Editörler : E.Kayı Han

cevherdudayev1
Daire Başkanı
05 Aralık 2021 23:37

Allaha şükür kişisel gelişim kitaplarına ihtiyacım yok ticaret gidip bi dükkan açmakla olmuyor birsürü tanıdığım var eticaretle uğraşan burdan amerikalara bile ticaret yapıyorlar ama sen dar kafanla anca hesap yaparsın 500 bin tl ile çok tanıdığım var 5 - 10 binlirayla ticarete başlayan ama bunun için memur kalıbından çıkman ve o kişisel gelişim kitaplarını okuman lazım işte demem o ki herşeyi devletten bekleme diyecem ama bizim toprakların kaderi bu herşeyi devletten bekliyoruz

AdalettenYana, 2 yıl önce
Ayrıca ticaret yap demişsiniz ona da cevapta vereyim ticaret yapman için sıcak paraya ihtiyacın var örnek yıllık kirası 50 bin TL bir iş yerinin. 300 400 de içerisini yapma eşya alma vs durumlar sana maliyeti vergisi ruhsatı vs 500 bin TL, olsa bu kadar param sizin tavsiyenize gerek duymam yaparım. O zaman bir tavsiye siz bana bulundunuz bende size bulunayım kişisel gelişim kitapları tavsiye ederim faydasını görürsünüz.
05 Aralık 2021 23:59

Merak ettim şu İngiltere hikayesine baktın mı :) cidden sen o söylentiye inananlardan mısın. Ayrıca ben okul okudum ticaret yapacak olsam sanayide vs yerde çocukluğumu geçirirdim sen o tavsiyelerine kendine sakla e ticaret miş memurun ticaret yapması yasak haberin olsun bir bilgi daha vereyim sana
cevherdudayev1, 2 yıl önce

Allaha şükür kişisel gelişim kitaplarına ihtiyacım yok ticaret gidip bi dükkan açmakla olmuyor birsürü tanıdığım var eticaretle uğraşan burdan amerikalara bile ticaret yapıyorlar ama sen dar kafanla anca hesap yaparsın 500 bin tl ile çok tanıdığım var 5 - 10 binlirayla ticarete başlayan ama bunun için memur kalıbından çıkman ve o kişisel gelişim kitaplarını okuman lazım işte demem o ki herşeyi devletten bekleme diyecem ama bizim toprakların kaderi bu herşeyi devletten bekliyoruz

tarihçi_08
Kapalı
06 Aralık 2021 00:24

Kardeş ne anlatsan anlat anlamaz. Onların gözünde memur unvan fark etmeksizin ne olduğu malum. O yüzden boşuna zamanını harcama. Uyu gitsin 1 saniyen bile böyleleri için değmez.
Merak ettim şu İngiltere hikayesine baktın mı :) cidden sen o söylentiye inananlardan mısın. Ayrıca ben okul okudum ticaret yapacak olsam sanayide vs yerde çocukluğumu geçirirdim sen o tavsiyelerine kendine sakla e ticaret miş memurun ticaret yapması yasak haberin olsun bir bilgi daha vereyim sana
06 Aralık 2021 00:35

Haklısın kardeşim. Eyvallah.
tarihçi_08, 2 yıl önce
Kardeş ne anlatsan anlat anlamaz. Onların gözünde memur unvan fark etmeksizin ne olduğu malum. O yüzden boşuna zamanını harcama. Uyu gitsin 1 saniyen bile böyleleri için değmez.
08 Aralık 2021 13:04

Şu zihniyete bakar mısınız
gsseven46, 2 yıl önce
O zaman okuyup doktor savcı hakim olacaktınız yapacak bir şey yok sistem böyle

İcraMeemuru
Aday Memur
08 Aralık 2021 14:05

Herkes birbirne cevap vermiş it dalaşına girmiş. Allahın barzoları :)

ibrahimsahin71
Aday Memur
09 Aralık 2021 09:41

kardesim yasim 30 2013 de bilgisayar mühendisligi bitirdim.özel sektöre de referansimiz ve tecrübemiz olmadigi icin giremedim.en az 6 kez kpss ye hazirlandim.en sonunda baktim olmuyor ikm oldum.simdi sende oku diyorsun daha ne kadar okuyayim ben.aslinda haklisin yazdiklarinda ama torpilin olmadigi sürece istersen 5 üniversiteden ayri ayri 5 bölüm bitir yine biyerlere gelemezsin.
gsseven46, 2 yıl önce
İçinde ironi de var ama dediğim gibi yaşınız genç ise ülkemizde değer giren bir iki meslekten birine girmek icin çalışın çünkü hiç bir zaman diğer personeller değer görmeyecek ve maas farkida her geçen yıl daha da artacak

lakkidi
Şef
09 Aralık 2021 11:06

abicim bilgisayar mühendisi olarak da 5 defa kpss'y girmeyin bir zahmet ya. dünyada en popüler meslek yazılımcılık ve bilgisayar mühendisliği şu anda. online olarak bile zebil iş var. ve dolarla kazanıyorsun. kendi mesleğinde biraz kendini geliştirseydin keşke şu anda bu forumda vakit geçirmiyor olurdun. hiç üniversite okumadan insanlar kod yazmayı öğrenip dünyaları kazanıyor. senin temelin de var. ne işin var kpss ile şunla bunla.

ibrahimsahin71, 2 yıl önce
kardesim yasim 30 2013 de bilgisayar mühendisligi bitirdim.özel sektöre de referansimiz ve tecrübemiz olmadigi icin giremedim.en az 6 kez kpss ye hazirlandim.en sonunda baktim olmuyor ikm oldum.simdi sende oku diyorsun daha ne kadar okuyayim ben.aslinda haklisin yazdiklarinda ama torpilin olmadigi sürece istersen 5 üniversiteden ayri ayri 5 bölüm bitir yine biyerlere gelemezsin.

ibrahimsahin71
Aday Memur
09 Aralık 2021 11:11

iyi güzel yazmissin kardesim de kendi meslegimde kendimi nasil gelistireyim bi söylesene.öyle iki kitap okumayla gelismiyo bu meslek.tecrübe edinerek kendini gelistirirsin.evde yazdigin 2 satir kod ile gelisime acik bi meslek degil malesef.haa okurken dersen aana teorik anlatirlar gecerler.uygulama kismi ünide cok azdir.staj yap derler orayada tanidigin olmadan giremezsin.
lakkidi, 2 yıl önce

abicim bilgisayar mühendisi olarak da 5 defa kpss'y girmeyin bir zahmet ya. dünyada en popüler meslek yazılımcılık ve bilgisayar mühendisliği şu anda. online olarak bile zebil iş var. ve dolarla kazanıyorsun. kendi mesleğinde biraz kendini geliştirseydin keşke şu anda bu forumda vakit geçirmiyor olurdun. hiç üniversite okumadan insanlar kod yazmayı öğrenip dünyaları kazanıyor. senin temelin de var. ne işin var kpss ile şunla bunla.

lakkidi
Şef
09 Aralık 2021 11:36

abi youtube'da veya diğer açık kaynak yerlerde onlarca kurs var. hani hiç bir şey bilmeyen birisi olsan neyse ama mühendisliğini okumuşsun bu işin. zaten hiç bilmeyen birisi değilsin. freelance işler bulup şu anda kazandığının kat kat fazlasını kazanabilirsin. yazık ediyorsun kendine ikm olarak.

ibrahimsahin71, 2 yıl önce
iyi güzel yazmissin kardesim de kendi meslegimde kendimi nasil gelistireyim bi söylesene.öyle iki kitap okumayla gelismiyo bu meslek.tecrübe edinerek kendini gelistirirsin.evde yazdigin 2 satir kod ile gelisime acik bi meslek degil malesef.haa okurken dersen aana teorik anlatirlar gecerler.uygulama kismi ünide cok azdir.staj yap derler orayada tanidigin olmadan giremezsin.

kimsters
Aday Memur
09 Aralık 2021 23:36

Marketlerde çalışan insanlar da artık üniversite mezunu. O yüzden sizi öne çıkaran bir nitelik değil artık. Katiplerin çalışma koşulları ağır olabilir ama kendilerini ancak diğer memurlarla kıyaslayabilir. Diğer konu sizi aşar.

checkvizor
Şef
10 Aralık 2021 12:54

O zaman herkes hakim savcı olmak için okusun ?

Olmayacaksa sürünsunler öyle mi ?

Kim katiplik yapacak? Kim mübaşir olacak ?

Onlar hakim savcı olmadı diye hep bütün kurumlar arasında en düşük maaşı mi alacak ?

Bir yorum yapıyorsanız beyninizle yapın. Biraz geniş çaplı düşünün.

gsseven46, 2 yıl önce
O zaman okuyup doktor savcı hakim olacaktınız yapacak bir şey yok sistem böyle
11 Aralık 2021 15:32

Arkadaşlar MHP kırıkkale milletvekili Halil Öztürk adalet personeline 3600,sözleşmelilere kadro,adliye personeline adalet hizmetleri,cte ye emniyet sınıfı vs aynı sözleri bakan beyde tekrarlamış sizce olur mu yoksa yine bitmeyen çalışmalar devam ediyor sözünün devamı mı

İcraMeemuru
Aday Memur
11 Aralık 2021 15:37

olmaz
Arkadaşlar MHP kırıkkale milletvekili Halil Öztürk adalet personeline 3600,sözleşmelilere kadro,adliye personeline adalet hizmetleri,cte ye emniyet sınıfı vs aynı sözleri bakan beyde tekrarlamış sizce olur mu yoksa yine bitmeyen çalışmalar devam ediyor sözünün devamı mı
11 Aralık 2021 18:59

İcra memuru denilen velet. Sen git kumda oyna. Buralar sana bir gömlek büyük gelir. Herşeye birsey biliyormuş gibi yorum yapma. Ha kim miyim ben sicilini ver haberciden seni ekleyeceğim

İcraMeemuru
Aday Memur
12 Aralık 2021 00:54

tamam yeğenim
Ökkeş KÖSTERE, 2 yıl önce

İcra memuru denilen velet. Sen git kumda oyna. Buralar sana bir gömlek büyük gelir. Herşeye birsey biliyormuş gibi yorum yapma. Ha kim miyim ben sicilini ver haberciden seni ekleyeceğim

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
12 Aralık 2021 02:14

Bu forumda en sevmediğim husus sicil istenmesi. Bir daha olursa uyarı cezası vermekle yetinmeyeceğim. Bilginiz olsun.

Ökkeş KÖSTERE, 2 yıl önce

12 Aralık 2021 12:35

Ne verirsen ver senden mi tirsacagim yeğenim. İşine bak. Gelmişsin burada sanal alemde konuşup duruyorsun

12 Aralık 2021 13:18

ahsgfdhasgfdah adam kurumun özeti yemin ederim.

Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi