Editörler : oto-danisman-expert
16 Haziran 2022 11:55

Vidalı Plaka Muayeneden Geçiyor mu?

21 Haziranda muayene var, plakalığa geçenlerde ya biri sürttü yada otoparkta çocuklar kırdığı için plaka düşmüş, eskiden vida yeri vardı oradan vida attım bir tane ama plakanın ortasında değil de uçlarında bir yerlerde. Ne dersiniz geçebilir miyim? şu linkte okuduğum kadarı ile tüvtürkün resminde köşeler kusursuz demiş ama inşallah çalışanların keyfi uygulaması yoktur.

https://www.ehliyetsinavsorulari.org/vidali-plaka-muayeneden-gecer-mi/

er-form
Müsteşar
16 Haziran 2022 19:42

Ön ve arka plakam köşelerinden dörder vida ile tutturulmuş vaziyette muayeneden kusursuz olarak geçtim.

Yaman52
Aday Memur
20 Haziran 2022 23:52

Cok gözukmuyorsa sıkıntı olmaz
21 Haziran 2022 02:54

Muayeneye 5 dk kala plakada vida olan bir adam muayeneden geçemedi. Tam ortada vida vardı benimkinde eyvah dedim .ağzımdaki sakızdan küçük bir parça vidaya yapıştırdım Allah affetsin.valla .ama muayeneden yine kaldım lastiklerden

economi06
Şube Müdürü
21 Haziran 2022 06:52

Rakamlarda değilse ve de 8 gibi harflerde içinde değilse sorun olmaz

kaf.kef42
Memur
21 Haziran 2022 10:26

lastikleri affetmiyorlar ... arabamda ne yangın tüpü ne istetme her hali ile falso olan aracı soktum hatta tam girecekken arıza yaptı arkamdan iki kişi önüme aldım vurdurarak çalıştırdım:) sonuç sadece lastiklerden kaldı çizik varmış :)

sağlık memuru_44, 2 yıl önce
Muayeneye 5 dk kala plakada vida olan bir adam muayeneden geçemedi. Tam ortada vida vardı benimkinde eyvah dedim .ağzımdaki sakızdan küçük bir parça vidaya yapıştırdım Allah affetsin.valla .ama muayeneden yine kaldım lastiklerden

ujjbejj
Yasaklı
21 Haziran 2022 11:57

plakayı komple çıkar silikon ıle yapıştır geç ; yıl olmuş 2022 vida mı kaldı..:)

Msongel65
Aday Memur
21 Haziran 2022 12:31

Harf ve rakamların üstüne gelmeyecek. Harf ve rakamların okumasını zorlastirmayacak. Yada yaniltmyacak. Onun dışında 2 aracımla da rahatlıkla geçtim.

ulanmusk
Aday Memur
22 Haziran 2022 00:39

TÜVTÜRK Standart Plaka | Muayeneden geçemeyen plaka | Plakada vida olması | Standart plaka nasıl olmalı?

https://buneci.com/tuvturk-standart-plaka-muayeneden-gecemeyen-plaka-plakada-vida-olmasi-standart-plaka-nasil-olmali/

hadihelehadi
Aday Memur
22 Haziran 2022 06:36

Plakada beyaz alan içerisinde ise sorun çıkartan elemanlar oluyor.

Plakanın kenarlarında vida olursa geçiriyorlar sorun olmuyor

Emanuel micron
Aday Memur
22 Haziran 2022 23:44

İstetme ne ****

kaf.kef42, 2 yıl önce

lastikleri affetmiyorlar ... arabamda ne yangın tüpü ne istetme her hali ile falso olan aracı soktum hatta tam girecekken arıza yaptı arkamdan iki kişi önüme aldım vurdurarak çalıştırdım:) sonuç sadece lastiklerden kaldı çizik varmış :)

Emanuel micron
Aday Memur
22 Haziran 2022 23:46

Tek vida geçmez yanına bir vida daha atarsan geçer

kaf.kef42
Memur
24 Haziran 2022 09:47

Istetme lastiği ne demek?

Türkiye de dilimize istetme olarak yerleştirilen stepne otomobil, kamyon ve otobüsler gibi ticari araçlarda, kısaca lastik tekerlekli tüm motorlu taşıtlarda bulunan yedek lastiğe stepne denir.Stepne bulunan araçlarda belirli zaman dilimlerinde yedek lastiğin hava basıncı kontrol edilmelidir.

Emanuel micron, 2 yıl önce

İstetme ne ****

Kamupersoneli42
Aday Memur
25 Haziran 2022 10:41

Plakadaki harf ve rakamların yanlış algılanmasına sebebiyet vermiyorsa sorun olmuyor diye biliyorum
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi