Editörler : swat3410

PolisEmre0934
Genel Müdür
10 Mayıs 2021 14:33

İnşallah Devrem vallahi sıkıldım artık şu yazıyı bi görsem yetecek.. senin keyfin nasıl
Reco54, 3 yıl önce
iki kodlamanin AD olmasiyla kimse cok cok istisna durum haric red alan olmamistir. Polisemre sen kabul alirsin.

elif3435
Aday Memur
10 Mayıs 2021 15:14

Ben idare mahkemesinden yd alan duymadım. Karar elimde atayım size

PolisEmre0934
Genel Müdür
10 Mayıs 2021 15:37

Özelden mj atamıyorum siz mj atın cevap vereyim ben merak ediyorum kararı çünkü
elif3435, 3 yıl önce

Ben idare mahkemesinden yd alan duymadım. Karar elimde atayım size

Pppllll
Aday Memur
10 Mayıs 2021 18:13

Gerekceli karar ne kadar zamanda yazılır.

suspusolduk
Aday Memur
10 Mayıs 2021 18:45

size bi soru sormuştum ama hala cevap vermediniz ne güzel iade olmuşsunuz ama birazda empati kurun sadece kendi sorularınızın cevabını beklemeyin sizde cevap verin bi umut olursunuz belki egoistlige gerek yok
Pppllll, 3 yıl önce

Gerekceli karar ne kadar zamanda yazılır.

Pppllll
Aday Memur
10 Mayıs 2021 21:22

Sadece ad kodlama.Baska birşey yik

adalet1520
Aday Memur
10 Mayıs 2021 22:12

benim de fisleme AD.677 khk.inceleme devam ediyor.Beraat kararimda görmüştüm orda yaziyordu.Baska fisleme varmı bilmiyorum.baska fisleme olsa beraat de yazarmıydı aklıma takılıyor

suspusolduk
Aday Memur
11 Mayıs 2021 00:41

sağolasın devrem benimde şubatta mah. vardı hala bekliyorum esastan ..... sordum her dosya kendine özelmis kimi hemen geliyo kimide benim gibi hala bekliyor bekle dediler
Pppllll, 3 yıl önce

Sadece ad kodlama.Baska birşey yik

Miroglu87
Aday Memur
12 Mayıs 2021 10:55

Idare mahkemesi gerekceli karar yollayabilecek varmi acaba ozelden kodlama ile alakali

PolisEmre0934
Genel Müdür
12 Mayıs 2021 15:07

Arkadaşlar yanlış anlamayın ama bu tarz davalarda emsal kararlar esası bağlamıyor.. bunu bu süreçte ohal komisyonu işleyişinde de gördük ad kodu SGK kaydı olan bir arkadaşım iade olurken ad kodlu başka bir sgklı burda red aldığını söyledi.. Gerek ohal komisyonu kararlarlarında gerekse idare mahkemelerinde son söz egmnin ohal ve idare mahkemelerine sunduğu görüş.. Benim de kodlamam Ad ikinci kodum ise Edl.. 5 seneye yakın ihracım 4 seneye yakınsa ohal komisyonunun inceleme keyfini bekliyorum.. benden 5-6 KHK sonra ad kodlu adam iade olurken ( iade olmasını kıskanmıyorum aksine seviniyorum)ben ise bekliyorum. Bu bile işleyişin ne kadar laçkalaştığını gözler önüne seriyor

Melih7906
Aday Memur
14 Mayıs 2021 18:50

Idare mahkemesi karsit oy

Melih7906
Aday Memur
14 Mayıs 2021 18:51

Yukarıda yer verilen yasal hükümler bir bütün olarak değerlendirildiğinde, GARSON kodlu

gizli tanığın sunduğu SD kart içindeki bilgilerin FETÖ/PDY terör örgütü tarafından yapılan

fişleme neticesinde örgüte yakınlığı göstermesi açısından, idarece davacı hakkında yapılan

değerlendirmede davacının konumu ve görevi de dikkate alındığında makul bir şüphe olarak

kabul edilebileceği ancak davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile iltisak veya irtibatını ortaya

koyacak ve kamu görevinden çıkarılmasına gerekçe gösterilecek derecede somut bir delil

olarak esas alınamayacağı, davacının kolluk personeli olarak çalıştırılmasının zorunlu

olmadığı, bir bütün olan idarenin herhangi bir biriminde görevlendirilmesinin hakkaniyete ve

ölçülülük ilkesine uygun olacağı, kaldı ki 7075 sayılı Kanun'un 10/A maddesinde de idareye

bu yönde bir yetkinin verilerek araştırma merkezlerinde davacıyı istihdam etmesine bir engel

olmadığı görüşüyle dava konusu işlemin iptali gerektiği oyuyla davanın reddine ilişkin

çoğunluk kararına katılmıyorum.

ataturkcem
Aday Memur
14 Mayıs 2021 18:58

Hakimlerin oylarını öğrenebiliyor muyuz? Kaç hakim karar veriyor bir idari davaya?

Melih7906, 3 yıl önce

Yukarıda yer verilen yasal hükümler bir bütün olarak değerlendirildiğinde, GARSON kodlu

gizli tanığın sunduğu SD kart içindeki bilgilerin FETÖ/PDY terör örgütü tarafından yapılan

fişleme neticesinde örgüte yakınlığı göstermesi açısından, idarece davacı hakkında yapılan

değerlendirmede davacının konumu ve görevi de dikkate alındığında makul bir şüphe olarak

kabul edilebileceği ancak davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile iltisak veya irtibatını ortaya

koyacak ve kamu görevinden çıkarılmasına gerekçe gösterilecek derecede somut bir delil

olarak esas alınamayacağı, davacının kolluk personeli olarak çalıştırılmasının zorunlu

olmadığı, bir bütün olan idarenin herhangi bir biriminde görevlendirilmesinin hakkaniyete ve

ölçülülük ilkesine uygun olacağı, kaldı ki 7075 sayılı Kanun'un 10/A maddesinde de idareye

bu yönde bir yetkinin verilerek araştırma merkezlerinde davacıyı istihdam etmesine bir engel

olmadığı görüşüyle dava konusu işlemin iptali gerektiği oyuyla davanın reddine ilişkin

çoğunluk kararına katılmıyorum.

Ugurera23
Şef
14 Mayıs 2021 18:58

Bu şekildeki karşıt oyların davacıya herhangi bir getirisi oluyor mu?

Melih7906, 3 yıl önce

Idare mahkemesi karsit oy

Melih7906
Aday Memur
14 Mayıs 2021 19:05

Idare mahkemesi davaciya red verdi 3 hakimli 2 hakim red 1 tane karsit oy bu dosya bolge idare ye gidecek verilen karsit oy bolge idarede savunulabilir sonucta karsit oyu verende bir hakim yani bim de karsit oyu dosyaya koymak lazim

Melih7906
Aday Memur
14 Mayıs 2021 19:13

20. İDARE MAHKEMESİ'NİN 28.02.2020 TARİH VE 2019/7..ESAS SAYILI AZLIK OYU KARARI...

DOSYA KAPSAMINDA KODLAMAYA İLİŞKİN VERİ İNCELEME RAPORUNDAKİ TESPİTİ DOĞRULAYACAK ŞEKİLDE DAVACININ SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ İLE İRTİBAT VEYA İLTİSAKINI ORTAYA KOYABİLECEK SOMUT BİLGİ İLE GÜVENİLİR, TEYİT EDİLEBİLİR VE HUKUKEN DENETLENEBİLİR NİTELİKTE BULGULARIN YER ALMADIĞI DİKKATE ALINDIĞINDA BU HALİYLE DAVACININ SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ İLE İRTİBAT VEYA İLTİSAKLI OLDUĞUNUN KABULÜ MÜMKÜN DEĞİLDİR."

Melih7906
Aday Memur
14 Mayıs 2021 19:16

Arkadaslar bu kararlardan bir tanesi bir devremize ait son paylastigim ise avukatimin bir dosyada emsal olarak koymus bu sekilde karar var dedi onu almistim sadece bolge adliyelerde emsal olarak yazilabilir kararlar veya karar verilmeyen idare mahkemesi dosyalarinda uyaptan yuklenebilir karsit oylar o yuzden paylasiyorum

Hayatı Ögret
Aday Memur
17 Mayıs 2021 03:59

Güncel

26idare
Kapalı
13 Haziran 2021 15:20

..... tarihli tutanağına göre şüphelinin Bankasya hesabında 31/12/2013 ile

24/12/2014 tarihleri arasında para artışı olan/yeni hesap açtıran şahıslar listesinde olmadığı,

örgütün tepe yönetiminde yer alan kişilerle irtibatına rastlanılamadığı, FETÖ/PDY silahlı

Terör örgütü mensuplarının kullanmaları amacıyla oluşturulan ve münhasıran bu suç

örgütünün bir kısım mensupları tarafından kullanılan, global bir uygulama görüntüsü altında

münhasıran FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının kullanımına sunulan bir ağ olan

Bylock isimli program kullanıcısı olmadığı, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü iltisakı bulunan

Sirketlerde SGK kaydının bulunmadığı, KHK ile kapatılan dernek ve sendikalara üyeliğinin bulunmadigi

Bu açıklamalar ışığında; polis memuru olan şüphelinin veri inceleme raporunda DİL ve 0

ile kodlandığı, bylock kullanmadığı, hakkında örgütsel faaliyet kapsamında herhangi bi

beyanın-teşhisin ya da başkaca bir delilin tespit edilemediği, örgüt hiyerarşisine dahi

olduğunu gösterir biçimde çeşitlilik, devamlılık ve yoğunluk içeren eylemi tespit

edilemediğinden FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olduğuna ilişkin hakkında kamu

davası açılmasını gerektirir yeterli şüphe oluşturacak delil elde edilemediği tüm dosya

kapsamından anlaşılmakla;Şüpheli

hakkında açıklanan nedenlerle atılı suçtan ADINA

KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞINA,

CMK'nun 172/1 maddesi uyarınca kararın ifadesi alınmayan şüpheliye TEBLİĞİNE YER OLMADIĞINA, Kararın EGM Personel Daire Başkanlığına bilgi amaçlı GÖNDERİLMESİNE,

26idare
Kapalı
13 Haziran 2021 15:29

Benim anlamadigim tum bu sayilanlar bende yok ve ben neden ihrac oldum hayir ben ihrac oldum bu sayilanlarin hicbirisi olmadigi halde ancak

Bu suclamalari olan hakkinda tanik beyani olan veyahut diger seyleri olanlar hatta gorevde olup kodlamasi olan ve davasi olan sorusturmasi olanlar hangi yasaya gore gorevdeler olmayanlar hangi yasaya gore ihac oldular

Not kimsenin ihac olmasini ekmeginden olmasini istemem tabikide davasi olaninda kriteri olaninda kimsenin gorevinde gozumuz yok sadece hicbirseyimiz yokken biz neye gore ihrac olduk onu anlamaya calisiyorum

Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi