Editörler : cihan27E.Kayı Han

Hukukcu-hoca
Daire Başkanı
30 Kasım 2022 09:21

Her iki senaryo da olmaz. Memur maaş zammı yüzde 30 olacaktır en az. Sayın cumhurbaşkanı bir sürpriz yapıp bunu yüzde 35 de yapabilir.

01 Aralık 2022 08:59

Asgari ücrete refah payı istenmişler.Örneğin;%35 zam %10 refah payı şeklinde olucak büyük ihtimalle.Memur içinde refah payı isteniyor.Benzer bir oran ile 2022'yi kapatırız diye düşünüyorum.Bazı özel sektör maaşları memura göre ayarlanıyor zaten.Yani burada amaç herkesin maaşını eşitlemek olucak.Yeni başlayan memurlar ve emekliler de mağdur olmayacak şekilde bir hesap yapılıyor ki adaletli dağılsın diye.

Maxplancx
Yasaklı
02 Aralık 2022 00:45

Asgari ücretli ile memur maaşı arasında bir fark yoksa memurlugun anlamı ne ??

Fatih869
Yasaklı
02 Aralık 2022 08:57

%25 civarını geçeceğini düşünmüyorum. Bu seçim zor geçecek bir seçim olduğu için ondan yana bir sürpriz olabilir ama o da çok zor, sana bana vereceği zamdan alacağı oyun daha fazlasını o parayla sosyal yardım dağıtarak alırlar.

leviathan20
Müsteşar Yardımcısı
02 Aralık 2022 09:49

Ankarada MKYK üyesi samimi arkadaşım var ne alırız dedim ne bileyim lan ben Allah bilir dedi

02 Aralık 2022 21:41

El salla El salla ardıl basgan El salla Şşşşt 1 2 3 la la la la laaaaay ardıl başgaaan
ArDıL_1905, 1 yıl önce

Ben olsa hakkaniyetli olur demedim ki! Yıllardır asgari ücretliye fazla fazla zam yapılıyor ve bu durum memur tarafından tepkiyle karşılanıyor. Bu ''tepkiyi azaltmak'', ''eşit zam'' verildiği imajı oluşturmak ve ''refah payı verilecek'' beklentileri karşılamak amacı ile böyle bir senaryo ile memura zam yapılma olasılığının yüksek olabileceğini düşünüyorum.(yeterli yada doğru olduğunu söylemiyorum) Bunu zaman gösterecek..

Hukukcu-hoca
Daire Başkanı
03 Aralık 2022 11:29

Memur zammı kesinlikle bu şartlarda yüzde 30 dan az olmaz.

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi