yazdığı için harcırahımı vermediler. yazılı başvuru yapmamıştım sadece laftaydı herşey. aradan 2 yıl geçti. şimdi harcırahımı almaya uğraşsam alabilirmiyim. izlemem gereken yol nedir.

trablusgarp
Kapalı
11 Ocak 2012 19:13

ne kadar alır

anadolu05
Daire Başkanı
12 Ocak 2012 08:30

bende senin gibi 657 den 657 ye tabi bi kuruma kpss ie atandım bana gidecegin kurum verecek dedi maaş işlerine bakan arkadaş.bende tyeni kurumda işe başlayınca maaşla beraber yatırdılaırr bu olay mayıs20 2011 de oldu keşke üstüne düşşeydin zamanında kesin alırdınn..kardeş

amanha
Memur
12 Ocak 2012 11:48

merabalar,bizler için emek harcayan editör arkadaşlar net bir cevap ve çözüm bulamadığım bir konu hakkında yardımınızı istiyorum

ben ziraat mühdisliğini bitirdim ama 15 yıldır 657 olarak öğretmenlik yapıyorum.başka bir kuruma geçiş yapmak istersem,bu geçişi yapabilirmiyim,yada öğretmenken başka bir kuruma geçişim(örn:tarım il müdürlüğü)mühendis olarakmı yoksa memur olarakmı gerçekleşir..bazı kaynaklara göre memur olarak geçip görevde yükselme sınavı ile zaten mezun olurken aldığım mühendisliği yeniden almam gerekirmiş acaba doğrumu

birde yeniden kpss ye girip bir kurumu haketmem durumunda geçiş yapabiliyormuyum yoksa istifa etmem mi gerekiyor budurumda haklarımı kaybedermiyim....çok çok teşekkürler çalışmalarınızda başarılar

xelilk
Kapalı
12 Ocak 2012 18:40

Arkadaşlar bende daha önceden Bir üniversitede kadrolu memur olarak çalışıyordum. ve aday memurluğum kalkmadan kpss puanım ile öğretmenliğe geçiş yaptım. bu durumda harcırah alabilirmiyim?

cihan27
Editor
14 Ocak 2012 01:05

8 Ocak 2012 08:58 Düzenle Sil

başka bi kurumda 657ye tabi kadrolu devlet memuru olarak çalışmakta iken, kpssye girdim, kadrolu öğretmenliği kazandım, kurumumdan muvafakatım istendi, muvafakatım verildi, ilişiğim kesildi, gittim MEBde öğretmenliğe başladım. atama kararnamemde İLK ATAMA yazdığı için harcırahımı vermediler. yazılı başvuru yapmamıştım sadece laftaydı herşey. aradan 2 yıl geçti. şimdi harcırahımı almaya uğraşsam alabilirmiyim. izlemem gereken yol nedir.

aslanyyy,

senin durumun naklen atamadır ve harcırahını alman gerekir...kurumuna dilekçe ver,red cevabı alırsan mahkemeye başvurabilirsin...

cihan27
Editor
14 Ocak 2012 01:24

12 Ocak 2012 11:48 Düzenle Sil

merabalar,bizler için emek harcayan editör arkadaşlar net bir cevap ve çözüm bulamadığım bir konu hakkında yardımınızı istiyorum

ben ziraat mühdisliğini bitirdim ama 15 yıldır 657 olarak öğretmenlik yapıyorum.başka bir kuruma geçiş yapmak istersem,bu geçişi yapabilirmiyim,yada öğretmenken başka bir kuruma geçişim(örn:tarım il müdürlüğü)mühendis olarakmı yoksa memur olarakmı gerçekleşir..bazı kaynaklara göre memur olarak geçip görevde yükselme sınavı ile zaten mezun olurken aldığım mühendisliği yeniden almam gerekirmiş acaba doğrumu

birde yeniden kpss ye girip bir kurumu haketmem durumunda geçiş yapabiliyormuyum yoksa istifa etmem mi gerekiyor budurumda haklarımı kaybedermiyim....çok çok teşekkürler çalışmalarınızda başarılar

amanha,

senin durumun tamamıyle özlük hakları ile ilgili olup, detaylı bilgi gerektiriyor...o sebeple konuyu özlük bölümüne yazarsan daha sağlıklı olur.

selamlar

cihan27
Editor
14 Ocak 2012 01:30

12 Ocak 2012 18:40 Düzenle Sil

Arkadaşlar bende daha önceden Bir üniversitede kadrolu memur olarak çalışıyordum. ve aday memurluğum kalkmadan kpss puanım ile öğretmenliğe geçiş yaptım. bu durumda harcırah alabilirmiyim?

xelilk,

senin durumun da diğer arkadaşlar ile aynı olup, harcırah alman gerekir...

amanha
Memur
15 Ocak 2012 00:04

cihan27 teşekkü ederim

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi