Editörler : crops35
04 Mayıs 2018 15:10

Sinavsiz ünvan değişikliği

SHÇEK li arkadaşlara sınavsız ünvan değişikliği hakkı verildi.4/C den 4/B li arkadaşlar diplomaya göre ünvan talepleri var.Taşeron arkadaşlara kadro verildi.emekliye ikramiye vs.. Bizde SINAVSIZ ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ TALEBİnde bulunalım.

07 Mayıs 2018 08:51

Kadro fazlası yerlere başvururlar artık. Teknik odalar er gazinosuna dönmüş zaten. Yemekhaneye çıktığında 11.30 da yemekhane kuyruğunda bekleyenlere yenileri eklenir..

Ya arkadaş bu ülkede diplomalar hakkıyla verilmiyor ki diplomaya göre unvan değiştiriyorsun. Bir sınava tâbi tut bakalım hangisi anlıyor bu işlerden. Hangisi teknik hangisi değil?

Osmanlı devletinde yeniçeri ocağının batma nedenlerinden bir tanesi de liyakatın bozulmasıydı. Tıpkı günümüzde yaşananlar gibi. Sen liyakatsız adam alırsan, ocak devlet içindir diyenler, devlet ocak içindir demeye başlar.

hsartas75
Aday Memur
07 Mayıs 2018 10:49

Kadro fazlası yerlere başvururlar artık. Teknik odalar er gazinosuna dönmüş zaten. Yemekhaneye çıktığında 11.30 da yemekhane kuyruğunda bekleyenlere yenileri eklenir..

NORM KADRODAN DOLAYI FAZLALIK OLMAZ.ARTAN NÜFÜS ARTIŞLARINA SADECE OKUL DEĞİL İL MİLLİ EĞİTİM BİNALARIDA KENDİLERİNİ YENİLEYEREK ODA SORUNU ÇÖZÜLÜR.11:30 MEVZUSU İSE ADAM ARAZİDEN GELMİŞTİR.ACIKMIŞTIR.ARAZİDE 12:00-13:00 ARASI KALDIĞIDA OLUYOR.

Ya arkadaş bu ülkede diplomalar hakkıyla verilmiyor ki diplomaya göre unvan değiştiriyorsun. Bir sınava tâbi tut bakalım hangisi anlıyor bu işlerden. Hangisi teknik hangisi değil?

O ZAMAN SENDE DİPLOMAYI HAKKINLA ALMADIN BUNUMU DÜŞÜNMELİYİZ.SINAV KONUSU İSE HAKLISIN 5 YILDA BİR TÜM PERSONEL SINAVA GİRSİN.AMAÇ KENDİNİ GELİŞTİRMİŞMİ ÖLÇÜLSÜN.HALA 1980-1990 YÖNETMELİĞİ İLE İŞ YAPMAYA KALKANLAR KENDİNİ GELİŞTİRİR.

Osmanlı devletinde yeniçeri ocağının batma nedenlerinden bir tanesi de liyakatın bozulmasıydı. Tıpkı günümüzde yaşananlar gibi. Sen liyakatsız adam alırsan, ocak devlet içindir diyenler, devlet ocak içindir demeye başlar.

LİYAKATSIZ NEDEN OLSUN EMEK ETMİŞ 4 YILLIK MÜHENDİSLİK OKUMUŞ İNSAN.ASIL BU ADAMI BAŞKA İŞTE KULLANIRSAN LİYAKAT OLMAZ.

SAYGILAR

takip açmak sanattır, 6 yıl önce

07 Mayıs 2018 16:59

Tamam o zaman kamudaki her öğretmenlik mezununu MEB'de öğretmen olarak atasınlar. KPSS ile sınava girenler de kadro dolu diye boşta beklesin. Bu mudur?

Hocam bu ülkede diplomalar uzaktan eğitimle verilebiliyor. Herkes kendi penceresinden yorumluyor. Ben de mühendisim ve kadroma yerleşemedim. Ben neden feveran etmiyorum sınavsız geçeyim diye? Adam hoca ahmet yeseviden mezun olmuş mühendisim diye geziyor. Sevmişim senin gibi mühendisi.

hsartas75, 6 yıl önce

NORM KADRODAN DOLAYI FAZLALIK OLMAZ.ARTAN NÜFÜS ARTIŞLARINA SADECE OKUL DEĞİL İL MİLLİ EĞİTİM BİNALARIDA KENDİLERİNİ YENİLEYEREK ODA SORUNU ÇÖZÜLÜR.11:30 MEVZUSU İSE ADAM ARAZİDEN GELMİŞTİR.ACIKMIŞTIR.ARAZİDE 12:00-13:00 ARASI KALDIĞIDA OLUYOR.

O ZAMAN SENDE DİPLOMAYI HAKKINLA ALMADIN BUNUMU DÜŞÜNMELİYİZ.SINAV KONUSU İSE HAKLISIN 5 YILDA BİR TÜM PERSONEL SINAVA GİRSİN.AMAÇ KENDİNİ GELİŞTİRMİŞMİ ÖLÇÜLSÜN.HALA 1980-1990 YÖNETMELİĞİ İLE İŞ YAPMAYA KALKANLAR KENDİNİ GELİŞTİRİR.

LİYAKATSIZ NEDEN OLSUN EMEK ETMİŞ 4 YILLIK MÜHENDİSLİK OKUMUŞ İNSAN.ASIL BU ADAMI BAŞKA İŞTE KULLANIRSAN LİYAKAT OLMAZ.

SAYGILAR

techie officer
Genel Müdür
07 Mayıs 2018 19:23

"sınavsız ünvan değişikliği" talep etmek değilde, aslında ünvan değişikliği sınavını komple kaldırmayı talep etmek daha mantıklı değilmi?

hsartas75
Aday Memur
08 Mayıs 2018 09:28

konuyu nerden nereye çektiniz ilk yazımı okuyun onlara varsa bizede olsun diyorum

EMRAHPAŞA
Müsteşar
08 Mayıs 2018 15:22

Ünvan değişikliği tüm kurumlar kendi istedikleri tarihte yaptıkları için bu genel olarak tüm bakanlıkları kapsayacak bir şey olması gerekiyor. Bununda çok mümkün olduğunu düşünmüyorum. Olsa kötümü olur' hayır tabiiki.Ama kurum bazında değilde 657 Devlet memurlarını kapsayacak sekilde bir düzenleme olursa o zaman adil olur.

techie officer
Genel Müdür
08 Mayıs 2018 20:13

tamam bende aynı şeyi anlatmaya çalışıyorum zaten. sınav komple kaldırılsın ve mezun olan sınavsız kadrosunu alsın diyorum. örneğin: bir teknisyen MYO ve mühendislik bitirince bazı ek ödemeler hariç o kadronun maaşını alıyor zaten. devlete fazla bir külfeti de olmayacak. onlara veriliyorsa bize neden verilmesin? aynı temenniyi farklı açıdan ifade ediyoruz.

nesine darıldınız şu söylediğim şeyin anlayamadım doğrusu?

hsartas75, 6 yıl önce

konuyu nerden nereye çektiniz ilk yazımı okuyun onlara varsa bizede olsun diyorum

hsartas75
Aday Memur
08 Mayıs 2018 21:06

sitemim size değil takip açmayı sanat haline getiren arkadaşa idi

techie officer, 6 yıl önce

tamam bende aynı şeyi anlatmaya çalışıyorum zaten. sınav komple kaldırılsın ve mezun olan sınavsız kadrosunu alsın diyorum. örneğin: bir teknisyen MYO ve mühendislik bitirince bazı ek ödemeler hariç o kadronun maaşını alıyor zaten. devlete fazla bir külfeti de olmayacak. onlara veriliyorsa bize neden verilmesin? aynı temenniyi farklı açıdan ifade ediyoruz.

nesine darıldınız şu söylediğim şeyin anlayamadım doğrusu?

hsartas75
Aday Memur
31 Mayıs 2018 19:18

.

63mehmet
Aday Memur
27 Temmuz 2018 11:06

Önlisansı bitiren Teknisyenlere sınavsız Teknikerlik

kadrosu verilsin.

Teknik Hizmetler Sınıfında "Teknisyen" kadrosunda görev yapmakta iken, Meslek

Yüksekokulu Mobilya ve Dekorasyon Teknikerliği Bölümünü bitirdim.

İntibakım (Kadro almadan) yapılarak Ek göstergesi 2200 den "Tekniker" Zam ve

tazminatlarından faydalandırıldım.

Ayrıca emekli olacağım zaman da 2200 Ek Göstergesi üzerinden

emekli olacağım.

Ancak; Kadro için görevde yükselme sınavına girmek

gerekmektedir.

Kadroyu almakla almamak arasında maaşta herhangi bir fark

olmamaktadır. Sadece kâğıt evrak üzerinde Teknisyen yerine ?Tekniker? yazılacaktır.

Söz konusu mağduriyetimizin giderilerek binlerce teknik

elemanların beklediği Tekniker kadrosunun verilmesi müjdesini bekliyoruz.

teknisyen-mühendis
Aday Memur
28 Temmuz 2018 13:08

Kamuda TEKNİSYEN-TEKNİKER kadrosunda işe başlayıp MÜHENDİSLİK fakültelerini bitirenler,MÜHENDİS KADROSU alamıyanlar CİMER,TBMM, ilgili KOMİSYONLARA 657 nin 152. maddesi,3795 sayılı kanunun istinaden mağduriyetimizi FAX,MAİL,MEKTUP ,SENDİKA,MİLLETVEKİLİ ve benzeri iletişim yollarını kullanalım bu fırsatı TEKNİK personel lehine olmasını isteyelim 3600 ek gösterge şu anda mecliste bilgilerinize.

kaan0364
Aday Memur
21 Kasım 2018 22:18

Arkadaşlar lütfen birlik olalım, birlikte hareket edelim. bilirsiniz birlikten kuvvet doğar. Herkese tanınan hak neden bizlere verilmesin. Yeter ki sesimiz bir yerlere ulaşsın. Belli mi olur belki bir seçim yatırımı olabilir :))

unavansızmühendis
Aday Memur
22 Kasım 2018 08:51

Bulduğum her yere mail attım artık arkadaşlar duyarlı olalım seçim öncesi bu son şans

yuksektekniker
Aday Memur
22 Kasım 2018 11:03

Sınav açmıyorlar hocam. İdareciler "bana ne, niye uğraşayım" mantığıyla hareket ediyorlar. Sorunda burada başlıyor. Kimse hak etmediği bir kadroyu istemiyor. Kurum yöneticileri ile bu işler çözülemeyince insanlar başka şekilde çözmek istiyorlar (SHÇEK tanınan hak gibi). Seçim öncesi bir şey koparabilir miyiz diye düşünüyorlar. Halbuki devlet memuru onurlu ve mağrur olmalı, bu talepleri sendikalar, ilgili odalar, memurun sesi olmasını beklediğimiz "basın yayın kuruluşları" dile getirmeli.

Kimsenin kadrosunda gözümüz yok, torpil istemiyoruz. Hak eden kadrosunu alsın ama bu sınavları devlet personel ya ilgili bir kurum koordine etse ve merkezi olarak yapsa çok daha iyi olur. Böylece hangi kurumun personeli daha başarılı ise kadrosunu alır. Bir kurum 2 yılda bir sınav yapacak, başka bir kurum 15 yıl sınav yapmayacak, bu hak mı, adalet mi? Ayrıca hakkını arayabileceğin hukuki bir zemin yok, kanun ve mevzuat karşısında haksızsın, çünkü yöneticilerin bu sınavı yapmak gibi bir zorunluluğu yok.

İnsanlar bunlara itiraz ediyor. Teknik personel hemen hiç bir kurumda asli unsur değil, o yüzden göz ardı ediliyor. MEB'de öğretmenler, Sağlık Bakanlığı'nda doktorlar, hemşireler, emniyette polisler, üniversitelerde akademik personel... Bu liste uzar da uzar. Devlet, çalışanı için kariyer planlaması yapmalı! Aksi takdirde insanlar kapı kapı gezip torpil arıyor. Olay öyle bir noktaya gelmiş ki torpil savaşları yaşanıyor. Bir kadro için milletvekili ile il başkanının torpili kapışabiliyor. Buralara ulaşamayan insanları bir düşünün.

Tüm bunlar herkes tarafından biliniyor, bu durumu memurlar.net editörleri bilmiyor mu sanıyorsunuz? Biliyorlar ancak...

Ehliyet ve liyakat istiyorsak doğru ölçme ve değerlendirme ile bu sorunlar aşılır.

takip açmak sanattır, 6 yıl önce

mehendisbeg
Aday Memur
26 Kasım 2018 09:35

yökte başlayan sonradan iptal edilen uygulama tüm kamu kurumlarını kapsamalı

MERKEZİ ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI

kendi kurumunda bitirdiği bölümden kadro açılmayan personel sınav sonucunda kadrosunun olduğu kuruma geçiş yapabilmeli.Bu sayede eğitim görerek elde ettiği ünvanın kadrosunu alarak,daha verimli çalışır.

reis63
Şef
26 Kasım 2018 11:51

Selam arkadaşlar bi konuda bilgilendirir seniz sevinirim;

Endüstri meslek Lisesi İnşaat bölümü mezunuydum

2 Yıllık Meslek Yüksek okulu Tarım bölümünü bitirdim.

Milli Eğitim de Teknisyen olarak yapmaktaydım

2 yıllık Meslek yüksek okulunu bitirdikten sonra

Teknikerlik haklarından faydalandım.

Bende sınavsız olarak görevden yükselme hakkına sahip olabilir miyim.

Ayrıca engelli raporum mevcut olup, kuruma ibraz etmiş durumdayım.

Teşekkürler.

EMRAHPAŞA
Müsteşar
26 Kasım 2018 20:41

Bununla ilgili r düzenleme tüm kamu calışanlarına çıkarsa, sizde teknik hizmetler sınıfında oldugunuz için ve üst öğrenim olduğu için aynı haktan yararlanabilirsiniz.
reis63, 5 yıl önce

Selam arkadaşlar bi konuda bilgilendirir seniz sevinirim;

Endüstri meslek Lisesi İnşaat bölümü mezunuydum

2 Yıllık Meslek Yüksek okulu Tarım bölümünü bitirdim.

Milli Eğitim de Teknisyen olarak yapmaktaydım

2 yıllık Meslek yüksek okulunu bitirdikten sonra

Teknikerlik haklarından faydalandım.

Bende sınavsız olarak görevden yükselme hakkına sahip olabilir miyim.

Ayrıca engelli raporum mevcut olup, kuruma ibraz etmiş durumdayım.

Teşekkürler.

reis63
Şef
27 Kasım 2018 09:15

Teşekkür ederim Emrah bey bu kanun çıktığı zaman bizim haberimiz nasıl olacak kurum bize söyler mi yoksa biz mi takip edeceğiz..

EMRAHPAŞA, 5 yıl önce
Bununla ilgili r düzenleme tüm kamu calışanlarına çıkarsa, sizde teknik hizmetler sınıfında oldugunuz için ve üst öğrenim olduğu için aynı haktan yararlanabilirsiniz.

unavansızmühendis
Aday Memur
27 Kasım 2018 09:45

güncel

EMRAHPAŞA
Müsteşar
27 Kasım 2018 12:29

Memurlar net ve ya başka memur ile ilgili siteleri arada takip ederseniz. konuyla ilgili arama yaparsanız ara ara zaten ögrenirsiniz. burada da çok sayıda paylaşım ve bilgi alışverişi yapılır.

reis63, 5 yıl önce

Teşekkür ederim Emrah bey bu kanun çıktığı zaman bizim haberimiz nasıl olacak kurum bize söyler mi yoksa biz mi takip edeceğiz..

Toplam 96 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi