Editörler : F16 Gökçen
25 Ağustos 2009 02:03

Açıköğretim edebiyat, sosyoloji, felsefe ve 27 ağustos yök kararı........

Fen edebiyat mezunları, öğretmen olabilmek için, mezuniyet sonrasında tezsiz yüksek lisans yapmak mecburiyetinde kalıyordu. Fen Edebiyat mezunları, 1998'den bu yana tezsiz yüksek lisans şeklinde 1.5 yıl fazladan eğitim alarak formasyon eksiklerini kapatıyorlardı. Ancak Fen Edebiyat mezunları açısından sorun oluşturan bu uygulama kaldırılıyor. Üniversitelerin önerisi üzerine gündeme gelen değişikliği YÖK Eğitim Komisyonu karara bağladı. Taslak düzenleme YÖK Genel Kurulu?na sunuldu. 27 Ağustos?ta toplanması beklenen YÖK Genel Kurulu bu konuyu görüşecek

PEKİ ARKADAŞLAR BU DURUM AÇIKÖĞRETİM DE AÇILAN EDEBİYAT, SOSYOLOJİ, FELSEFE GİBİ BÖLÜMLERİ NASIL ETKİLEYECEK AÇIKTAN BU BÖLÜMLERİ OKUYAN ÖĞRENCİLER BU HAKLARDAN NASIL FAYDALANABİLECEK Bİ FİKRİ OLAN VAR MI YADA NERDEN ÖĞRENEBİLİRİZ???

epktts
Memur
25 Ağustos 2009 10:44

bu konuyla ilgili fikri olan yok mu ya:(

epktts
Memur
25 Ağustos 2009 10:56

sayın editörler sizin de mi bir bilginiz yok bu konuyla ilgili??

rabia_rabia
Kapalı
25 Ağustos 2009 11:13

güzel bir başlık olmuş arkadaşım nasıl öğretmen olucak o zaman aöf den mezun olan biri

benzen07
Memur
25 Ağustos 2009 11:30

aöf den mezunlar tezsiz yapacak herhal. aslında edebiyat bölümü özünde fen edebiyat a bağlı değil mi? o nedenle bence aöf de aynı olmalı:) ama ben edebiyat bölümü derslerine baktım aö de formasyonla alakalı ders hiç konmamış..

tgbb
Aday Memur
25 Ağustos 2009 13:38

arkadaşım internette zaten görmezsın formasyon derslerını zaten 27sinde görüşülecek bi karar bu daha sonra eklenecek dolayısıyla ama açıköğretım örgünlerle aynı haklara sahip olduklarına göre bızde formasyon dersleerini alacağız diye düşünüyorum.

benzen07
Memur
25 Ağustos 2009 15:09

hadi insallah:)

rabia_rabia
Kapalı
25 Ağustos 2009 15:22

kaç puanla kazandınız arkadaşlar

benzen07
Memur
25 Ağustos 2009 16:33

ben vaktiyle deü iktisada girdigimde saglam puan almistim ama bugunun kac puani oluyo bilemiyorum. edebiyat 2.ünim olacak, gerçi henuz karar vermedim..

epktts
Memur
25 Ağustos 2009 20:44

umarım okurken açıköğretimlerde formasyon dersi alırlar aynı haklara sahip olunur..

epktts
Memur
26 Ağustos 2009 13:58

güncell

gimli2362
Kapalı
26 Ağustos 2009 15:08

Ben sana sadece şunu söyleyeyim, Hiç kafana takma mezuniyet ve diploma olarak örgünle aynı hatta bazı durumlarda açıköğretim örgünden daha avantajlıdır bunu bil.Açıköğretim öğrencisi daha bilgilidir. Örgün öğretim öğrencisine göre gerçek budur.Sadece tezsiz yüksek lisans yapman gerek 4 yıllık bitince bu açıköğretim ve örgün öğretim için de geçerli çok kolay yüksek lisan okumak onu belirteyim.ALES ten yeterki 55 puan al onuda gözü kapalı alırsın ok

epktts
Memur
26 Ağustos 2009 15:51

bakalım yarın görüşülcek karar olumlu olur ve bizi etkiler inşallah...

epktts
Memur
31 Ağustos 2009 16:39

arkadaşlar yök kararından haberi olan var mı memurlar nette yayınlarlar diye düşündüm ama hiç haber yok

strateji11
Daire Başkanı
01 Eylül 2009 16:59

aöf kanununa göre aöf ile örgün arasında hiç bir fark yoktur içiniz rahat olsun arkadaşlar hukuk sizden yana..gazanız mübarek olsun :)

uzman7106
Daire Başkanı
03 Eylül 2009 10:16

örgun okuyan arkadaşlar hak hak dıye söylensın dursunlar arkadaşlar devletımız bu hakkı bıze verdıyse bızde sonuna kadar kullanırız ben aöf önlisans mezunuyum cogu örgun ögretım acıkta gezıyor ösym ataması ile memur oldum.mademki örgun ögretım daha ıyı gelsınler benden yuksek puan alsınlar benım gırdıgım yere onlar gırseydi. demem o ki siz yolunuza bakım aöf de daha kalıtelı insanlar daha bılınçli insanlar var.

karxxx
Kapalı
03 Eylül 2009 11:10

dünyanın her yerinde uzaktan eğitim uygulanmakta bırakın örgünleri siz üniversitelerde hoca torpiliyle geçer onların çoğu bakın dersinize arkadaşlar bende örgün mezunuyum bilirim onların kuyruk accısını diplomayı alan hakkı alır seçimkişinindir örgüne zorlamı yolladılar onları takmayın devam...

benzen07
Memur
03 Eylül 2009 14:17

neymiş örgünün kuyruk acısı çok komik ya. ne diyorsunuz siz hangi dünyada yaşıyorsunuz. boğaziçi odtü mezununa gidin deyin ki siz torpille geçiyonuz biz aöf bitirenler sizden iyi biliyoz falan adamlar her bir taraflarıyla yıkılana kadar gülerler! ayrıca misal ben deü iktisat bitirdim. 45 ile hocadan torpille geçerler dediğiniz sınav kağıdımız bizim aöf deki test sınav kağıdının 60ına falan denk gelir. ayrica profesörlerimiz sagolsun son derece idealistler, oyle geçirivereyim demiyorlar çatır çatır bırakıyorlar. çünkü kredi uygulanan okullarda yıl kaybetmiyorsun hemen. dersi tekrar görsün öğrensin geçsin diyolar bırakıyorlar. yaz okulu var gelsin sıpa öğrensin diyorlar. kaldığın dersler çok olunca 4yıl uzamaya başlıyor..

karxxx
Kapalı
03 Eylül 2009 18:56

bak yavrucum bende ege mezunuyum yerim bogaz içini falan benim dediğim genelleme örgünleri bilirim kimi tam iş yapar kimi fiş keser araştırma görevlilerinin odalarında dönen dolaplarla geçen yüzlerce tanıdığım ve bildiğim var bak işine örğün yada uzaktan eğitim eğitimdir diplomayı alan eşittir bu iş dünyada böyle bizde alışacağız alışmak istemeyen kemirir neresini kemirirse yazdığımı iyi oku bende örgün mezunuyum neyin peşindesiniz burdaki çocuklara sıkıp duruyorsunuz adamlar her yerde kpss de bile fazla puan çekiyor örgünden araştır örgün eğitiminle gör

strateji11
Daire Başkanı
04 Eylül 2009 16:32

örgün ya da açık hiç farketmez herşey kişinin kendisinde bitiyor aöf'den mezun olupta 1 gün sonra iş bulmuş insanlar var bu ülkede...ama örgün okuyupta kasım kasım kasılarak gezipte mezun olunca diploması içinde patlayan çok insanda gördüm...herşey sende biter

uzman7106
Daire Başkanı
06 Eylül 2009 14:25

örnek ben aöf yı 1 yıl uzattım tek dersten 49 ile kadım ve kpss de 87.042 puan ile tam 1 yıl bekledım tercıh yapamadım.dıplomayı aldım 15 gun durdu bende sonra saglık bakanlıgına memur olarak atandım.2009/3 ösym ataması torpil felan yok yani.ayrıca önlisans olarak girdim kpss ye 370 bın adayın içinde 3877 sıralama nerde o kadar örgun ögrencı acaba soruyorum.mademki onların derslerı zor bızden daha ıyı çalışıyorlar göstersınler kpss de kendılerıni.

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi