Editörler : crops35
26 Kasım 2020 23:30

EKPSS ile düz memur olursam normal KPSS ile tercih verip tekrar atanabiliyor muyum?

Arkadaşlar bilen varsa lütfen yardımcı olsun diyelim ki ekpss den tercih yapıp düz memur olarak atandım normal KPSS ye de girdim ilerde normal KPSS ile tekrar tercih yapıp kendi bölümümden atanabilir miyim ! ? Çünkü normal önlisans puanım bizim bölümün sınır puanı olarak geldi kendi bölümümden normal atanma ihtimalim var ama bu son atamalarda olursa olur Buda 2 yıl sürebilir ekpss biraz daha iyi geçti düz memur olarak atanabilirim en azından 2 yılım boşa gitmesin diye düşünüyorum

Mgfb33
Aday Memur
27 Kasım 2020 01:57

Çok beklersin

baranturann
Aday Memur
27 Kasım 2020 01:58

Yaptığınız çok ayıp zavallı mısınız
Mgfb33, 3 yıl önce
Çok beklersin

KoreyEr
Şef
27 Kasım 2020 08:29

Farklı hizmet sınıfı olmak kaydıyla atanabilirsin. Hayırlısı diyelim

murat_29
Daire Başkanı
27 Kasım 2020 08:31

farklı sınıf olması ve alt öğrenim olmaması kaydıyla şansın açık .

baranturann
Aday Memur
27 Kasım 2020 23:12

Şimdi ekpss den MEB de vhki oldum diyelim benim bölümüm radyoloji yani normal KPSS den hastaneye atandım röntgene oluyor mu ? Farklı bir prosedür uygulanır mı yoksa kazandı kazanmaz başlar mıyım
KoreyEr, 3 yıl önce
Farklı hizmet sınıfı olmak kaydıyla atanabilirsin. Hayırlısı diyelim

baranturann
Aday Memur
28 Kasım 2020 00:14

?
murat_29, 3 yıl önce

farklı sınıf olması ve alt öğrenim olmaması kaydıyla şansın açık .

mustafaa
Kapalı
29 Kasım 2020 04:35

ekpss atandın ise asaletınız yapıldımı.

asalet almadınız ise kpss ile yerleşseniz dahi geiş yapamazsınbız asaletınız yapılmadığı için görevinizden istifa etmeniz ve 6 ay yada 1 yıl gibi bir süre bekledikten sonra atamanız yapılabilir şeklinde bir uygulama var fiilde asalet onaylanmadan yapılan istifada süre aranmaması gerekir bu benim şahsi fikrim böyle bir uygulamalar ile karşılaşacaksınız ekpss ile atanma ve kpss ile atanma ok ok farklı atamalar ekpss ile atanmada emeklilik koşullarından biri olan engelli olarak prim ödemiş olma şartı kpss de ise bu şart yerine getirilmediği için emeklilikte problem yaşayabilirsiniz çok iyi araştırma yapın

mustafaa
Kapalı
29 Kasım 2020 04:35

asalet almadınız ise kpss ile yerleşseniz dahi geiş yapamazsınbız asaletınız yapılmadığı için görevinizden istifa etmeniz ve 6 ay yada 1 yıl gibi bir süre bekledikten sonra atamanız yapılabilir şeklinde bir uygulama var fiilde asalet onaylanmadan yapılan istifada süre aranmaması gerekir bu benim şahsi fikrim böyle bir uygulamalar ile karşılaşacaksınız ekpss ile atanma ve kpss ile atanma ok ok farklı atamalar ekpss ile atanmada emeklilik koşullarından biri olan engelli olarak prim ödemiş olma şartı kpss de ise bu şart yerine getirilmediği için emeklilikte problem yaşayabilirsiniz çok iyi araştırma yapın

baranturann
Aday Memur
29 Kasım 2020 14:40

Cevabınız çok mantıklı teşekkürler. Ama şimdi daha da aklım karıştı ve sıkıntıya girdim :) bakalım araştıracağım bunu
mustafaa, 3 yıl önce

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi