Editörler : "eskiyara"Pangaea
24 Mayıs 2023 18:50

Askerlik puanım hesaplanır mı?

Merhaba. Eylül 2014 atamasıyım. Ama atandığımda askerdeydim. Yani askerde tercih yapıp atandım. Sonra dilekçe gönderdim atandığım ilçe meme. Askerlik bitince 2015 Şubatta göreve başladım. Askerde geçen süreç hizmete puanı olarak eklenir mi? Yoksa göreve başlamadığım için hesaplanmaz mı?

Mhmtogretmen
Aday Memur
24 Mayıs 2023 21:14

Eylül 2013 atamasiyim arada askere gittim 6 ay 3 ayla bu yılda giremiyorum sanki 6 ay dağa çıktık arkadaş saçmalığa bak ya

a1981
Müsteşar
24 Mayıs 2023 21:43

askerlik,

ücretli öğretmenlik,

dershane öğretmenliği,

657 ye bağlı kurumlardaki hizmetler.

bunların hepsi görev yapılan yere göre değişen şekillerde hizmet puanı alıyor.

Deniz Kum Güneş
Şube Müdürü
24 Mayıs 2023 23:52

teşekkürler. yani ben hiç göreve başlamamıştım resmi olarak. sadece atanmıştım. göreve başlayıp askere gitmedim. bu şekilde puan eklenir mi?

a1981, 11 ay önce

askerlik,

ücretli öğretmenlik,

dershane öğretmenliği,

657 ye bağlı kurumlardaki hizmetler.

bunların hepsi görev yapılan yere göre değişen şekillerde hizmet puanı alıyor.

Yamyamav
Memur
25 Mayıs 2023 00:48

Hocam göreve başlangıç yapıp aylıksız izne çıktıysaniz puan alırsınız. 6 puandi sanırım. Ama göreve başlama yapmadiysaniz alamazsınız.atanmaniz önemli degil

Deniz Kum Güneş, 11 ay önce

teşekkürler. yani ben hiç göreve başlamamıştım resmi olarak. sadece atanmıştım. göreve başlayıp askere gitmedim. bu şekilde puan eklenir mi?

Deniz Kum Güneş
Şube Müdürü
25 Mayıs 2023 00:53

anladım hocam teşekkürler. bunu öğrenmek istiyordum.

Yamyamav, 11 ay önce

Hocam göreve başlangıç yapıp aylıksız izne çıktıysaniz puan alırsınız. 6 puandi sanırım. Ama göreve başlama yapmadiysaniz alamazsınız.atanmaniz önemli degil

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
25 Mayıs 2023 08:54

Hocam göreve başlamadan nasıl hizmet puanı alacaksınız olur mu öıçyle şey.

misalen
Daire Başkanı
25 Mayıs 2023 09:07

Yanlış bilgi hocam. Askerlikte geçen süreler her daim hizmet puanı olarak alınır. İsterse askerliğini yapmış ve 5 yıl sonra atanmış olsun yine de alır.

Yamyamav, 11 ay önce

misalen
Daire Başkanı
25 Mayıs 2023 09:30

Olur çünkü askerlik hizmeti de bir kamu hizmetidir

şaşkın tarihçi, 11 ay önce
Hocam göreve başlamadan nasıl hizmet puanı alacaksınız olur mu öıçyle şey.

majeste Türk
Aday Memur
25 Mayıs 2023 10:02

güzel bir konuya değindiniz. Askerlik kamu hizmeti olarak görülüyorsa ve hizmetten sayılıyorsa orada geçirilen süre öngörülerek kamuda işe başlama tarihi olarak kabul edilmesi gerekmiyormu?

misalen, 11 ay önce

Olur çünkü askerlik hizmeti de bir kamu hizmetidir

Yamyamav
Memur
25 Mayıs 2023 15:03

Uyduruyor. Yok öyle bir şey.

misalen, 11 ay önce

Yanlış bilgi hocam. Askerlikte geçen süreler her daim hizmet puanı olarak alınır. İsterse askerliğini yapmış ve 5 yıl sonra atanmış olsun yine de alır.

hipokamp
Aday Memur
25 Mayıs 2023 15:42

6 ay kısa dönem diyarbakırda yaptım askerliğimi. 12 puan verdiler

misalen
Daire Başkanı
25 Mayıs 2023 17:23

Uydurduğumu kanıtlar mısın?

Yamyamav, 11 ay önce

Uyduruyor. Yok öyle bir şey.

Deniz Kum Güneş
Şube Müdürü
25 Mayıs 2023 18:21

askere gittiğinizde zaten öğretmen olarak çalışıyor muydunuz hocam?

hipokamp, 11 ay önce

6 ay kısa dönem diyarbakırda yaptım askerliğimi. 12 puan verdiler

misalen
Daire Başkanı
25 Mayıs 2023 19:36

Ya kardeş puan alacaksın işte, yapmamışlarsa ilçe MEM'e gidin ve hemen işlesinler. İster atanmadan önce ister sonra olsun, hizmet puanı verilir.

a1981
Müsteşar
25 Mayıs 2023 21:18

Her ne şekilde olursa olsun, askerlik yapmışsanız kamu hizmeti yapmışsınız demektir.

Devlet memurluğunda hiç bir farkı yoktur.

Yani puan alacaksınız.

Bu forumda öncelikle, yanlış bilgileri paylaşmaktan kaçınmak lazım.

a1981
Müsteşar
25 Mayıs 2023 21:21

MADDE 41 ? (1) Öğretmenlerin hizmet puanlarının hesaplanmasında;

a) Bakanlığa bağlı resmî eğitim kurumlarında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (B) bendi kapsamında sözleşmeli öğretmenlikte ve 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (C) bendi kapsamında kısmi zamanlı geçici öğreticilikte geçirilen süreler ile ödenen sigorta primi gün sayısı kadar olmak üzere, Bakanlığa bağlı resmî eğitim kurumlarında ders ücreti karşılığında görev yapılan süreler ile vekil öğretmenlikte ve usta öğreticilikte geçirilen süreler görevin yapıldığı hizmet alanı için öngörülen hizmet puanı üzerinden,

b) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesi kapsamında devlet memuru statüsünde geçirilen süreler, 11/10/1983 tarihli ve 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 27/7/1967 tarihli ve 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununa tabi olarak geçirilen süreler, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu kapsamında aylıksız izne ayrılan sendika yöneticilerinin aylıksız izinde geçen bu süreleri, askerlikte geçirilen hizmet sürelerinin tamamı ile ödenen sigorta primi gün sayısı kadar olmak üzere özel öğretim kurumlarında (Değişik ibare:RG-23/11/2022-32022) yönetici, öğretmen ve uzman öğretici olarak geçirilen süreler görevin yapıldığı hizmet bölgesinin birinci hizmet alanı için öngörülen hizmet puanı üzerinden,

değerlendirilir.

hipokamp
Aday Memur
02 Haziran 2023 09:33

hayır öğretmenlikten önce yaptım

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi