Editörler : oto-danisman-expert
02 Haziran 2020 21:16

Mühendis sınıfında öğretmen alımı ve subaylık açıklandı

arkadaşlar öğretmen sinifinda subay alimi açiklandi ama astsubaylik alimlarindaki̇ i̇şlemler daha önce olmamiş miydi

AcademicianDr
Aday Memur
02 Haziran 2020 22:07

Tarih alanında kara ve havada 8. sıradayım kontenjanlar belli değil

Pdrer
Aday Memur
02 Haziran 2020 22:48

Öğretmen sınıfı Subay alımında sağlık işlemleri için ayrılan süre 30 gün, Astsubaylıkta 45 gündü. Astsubaylıktan 1 hafta sonra oldu Öğretmen sınıfı Subaylığın mülakatı yani sağlık işlemleri süreçi daha erken tamamlandı diyebiliriz. Öğretmen Sınıfı Subaylığın kontejanı muhtemelen çok azdı çünkü mülakata gelenler baya azdı. Bu sebeplerden dolayı Astsubaylıktan önce açıklamış olabilir. Allah tez zamanda açıklamasını sizlerde nasip etsin inşallah.

Muhanbaba
Aday Memur
03 Haziran 2020 00:06

Amin kardeşim
Pdrer, 4 yıl önce

Öğretmen sınıfı Subay alımında sağlık işlemleri için ayrılan süre 30 gün, Astsubaylıkta 45 gündü. Astsubaylıktan 1 hafta sonra oldu Öğretmen sınıfı Subaylığın mülakatı yani sağlık işlemleri süreçi daha erken tamamlandı diyebiliriz. Öğretmen Sınıfı Subaylığın kontejanı muhtemelen çok azdı çünkü mülakata gelenler baya azdı. Bu sebeplerden dolayı Astsubaylıktan önce açıklamış olabilir. Allah tez zamanda açıklamasını sizlerde nasip etsin inşallah.

twistero
Memur
03 Haziran 2020 00:19

normal dış alım subaylıktanda önce açıklandı.

alım ilan tarihlerine göre en önce dış kaynak subay daha sonra astsubaylık daha sonra da dış kaynak mühendis&subay alımlarının açıklanması gerekiyordu.

demekki öğretmen&mühendis alımında ihtiyaç daha önemli veya kontenjanı diğerlerine göre çok düşük olduğu için erken açıklanmış olabilir.

Pdrer, 4 yıl önce

Ahmetrcbr
Aday Memur
03 Haziran 2020 00:23

arkadaşlar kazananlara öncelikle hayırlı uğurlu olsun. hem bu alımlara girip hem dış kaynaktan muvazzaf subaylık alımlarından hak kazanıp gitmeyecek olan varsa,hangi sınıftan feragat ettiklerini yazarlarsa çok mutlu olurum

Pdrer
Aday Memur
03 Haziran 2020 00:36

Kardeşim ben dış kaynak alımında kara pdr yi kazandım ama gitmeyip msü alımına gideceğim. Bu durumda olan bir iki kişi var dı bilgin olsun çok fazla etkilemez dış kaynak alımında ki yedek sırasını.

bilgenathan
Aday Memur
05 Haziran 2020 14:27

Aralarında bir fark olacağını pek sanmıyorum. Puan türleri farklıydı evet ancak zaten tüm harp okulları MSÜ çatısı altında ve 2. alımda da MSÜ ve ''KUVVET KOMUTANLIKLARI'' denilmiş. Neden 2. alımı tercih ettiniz, sizce fark nedir?

Pdrer, 4 yıl önce

Kardeşim ben dış kaynak alımında kara pdr yi kazandım ama gitmeyip msü alımına gideceğim. Bu durumda olan bir iki kişi var dı bilgin olsun çok fazla etkilemez dış kaynak alımında ki yedek sırasını.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi