Editörler : crops35
21 Eylül 2018 16:08

Zeytinburnu Belediyesi Avukat Alım İlanı

Evet arkadaslar z.burnu belediyesi aciktan alim icin ilan vermis ne dusunuyorsunuz ne yapilabilir sizce ortada hukuka aykiri bir durum varsa buna itiraz etmeliyiz yoksa danistayin kararina ragmen kurumlar bildiklerini okumaya bir baslarlaro zaman durum kotu olur

https://ilan.memurlar.net/ilan/43200/zeytinburnu-belediyesi-avukat-alim-ilani.html

21 Eylül 2018 16:10

belediye kanununda bu hak verilmiş galiba ama umarım dıger kurumlar yapamaz böyle birşey

hkukcu11
Aday Memur
21 Eylül 2018 16:28

Şartlardan biri kpss b grubunda 80 puan ve ustu almak olmasaydi anlardim bu durumu ama sartlartdan biri de bu bu durum da danistayin belirttigi kapsama giriyor

Matu14
Aday Memur
21 Eylül 2018 16:35

Hocam ben danıştay kararını ekleyerek mail attım da dikkate almazlar muhtemelen en azından gönderdim

21 Eylül 2018 16:36

belediyeye mi gönderdiniz

Matu14, 6 yıl önce

Hocam ben danıştay kararını ekleyerek mail attım da dikkate almazlar muhtemelen en azından gönderdim

21 Eylül 2018 16:37

belki onu eleme yapmak için koymuslardır bılemıyorm beledıyeyı merkezı atamalarda hıc gormedım ben cunku belediyeler sınavlı ve sınavsız alabılıyolar umarım kamu kurumları acıktan alım yapmaz yoksa merkezı atama puanları 92 93de bıle kalabılır

hkukcu11, 6 yıl önce

Şartlardan biri kpss b grubunda 80 puan ve ustu almak olmasaydi anlardim bu durumu ama sartlartdan biri de bu bu durum da danistayin belirttigi kapsama giriyor

hkukcu11
Aday Memur
21 Eylül 2018 16:49

Zaten aciktan alimlarda kpss sarti getirilmesinin nedeni eleme yapmak ornegin 10 avukat alinacak 5 kati cagrilacak diyelim bu 50 avukat neye gore belirlenecek iste kpss burda devreye giriyor. Dikkat ettiyseniz danistay kurumlarin ne sekilde personel aldigindan bahsetmiyor sadece kpssnin ardindan ikinci bir sinavin yapilmasini esitlik ilkesine aykiri buluyor

Çılgın bediş25, 6 yıl önce

belki onu eleme yapmak için koymuslardır bılemıyorm beledıyeyı merkezı atamalarda hıc gormedım ben cunku belediyeler sınavlı ve sınavsız alabılıyolar umarım kamu kurumları acıktan alım yapmaz yoksa merkezı atama puanları 92 93de bıle kalabılır

hkukcu11
Aday Memur
21 Eylül 2018 16:52

Hocam bi sekilde tepki ortaya koymak lazim belediyeymis iki kisiymis uc kisiymis deyip gecistirmek olmaz sonuna kadar takipcisi olmak lazim gerekirse iptal davasi acilmali ki diger kurumlarda durumun farkina varsin

Matu14, 6 yıl önce

Matu14
Aday Memur
21 Eylül 2018 17:07

Evet hocam

Çılgın bediş25, 6 yıl önce

belediyeye mi gönderdiniz

21 Eylül 2018 17:08

evet haklısınız zaten atama yaptıkları sayı 30 kısı 200 kısı degıl kı 2 kısı onemlı degıl dıyelım acaba cimere şikayet yazısı yazabılır mıyız

hkukcu11, 6 yıl önce

Hocam bi sekilde tepki ortaya koymak lazim belediyeymis iki kisiymis uc kisiymis deyip gecistirmek olmaz sonuna kadar takipcisi olmak lazim gerekirse iptal davasi acilmali ki diger kurumlarda durumun farkina varsin

Matu14
Aday Memur
21 Eylül 2018 17:08

Haklısınız da gerçekten hukukçular olarak biz bile güvenemiyorken insanları adalete

nasıl inandıracağız durum gerçekten kötü

hkukcu11, 6 yıl önce

mrs.msd
Aday Memur
21 Eylül 2018 17:10

sözleşmeli avukat ilanı değil ki bu. bildiğin danıştay kararını hiçe saymışlar ya da karardan haberleri yok.

hkukcu11
Aday Memur
21 Eylül 2018 18:42

Evet arkadaslar onerisi olan varsa birlikte hareket edelim bi adım atalım en azından

mrs.msd
Aday Memur
21 Eylül 2018 19:00

en iyi ihtimalle belediyenin karardan haberi yoktur. eğer haberi var da buna rağmen ilana çıkıyorsa diğer kurumlar da aynısını yapacak demektir.

Adamin dibi
Daire Başkanı
21 Eylül 2018 21:58

İlan DPB'nin internet sitesinde yayınlanmamış. Belediye kafasına göre alım yapıyor büyük ihtimal.

DPB geçmişte maillerime dönüş yapmadı. Bu yüzden DPByi pazartesi arayacağım.

İstanbul barosuna da konuyla alakalı mail göndereceğim.

mrs.msd, 6 yıl önce
sözleşmeli avukat ilanı değil ki bu. bildiğin danıştay kararını hiçe saymışlar ya da karardan haberleri yok.

Adamin dibi
Daire Başkanı
21 Eylül 2018 22:04

Arkadaşlar büyük ihtimal belediye alımı bu yönetmeliğe göre yapıyor :(

Madde 5ten 8e kadar okuyun. Tüm meslekler için mülakatı uygun görmüş yönetmelik.

Bu da demek oluyor ki il özel idareleri ve belediyeler mülakatı alıma devam edecek.

Yine konuyla ilgili İstanbul barosuna bilgi vereceğim.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/11/20171114-3.htm

trust.111
Kapalı
21 Eylül 2018 22:08

Bence bırakın. Bugüne kadar belediyelerin hiç ilan verdiklerine şahit olmadım. Şansa bakın ki bir belediye ilan veriyor sözleşmeli sınavsız sorgusuz sualsiz alabilecekken; o da Danıştay kararına takılıyor. Siz bu ilanı iptal ettirtseniz bu kez de torpille sözleşmeli alım yoluna gidecekler.

trust.111
Kapalı
21 Eylül 2018 22:15

Danıştay kararı; Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümlerine dair bir karar. Bu attığınız MAHALLİ İDARELERE İLK DEFA ATANACAKLARA DAİR SINAV VE ATAMA YÖNETMELİK'in 3. maddesi de aşağıdaki gibi:

Dayanak

MADDE 3 ? (1) Bu Yönetmelik, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır.

Yani bu yönetmelik; bir alt yönetmelik. Dolayısıyla çerçeve yönetmeliğe aykırı olamaz. O nedenle Danıştay'ın kararı bu ilan yahut diğer mahalli idareler bakımından da geçerli.

Adamin dibi, 6 yıl önce

Arkadaşlar büyük ihtimal belediye alımı bu yönetmeliğe göre yapıyor :(

Madde 5ten 8e kadar okuyun. Tüm meslekler için mülakatı uygun görmüş yönetmelik.

Bu da demek oluyor ki il özel idareleri ve belediyeler mülakatı alıma devam edecek.

Yine konuyla ilgili İstanbul barosuna bilgi vereceğim.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/11/20171114-3.htm

Adamin dibi
Daire Başkanı
21 Eylül 2018 22:37

Ben bu kadar detaylı incelememiştim :) Sağolun.

trust.111, 6 yıl önce

Danıştay kararı; Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümlerine dair bir karar. Bu attığınız MAHALLİ İDARELERE İLK DEFA ATANACAKLARA DAİR SINAV VE ATAMA YÖNETMELİK'in 3. maddesi de aşağıdaki gibi:

Dayanak

MADDE 3 ? (1) Bu Yönetmelik, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır.

Yani bu yönetmelik; bir alt yönetmelik. Dolayısıyla çerçeve yönetmeliğe aykırı olamaz. O nedenle Danıştay'ın kararı bu ilan yahut diğer mahalli idareler bakımından da geçerli.

21 Eylül 2018 22:37

aslında başvuranlardan en yüksek puanı olan 10 kişi mülakata girecek. özellikle 94-95 puanlı 10 arkadaş buraya başvursa ve bu arkadaşlardan da bu kadroyu gerçekten isteyenler mülakata katılsa mecburen torpilsiz birilerini almak zorunda kalacaklar.

21 Eylül 2018 22:42

ilanın tamamını şu an okudum da isterlerse tüm adaylara mülakat puanını düşük verip hiçbirini amayabilirlermiş.

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi