Editörler : Pangaea

Kapalı
06 Ocak 2019 18:49

İsim değişikliği sınav günü sorun olur mu?
Arkadaşlar ben ismimi değiştirmeyi düşünüyrm ve temmuzda kpssye gireceğim,herhangi bir sorun olur mu,bilginiz var mı?sınav günü içeri almazlar vs..

güngünseli
Genel Müdür
10 Ocak 2019 00:48

Mahkeme kağıdıyla gidersiniz. Zaten önemli olan sınava başvururkenki bilgileriniz, umarım mahkeme başvuru tarihine kadar sonuç verir.

Simsiyahh
Kapalı
10 Ocak 2019 07:51

Hocam nüfusta değiştireceğim ismimi,2 yıllık bir yasa çıktı ya geçen yıl,yani mahkeme kararı olmadan değiştireceğim.acaba nüfusta değiştirme süreci kaç gün sürüyr
güngünseli, 5 yıl önce

Mahkeme kağıdıyla gidersiniz. Zaten önemli olan sınava başvururkenki bilgileriniz, umarım mahkeme başvuru tarihine kadar sonuç verir.

10 Ocak 2019 08:46

ben bilmem

Simsiyahh, 5 yıl önce
Hocam nüfusta değiştireceğim ismimi,2 yıllık bir yasa çıktı ya geçen yıl,yani mahkeme kararı olmadan değiştireceğim.acaba nüfusta değiştirme süreci kaç gün sürüyr

buro.101
Şef
10 Ocak 2019 10:00

Temmuza daha çok var. Bilgileriniz de değişiklik yada yanlışlık olması durumunda OSYM ye dilekçe ile değişiklik yapabiliyorsunuz diye biliyorum.

Simsiyahh
Kapalı
10 Ocak 2019 11:15

Hocam sınav günü çok hassas oluyrlar kapıdaki görevliler ve salon görevlileri.kanun kasım ayına kadar geçerli,en iyisi o zamana kdr beklemek. 7 şubattan snra bi atama daha olursa atanma durumumda söz konusu,şimdilik bekleyeyim ben en iyisi
buro.101, 5 yıl önce

Temmuza daha çok var. Bilgileriniz de değişiklik yada yanlışlık olması durumunda OSYM ye dilekçe ile değişiklik yapabiliyorsunuz diye biliyorum.

elkmuh06
Şef
10 Ocak 2019 16:45

sınav geçsin öyle değiştir.. kaç sene beklemişsin bir 6 ay daha bekleyiver

güngünseli
Genel Müdür
11 Ocak 2019 19:20

Nüfusta değişiklik olacaksa çabuk sonuçlanıyor o. Hemen bir iki ay içinde sonuçlanır. Bir an önce başvuru yapın.

Simsiyahh, 5 yıl önce

Simsiyahh
Kapalı
11 Ocak 2019 20:17

Hocam 7 Şubat atamasından sonra bir atama olursa atanma durumum var,o zaman bir sorun çıkar diye korkuyrm.ya da atamam olmasa bile temmuzda kpssye gireceğim,sınav günü içeri almaZlar falan çok kötü olur benim için.merk ettiğim şu aslında,diyelim 2 ay içinde sonuçlandı isim değişikliğim,artk tüm sistemde yeni adım mı geçerli olacak acaba?Ösym de e devlette vs.
güngünseli, 5 yıl önce

Nüfusta değişiklik olacaksa çabuk sonuçlanıyor o. Hemen bir iki ay içinde sonuçlanır. Bir an önce başvuru yapın.

KarobasaN
Memur
12 Ocak 2019 20:42

Ben asliye hukuk katibiyim, nüfus isim değişikliğini biz yapıyoruz nüfusta değiştiremezsin. Nüfusta düzeltme yapabilirsin. Örneğin Aptullah yazım yanlışını Abdullah gibi yada anlam olarak kötüdür soyisim örneğin Yalancı bunu değiştirebilirsin Nüfus müdürlüğünde...

Ahmeti Mehmete çeviriyorsan örneğin zaten nüfus seni bize yönlendirecek. Oda dava açtın hadi kısa gün verseler en az 1 ay, 1 ayda karar yazılsa, kesinleşmesi nüfusa yazılıp işlenmeside 1 ay diyelim ettimi üç ay bence sınava yetişmez.

Macera arama sınav bitsin sakin sakin değiştir.

Simsiyahh
Kapalı
12 Ocak 2019 21:02

Anladım.zaten söylediğinize göre nüfusta değişmez.çnkü değiştirme gerekçelerim sizin söylediklerinizden değil.beğenmiyrm hiç ismimi,o yüzdn değiştirmek istedim.teşekkür ederim hocam yardımcı olduğunuz için.merk ettiğim şuydu,olurda değiştirirsem kaç gün snra sistemde artk yeni ismim olur?
KarobasaN, 5 yıl önce

Ben asliye hukuk katibiyim, nüfus isim değişikliğini biz yapıyoruz nüfusta değiştiremezsin. Nüfusta düzeltme yapabilirsin. Örneğin Aptullah yazım yanlışını Abdullah gibi yada anlam olarak kötüdür soyisim örneğin Yalancı bunu değiştirebilirsin Nüfus müdürlüğünde...

Ahmeti Mehmete çeviriyorsan örneğin zaten nüfus seni bize yönlendirecek. Oda dava açtın hadi kısa gün verseler en az 1 ay, 1 ayda karar yazılsa, kesinleşmesi nüfusa yazılıp işlenmeside 1 ay diyelim ettimi üç ay bence sınava yetişmez.

BenAfk
Memur
12 Ocak 2019 23:49

Ona küçük sürprizler yapın

13 Ocak 2019 17:51

Mahsuru yoksa isminiz ney çok merak ettim

sistemlink
Şef
13 Ocak 2019 23:16

Yeniden atama olacakmı ki?

sistemlink
Şef
14 Ocak 2019 03:08

İsmime ek getirmek istesem,onun içinde dava açmak gerekir mi?mesela ali yi Alihan ya da sevil i sevilay yapmak istesem nasıl yönlendirirler beni?

KarobasaN, 5 yıl önce

Simsiyahh
Kapalı
14 Ocak 2019 08:48

Hocam bende ismimde ek çıkacarağım ve nüfusta görevli kadın bana olur o şekilde nüfusta dedi.sizinde olur bence.
sistemlink, 5 yıl önce

İsmime ek getirmek istesem,onun içinde dava açmak gerekir mi?mesela ali yi Alihan ya da sevil i sevilay yapmak istesem nasıl yönlendirirler beni?

sistemlink
Şef
14 Ocak 2019 14:57

Tesekkür ederim bakalım ne diyecek bizim buradaki memurlar.

Simsiyahh, 5 yıl önce
Hocam bende ismimde ek çıkacarağım ve nüfusta görevli kadın bana olur o şekilde nüfusta dedi.sizinde olur bence.

KarobasaN
Memur
15 Ocak 2019 00:08

Nüfus memuru hangi mantıkla olur dedi bilemiyorum yapabiliyorsa buyursun yapsın açık söyleyim yapamaz.

İsim ekletmede şuan ki mevcut kapsamda asliye hukuk mahkemesinin görevindedir banada çok saçma geliyor ama malesef kanun koyucu 5490 ile bu basit işlemleri bile mahkemeye vermiş son düzenleme ile imla ve komik absürt ve ahlaka aykırı isimler nüfusa bırakıldı. Bizde çok umutlandık asliye hukukçular olarak idari işleme alınacak diye ama olmadı.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi