Editörler : swat3410
«252627282930313233343536»

ÖzelHarekat_61
Kapalı
25 Mayıs 2019 04:39

Bu arada yazdıklarım yanlış anlaşılmasın arkadaşlar ben sadece tespitimi yazdım.Bir tanesi yakın 7 yıl birlikte çalıştığım Devrem olmak üzere en az 15-20 tane ad kodundan dönen gördüm bu koddan hiç red alan görmedim henüz.Yine dil kodundan 7-8 tane dönen gördüm bu koddan da red alan görmedim henüz.Scd kodundan bir tane dönen bir tane red alan gördüm.Ea ve say kodlarından da hiç dönen görmedim.Bu tespitlere göre yukarıdaki çıkarımı yaptım.Bunlar sadece burda facede twitterda yazılıp yayınlanan kararlar.İllaki buralara yazmayan feceye Twitter a karar resmi atmayan da birsürü insan vardır.
ÖzelHarekat_61, 5 yıl önce
Kardeşim öncelikle yanlış bilgin var dil kodu kazanılmaya yakın kişi demek değil dil kodu açıklaması:FETÖ MENSUBU OLMAYAN, fakat örgüt mensubu tarafından kazanılmaya çalışılan Kişiler demek.Yani kodun açıklamasındaki gibi dil kodu örgütten olmayan demek.Örgüt mensubunun seni kazanılabilecek kişi olarak görmesi seni ilgilendiren bir konu değildir tahminim bu kod muhafazakar olan ak partili olan ılımlı islamcı olan ama fetöcü olmayan kişilere verildi.Zaten bugüne kadar verilen iade kararlarına baktığımızda AD VE DİL kodlarının hepsinin iade scd(17-25 ten sonra ilişkisini kesenler) kodlarının bazılarının iade bazılarının ret(yan deliller sohbet tanık vs ye göre)ea ve savy kodlarının da hepsinin red aldığını gördük.Kısacası yorum olarak emniyet tamamen sd kart temelli iade/ret yapıyor diyebiliriz.

26nsnn
Şef
25 Mayıs 2019 16:10

Büyün ihraç lar farkındayız zaten ad dil scd kodları olumlu kodlar iade olasılığı yüksek. Ea say lar da red alıyor zaten .
Kardeşim öncelikle yanlış bilgin var dil kodu kazanılmaya yakın kişi demek değil dil kodu açıklaması:FETÖ MENSUBU OLMAYAN, fakat örgüt mensubu tarafından kazanılmaya çalışılan Kişiler demek.Yani kodun açıklamasındaki gibi dil kodu örgütten olmayan demek.Örgüt mensubunun seni kazanılabilecek kişi olarak görmesi seni ilgilendiren bir konu değildir tahminim bu kod muhafazakar olan ak partili olan ılımlı islamcı olan ama fetöcü olmayan kişilere verildi.Zaten bugüne kadar verilen iade kararlarına baktığımızda AD VE DİL kodlarının hepsinin iade scd(17-25 ten sonra ilişkisini kesenler) kodlarının bazılarının iade bazılarının ret(yan deliller sohbet tanık vs ye göre)ea ve savy kodlarının da hepsinin red aldığını gördük.Kısacası yorum olarak emniyet tamamen sd kart temelli iade/ret yapıyor diyebiliriz.

30 eyllül.
Genel Müdür
25 Mayıs 2019 18:14

Öncelikle Kardeşim benim yanlış bilgim falan yok. ea koduyla kodlanmış birisi olarakda tüm kodların ne anlama geldiginide biliyoruz. Benim anlatmak istedigim adama dil kodu vermişler adamın üç tane kriteri var sohbet okul banka yani aramızda hiç adlisi olmayıp da başka kriteri olmayıpda ihraç olan ve komisyon red evragında ea koduyla kodlandıgını ögrenen var. Benim yazmak istediğim adamı kazanmışsınki sohbetine gelmiş çocuğunu okuluna göndermiş bankanda hesabı var daha neyin kazanılmaya yakın kişisi oluyor onu belirtmek istedim. Yani bu garson denen şerefsizin ifadesinde bile bütün personeli tek başıma kodlamamın imkanı yok mit ve istihbarattan arkadaşlarda ekleme yaptı dedigi ifadesine ragmen buna haşa Ayet gibi inananlar var. Sonuçta ters fişkemede olabilir ifadede ismi geçen şahsa garson kumpasının dogrulugunu ispatlamak için ea koduda yaplştırılır. Neyse yazacak şey çokta zaten gerekte yok bu tartışmaları çoktan aştık.vesselam.

Sehzadee1453
Daire Başkanı
25 Mayıs 2019 22:29

692 li bi devreme ret geldi. Kararda sadece b4 ve üst amir kanaati var başka da birsey yok. B4 rütbelilere verilen kod ea nın aynısı

Konnor
Aday Memur
25 Mayıs 2019 22:38

Devrem benimde scd kod var. Takipsizlik aldım. 2014 sonrası çocuğun dersanesi var ve zaman testlerine girebilmesi için cihan medya var. Sonuç ne olur sence
26nsnn, 5 yıl önce
Büyün ihraç lar farkındayız zaten ad dil scd kodları olumlu kodlar iade olasılığı yüksek. Ea say lar da red alıyor zaten .

magdur-2608
Aday Memur
25 Mayıs 2019 22:41

iyi akşamlar kaderdaşlar 26/08 im ilk defa yazıyorum a4 kodlama birde iftiracı tanık ifadesi var.telefonla ifadeye çağrıldım ve verdim.sonuç ne olur acaba bu gibi durumdan beraat alan varmıydı cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.

Sehzadee1453
Daire Başkanı
25 Mayıs 2019 22:50

Ben b5 ve tanık ile gözaltı oldum. Sizinkiler daha kibarmış :) İl neresiydi. Bnm dava devam ediyır temmuzda 2. Mahkememe cıkacagım tabi ki dijitaller alındıgı ve gelmedigi için de sürec uzuyor. Beraat alırsam büyğk harflerle yazarım buraya.

Zeki3302
Memur
26 Mayıs 2019 00:01

Bu karar sizin için aydınlattıcı olur umarım...

https://mobile.twitter.com/omer453575/status/1130494274741649408/photo/1

magdur-2608, 5 yıl önce

iyi akşamlar kaderdaşlar 26/08 im ilk defa yazıyorum a4 kodlama birde iftiracı tanık ifadesi var.telefonla ifadeye çağrıldım ve verdim.sonuç ne olur acaba bu gibi durumdan beraat alan varmıydı cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.

30 eyllül.
Genel Müdür
26 Mayıs 2019 00:10

Hoppala haydi burdan buyurun....120.İdare Mahkemesi 1xxx Nolu İADE Kararı Kurum: Adalet Bakanlığı Esas: Mart 2018 / 500 (Tahmini) Karar: Aralık 2018 / 1xxx (Tahmini) Tebliğ: Ocak 2019 Kriterler: ByLock, Gizli Tanık, Tanık (evlerde kalma, sohbet), Kurum Kanaati + BERAAT.

30 eyllül.
Genel Müdür
26 Mayıs 2019 00:13

19.İdare Mahkemesi 1000 nolu RET Kararı EGM - Polis Memuru Esas: 01.07.2018/3000 gibi Karar: 29.03.2019/1000 gibi Tebliğ: 22.05.2019 gibi Kriterler: Adli Ceza, ByLock. Paylaşım için teşekkürler. Adli ceza olduğu için ret. Kararın tamamı PDF: dosya.co/03v35ys75el1/2.

magdur-2608
Aday Memur
26 Mayıs 2019 00:26

tam olarak anlayamadım eksik sayfa

Zeki3302, 5 yıl önce

Bu karar sizin için aydınlattıcı olur umarım...

https://mobile.twitter.com/omer453575/status/1130494274741649408/photo/1

Sehzadee1453
Daire Başkanı
26 Mayıs 2019 00:38

30 eylül devrem bir yorum yapmak gerekirse soyle düsündüm ya morbeyin yada wifi magduru tanık 17 25 öncesidir gizli tanıkda albatros dur bizim garson gibi. Kurum kanaati olayını hepimiz biliyoruz zaten bizde de var. Adam aklanmış beraat almış zaten. Tanıklarla ilgili detayları bilmiyoruz. Ön yargılı olmak istemiyorum. Eğer düsündüğüm gibiyse iade olması normal.

Zeki3302
Memur
26 Mayıs 2019 00:59

Alt satırlarda bütün sayfalar paylaşılmış...

https://mobile.twitter.com/komisyonkarar/status/1129695028593471488

magdur-2608, 5 yıl önce

tam olarak anlayamadım eksik sayfa

30 eyllül.
Genel Müdür
26 Mayıs 2019 01:16

Devre haklı olabilirsin aslında mesele şu konu EGM ve TSK olunca en ufak bi şeyde gözünün yaşına bakmıyorlar. En basit örnek benim gibi tanık 2011 de bir kez gördüm diyor lehte tanık ise itirafcı polis kendisini ben tanık göstermedim bana istinaden 2016 yılına kadar katıldığım sohbetlerde bu arkadaşı hiç görmedim diyor artı ea koddan falan bahseden yok mahkeme beraat veriyor akabinde kom şb istinafa ea kodu göndermiş rakam grublarıda 0 yani hakkında bilgi olmayan personel diye kodlamışlar artı kurum üst amir raporu olumlu fakat komisyon bana ret veriyor şimdi benim suçum ney garson teröristin kodlamasına haşa ayet gibi inanıyorlar mesele bu okul banka sohbet olan kodu olumlu (dil) kodu var diye iade oluyor. Bu ne lahanaaa bune turşuuuu .
Sehzadee1453, 5 yıl önce

30 eylül devrem bir yorum yapmak gerekirse soyle düsündüm ya morbeyin yada wifi magduru tanık 17 25 öncesidir gizli tanıkda albatros dur bizim garson gibi. Kurum kanaati olayını hepimiz biliyoruz zaten bizde de var. Adam aklanmış beraat almış zaten. Tanıklarla ilgili detayları bilmiyoruz. Ön yargılı olmak istemiyorum. Eğer düsündüğüm gibiyse iade olması normal.

Sehzadee1453
Daire Başkanı
26 Mayıs 2019 14:54

Devrem haklısın bize farklı muamele yapıyorlar. O konuda sana katılıyorum. Ama bu kisilerin sucu degil kurumların ve sözde adalet dagıtanların sucu. Bu cukurdan ne kadarımız, kurtulursa o kadar iyi. Yasanılan sürec zor. Ama umarım iade olanlar bu günleri ve geride kalanları cabuk unutmazlar. Eger iade olupta sunu diyen varsa bak ben masumdum iade oldum demekki iade olamayanlar gercekten fetöcü diyen varsa günahıma giren hiç kimseye zerre kadar hakkım helal degildir ve Allahtan dilerim Allah bu sefer baska seylerle sınasın oyle düsünenleri

30 eyllül.
Genel Müdür
26 Mayıs 2019 18:03

Devre malesef iade olunca her şey değişiyor süt liman oluyor. adam seni görünce yolunu değiştiriyor. Yani düzen bu sistem böyle olmuş şehzade devre.
Sehzadee1453, 5 yıl önce

Devrem haklısın bize farklı muamele yapıyorlar. O konuda sana katılıyorum. Ama bu kisilerin sucu degil kurumların ve sözde adalet dagıtanların sucu. Bu cukurdan ne kadarımız, kurtulursa o kadar iyi. Yasanılan sürec zor. Ama umarım iade olanlar bu günleri ve geride kalanları cabuk unutmazlar. Eger iade olupta sunu diyen varsa bak ben masumdum iade oldum demekki iade olamayanlar gercekten fetöcü diyen varsa günahıma giren hiç kimseye zerre kadar hakkım helal degildir ve Allahtan dilerim Allah bu sefer baska seylerle sınasın oyle düsünenleri

se2424
Genel Müdür
26 Mayıs 2019 22:39

Devre sen bilirsin 2 ndede ea kodlama var birinde fazladan kurum kanati var birinin komisyon kararında yok bunun sebebi nedir yada bilen varmı
30 eyllül., 5 yıl önce
Devre malesef iade olunca her şey değişiyor süt liman oluyor. adam seni görünce yolunu değiştiriyor. Yani düzen bu sistem böyle olmuş şehzade devre.

30 eyllül.
Genel Müdür
27 Mayıs 2019 00:28

Devre cevabı çok basit komisyon ret verecegi kişiye kurum kanaati olumlu olursa gerekçede kurum kanaatinden bahsetmiyor kurum kanaati olumsuzsa bahsediyor.canlı örnek benim kurum kanaatim olumlu fakat gerekçede ret verecegi için kurum kanaatinden bahsetmemiş sadece ea kodundan ve ağır cezada yargılanıp beraat ettigimi yazmış başkada hiç bir gerekçe yok.
se2424, 5 yıl önce
Devre sen bilirsin 2 ndede ea kodlama var birinde fazladan kurum kanati var birinin komisyon kararında yok bunun sebebi nedir yada bilen varmı

se2424
Genel Müdür
27 Mayıs 2019 00:44

İdari davada sonradan kurum kanati diye eklemezler heralde kurum kanatide kriter mi yani iyide ne ye göre olumlu olumsuz vermiş bu kurum onuda anlamış değilim
30 eyllül., 5 yıl önce
Devre cevabı çok basit komisyon ret verecegi kişiye kurum kanaati olumlu olursa gerekçede kurum kanaatinden bahsetmiyor kurum kanaati olumsuzsa bahsediyor.canlı örnek benim kurum kanaatim olumlu fakat gerekçede ret verecegi için kurum kanaatinden bahsetmemiş sadece ea kodundan ve ağır cezada yargılanıp beraat ettigimi yazmış başkada hiç bir gerekçe yok.

30 eyllül.
Genel Müdür
27 Mayıs 2019 01:32

İdari mahkemede kurum kanaati diye bi şeye bakmaz komisyonun ret gerekçelerine ve iç işleri bakanlığı savunmasına ve senin savunmana bakarak dosya üzerinden karar verir. Kurum kanaati yani üst amir raporu diyede geçer onun sunduğu rapordur.yani zaten garson kodu ea ve üzeri ise diger kriterlerin ve kurum kanaatinin olumlu olmasına bakmıyor direk reti veriyor.
se2424, 5 yıl önce
İdari davada sonradan kurum kanati diye eklemezler heralde kurum kanatide kriter mi yani iyide ne ye göre olumlu olumsuz vermiş bu kurum onuda anlamış değilim
Toplam 1875 mesaj
«252627282930313233343536»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi