Editörler : oto-danisman-expert

scoban05
Aday Memur
01 Aralık 2018 11:50

Arkadaşlar başvuru sonuçlarınız açıklanınca haber verin mülakat hakkında detaylı bilgilendirme yapacağım.

Bordobere10
Şube Müdürü
01 Aralık 2018 13:07

Kardeşim 24 aralık 18 ocak arası mülakatlar var tahmini ne zaman açıklanır sonuçta ankaraya gideceğiz 2 hafta önceden falan açıklanır mı ?

scoban05, 5 yıl önce
Arkadaşlar başvuru sonuçlarınız açıklanınca haber verin mülakat hakkında detaylı bilgilendirme yapacağım.

Gökbörü0
Kapalı
01 Aralık 2018 13:19

Astsubay-subay aynı andamı açıklanır hocam bende astsubaylığı bekliyorum kpss 63 çağrılırmıyım??
scoban05, 5 yıl önce

aka1453
Aday Memur
01 Aralık 2018 13:28

Kardeşim şınav mekik ve koşudan 1 puan alsan bile sporu tamamlamış ve bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazanmış sayılıyorsun. Spor puanın 1 ve bunun yüzden 15 i gelecek çok düşün ama geçmiş sayılıyorsun.
Yunus.ysr, 5 yıl önce

Hayırlı günler arkadaşlar.Malüm fiziki yeterlilik sınavı hakkında tecrübesiz arkadaşlar olarak pek bilgimiz yok.FYT giren arkadaşlardan bu sınav nasıl gerçekleşiyor ? Çok zorluyorlar mı ? Örneğin mekik ve şınav konusunda pek başarılı olmayan arkadaşlar 5-10 şınav çekse de koşuyu tamamlayıp geçebiliyorlar mı? Malüm tabloya göre 2 dakika içerisinde 40-50 mekik,şınav çeken arkadaşlar zaten bu konuda eğitimli maşallahlık insanlardır biz kondisyonu az olan arkadaşlar ne yapacak çok merak ediyorum:) Tecrübeli bir arkadaş bu sınavın bizim için bir kabul olmayacağını söylesin lütfen..

Gökbörü0
Kapalı
01 Aralık 2018 14:17

Kpss 63 astsubaylığa çağrılırmıyım kardeşim
aka1453, 5 yıl önce
Kardeşim şınav mekik ve koşudan 1 puan alsan bile sporu tamamlamış ve bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazanmış sayılıyorsun. Spor puanın 1 ve bunun yüzden 15 i gelecek çok düşün ama geçmiş sayılıyorsun.

civileng6
Aday Memur
01 Aralık 2018 15:12

arkadaşlar egzama sağlık kontrolünde sıkıntı meydana getirir mi? subaylığa engel mi, bilgisi olan var mı?

RYCan
Kapalı
02 Aralık 2018 22:30

merhaba , muvazzaf subay alımına başvuru yaptım KPSS 78,46. Sorum şu

Spor mulakatında klavuzda 1 puan aday basarılı sayılır yazıyor buda 6-8 şınav 16-20 mekik ve 1500 mt 8.30 dk (1 puan alabımek için). Şimdi kpss %50 etkılıyor spor %10 benim kpss den ıyı puan gelecek. Yalnız ben mekikten 85 puan Koşudan 90 puan(yaklaşık) alıyorum kendi çalışmalarımda ama şınav malesef 9 dan baska cekemıyorum. çalışsam çekerim hiç bu yasıma kadar sınav cekmedım ama vakit yok. Diyelim ki mulakatta mekık ve koşudan 100 aldım şınavdan 1 puan aldım. Yine mulakatta başarılı sayılıyor muyum , sözlü mulakata gırebılıyor muyum ? Yani oraya gittiğimizde atıyorum en az 20 şınav çekmenız gerekiyr derler mi ? Teşekkürler.

Ftrist
Aday Memur
03 Aralık 2018 03:40

Böyle bir saçmalık olamaz 1 puan aldığın takdirde başarılı sayılırsın mekikden şu kadar yapıosan şınavdan şu kadar yapcan gibi bir kural yok
RYCan, 5 yıl önce

merhaba , muvazzaf subay alımına başvuru yaptım KPSS 78,46. Sorum şu

Spor mulakatında klavuzda 1 puan aday basarılı sayılır yazıyor buda 6-8 şınav 16-20 mekik ve 1500 mt 8.30 dk (1 puan alabımek için). Şimdi kpss %50 etkılıyor spor %10 benim kpss den ıyı puan gelecek. Yalnız ben mekikten 85 puan Koşudan 90 puan(yaklaşık) alıyorum kendi çalışmalarımda ama şınav malesef 9 dan baska cekemıyorum. çalışsam çekerim hiç bu yasıma kadar sınav cekmedım ama vakit yok. Diyelim ki mulakatta mekık ve koşudan 100 aldım şınavdan 1 puan aldım. Yine mulakatta başarılı sayılıyor muyum , sözlü mulakata gırebılıyor muyum ? Yani oraya gittiğimizde atıyorum en az 20 şınav çekmenız gerekiyr derler mi ? Teşekkürler.

Canberk40
Aday Memur
03 Aralık 2018 10:34

Arkadaşlar ben makine mühendisliği mezunuyum. 66 kpss puanı ile mühendis sınıflarına girmem zor mudur? Deniz makine gelme olasılığı var mı? Bir de her kk için fyt ayrı mı olacak yoksa 1 tanesi hepsi için geçerli mi sayılacak?

03 Aralık 2018 11:23

Hocam puanınızla zor ama imkansız değil, eğer gelip sınava girmek sorun olmayacaksa denemeniz faydalı olacaktır. Tek fyt sınavı yapılacak bütün kuvvetler için.

Canberk40, 5 yıl önce

Arkadaşlar ben makine mühendisliği mezunuyum. 66 kpss puanı ile mühendis sınıflarına girmem zor mudur? Deniz makine gelme olasılığı var mı? Bir de her kk için fyt ayrı mı olacak yoksa 1 tanesi hepsi için geçerli mi sayılacak?

0smanoglu
Aday Memur
03 Aralık 2018 17:21

arkadaslar merhaba. benim bir sorunum var yardimci olursaniz sevinirim. basvuru esnasinda hava kuvvetleri icin basvuru yaparken tercihlerim.olmadigi taktirde idarenin uygun gorecegi bir sinifa yerlestirilmeyi kabul ediyorum secenegi vardi. hava kuvvetlerinde bu isareti tikladim. fakat kara kuvvetleri icin isaretlemedim. hava kuvvetlerinde isaretledigim kara kuvvetlerini de kapsar mi ? ornegin hava kuvvetlerindeki secenekleril olmazsa idare kara kuvvetlerinden bir sinifa yerlestirebilir mi ? ikincisi sporda atiyorum sinav 15 mekik 40 kosudan da sifir aldim kosudan sifir almam mulakata gecmeme engel olur mu ? ucunsu ise bu surec ortalama ne kadar surer. yani basvuru spor mulakat saglik raporu ortalama ne kadar surer. ona.gore izne ayrilacagim. herkese Allah kolaylik versin

Serkann4138
Kapalı
03 Aralık 2018 17:26

Canberk 40 gecen yıl mühendis sınıfına deniz kpss 68 ile giren var

Canberk40
Aday Memur
03 Aralık 2018 18:49

65 puanla giren de duydum ben. Benim okulumdan mezun olup deniz mühendise giren arkadaşım söyledi. Önemli olan fyt ve mülakatı yüksek tutmak dedi. Teşekkür ederim serkan umudum yeniden yerine geldi :)

Serkann4138, 5 yıl önce

Canberk 40 gecen yıl mühendis sınıfına deniz kpss 68 ile giren var

Oturankurt
Aday Memur
03 Aralık 2018 21:16

arkadaşlar günlerdir kafamı kurcalayan birşey var. muazzaf subaylığa başvurdum. bundan 10 sene önce 1 sene fem dershanesine gittim ama sadece dershaneye gidip geldim. herhangi bir evlerine sohbetlerine katilmadim.(6 sene önce harp okulunu denedim onlarin yüzünden saçma bir sebepten elenmistim elendim diye demiyorum gerçekten çok sacmaydi). sizce subaylık mulakatinda ve sonraki sureclerde karşıma bir problem çıkar mi? yardimlarinizi bekliyorum. günlerdir aklımdan çıkmıyor düşünmekten kafayı yicem artık

0smanoglu
Aday Memur
04 Aralık 2018 17:10

bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilier mi
0smanoglu, 5 yıl önce
arkadaslar merhaba. benim bir sorunum var yardimci olursaniz sevinirim. basvuru esnasinda hava kuvvetleri icin basvuru yaparken tercihlerim.olmadigi taktirde idarenin uygun gorecegi bir sinifa yerlestirilmeyi kabul ediyorum secenegi vardi. hava kuvvetlerinde bu isareti tikladim. fakat kara kuvvetleri icin isaretlemedim. hava kuvvetlerinde isaretledigim kara kuvvetlerini de kapsar mi ? ornegin hava kuvvetlerindeki secenekleril olmazsa idare kara kuvvetlerinden bir sinifa yerlestirebilir mi ? ikincisi sporda atiyorum sinav 15 mekik 40 kosudan da sifir aldim kosudan sifir almam mulakata gecmeme engel olur mu ? ucunsu ise bu surec ortalama ne kadar surer. yani basvuru spor mulakat saglik raporu ortalama ne kadar surer. ona.gore izne ayrilacagim. herkese Allah kolaylik versin

PerrierWater
Kapalı
04 Aralık 2018 17:42

17 -25 aralık 2013 öncesi ise sıkıntı yok sonrası ise sıkıntı var demektir.

Benım arkadaşım jandarma guvenlik araştırması olumlu geldi mayıs 2013 fetoş smile özel lisesi.

ama sonrası olsaydı buyuk ıhtımal gg

0smanoglu, 5 yıl önce
bilgisi olan arkadaslar yardimci olabilier mi

kırmızı4806
Aday Memur
05 Aralık 2018 09:12

Subay-astsubay alım sayısı ne zaman açıklanacak ?? ilan var,basvurular alındı,sayı yok ortada

vsl20
Aday Memur
05 Aralık 2018 12:56

subaylıkta tayin işleri nasıl oluyor bilen var mı

05 Aralık 2018 14:15

Öncelikle merhaba. Hangi kuvvette olduğunuzu ve memnuniyet durumunuzu merak ediyorum.

scoban05, 5 yıl önce

Gunnerry
Aday Memur
05 Aralık 2018 16:18

Şınav çekerken tekte mi 60 yoksa dinlenip 30 30 yapabiliyormuyuz 2 dk icinde

Toplam 258 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi