Editörler : F16 Gökçen
07 Mart 2019 19:18

99 yaşında yılda 50 kg. bal yiyor.

99 YAŞINDA YILDA 50 KG. BAL YİYOR...GÜNDE YARIM KAVANOZ..AMA MARKET BALI DEĞİL,GERÇEK,DOĞAL BAL...

Kazım Gürbüz, bal, meyve ve zeytinin bedenin anayasası olduğunu söylüyor...

''Balkoliğim ben. Yılda 50 kilo yerim. Çiçek balı, kekik balı, püren balı, kestane balı..."

"Etin azı yarar, çoğu zarar. Semizotu ne kadar faydalı biliyor musun? Fasulye, barbunya, acebek (börülce), hepsinde protein var, ille de et yemen gerekmiyor..."

''Hayat 65'te başlar. Bizler 130 yaşına kadar yaşayabiliriz. Benim böyle bir niyetim var. Ama ben sizin gibi 'açıkhava cezaevlerinde' yaşamıyorum. Sizler her sabah, o penceresiz korkunç binalara giriyorsunuz. Gün boyu tepenizde klima üfürüyor. Temiz hava yok, güneş yok, hareket yok, öyle bilgisayarların önünde çakılıp kalıyorsunuz. Tabii ne oluyor? Bel bölgeniz kalınlaşıyor. Sadece yağlanmıyorsunuz, hayat enerjiniz eksiliyor, libidonuz düşüyor. Bense doğal takılıyorum. Sürekli hareket halindeyim. Kışın kayak, uzun yürüyüşler, yazın deniz ve suda 'yoka' yapıyorum. Sevdiklerimle birlikteyim, hep sosyalim, hep faalim...''

Not: Gerçek bal arayışında olanlar mesajla ulaşabilirler.Sağlıklı günler diliyorum.

11 Mart 2019 00:24

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

hector34
Daire Başkanı
11 Mart 2019 13:46

rica ederim,sağlıklı ömür diliyorum.

ozlebingo, 5 yıl önce

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

yördeki
Memur
09 Eylül 2019 08:20

bal tıbbın önerdiği bir şey değildir.sahte balsa ölüm getirir.

harapken
Aday Memur
09 Eylül 2019 08:36

bal arılar için iyidir. aşırı kalorilidir.obesite sebebidir

don carlleone
Aday Memur
11 Eylül 2019 12:39

şeker hastası olursunuz

17 Eylül 2019 04:58

Piyasaladaki en katkısız ballardan biri Balparmak baldır arkadaşlar.

Özellikle küçük paketler halinde satılan Balparmak Apitera Zen( içinde bal,zencefil, karabiber, tarçın,propolis,karanfil,limon karışımı olan) ve Balparmak Apitera Mind( Propolis,Zerdeçal,Ginko,Biberiye,Yaban mersini karışımı) ürünlerini yıllardır sabahları kullanıyorum ve çok faydasını görüyorum.

hector34
Daire Başkanı
02 Mart 2020 14:00

pahalı hocam ya..ben hakiki,katkısız ham bal satıyorum 65 tl ye..adamlar ısıtılmış,pastörize edilmiş bal satıyorlar..besin değerleri gitmiş,adeta reçel olmuş..tek kullanımlık ürünleri özellikle pahalı..kendiniz evde,bal,propolis,polen karıştırıp yiyin daha uyguna gelir.

ekonomik.çöküş, 5 yıl önce

Piyasaladaki en katkısız ballardan biri Balparmak baldır arkadaşlar.

Özellikle küçük paketler halinde satılan Balparmak Apitera Zen( içinde bal,zencefil, karabiber, tarçın,propolis,karanfil,limon karışımı olan) ve Balparmak Apitera Mind( Propolis,Zerdeçal,Ginko,Biberiye,Yaban mersini karışımı) ürünlerini yıllardır sabahları kullanıyorum ve çok faydasını görüyorum.

iremaylinurlu
Aday Memur
27 Mart 2020 10:26

Aslında mantıklı geliyor ama 50 kg biraz fazla. Mutlaka diyetisyen ve doktorlara danışarak böyle bir kararı almalı bence. İnsan şeker hastası da olabilir..

hector34
Daire Başkanı
01 Nisan 2020 22:19

herkesin metabolizması farklı,harcadığı enerji miktarı da öyle..öyle adamlar var kahvaltıda bi kavanoz reçel yiyor ama dokunmuyor..ama genel olarak çoğu insan için şeker zararlı..tatlı yemek istiyorsa insan bunu meyveden,hakiki baldan karşılayabilir..ölçülü olmak kaydıyla..

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi