Editörler : E.Kayı Han
16 Ekim 2019 11:07

Mülakat Süreci
Merhabalar İKM mülakatında sorulan sorulara doğru ya da yanlış cevap vermenin farkı, önemi, avantajı, dezavantajı nelerdir. Yanlış verilen cevap ya da cevapların mülakata etkisi nedir? Ciddi anlamda bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi?

mahmutt159
Daire Başkanı
16 Ekim 2019 11:12

Doğru verirsen kazanırsın

Yanlış verirsen kaybedersin

Bunu herkes bilir zaten. Yönetmelikte de yazıyor puanlamalar.

Prdslst
Aday Memur
16 Ekim 2019 11:18

Bazı yerlerde arkadaşlar yanlış verilen cevaplardan da çekinmeyin diyordu da. Kazanıp kazanmama bazen soruların cevabına bağlı olmuyor diyorlardı ondan bir yorumlaşalım istedim.
mahmutt159, 5 yıl önce

Doğru verirsen kazanırsın

Yanlış verirsen kaybedersin

Bunu herkes bilir zaten. Yönetmelikte de yazıyor puanlamalar.

mahmutt159
Daire Başkanı
16 Ekim 2019 11:32

Sorulara yanlış cevap verip

Burada kendini rahatlatmak için mi konuyu açtın

Hani insanlar konuya " yanlış cevap versen bile kazanırsın hiç önemli değil " gibi yorumlar yapmasını mı bekliyorsun

Prdslst, 5 yıl önce
Bazı yerlerde arkadaşlar yanlış verilen cevaplardan da çekinmeyin diyordu da. Kazanıp kazanmama bazen soruların cevabına bağlı olmuyor diyorlardı ondan bir yorumlaşalım istedim.

serenad42
Aday Memur
16 Ekim 2019 11:38

Kardeşim POLİSLİK mülakatında sorulara cevap veremediği halde şuan görev başında. İKM mülakatıyla bağdaştırılır mı bilmiyorum.

Prdslst
Aday Memur
16 Ekim 2019 11:41

Normal sakin şekilde bir soru sordum ne bir beklentim ne de bu soruyla alakalı bir yaşanmışlığım var. Herkesin paylaştığı bu soruyu bende düzgün bir şekilde konuşulmasını istedim. Mülakatta yanlış verdiğim bir şey de yok merakıma ve sizler gibi fikir sahibi olanlardan yorum bekledim. Bu şekilde devam eden bir konuşma olacaksa rica ediyorum bir paylaşımda bulunmayın.
mahmutt159, 5 yıl önce

Sorulara yanlış cevap verip

Burada kendini rahatlatmak için mi konuyu açtın

Hani insanlar konuya " yanlış cevap versen bile kazanırsın hiç önemli değil " gibi yorumlar yapmasını mı bekliyorsun

Prdslst
Aday Memur
16 Ekim 2019 11:42

Sadece sorular çok etken mi bu hususta. Bilemedin bitti gitti mi acaba yoksa daha farklı izlenimleri oluyor mu acaba komisyonun.
serenad42, 5 yıl önce

Kardeşim POLİSLİK mülakatında sorulara cevap veremediği halde şuan görev başında. İKM mülakatıyla bağdaştırılır mı bilmiyorum.

mahmutt159
Daire Başkanı
16 Ekim 2019 11:46

Bunu bilemezsiniz ki.

Komisyon yorum sorusu sormuştur mülakata giren aday ise cevap vermiştir kendisine göre doğru bir şekilde yorumlamıştır fakat komisyona göre yanlıştır

Aday der hepsini doğru cevapladım fakat komisyon yanlış olarak görür

Aynı şekilde sorularda da geçerli eksik veya yanlış şekilde cevaplar kendisine göre doğrudur fakat komisyona göre yanlıştır

Prdslst, 5 yıl önce
Normal sakin şekilde bir soru sordum ne bir beklentim ne de bu soruyla alakalı bir yaşanmışlığım var. Herkesin paylaştığı bu soruyu bende düzgün bir şekilde konuşulmasını istedim. Mülakatta yanlış verdiğim bir şey de yok merakıma ve sizler gibi fikir sahibi olanlardan yorum bekledim. Bu şekilde devam eden bir konuşma olacaksa rica ediyorum bir paylaşımda bulunmayın.

serenad42
Aday Memur
16 Ekim 2019 11:50

Soruların doğru cevabı muhakkak etkendir fakat tek başına belirleyici değildir.

Prdslst, 5 yıl önce
Sadece sorular çok etken mi bu hususta. Bilemedin bitti gitti mi acaba yoksa daha farklı izlenimleri oluyor mu acaba komisyonun.

Prdslst
Aday Memur
16 Ekim 2019 11:50

Teşekkür ederim. Sizin unvan, göreviniz nedir?
mahmutt159, 5 yıl önce

Bunu bilemezsiniz ki.

Komisyon yorum sorusu sormuştur mülakata giren aday ise cevap vermiştir kendisine göre doğru bir şekilde yorumlamıştır fakat komisyona göre yanlıştır

Aday der hepsini doğru cevapladım fakat komisyon yanlış olarak görür

Aynı şekilde sorularda da geçerli eksik veya yanlış şekilde cevaplar kendisine göre doğrudur fakat komisyona göre yanlıştır

Prdslst
Aday Memur
16 Ekim 2019 11:53

Doğru haklısınız ama şu şekilde derinleştirecek olursak. Kimi arkadaşımıza 2 kimi arkadaşımıza 3 kimisine daha fazla soru gelmiş. Yüzdelik olarak puan hesaplanmasında soru azlığından kaynaklı sıkıntı olmaz mı? 2 soru sorulan arkadaş geri kalan puanı ne şekilde alabilir?
serenad42, 5 yıl önce

Soruların doğru cevabı muhakkak etkendir fakat tek başına belirleyici değildir.

serenad42
Aday Memur
16 Ekim 2019 12:23

O yüzden tek başına belirleyici bir yanı olmadığını düşünüyorum.

Prdslst, 5 yıl önce
Doğru haklısınız ama şu şekilde derinleştirecek olursak. Kimi arkadaşımıza 2 kimi arkadaşımıza 3 kimisine daha fazla soru gelmiş. Yüzdelik olarak puan hesaplanmasında soru azlığından kaynaklı sıkıntı olmaz mı? 2 soru sorulan arkadaş geri kalan puanı ne şekilde alabilir?

afulutas
Genel Müdür
07 Şubat 2020 22:17

Forum kuralları birinci madde ikinci paragraf konu tarafımdan kapatılmıştır.

https://forum.memurlar.net/konu/2409277/

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi