Editörler : Pangaea
«773877397740774177427743774477457746774777487749»

ButonAhmet
Kapalı
07 Haziran 2020 11:21

Verilen hak geri alınmaz .

şuan bile durdurulması saçma bize bir hak verdi tutup sil baştan yapması da hakkı geri alıyor mahkeme sizle bakanlığın arasını bulmaya calişicak dava açan kişilere ek atama ile olabilir

Murat13579, 4 yıl önce
Arkadaşlar biz (sizin tabirinizle memurlar) tercih sonuçlarının dava sonuçlarından sonra açıklanmasını istememiz sizinde iyiliğinize, çünkü siz atanmış olsanız bile göreve başlamış olsanız bile danıştaydan yürütmeyi durdurma kararı çıkarsa zaten büyük ihtimalle yeniden alıma çıkılacak ve bu sürede haksız yerleştiğiniz için bakanlıktan aldığınız maaşın bile sizden geri istenmesi durumu söz konusu, isterseniz bana inanmıyorsanız bildiğiniz tanıdığınız bir avukata bile sorabilirsiniz. O yüzden en mantıklısı bu süreci oldu bittiye getirmek değil, davanın sonuçlarını beklemek her iki taraf için de daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Herkes için hayırlısı artık.

ZMprof
Daire Başkanı
07 Haziran 2020 11:23

Hakkı ile yerleşmiş adamın maaşını geri isteyecekler,hakkı olmayıp yalan beyanda bulunup tercih yapan kişinin ise atamasını mı yapacaklar :) İyi güldürdün memur kardeş...

Sen sana açılacak soruşturmaya hazır ol eğer tercih verip kadro yaktıysan bize zaten bişey olmaz.

Murat13579, 4 yıl önce
Arkadaşlar biz (sizin tabirinizle memurlar) tercih sonuçlarının dava sonuçlarından sonra açıklanmasını istememiz sizinde iyiliğinize, çünkü siz atanmış olsanız bile göreve başlamış olsanız bile danıştaydan yürütmeyi durdurma kararı çıkarsa zaten büyük ihtimalle yeniden alıma çıkılacak ve bu sürede haksız yerleştiğiniz için bakanlıktan aldığınız maaşın bile sizden geri istenmesi durumu söz konusu, isterseniz bana inanmıyorsanız bildiğiniz tanıdığınız bir avukata bile sorabilirsiniz. O yüzden en mantıklısı bu süreci oldu bittiye getirmek değil, davanın sonuçlarını beklemek her iki taraf için de daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Herkes için hayırlısı artık.

Murat13579
Aday Memur
07 Haziran 2020 11:48

Hocam ben bilirkişilerden aldığım fikirleri paylaştım ve biraz araştırma yaptım. Keşke sizde biraz araştırıp öyle konuşsanız. Ayrıca avukatların hepsini paragöz dolandırıcı gibi göstermenizok yanlış anlaşılan bugüne kadar hiç avukat ihtiyacınız olmamış inşallah da olmaz. Çoğu kişinin işe ihtiyacı var işsizlik ülkemizde hat safhada net yazık ki, ama atamalarda yüksek puanları almayıp kendilerince hukuki olmayan bir kriter koyup düşük puanları almak ne kadar mantıklı bir çözüm olabilir.
Balamirr02, 4 yıl önce
Sen cidden bu yazdıklarına inandın mı ? Avukat bu şekilde mi ikna etti sizi ? Cbk yı biz çıkarmadır klavuzu biz çıkarmadık butonu biz koymadık bize ne bakanlık ile sizin aranızda ki meseleden. Tercih sonuçları açıklanırsa Allah nasip ederde atanırsak kazanılmış hakkımız olacak bize ne sizin işlerinizden. Yok geri alınırmışızda yok maaşları geri verirmişizde...: Bunları cidden inanarak mı yazdın ? Sürekli bir tartışma çıkarma peşinde olmayın. Tercih verdik bekliyoruz ve hemen açıklanmasını istiyoruz çünkü sizin gibi maaşımız yok tuzumuz kuru değil.Her ayın 15 inde maaş almıyoruz. İşe ihtiyacımız var. Sizin mahkemenizi bekleme lüksümüz yok.

harsum
Memur
07 Haziran 2020 11:49

Arkadaşlar tekrar yazıyorum; personel alımlarında yürütmeyi durdurma kararı VERİLEMİYOR. Dava açan (açtılarsa) arkadaşlar sanıyor ki; sabah avukat dava açıyor, öğlen danıştay görüşüyor, akşama karar çıkıyor.

Danıştayın bir karara varması aylar sürer ki, öncelikle gerek görürse Tarım Bakanlığı'ndan savunma isteyecek, bakanlık savunma hazırlayacak, o savunma incelenecek falan falan...

Bu arkadaşlar çok heyecanlı sanıyorlar ki danıştay sadece onlara çalışıyor.

Kısacası öyle alım durdurulur, iptal olur zor ve uzun işler... Siz endişe etmeden sonuçların açıklanmasını bekleyin.

ButonAhmet, 4 yıl önce

şuan bile durdurulması saçma bize bir hak verdi tutup sil baştan yapması da hakkı geri alıyor mahkeme sizle bakanlığın arasını bulmaya calişicak dava açan kişilere ek atama ile olabilir

ZMahir
Aday Memur
07 Haziran 2020 11:49

Burayı terket
Murat13579, 4 yıl önce
Hocam ben bilirkişilerden aldığım fikirleri paylaştım ve biraz araştırma yaptım. Keşke sizde biraz araştırıp öyle konuşsanız. Ayrıca avukatların hepsini paragöz dolandırıcı gibi göstermenizok yanlış anlaşılan bugüne kadar hiç avukat ihtiyacınız olmamış inşallah da olmaz. Çoğu kişinin işe ihtiyacı var işsizlik ülkemizde hat safhada net yazık ki, ama atamalarda yüksek puanları almayıp kendilerince hukuki olmayan bir kriter koyup düşük puanları almak ne kadar mantıklı bir çözüm olabilir.

Murat13579
Aday Memur
07 Haziran 2020 11:50

Hocam inşallah iki taraf için de olumlu haberler duyarız tez zamanda.
ButonAhmet, 4 yıl önce

ZMahir
Aday Memur
07 Haziran 2020 11:50

Siz her pisliği yaptınız işallah sizin taraf olmaz
Murat13579, 4 yıl önce

Murat13579
Aday Memur
07 Haziran 2020 11:51

Niye hocam, babanın tapulu malımı burası? İşinize gelmeyen yerlerde insanları susturma politakanızdan vazgeçin artık biraz düşüncelere saygılı olun
ZMahir, 4 yıl önce
Burayı terket

ZMahir
Aday Memur
07 Haziran 2020 11:52

Çabuk git burdan çabuuuuuuuuk :)
Murat13579, 4 yıl önce
Niye hocam, babanın tapulu malımı burası? İşinize gelmeyen yerlerde insanları susturma politakanızdan vazgeçin artık biraz düşüncelere saygılı olun

Murat13579
Aday Memur
07 Haziran 2020 11:56

Pislik mi pislikten kastınız net hocam, haksızlığa uyrağan kişilerin hukuk yolları çerçevesinde hakkını aramasımı pislik? yoksa sesini yetkili makamlara kendilerince duyurmaya çalışmasımı pislik?
ZMahir, 4 yıl önce
Siz her pisliği yaptınız işallah sizin taraf olmaz

ButonAhmet
Kapalı
07 Haziran 2020 11:58

Burada kimsenin daha fazla işsiz kalacak gücü kalmadı işsizlikten herkes bıktı bir türlü memur arkadaşlar bunu anlamıyor. burada biri intihar etse Memur arkadaşlara vebali

Murat13579, 4 yıl önce

ZMahir
Aday Memur
07 Haziran 2020 11:59

Hakkını ara neden bize saldırdınız beden bize hakaret ettiniz neden bizim emeklerimize göz dikip alımı iptal ettirmeye çalıştınız. Sizi bu hale getiren o 2 şahıs gidin onlardan sorun hesabını mahkemeyexe verdiyseniz sessizce mahkeme sonucunu bekleyin gazetelere parayla işan verip alımı ipral ettirmeye çalışmak nedir. Twiterda ben 90 aldım derece aldım beni nasıl almazsınız orda yatanları alacaksınız demek nedir. Bize hiç emek vermediniz bedavqdan qtanacaksınız bile dediniz
Murat13579, 4 yıl önce
Pislik mi pislikten kastınız net hocam, haksızlığa uyrağan kişilerin hukuk yolları çerçevesinde hakkını aramasımı pislik? yoksa sesini yetkili makamlara kendilerince duyurmaya çalışmasımı pislik?

Murat13579
Aday Memur
07 Haziran 2020 12:09

Hocam ülkede ki genel işsizliğin sebebi memurlar mı? Nerdeyse başınıza taş düşse memurlardan bileceksiniz, niye ötekileştiriyorsunuz bu kadar insanları?
ButonAhmet, 4 yıl önce

Burada kimsenin daha fazla işsiz kalacak gücü kalmadı işsizlikten herkes bıktı bir türlü memur arkadaşlar bunu anlamıyor. burada biri intihar etse Memur arkadaşlara vebali

Murat13579
Aday Memur
07 Haziran 2020 12:11

Hocam bu süreçte her iki taraftan da birbirine ne yazık ki hakaret edenler oldu, ben kendi adıma arkadaşlardan özür dilerim eğer böyle bir durum olduysa.
ZMahir, 4 yıl önce
Hakkını ara neden bize saldırdınız beden bize hakaret ettiniz neden bizim emeklerimize göz dikip alımı iptal ettirmeye çalıştınız. Sizi bu hale getiren o 2 şahıs gidin onlardan sorun hesabını mahkemeyexe verdiyseniz sessizce mahkeme sonucunu bekleyin gazetelere parayla işan verip alımı ipral ettirmeye çalışmak nedir. Twiterda ben 90 aldım derece aldım beni nasıl almazsınız orda yatanları alacaksınız demek nedir. Bize hiç emek vermediniz bedavqdan qtanacaksınız bile dediniz

ZMahir
Aday Memur
07 Haziran 2020 12:13

Gidip twitlere bakın bize ne hakaretler ettiler siz derece yapmış zeki adamlarsınız biz ise düşük puanlı bedavacıyız sizin gözünüzde
Murat13579, 4 yıl önce
Hocam bu süreçte her iki taraftan da birbirine ne yazık ki hakaret edenler oldu, ben kendi adıma arkadaşlardan özür dilerim eğer böyle bir durum olduysa.

Argms
Memur
07 Haziran 2020 12:14

Hocam öyle bir at gözlügüyle bakıyorsunuz ki baktığınız her yerde kendinizi haklı görüyorsunuz atanacak arkadaşlarla aranızda uçurum puan farkı yok bir kere bu cepte ikincisi sadece kendinize verilen ve alınan hakları haklı buluyorsunuz onun dışındaki herşeye ve herkese inanılmaz hakaretlerle aşagılamalarla karşı çıkıyorsunuz inanın bıktık sizlerden (sadece sizin için demiyorum bu arada bu şekilde çok insan gördük burda) hocam herkesin bir avukat tanıdığı akrabası eşi dostu var sadece siz sormuyorsunuz merak etmeyin
Murat13579, 4 yıl önce
Hocam ülkede ki genel işsizliğin sebebi memurlar mı? Nerdeyse başınıza taş düşse memurlardan bileceksiniz, niye ötekileştiriyorsunuz bu kadar insanları?

Murat13579
Aday Memur
07 Haziran 2020 12:16

Hocam tarım bakanlığı, saglık bakankığı gibi yüksek sayıda bir alım yapsaydı keşke herkes mesleğinde çalışsaydı böyle durumlar olmasaydı.
ZMahir, 4 yıl önce
Gidip twitlere bakın bize ne hakaretler ettiler siz derece yapmış zeki adamlarsınız biz ise düşük puanlı bedavacıyız sizin gözünüzde

Balamirr02
Şef
07 Haziran 2020 12:17

Hocam bir laf var bütün memurların ağzında yalan olduğunu bile bile aynı şeyleri söylüyorlar sizde aynısını söylemişsiniz. Yüksük puanlılar yerine düşük puanlılar alınıyor demişsiniz. Bu yalan gayette yüksek puanlılarda alınıyor 85 puanlı 88 puanlı bir sürü insan var hepside alınacak. Puanla alakassı yok puanı yüksek olanları değil memurları almayacam dedi bakan bey.Bile bile yalan konuşup duyar kasmaya çalışmayın. Hak hukuk vicdan diyip yalan konuşuyorsunuz. Düşük puandan kastınız nedir size göre 80 puan düşükmüdür çünkü kimde70 puanla atanmayacak. 78-79-80 Puanlara da düşük diyorsanız peki o puan aralığında bulunan memurla için ne diyeceksiniz yoksa onlar zaten sizin için sorun teşkil etmediğinden dolayı alınsalarda olur alınmasalaar da olur mu diyeceksiniz. Yani sözde hakkınızı savunuyorsunuz ya memurların içinde 78-79-80 puanlı memurlarda var eee siz diğer taraftan bu puanlara düşük diyip atanmassınlar istiyorsunuz. Ortada tezatlık yok mu ? Var ama işinize gelmiyor. Yalandan kimseye hayır gelmez hocam. Yaalanı terk edin

Murat13579, 4 yıl önce

ZMahir
Aday Memur
07 Haziran 2020 12:18

Kaç tane kadro yaktınız onu söyle atanmıyacağınızı bile bile ben atanmıyorsam oda atanmasın diyerek kaç kadro yaktınız . burda duygu sömürüsüyle haklı çıkmaya çalışma.
Murat13579, 4 yıl önce
Hocam tarım bakanlığı, saglık bakankığı gibi yüksek sayıda bir alım yapsaydı keşke herkes mesleğinde çalışsaydı böyle durumlar olmasaydı.

ZMahir
Aday Memur
07 Haziran 2020 12:19

Sayıyla alakası yok 10 bin zm alınsa bile buton kapanmalıydı 90 aldım diye 4 kadro yakmak habgi vebala sığdı. O kadar mesleğini yapmak istiyorsan bekleseydin alımı neden 3 ay takılayım sonra geçerim dediniz
Murat13579, 4 yıl önce
Toplam 193805 mesaj
«773877397740774177427743774477457746774777487749»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi