Editörler : F16 Gökçen
19 Aralık 2009 08:04

Kuşadası HLC RCI 'den Bedava tatil kazandınız beyfendi. --Sakın kanmayın.

Bir anketörle anket doldurduktan sonra size bir çekiliş yapılıp bedava tatil kazanan 30 aileden biri olabilirsiniz diye başlayan bir hikaye ile başladı olaylar zinciri.

Tabi bu arada başlarda biraz sevinç vardı. sonra sizleri arayıp falanca akşam otelimizde akşam yemeğine çağırıyoruz orada bedava tatilinizi alacaksınız diye çağırıyorlar. Otele gittiğinizde herşeyin bir düzmece olduğunu bedava tatilin aslında bedava olmadığını olayın bir devre mülk satış organizasyonu olduğunu öğreniyorsunuz. Size satışı yapabilmek için 2-3 saat boyunca her türlü pazarlama tekniği ve hilesini kullanarak iknaa çalışmaları başlıyor. hele bir de yanlışlıkla imza attıysanız geriye zor dönülür bir yola giriyorsunuz.

Benin dün başıma gelen bu olayı internette araştırdım. Kandırılan yüzlerce insanın varlığından haberim oldu. İnsanlarımızın kandırılmaması için bu konu açma ihtiyacı hissetim. Teşekkürler.

iren17
Başbakan Müsteşarı
19 Aralık 2009 10:51

sevgili erdinç böyle bir tuzağa düşmediğinze sevindim önclikle..sonra bu duyarlılığınız için çok, çok teşekkür ederim

sevgiler...*

ekfo
Başbakan Müsteşarı
19 Aralık 2009 15:02

RCI sistemi ile yurtdışı tatili, 4 kişilik şu miktara (çok ucuz)yapılıyor denilen tatil durumu var. Bunlar sadece kuşadasında satılmıyor,birçok ünlü firma devremülklerini bu şekilde satıyor.Ayrıca tuzak değildir.Zorla satmıyorlarki..Tamam yoğun şekilde pazarlamacılık sistemi uygulayıp satmaya çalışıyorlar ama sen almadıktan sonra sorun yok.

iren17
Başbakan Müsteşarı
19 Aralık 2009 15:04

yinede insanları zaaflarından ve bilgisizliklerinden yararlanıyorlar tuzak olmasada daha bir dikkat gerektiren bir olay ve tuzağa hazırlayan bir reklam anlaşıda yok değil hani

sanki öyle gibi

erdinc115
Aday Memur
19 Aralık 2009 15:14

sayın ekfo beyfendi. Beni yanlış anladınız galiba. Benim burada üzerinde ısrarla durduğum insanların tatil kazandınız diye çağrılması.

Ve bu hayalle giden insanların ki ve dün akşam gördüğüm sadece otuza yakın aileydi. oraya gittikten sonra hiç istemediğiniz ve belki de düşünmedğiniz bir devre mülk pazarlamasına muhatap alınmanızdır. bu mesele için ben kendi aracımla 30 km yol katedip bir servis aracına bindirlip aydından kuşadasına yaklaşık 1 saat mesafeden sonra 3 saate yakın kafa ütülemeyi ve de 2 saat geri dönüş yolculuğunu bir hiç uğruna bana çektirenlere karşı bir sitemimdir.

yoksa zorlama yok. Her şey insanların masumca kandırılıp oraya sürüklenmesi hadisesidir.

eyelay
Kapalı
19 Haziran 2012 17:26

Biz dolandırıldık! Aura Residence üzerinden PADE turizm tarafından.. siz tuzağa düşmeyin SAKIN! Tesis turizm firması ile mahkemelik şu an. Araştırmadan pil bile almayın aman..

kalender974
Yasaklı
14 Eylül 2012 03:14

rcı adı kullanılarak yapışan satışlarda avantaj şudur aldıgınız yer karşılığı anlaşmalı ülkelerde ve tesislerde ücretsiz kalabiliyorsunuz.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi