Editörler : "eskiyara"Pangaea
14 Eylül 2012 00:14

Alan Değişikliği Hakkında

Anladığımı yazıyorum..

Bu alan değiştirme hakkı Sadece özür hakkı olanlar içindir(eş özrü Sağlık Özrü Olağanüstü Haller)İl içi alan değişikliği başvuruları 19 eylül'de olacaktır

1.

Sınıf öğretmenleri

a) Üniversitede bitirdiği bölüme , diplomalarında yazılı yan alana , iki yıllık mezunu olanlar lisans tamamladıkları alana başvuru yapabilecek.

b)Zihinsel Engelliler veya Teknoloji tasarım alanına

Diğer alan Öğretmenleri ise

a)Üniversite bitirdiği alana ,Diplomalarında yazılı yan alana ,yada talim terbiye kurulunun 80 sayılı çizelgesinde aylık karşılığı ders verebileceği alana

b)teknoloji tasarım alanına başvuracaktır.

1-a ,2-a maddelerine uyan öğretmenlerimiz öncelikle bu durumla başvuru yapacaktır.

Bu kapsama girmeyen öğretmenler ise 1-b , 2-b maddesiyle başvuracaktır.

Ve ayrıyeten 1-b 2-b maddesine göre atanmak istediği ilde boşta kalan kurumlara atanmak isteyip istemediğini belirtecektir.

şemsi6794
Şef
14 Eylül 2012 00:14

ben tarih Öğretmeniyim yan dalım yok Ankaraya Sosyal bilgiler öğretmeni olarak geçebilirmiyim Allah rızası için cevap verin

meram42
Müsteşar Yardımcısı
14 Eylül 2012 00:15

hocam 80 sayılı çizelgede siz sosyal bilgiler dersine girebiliyorsunuz herhalde bir bakınız.... o halde isteyebilirsiniz...

dyg_hu
Şube Müdürü
14 Eylül 2012 00:16

il içi özür grubu 1. aşamada mı 2. aşamada mı isteyecek peki hocam?

söylemezsöylemez
Genel Müdür
14 Eylül 2012 00:17

İl içi yarın başlamıyor anladığım kadarıyla 19 eylülde. normal alan değişikliği de aynı tarihte başlayacak. Özür grubu il içi alan değişikliği ile normal alan değişikliği ayrı ayrı olacak değil mi?

meram42
Müsteşar Yardımcısı
14 Eylül 2012 00:20

il dışı şimdi il içi 19 unda

saray38
Şube Müdürü
14 Eylül 2012 00:22

meram hocam sonraki atama il içi alan değişikliğini içerıyor bence,özür gurubuyla alakası yok...o,her yıl olan rutın alan değişikliği...il içi-il dışı dıye ayırmamışş yarın başlycak olanı,direkt özür gurubu demiş...

dyg_hu
Şube Müdürü
14 Eylül 2012 00:23

peki 19undaki il içinde hem özür durumu olanlar hem olmayanlar tercih yapabilecek o zaman öyle mi?

baltay10
Şube Müdürü
14 Eylül 2012 00:25

arkadaslar unıversıtede 1 yıl ıngılızce hazırlık okudum sertıfıkam var sınıf ogretmenlıgınden ıngılızceye gecebılırmıyım lutfen cvp yazınız...

şemsi6794
Şef
14 Eylül 2012 00:26

meram42 hocam çizelgeye nerden bakacam ben ankraya sosyal bilgiler öğretmeni olarak atanabilecem mi?

dyg_hu
Şube Müdürü
14 Eylül 2012 00:26

saray38'e katılıyorum. katılmak istiyoruumm :(

meram42
Müsteşar Yardımcısı
14 Eylül 2012 00:27

saray38 hocam dediğiniz gibide olabilir ....

ama son paragrafta normal alan değişikliğinin neden geciktiği ile ilgili cümlede şöyle demiş..

" Ancak, iller arası özür durumundan yer değişikliği alanlarında açık norm kadro olmaması nedeniyle ataması gerçekleştirilemeyen öğretmenlerimizin taleplerinin karşılanması"

ahmet005
Memur

meram hocam gerçekten şu konuda net bi cevap bekliyorum sizden ben sınıf öğretmeni olup yan alanı olmayanlar eşlerinin yanına gidemeyecek mi hani bakan sivasın doğusunda isteyen herkesi birleştirecekti. özür atamaları burada alan değişikliği ile bitiyor mu yeni çalışmalar var mı

meram42
Müsteşar Yardımcısı

80 sayılı çizelge ttk diye googleda aratınız karşınıza çıkar

saray38
Şube Müdürü
14 Eylül 2012 00:30

evet o paragraf kafa karıştryor...az önce başka bır sıteden baktm arkadaşlar...ajanskamu tek tek açıklamış,orda il içi özür gurubu da yazıyor...

meram42
Müsteşar Yardımcısı
14 Eylül 2012 00:31

ben kendi tahminimi söyleyim bakanlık bu atamalr sonucunda yeni bir hamle ile gelebilir.. Becayişde olabilir , bakan çok zikretti benim gibi....

Birde A ilinde öğretmen norm fazlası B iline gidersede norm fazlası olabilir.. Ama sivasın doğusuna gitmek isteyen öğretmenin daha çabuk norm fazlası olmaktan çıkacağını düşündüğü için yeni bir atamayla karşı karşıya kalabiliriz.. Ama öğretim yılında yaparlar mı şubatı mı beklerler hiç yapmazlar mı bilemem ki..

dyg_hu
Şube Müdürü
14 Eylül 2012 00:31

saray38 hocam; il içi ve il dışı yarın başvurabilecek hep birlikte yani. özrü olmayan il içiler ise 19'unda yani. doğru değil mi?

beren87
Aday Memur
14 Eylül 2012 00:32

okulunda norm fazlası olmak özür grubuna giriyomu?okulda norm fazlasıyım zıhınsel engellıler sertıfıkasıda var bizede aççaklarmı bi anlayan varsa lütfen..

isa cirak
Aday Memur
14 Eylül 2012 00:33

ben sınıf öğretmeniyim diyelim ki zihinsel engelli öğretmeni olarak atandım. daha sonra tekrar sınıf öğretmenliği görevime gecebilir miyim?

aynur_81
Aday Memur
14 Eylül 2012 00:34

arkadaşlar sadece özür grubu alan değişikliği denmiş....özür grubu olmayan öğretmenlerin alan değişikliğine dair bilgi nerede var?

MEDİDDD
Aday Memur
14 Eylül 2012 00:35

Bu nedir arkadaslar biz zihinsel engelliler öğretmeni mı olumaz hep

Toplam 294 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi