Editörler : supporters.
«525354555657585960616263»

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
30 Temmuz 2021 12:34

Ben jüri üyesi değilim. Fakat sizin de kabul ettiğiniz gibi yoğun olunan dönemde dosya geldğinde ve süre kısıtlı olduğunda ne olacak cevabını vermediniz. Örnek sizin dosyalarınızın geldiği dönemde (prof arkadaştan biliyorum) benim üniversitemde final dönemiydi ve not girişleri kısıtlı bir süre içindeydi. O süre içinde bir de dosya değerlendirmek gerekseydi?

Reddedebilirler diyorsunuz fakat bu reddetme için benim bildiğim geçerli bir mazret gerekmesiydi. Dediğiniz gibi reddedilseydi ve jürilerin çoğu reddederse ne olacağını düşünün yeniden jüri atanması vs. süreci uzafmayacakmı?

Ücret konusuna gelince. Bu işlerin ücret için yapıldığını düşünüyorsanız o halde siz de dersleri ve lisansüstü danışmanlıklarınızı ücret için yapıyorsunuz sanırım çünkü onlardan alınan ücret kat kat fazla.

bugrahan1923, 3 yıl önce
Hocam siz de jüri üyesisiniz galiba. Ben de akademisyenim. Derslerin ve diğer işlerin yoğun olduğu dönemler elbet oluyor. Ama bu iş böyle bu kadar geniş süreler verilecek bir görev değil. Sizin alanda nasıl bilemem ama benim tanıdığım hocalar bu işe bir hafta ayırıp bitiriyorlar. Çok yoğunsa jüri almasın. Ücret olduğu için emin olun herkes işini ona göre ayarlar.

alfaturk
Aday Memur
30 Temmuz 2021 16:12

Mayıs dönemi için jüri bugün belli oldu. Daha önce "adayın başvurusu durduruldu" yazısı vardı.

15 Temmuz darbe zamanı boşanma davam vardı. Boşandığım kadın beni fetö üyesi diye ihbar etmiş. hakkımda haberim olmadan adli soruşturma yapılmış. ÜAK personeli takipsizlik aldığımı söyledi.

bugrahan1923
Memur
30 Temmuz 2021 18:52

Konuyu uzatmamak adına size cevap vermeyecektim. Zira okuduğunuzu doğru anladığınızı düşünmüyorum. Ben jüri üyelerine 7 gün verilsin 7 günde yapamazlarsa kelleleri vurulsun demedim. Onun öncesinde 2 ve 3 dosyalı jürilere verilen 80-120 gün gibi uzun sürelerden bahsediyorduk. Bir insanın üç ay sonuç bekleyip (ki jürilerimizde kaç dosya olduğunu da bilmiyoruz) verimli ve sağlıklı kalması kolay değil. Bunlar makul sürelere çekilmelidir ki ve yakında çekilecektir. Size dayatılan bu olmadığı zaman sizde yeni normale en önden uyum sağlarsınız. O zamana kadar dosya gelirse son güne kadar girmeyin hatta ek süre alın. Kanuni hakkınız. Ama ben ve benim gibi düşünenler böyle yapmayacak. Bir insan beklentisi umudu olan bir iş gelince ilk fırsatta sonucu teslim edeceğiz. Ben neden yazdım ona geleyim; ders ve lisansüstü danışmanlıkları ücret için yaptığımı "sanmışsınız". Umarım bilimde de böyle sanılarınız yoktur. Derslerden ve danışan lisansüstü öğrencilerden aldığım ücreti önünüzü koyarsam bu lafınızın ne kadar yersiz olduğunu görürdünüz. Konuda cevap bekleyen, duyum için gelen arkadaşlar kusura bakmayın. Saygılarımla.
akademisyen 64, 3 yıl önce

Ben jüri üyesi değilim. Fakat sizin de kabul ettiğiniz gibi yoğun olunan dönemde dosya geldğinde ve süre kısıtlı olduğunda ne olacak cevabını vermediniz. Örnek sizin dosyalarınızın geldiği dönemde (prof arkadaştan biliyorum) benim üniversitemde final dönemiydi ve not girişleri kısıtlı bir süre içindeydi. O süre içinde bir de dosya değerlendirmek gerekseydi?

Reddedebilirler diyorsunuz fakat bu reddetme için benim bildiğim geçerli bir mazret gerekmesiydi. Dediğiniz gibi reddedilseydi ve jürilerin çoğu reddederse ne olacağını düşünün yeniden jüri atanması vs. süreci uzafmayacakmı?

Ücret konusuna gelince. Bu işlerin ücret için yapıldığını düşünüyorsanız o halde siz de dersleri ve lisansüstü danışmanlıklarınızı ücret için yapıyorsunuz sanırım çünkü onlardan alınan ücret kat kat fazla.

alexxiev84
Aday Memur
30 Temmuz 2021 19:10

Herkese doçentlik başvurusunda başarılar.

alexxiev84
Aday Memur
30 Temmuz 2021 19:16

Yakın zamanda doçentliğe başvuracak bir aday olarak sizlere bir şey danışmak istiyorum. E-SCI dergide bir makalem yayınlandı. Makalenin DOI numarası, issue numarası vs. herşey var, fakat issue cover yani kapak yok. Editör listesi, endeks çıktısı var ama sitede o sayının kapağını bulamadım. Dergi predatör dergi değil para almıyor. Böyle bir sorunla hiç karşılaşan oldu mu? Yani kapak çok önemli bir konu mudur?

alexxiev84, 3 yıl önce

Herkese doçentlik başvurusunda başarılar.

Dr.Snadrun
Şef
30 Temmuz 2021 21:16

Hocam kapak başvuru için gerekli belgelerden biri olduğu için kesinlikle olmalı
alexxiev84, 3 yıl önce

Yakın zamanda doçentliğe başvuracak bir aday olarak sizlere bir şey danışmak istiyorum. E-SCI dergide bir makalem yayınlandı. Makalenin DOI numarası, issue numarası vs. herşey var, fakat issue cover yani kapak yok. Editör listesi, endeks çıktısı var ama sitede o sayının kapağını bulamadım. Dergi predatör dergi değil para almıyor. Böyle bir sorunla hiç karşılaşan oldu mu? Yani kapak çok önemli bir konu mudur?

İpra
Aday Memur
31 Temmuz 2021 09:49

Merhaba arkadaşlar,

İpra
Aday Memur
31 Temmuz 2021 09:50

Merhaba arkadaşlar, 2 dosyalı jürilerin son yükleme tarihi ne zamandır. Teşekkürler

bugrahan1923
Memur
31 Temmuz 2021 11:16

Bir önceki sayfada 27 Eylül olarak belirtmişti bir hocamız.
İpra, 3 yıl önce

Merhaba arkadaşlar, 2 dosyalı jürilerin son yükleme tarihi ne zamandır. Teşekkürler

Rebetika
Aday Memur
31 Temmuz 2021 17:34

Sanıyorum her bir aday için 40 gündü. Yani 2 aday varsa 28 Eylül gibi olur. 1 aday 18 Eylül.

Rebetika
Aday Memur
31 Temmuz 2021 17:35

Değiştiremedim mesajımı . 18 Eylül değil 18 Ağustos yazmak istemiştim bir önceki mesajımda

İpra
Aday Memur
02 Ağustos 2021 10:51

çok teşekkürler hocam

Rebetika, 3 yıl önce

Sanıyorum her bir aday için 40 gündü. Yani 2 aday varsa 28 Eylül gibi olur. 1 aday 18 Eylül.

arapcadersi
Aday Memur
03 Ağustos 2021 09:43

Durumunda değişiklik olan var mı? Benim hala Jüri Sürecinde. Jüriler açıklandıktan sonra epey zaman geçti. Hala jüri sürecinde olmasından asgari koşullar ve etik ihlali atlatmış olma sonucunu çıkarabilir miyiz?

frmn
Şube Müdürü
03 Ağustos 2021 10:28

Hocam bahsettiğiniz durumlar son açıklama anına kadar geçerlidir. Bir veya 2 dosyalı jüriler değerlendirmeyi tamamlamış olabilirler (bir tanesi asgari desin) ama 3 dosyalı (son jürinizde sisteme girene kadar) son ana kadar bekleyebilir. Bizler son jüri sisteme girdikten ve Doçentlik kom. görüşüldükten sonra ekranınızda bu tür olayları görebiliriz. umarım hiç bir hocam bu asgari ve etik olayı ile sınanmaz..

arapcadersi, 3 yıl önce

Durumunda değişiklik olan var mı? Benim hala Jüri Sürecinde. Jüriler açıklandıktan sonra epey zaman geçti. Hala jüri sürecinde olmasından asgari koşullar ve etik ihlali atlatmış olma sonucunu çıkarabilir miyiz?

zimberdyal
Şef
03 Ağustos 2021 17:50

Şubat başvurusuyum. Mayıs ve Haziran boyunca forumda çeşitli etik asgari mesajları gördük, duyduk. Herhalde etik, asgari vs olmadan atlattım deyip olumlu ya da olumsuz sonuç beklerken 2 Temmuz'da etik ihlal ithamı ile karşılaştım. 3 ağustos itibariyle hala ne gibi bir etik ihlal ithamıyla yüzleştiğimi bilmiyorum ve etik kurul toplantısı bekliyorum. Sonucunuz açıklanana kadar atlattım diye sevinmeyip itidalli bir şekilde fayda var hocalarım. Yoksa şok eden, üzücü durumlar yaşayabiliyorsunuz...

arapcadersi, 3 yıl önce

arapcadersi
Aday Memur
03 Ağustos 2021 19:35

Doçentlik başvuru klavuzunu okudum süre olarak her dosya için 1 ay deniliyor. Bu durumda tek dosya için süre Ağustos?un 9 unda bitiyor.

StMngr
Şube Müdürü
03 Ağustos 2021 21:19

Ekim'e kadar bir şey beklemiyorum ben.
arapcadersi, 3 yıl önce

bugrahan1923
Memur
03 Ağustos 2021 23:13

Hocam geçmiş olsun umarım en kısa zamanda lehinize sonuçlanır. Benim merak ettiğim örneğin bir jüri üyesi etik ihlal var dedi. Adayın bunu öğrenmesi için diğer jüri üyelerinin de sonuçlarını girmeleri mi gerekiyor? Yoksa jüri etik ihlal verdikten sonra diğer jüriler beklenmeden sisteme işleniyor mu? Bu süreç nasıl gerçekleşiyor?
zimberdyal, 3 yıl önce

Şubat başvurusuyum. Mayıs ve Haziran boyunca forumda çeşitli etik asgari mesajları gördük, duyduk. Herhalde etik, asgari vs olmadan atlattım deyip olumlu ya da olumsuz sonuç beklerken 2 Temmuz'da etik ihlal ithamı ile karşılaştım. 3 ağustos itibariyle hala ne gibi bir etik ihlal ithamıyla yüzleştiğimi bilmiyorum ve etik kurul toplantısı bekliyorum. Sonucunuz açıklanana kadar atlattım diye sevinmeyip itidalli bir şekilde fayda var hocalarım. Yoksa şok eden, üzücü durumlar yaşayabiliyorsunuz...

zimberdyal
Şef
04 Ağustos 2021 00:54

Hocam forumlara yazılanlardan okuduğum kadarıyla dediğiniz gibi tüm jüriler raporlarını girdikten sonra eğer varsa etik ihlal bildirimi geliyormuş.

bugrahan1923, 3 yıl önce
Hocam geçmiş olsun umarım en kısa zamanda lehinize sonuçlanır. Benim merak ettiğim örneğin bir jüri üyesi etik ihlal var dedi. Adayın bunu öğrenmesi için diğer jüri üyelerinin de sonuçlarını girmeleri mi gerekiyor? Yoksa jüri etik ihlal verdikten sonra diğer jüriler beklenmeden sisteme işleniyor mu? Bu süreç nasıl gerçekleşiyor?

bugrahan1923
Memur
04 Ağustos 2021 08:21

Teşekkürler hocam bilgi için.
Toplam 3160 mesaj
«525354555657585960616263»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi