Editörler : Pangaea

darkangel!!!
Aday Memur
11 Ağustos 2008 14:14

bana göre maliye bölümüne haksızlık yapılıyo..iibf mezunuyuz görmediğimiz ders hemen hemen kalmadı ama iktisat işletmeye göre daha az yerleri tercih edebiliyoruz.ugradıgımız haksızlık umarım giderilir..

adres
Genel Müdür
11 Ağustos 2008 14:39

Bende hepsi bütün hepsi KAMU YÖNETİMİ'nden alınsın diye yazıyım.Böyle şey olurmu?Adamlar bu dilekçeye sadece gülerler. Ne sadece maliyesi,iktisadı,işletmesi,çeko,kamusu..

Maliye Bakanlığı bütün İİBF'den alıyor.Bu değişmez bir kuraldır arkadaşlar.Zaten 4001'lerle mücadele ediyoruz.Birde kendi içimizde kavga etmeyelim.

dugan-20
Aday Memur
11 Ağustos 2008 16:00

Sevgili Arkadaşlar

BEN DE MALİYE BÖLÜMÜ MEZUNYUM.2008 KPSS-3 :80,262

BİR MALİYE BÖLÜMÜ MEZUNU OLARAK YILLARCA NEGATİF BİR AYRIMCILIK İLE KARŞI KARŞIYAYIZ.ALIM YAPAN YERLER MALİYE BÖLÜMÜNE KARŞI AYRMCILIK İÇİNDE OLDUKLARINDAN PUANI NE OLURSA OLSUN TERCİH YAPAMADIĞI İÇİN YERLEŞEMEMİŞLERDİR.

EN BASİT öRNEK....

:TAPU KADASTRO SON ALIMA KADAR SADECE İKTİSAT BÖLÜMÜNDEN ALIM YAPARKEN.SON ALIMDA İKTİSAT + KAMU ŞEKLİNDE OLMUŞTUR

EN VAHİM ÖRNEK İSE...PTT

İ.İ.B.F DEN HER BÖLÜMÜ ALIRKEN NE SADECE MALİYE BÖLÜMÜ PTT Yİ YAZAMAMAKTADIR.

YANLIŞ ANLAŞILMASIN BİZ AYRICALIK DEĞİL EŞİTLİK OLMASINDAN YANAYIZ.

NASIL MALİYE BAKANLIĞI İ.İ.B.F BÖLÜMÜNDEN ALIYORSA DİĞER KURUMLARDA EŞİT VE ADALETLİ ŞEKİLDE ALIM YAPMALIDIR..

hboy
Şef
11 Ağustos 2008 19:50

basta maliye bakanımız ve personel alım mudurlugu olmak uzere biz maliye bölümü mezunlarına uvey evlat muamelesi yapan gelmiş geçmiş butun sorumlulara sevgi ve saygılarımı iletiyorum.haklısınız suclu olan biziz hemen hemen kpss sınavlarında işletme-iktisat-kamu y. bolumleriyle aynı puanı alırız,yakın puanlarla universite kazanırız,kpss sınavının sabah lisans oturumu sınavında tum bolumlerin derslerini en azla biz okuruz yinede hiçbir kuruma yaranamayız bide sebebini bilsem gam yemiycem.

yahu maliye bolumu kadar hesap kitap dersi goren,hukuk dersi goren,bilimum iktsat dersleri goren başka kaç bolum var.personelin kalitesini artıracak belkide en oncelikli bolume bu yapılan revamı.o zaman kapatın bu bolumu kimsede magdur olmasın.2006 da 79 küsür puanla 2 senede maliye mezunu olarak bir yere ben giremezken 72 puanlarla tapuya 75 lerle ptt.ye hemen hemen aynı dersleri gordugumuz bolum mezunları nasıl girebilir.bu nasıl bir çelişkidir.bu çelişki niye hala duzeltilemez.??????????????

biraz uzun yazdım kusura bakmayın acı buyuk ve adaletsizlik dizboyu olunca boyle oluyor.

darkangel!!!
Aday Memur
11 Ağustos 2008 21:00

sözlerinize kesinlikle katılıyorum..maliye bölümü mezunu olarak birlikte hareket edip sesimizi duyurmalıyız.biz de ptt ya da diger kurumlara puanımızla girelim!!!eger biz giremiyorsak diger bölümlerde maliye bakanlıgına alınmasın!!!

tacarr
Aday Memur
11 Ağustos 2008 21:19

arkadaşlar abim antalya maliyede bu sene 1500 alımdan bahsediliyormuş...

dugan-20
Aday Memur
12 Ağustos 2008 13:55

güncel

darkangel!!!
Aday Memur
12 Ağustos 2008 17:47

güncel

pispisi
Aday Memur
12 Ağustos 2008 19:18

Evet arkadaşlar bende maliye mezunuyum ve birşeyler yapalım.bence maliye bakanlığı sadece maliye mezunlarını bünyesine almalııııııı!!!!!!!!!!!

moontulle
Kapalı
13 Ağustos 2008 10:22

arkadaşlar bende gönülden size katılıyorum.ilk ünv gireceğim zaman maliye en geçerli bölüm demişlerdi açılan kadrolarda görüyoruz ki maliye en az alınan bölüm burda bi haksızlık var türk vergi sistemini bütçeyi yerel yönetimler maliyesini gören biz değilmiyiz.madem eşitlik var biz neden ptt ye başvuramıyoruz.ne gerekiyosa yapalım hepbirlikte...

tacarr
Aday Memur
13 Ağustos 2008 20:05

ben maliye bölümü mezunuyum ben de öğretmen olmak istiyorum....nolcak şimdi?

hboy
Şef
15 Ağustos 2008 16:33

duydugum kadarıyla gumruk te artık iibf alıcakmış.ondada maliyecileri ayırırlarsa hiç sasırmam.maliye bakanımız sagolsun biz maliye mezunlarını çok guzel koruyor:)

benim anlamadıgım maliyecilerin onundeki 2-3 secenekten(maliye bakanlıgı dahil) herbirine butun iibf.liler basvuruyorsa ve maliyeciler çogu iktisat işletme hatta kamu y. bolumu mezunlarının basvurabildigi yerden dışlanıyorsa üni.lerdeki maliye bolümünün fonksiyonu nedir.kapatılması bence herkesin hayrınadır.

ben şahsen çevremdeki herkesi uyarıyorum sakın maliye bolumunu seçme diye.bizi bu hale getirenler utansın diyicem dedigimlede kalıcam.o yuzden demiyorum:)

pelitt60
Şef
15 Ağustos 2008 16:52

Arkadaşlar foruma baktım bu konuyla ilgili başlık var ancak 80 sayfa olmuş ilk sayfada 2007 den kalmış kimi soru sormuş vs. çok karışık bir halde yorum yapmadan herkes sadece maliye 2008 puanını sıralamasını yazsın bakalım kaçkişi var

benim puanım: KPSSP3 078.396 69578 530210

soru veya puansız mesaj atmayın

aysefrd
Şef
15 Ağustos 2008 17:06

dediğin başlık editör tarafından biraraya getirilen balıklardan oluşuyor muhtemelen bu açtığın başlık da onunla birleştirilir:)neyse.....

puanım:84.125

sıralama:27976

darkangel!!!
Aday Memur
15 Ağustos 2008 17:50

puanım 80,949

sıralama 48494

ebahtiyar
Aday Memur
15 Ağustos 2008 17:58

kpss3 82,929 sıralama 35,küsür

pispisi
Aday Memur
15 Ağustos 2008 18:48

arkadaşlar sanırım formda maliye mezunu çok az ve bizim çabalarımız boşuna gibi.

pelitt60
Şef
15 Ağustos 2008 19:17

arkadaşlar az değiliz yanlız çoğunun olanlardan haberi yok bence ben ilk defa lisans olarak girdim sınava bende şöle bir kanı vardı iktisat fakultesi ile maliye aynı şey yanlız kamu ayrı olarak biliyordum ancak sonradan anladım i.i.b.f şartlı yerleri yazamıyomuşuz bu ne saçmalık bu ne ... anlamadım

ancak şanslı olduğumuza inanıyorum puanım 78 öğretmenini polisini sözleşmelisini gardiyanını a kadrosunu belediyesini 3 sınıftaki deneme sınavına girenleri komondo olanını bankaya girenini çıkarsak bence geriye pek biiş kalmıyor birde şimdi tam hükümetin canlanma dönemi şansımıza bence kadro yağacak belkide enkolay yerleşenlerden olacağız

Sana gelmez tercih yapma diyen umut kıran bazı fırsatçılara uymayın derim amaçları milletin tercihlerini doğuya çekmek bence sonrada biz sonuçlardan sonra adama bak negüzel batıda biyere yerleşmiş puanıda düşük deriz tercihleri karışık yapmada fayda var bence selamlar

yusuf_gs1
Memur
15 Ağustos 2008 20:19

kpssp3:80.363 sıralama 53bin küsür

pispisi
Aday Memur
15 Ağustos 2008 22:32

pelitt60 bende seninle aynı durumdayım.bende ilk defa bu sene hazırlanarak girdim .bede böle bir ayrım olduğunu bilmiyordum en kötüsü tapu yazarım diye düşünüyordum.keşke maliye bakanlığına sadece ve sadece maliye mezunlarını alsalar.

Toplam 220 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi