Editörler : F16 Gökçen
23 Haziran 2009 22:39

Aynı anda 2 üniversite okunabilir mi? (İkisi de Lisans Bölümü)

Merhaba. Ben şu anda 4 yıllık bir örgün öğretim bölümünde okuyorum. 2. sınıfa geçtim. Aöf'ye yeni katılacak olan lisans bölümlerinden birini daha okumayı düşünüyorum. Böyle bir şansım var mı? Yani biri örgün diğeri açıköğretim olmak üzere 2 tane lisans bölüm okuma şansım var mı? Teşekkürler...

feremek
Müsteşar
23 Haziran 2009 22:55

Böyle bir şey yapabilirsiniz.

share
Kapalı
24 Haziran 2009 00:04

hocam örgün lisans mezunuyum şuan açıkögretim işletme 3 sınıfa geçtim ve keşke bunu örgün okurken yapsaydım diyorum.korkma sakın çok olsa üniversiteyi uzatırsın olsun sonuçta iki diploman olucak bunuda düşün ve karar ver.

turkceci89
Aday Memur
24 Haziran 2009 00:25

hmm anladım.Teşekkürler cevaplarınız için. Share hocam aynı sizin gibi düşünüyorum.Gördüğüm tek engel aynı anda 4 yıllık 2 bölüm okunamaz düşüncesiydi (açıköğretim de olsa)

25 Haziran 2009 12:34

okuyacaksanda işletme yada kamu yönetimi oku derim dostum sonuçta öğretmenlik ölü durumda haberin olsun en azından işletme yada kamu okusan hiç değilse güzel kurum memurlukları gibi kpssde bir avantajın oluşur iyi düşün yoksa felsefe yada sosyoloji okumanın bir manası yok sonuçta binlercesi boşta diğer bölüm mezunları gibi başarılar..

meteata35
Genel Müdür
25 Haziran 2009 13:12

ben aynı anda makine mühendisliği ve açıköğretim işletme okuyorum aynı zamandada memur olarak çalışıyorum. Buna rağmen birsürü boş vaktim oluyor yani iki bölüm çok rahatlıkla okunabilir :D

turkceci89
Aday Memur
25 Haziran 2009 23:41

Yok işletme iktisat falan düşünmüyorum. Memlekette bir sürü işletmeci ve iktisatçı var. Onlar iş buldu da sıra bana mı geldi :)

26 Haziran 2009 01:33

valla senin tercihin tabi ama memurluk klavuzunu incele kurumların çoğu bu bölümlerden alım yapıyor ben elinde alternatifin bulunsun diye söylüyorum kpss3den 75 civarı alan rahat atanıyor öğretmenliğin ne olacağı belli değil ama zevkine okuyacam dersen bilemem tabi:D

Mulkiye90
Kapalı
28 Haziran 2009 18:38

ikinci diploma iyi de, sadece kpss B de yani memurlukda ise yarar, yoksa mesela sen orgun tarih okuyorsan ve aof isletme bitidiysen, kurum sana Trihci gozuyle bakar, ve kurumsal kulture uyum saglayamayacagindan , mulakatta muhtemelen eler, hatta mulakati da gecsen dahi, bu sefer kurum da ivir zivir is verilir,,ama eger dersen ki be bunlari asacak sosyal iliskilere ve kissel yetenege sahibim, ozaman zaten bu turk iki diplama islerine ihtiyacin olmazdi, zaten sinava da ihtiyacin olmazdi,,

Zor-GunLer
Aday Memur
11 Ağustos 2009 00:16

Arkadaşlar merhaba ..

Ben açıköğretim işletme bölümü 3. sınıftayım daha doğrusu önümüzdeki yıl 3. sınıfta okuyacağım ..

Benim bu ikinci universiteler ile ilgili bi sorum olacak ..

Bu yıl össye girdim uzaktan eğitim veren universitelerin meslekyüksek okulu programlarından birine girip her iki eğitimi mi de devam ettirebilirmiyim ?

Açık öğretimi bırakamam askerlik durumundan dolayı ..

İki yıllık uzaktan eğitim olan programı okumak zorundayım işimle ilgili ..

Bilgilerinizi paylaşırsanız mutlu olacağım ..

İyi geceler .

sunshine_
Aday Memur
17 Ağustos 2009 17:51

keşke biri cevaplasa...

Zor-GunLer
Aday Memur
18 Ağustos 2009 14:08

keşke sunshine ..

hacerkartall
Kapalı
18 Ağustos 2009 19:30

evet okuyabilirsiniz aöf ve uzaktan eğitim birlikte okunabiliyor

06asi
Aday Memur
21 Ağustos 2009 16:34

arkadaşlar peki aynı anda açıköğretim akunabilirmi farklı bölümlerden.

share
Kapalı
21 Ağustos 2009 18:34

mülkiye90 arkadaşım zaten ikinci üniversite okuyan arkadaşların çoğu normal memurluk için okuyor.kpss A kadroda çalışmak isteyen insan örgün okursa daha iyi olur.Ama açıköğretimdende bu kadroları kazanan vardır emin ol.Keşke herkese kendi alanında yeterince kadro verselerde böle zaman,emek ve para kaybı olmasa............

sosyalci1987
Memur
04 Ekim 2011 11:57

Mrb arkadaşlar benim merak ettiğim şu: Örgün öğretimle uzaktan eğitim birlikte okunur mu?

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi