Editörler : cihan27E.Kayı Han

haylazcool
Müsteşar Yardımcısı
22 Mart 2023 18:42

Emekliye zam. Duyurdu Sn. Bakan işçiler içinde büyük zam yapılacak deniyor. Bu durumda tek ezilen memur olur zam yapılmaz ise

haylazcool
Müsteşar Yardımcısı
22 Mart 2023 19:20

Emeklileri enflasyona ezdirmeyecegiz demiş Sn. Bakan peki bu enflasyon memura vurmuyor mu

Android60
Genel Müdür
22 Mart 2023 19:38

Unutun artık siz o ek zammı ek zam bekleyeceğinizr boş boş ek iş arayın ki hiç yoktan karnınız doyar

22 Mart 2023 19:41

Millet sana sövmekten bıktı hala utanmadan yazıyorsun, allah sana akıl fıkır versın senın yaptıgını anaokuluna giden çocuklar yapmaz yazık haline
Android60, 1 yıl önce

Unutun artık siz o ek zammı ek zam bekleyeceğinizr boş boş ek iş arayın ki hiç yoktan karnınız doyar

kozmiktarihci
Şube Müdürü
22 Mart 2023 19:48

Bazı arkadaşlar sülalesine sövülmesinden zevk alıyor çocuklugunda nasıl bir muamele yaşadiysa ve yaşattılarsa

MEHMETHAN OSMANLI
Şube Müdürü
22 Mart 2023 19:49

Emekli ile işçiye bu seçimde memura da diğer seçimde zam düşünüyorlarmış

MEHMETHAN OSMANLI
Şube Müdürü
22 Mart 2023 19:50

.).).).).)

06 ekrem
Aday Memur
22 Mart 2023 20:00

5000 TL seyyanen zam bu darboğazdan çıkarır memuru benim ümidim var Nisan maaşı için

MEHMETHAN OSMANLI
Şube Müdürü
22 Mart 2023 20:02

Memur devletin eridir. Askerdir. Memur yemez içmez, hastalanmaz, devletin bekası için canından ve sevdiklerinden vaz geçer. Karın tokluğuna çalışır.
haylazcool, 1 yıl önce

Emeklileri enflasyona ezdirmeyecegiz demiş Sn. Bakan peki bu enflasyon memura vurmuyor mu

Android60
Genel Müdür
22 Mart 2023 20:51

Tamam da verilmeyecek bi zammın peşine düşen benmiyim boş boş konuşuyonuz burda sonra durduk yere bana sövüyonuz

Memuradam05, 1 yıl önce
Millet sana sövmekten bıktı hala utanmadan yazıyorsun, allah sana akıl fıkır versın senın yaptıgını anaokuluna giden çocuklar yapmaz yazık haline

xrainmannnx
Yasaklı
22 Mart 2023 21:36

Tayyp yüzde 80 zam verse seçimi direk kazanır ne bekliyor acaba

alptug88
Şube Müdürü
22 Mart 2023 22:39

Ntvye çıkmış cbaşkanı verir birazdan zammımızı (!). Halen çıkmış şu kadar asfalt döktük, şu kadar havalimanı yaptık dedi. 78 üniversite vardı 208 yaptık da dedi. Üniversitelerde okurken asfalt yiyerek 5 yılı daha geçirin diyor yani bize.
22 Mart 2023 22:45

Memur devletin itibarıdır, memurun yaşam şartlarını ne kadar iyileştirirseniz o ölçüde saygınlaşırsınız. Üzerine kıyafet alamayan, kirasını ödeyemeyen memur olamaz arkadaş

muratm28
Aday Memur
22 Mart 2023 23:45

Memurada gelecek ek iyilestirme. Sabirli olalim gelecek ama ne gelir bilemedim. Benim ongorum seyyanen 3500 gibi bir rakam

Drej123
Kapalı
23 Mart 2023 00:37

En düşük emekliye 2 bin vermiş memura mı 3500 verecek.. Yapmayın valla burda istemekle olmaz. Zaten isteyemediğimiz için dırım bu kadar karanlık.
muratm28, 1 yıl önce

Memurada gelecek ek iyilestirme. Sabirli olalim gelecek ama ne gelir bilemedim. Benim ongorum seyyanen 3500 gibi bir rakam

23 Mart 2023 00:39

Memura azda olsa zam verme durumu vardı ama emeklilere böyle zam yapılınca memura bişey kalmadı, emeklilerede helali hoş olsun keşke 10 bin olsa maaşları en azından torunlara harçlık verilir

Tiamo1
Aday Memur
23 Mart 2023 01:41

En düşük memur maaşı 2017 de asgari ücretin iki katıydı şuan 2700-3000 daha fazlası YHS ler zaten dibin de dibi Allah yardımcıları olsun

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
23 Mart 2023 10:06

Ali YALÇIN ev kiralarına, gıdaya, giyime kuşama kat kat zam gelirken, memurun derdi için koşturacağına! şuanda olağan genel kurullarda güven tazeliyor, bunların boy boy reklamını yapıyor.

Bindiği Audi A6 marka aracı ve aldığı altı haneli maaşı ile gününü gün etmekte; Audisinin tozunu attırmaktadır. :)

Memuru sefalete mahkum eden zihniyetin sendikasına üye olarak bunca memuru onlara muhtaç eden memur kardeşlerim;

! İstifa dilekçesini doldurmanız ciddi anlamda 3 veya 4 dakikanızı almaktadır.

LÜTFEN!

Artık memurun maaşını hiç eden, memuru asgari ücrete muhtaç eden bu sendikadan istifa edin.

Bunca sefalete karşı, aldığınız asgari ücrete karşı kendinizde bir sorumluluk görmüyorsanız; başka memur kardeşlerinize karşı sorumluluğunuzu yerine getirip istifa edin, LÜTFEN!

Memur-Sen Konfederasyonu 13 senedir memurun hakkını hukukunu koruyamamakta; kazanım diye duyurdukları altı boş reklamları adeta memuru kandırmak için kullanmaktadır!

Toplu Sözleşme Görüşmelerinde memuru %3-5'e mahkum edip, reel enflasyonun %180 olduğu dönemde %30 zammı ayakta alkışlamış, adeta hükümetin maaşlı çalışanı gibi davranmıştır..

Toplu Sözleşme görüşmelerinde milyonlarca memurun, emeklinin, çoluk çocuğunun rızkını masada satıp, bırakın %30'luk zammı ayakta alkışlamasını, memurun geçim sıkıntısını dahi dile getirememektedir.

Bu ortamda yetkili (!) olduğunu düşünen sendikanın adeta bakanlıkların, cumhurbaşkanlığının, meclisin önünde kamp kurup orada yatması, memurun hakkını almak için gece gündüz çalışması gerekirken, [NASIL OLSA MEMUR İSTİFA ETMİYOR SENDİKADAN] düşüncesi ile geze geze olağan genel kurullarını yapmaktadır.

Bir kulaklığa sendika oyunuzu satarsanız, maaş zamanı evinize ekmek götüremez, kiranızı ödeyemez, borcunuzu harcınızı karşılayamaz duruma gelirsiniz değerli memur kardeşlerim.

Oysa kulaklık dağıtana üye olmak yerine, memurun hakkını sahada arayan yetkiye en yakın sendikayı seçerseniz Toplu Sözleşme Görüşmelerindeki kazanımlarınız ile o kulaklıktan her ay kendiniz alabilirsiniz ! PROMOSYON MEMURUN OYALANDIĞI BİR ALDATMACADIR!

Herkesi yanındaki memur kardeşine karşı sorumluluğunu yerine getirip yetkili, etkisiz, sarı Memur-SEN'den istifaya davet ediyorum!

ebegumecii
Kapalı
06 Nisan 2023 20:09

TBMM Genel Kurulu, 14 Mayıs milletvekili genel seçimi kesin sonuçlarının YSK tarafından ilanını takip eden üçüncü günü saat 14.00'te toplanmak üzere tatile girmiş az önce.

Ek zam hayal oldu.

İktidar değişirse ek zam gündeme gelir, en azından TÜİK daha düzgün enflasyon verileri açıklar kayıp daha az olur.

Toplam 179 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi