Editörler : supporters.
«535455565758596061626364»

Tourniquett
Daire Başkanı
18 Ocak 2021 09:01

Gerekçe elinize ulaştıktan (Ilk kez bildirildikten) sonra 60 gün diye biliyorum ben. Akademik hukuk ve danışmanlık bürosunu burada öneren hocalar olmuştu. Geçmiş olsun hocam.

18 Ocak 2021 12:50

Hocalarım sonunda rapor elime geçti. Bir jürinin Asgari de yazdığı şeylerden birisi

beyannameye konulmayan yayından atıf puanlaması yapılamaz şeklinde bir yorumu olmuş. Bu konuda bir yönetmelik varmıdır? Bir derleme yayından alınan atıfları ekledim fakat puanı olmadıgı icin puanlayamadım bu durumda bundan puan alamıyor muyuz?

18 Ocak 2021 12:55

bir de bir makale benim iki farklı eserime atıf yapmış bunu da puanlayamazsın demiş. Böyle bir şey var mı yönetmelikte ?

suvarili
Aday Memur
18 Ocak 2021 13:40

Hocam Allah yardımcınız olsun. Şimdi bunu kim nasıl açıklayacak.

kirmizibeyaz98, 3 yıl önce

bir de bir makale benim iki farklı eserime atıf yapmış bunu da puanlayamazsın demiş. Böyle bir şey var mı yönetmelikte ?

babacaretta
Şube Müdürü
18 Ocak 2021 13:42

Itiraz edeceksiniz. Sistem onu otomatik puanliyor zaten.

Lisansustu tezlere makalelerden yapilan atiflar da puanlanamazdi o zaman, zira tezler de kendi baslarina puanlanmiyor.

Hocalarım sonunda rapor elime geçti. Bir jürinin Asgari de yazdığı şeylerden birisi

beyannameye konulmayan yayından atıf puanlaması yapılamaz şeklinde bir yorumu olmuş. Bu konuda bir yönetmelik varmıdır? Bir derleme yayından alınan atıfları ekledim fakat puanı olmadıgı icin puanlayamadım bu durumda bundan puan alamıyor muyuz?

drmemur1
Aday Memur
18 Ocak 2021 14:18

Bir deli bir kuyuya taş atmış misali. Derlemenizi puanlayamıyorsunuz ama atıf puanı alabiliyorsunuz böyle bir madde yok. Hergün jürilerin yeni bir fikriyle karşılaşıp duruyoruz. Komisyon da jüri ne derse tastikliyor.

drmemur1
Aday Memur
18 Ocak 2021 14:31

Şartlarda yayın diyor bunun içine hertürlü yayın girer derleme, orginal article, case report, editöre mektup ...siz itiraz edebilirsiniz ÜAK anlar mı orası meçhul.

gllpr
Aday Memur
18 Ocak 2021 14:50

Rapor ve juri üyelerinin birine ait görüşü nasıl temin ettiniz ?

gllpr
Aday Memur
18 Ocak 2021 15:06

ikinci kez asgari şart sorunu ile karşılaşıyorum. uzun uzun kendi sürecimi detaylandırmak yerine şu bilgiye ulaşmak istiyorum:

bana 250 sözcüklük kötü yazılmış bir mektup geldi. asgari yeterliliği sağlamayan dosya içeriğinin bilimsel toplantı faaliyetleri olduğu metin içinde geçiyor. fakat tüm toplantılar mı yoksa içlerinden biri mi, yoksa toplantılar tamam da yüklenen evraklarda eksiklik mi var; hepsi bir yana doğrudan juri üyesinin dosyaya ilişkin yazdığı rapor bu gönderilen mektup ekinde bulunmuyor.

[İyi niyetli düşünüyorum] bu durumda, bir sonraki başvuru için neyin daha iyi olması gerekiyor ? ben anlamadım. siz spesifik olarak dosyanızdaki hangi yayının/toplantının/vs... kriterlere uymadığını öğrenebildiniz mi ? eğer öğrendiyseniz nasıl yaptınız ?

deneyimini/tecrübesini/bilgisini paylaşan olursa gösterdiği dayanışma için şimdiden teşekkür ederim.

drmemur1
Aday Memur
18 Ocak 2021 15:22

Asgari itirazımız herhangi bir açıklama yapılmadan reddedildi. Sonrasında nedenini nasıl öğrenebiliriz? ÜAK dan gerekçeli karar talep edebilirmiyim dilekçe ile? Tekrar başvuru yaptığımda yanlış nerdeyse anlamak için. Mesela ben yayın ekleyerek en erken mayısta başvuracağım ama yine de tez danışmanı olduğum 2 scı expanded yayını nereye koyacağım? Başlıca yazar göstermeden kendimi 1a ya koyabilir miyim? Başlıca yazar gösterip tezleri ilişkilendirsem bu sefer tüm jüriler anlar mı? Ben sadece 1. İsmi lisansüstü öğrenci gösterip kendimi ve sonrakileri author olarak seçmiştim. Nasılsa tez danışmanlıkları bölümünde bu tezler var diye düşünmüştüm. Hatamı anlayayım ki hatam varsa eğer bidaha asgari şart karşıma çıkmasın. ÜAK neden tek cümle ile reddediyor itirazımızı 2-3 satır yazsa açıklasa çok mu zor

Dean_CORSO
Şube Müdürü
18 Ocak 2021 15:38

2020 yılından veya dah öncesinden asgariden kalıp Ocak 2021 başvurusunu yapacak olan gönül dostları bir hususa dikkat etsinler.

Asgari koşullar ile ilgili forum başlığına girerseniz göreceksiniz süreçte asgariden kalanların bir sonraki başvurusunda doçentlik komisyonu tarafından (2-3 adet) yeni yayın eklenmediyse doğrudan asgariden kalan örnekler forumda paylaşılıyor. Örnekler mevcut. Yeni yayından kasıt online bildiriler değildir kanımca asgariden kalıp yeni başvuruyu dosya değiştirmeden yapacaklar var ise bilgilendirmek istedim. Tabii asgariden kalma nedeni bildirler olarak gösterilen dostlar var ise onlarında bu açığı kapatarak yeniden başvuru yapmları lazım.

Asgariden kaldığınız dosya ile aynen hiçbir ekleme yapmadan yeniden başvurmayın sonuçta dosyalar artık mimlenmiş konumda.

https://forum.memurlar.net/konu/2342492/51.sayfa

https://forum.memurlar.net/konu/2342492/52.sayfa

gllpr, 3 yıl önce

ikinci kez asgari şart sorunu ile karşılaşıyorum. uzun uzun kendi sürecimi detaylandırmak yerine şu bilgiye ulaşmak istiyorum:

bana 250 sözcüklük kötü yazılmış bir mektup geldi. asgari yeterliliği sağlamayan dosya içeriğinin bilimsel toplantı faaliyetleri olduğu metin içinde geçiyor. fakat tüm toplantılar mı yoksa içlerinden biri mi, yoksa toplantılar tamam da yüklenen evraklarda eksiklik mi var; hepsi bir yana doğrudan juri üyesinin dosyaya ilişkin yazdığı rapor bu gönderilen mektup ekinde bulunmuyor.

[İyi niyetli düşünüyorum] bu durumda, bir sonraki başvuru için neyin daha iyi olması gerekiyor ? ben anlamadım. siz spesifik olarak dosyanızdaki hangi yayının/toplantının/vs... kriterlere uymadığını öğrenebildiniz mi ? eğer öğrendiyseniz nasıl yaptınız ?

deneyimini/tecrübesini/bilgisini paylaşan olursa gösterdiği dayanışma için şimdiden teşekkür ederim.

murtanyan
Genel Müdür
18 Ocak 2021 15:40

Hocam ben asgari den bırakıldığımda yaklaşık 20 sayfalık, her yayınım la ilgili eleştirilerin olduğu zehir zemberek jüri raporları da eklenerek gönderilmişti. Rapordaki eksikleri 3 dönemde ancak tamamladım. Çoğu eleştiri zaten forumda yer alan ama benim görmediğim konulara ilişkin hatalarımı bana gösterdi. 2020 Ekim dosyası daha dikkatli hazırladım. Ama hala merak içindeyim
gllpr, 3 yıl önce

gllpr
Aday Memur
18 Ocak 2021 15:56

gönderdiklerinizi gözden geçirdim.....

ilk asgari şarta takıldıktan sonra iki uluslararası toplantı (COVID nedeniyle online) özet bildirisi ekledim. ayrıca yayını geciken bir makalem de basıldı onu da dahil ettim dosyaya.

puan açısından doğrusu bir sorun bulunmuyor... yani art niyetli bir juri 50 puana kadar kırabilir...

her neyse..çok teşekkür ederim.

Dean_CORSO, 3 yıl önce

2020 yılından veya dah öncesinden asgariden kalıp Ocak 2021 başvurusunu yapacak olan gönül dostları bir hususa dikkat etsinler.

Asgari koşullar ile ilgili forum başlığına girerseniz göreceksiniz süreçte asgariden kalanların bir sonraki başvurusunda doçentlik komisyonu tarafından (2-3 adet) yeni yayın eklenmediyse doğrudan asgariden kalan örnekler forumda paylaşılıyor. Örnekler mevcut. Yeni yayından kasıt online bildiriler değildir kanımca asgariden kalıp yeni başvuruyu dosya değiştirmeden yapacaklar var ise bilgilendirmek istedim. Tabii asgariden kalma nedeni bildirler olarak gösterilen dostlar var ise onlarında bu açığı kapatarak yeniden başvuru yapmları lazım.

Asgariden kaldığınız dosya ile aynen hiçbir ekleme yapmadan yeniden başvurmayın sonuçta dosyalar artık mimlenmiş konumda.

https://forum.memurlar.net/konu/2342492/51.sayfa

https://forum.memurlar.net/konu/2342492/52.sayfa

gllpr
Aday Memur
18 Ocak 2021 16:03

yanıt için teşekkür ederim,

20 sayfalık rapor ..çok şaşırdım.

umarım bu sinir harbinden hızlıca kurtulursunuz...

murtanyan, 3 yıl önce
Hocam ben asgari den bırakıldığımda yaklaşık 20 sayfalık, her yayınım la ilgili eleştirilerin olduğu zehir zemberek jüri raporları da eklenerek gönderilmişti. Rapordaki eksikleri 3 dönemde ancak tamamladım. Çoğu eleştiri zaten forumda yer alan ama benim görmediğim konulara ilişkin hatalarımı bana gösterdi. 2020 Ekim dosyası daha dikkatli hazırladım. Ama hala merak içindeyim

Docmat
Memur
18 Ocak 2021 22:11

Merhaba hocam, 2019 ekim döneminde başvurup 2020 ekimde ücretli dergiden dolayı asgariden kaldığımı öğrendim. Raporu yazan zat derginin paralı olduğuna dair iki delil sunacağını belirttikten sonra 1. delil olarak derginin ücret politasının yazılı olduğu sayfanın internet adres linkini yazmış, 2. delil olarak ise linkini verdiği sayfanın görüntüsünü vermişti. Ben de açıkçası bu 3. satırlık yazıyla asgariden kaldığımı gördüğümde üzüntüm beş dakika bile sürmedi. Bu iki delilin aynı şey olduğunu bilmeyen biri dosyam hakkında karar veriyor ve dikkate alınıyorsa üzülmeye değmez diye düşündüm.Şunu da belirteyim, aklınıza açıköğretimi bitirmiş, oradan torpille yükselip prof olmuştur diye düşünmeyin. Bugünlerde gündemde olan, ülkemizin en iyi üniversitesinden mezun olmuş.

gllpr, 3 yıl önce

gllpr
Aday Memur
19 Ocak 2021 11:30

Docmat, raporu nasıl aldınız/gördünüz ?

Docmat, 3 yıl önce

Merhaba hocam, 2019 ekim döneminde başvurup 2020 ekimde ücretli dergiden dolayı asgariden kaldığımı öğrendim. Raporu yazan zat derginin paralı olduğuna dair iki delil sunacağını belirttikten sonra 1. delil olarak derginin ücret politasının yazılı olduğu sayfanın internet adres linkini yazmış, 2. delil olarak ise linkini verdiği sayfanın görüntüsünü vermişti. Ben de açıkçası bu 3. satırlık yazıyla asgariden kaldığımı gördüğümde üzüntüm beş dakika bile sürmedi. Bu iki delilin aynı şey olduğunu bilmeyen biri dosyam hakkında karar veriyor ve dikkate alınıyorsa üzülmeye değmez diye düşündüm.Şunu da belirteyim, aklınıza açıköğretimi bitirmiş, oradan torpille yükselip prof olmuştur diye düşünmeyin. Bugünlerde gündemde olan, ülkemizin en iyi üniversitesinden mezun olmuş.

Docmat
Memur
19 Ocak 2021 13:25

Asgari kararı veren hocanın raporu, doçentlik komisyonu kararıyla size ek olarak gönderilir

gllpr, 3 yıl önce

Docmat, raporu nasıl aldınız/gördünüz ?

Adydoc
Şef
21 Ocak 2021 00:46

Arkadaslar asgariden haksiz yere birakildiginizi dusunuyorsaniz konuyu hemen mahkemeye tasiyin. Aksi durumda yeni donemde neyle karsilasacaginiz belli olmaz. Surekli yeni degisiklikler yapiliyor, dil puani muhtemelen degisecek belki bu arada 100 puan limitinide arttirabilirler.

drmemur1
Aday Memur
21 Ocak 2021 10:03

İtiraz dilekçesine tek cümle ile reddedildi yazdıkları için neye dayandırdıkları belli değil. Ben mayısa yayın ekleyip başvurmayı planlıyorum mahkeme sürecine karar veremedim açıkçası.

Adydoc, 3 yıl önce

Arkadaslar asgariden haksiz yere birakildiginizi dusunuyorsaniz konuyu hemen mahkemeye tasiyin. Aksi durumda yeni donemde neyle karsilasacaginiz belli olmaz. Surekli yeni degisiklikler yapiliyor, dil puani muhtemelen degisecek belki bu arada 100 puan limitinide arttirabilirler.

Jüri Sürecinde
Aday Memur
21 Ocak 2021 10:14

Hocam siz dilekçeyi ne zaman verdiniz? Ben Aralık sonu vermiştim hala ses yok. Reddedilirse mahkemeyi düşünmeye başladım. Yedek jüri iki yayınımı bunlar alan dışıdır, başvuru anahtar kelimeleri ile uymuyor diyerek asgari verdi. Sadece 3 satır yazmış ve gerekçe de yok. Bu arada yayınlarım alanla uyumlu. Umarım gerek kalmaz ama bu kadar keyfi biçimde hakkımın yenmesini kabul edemiyorum.

drmemur1, 3 yıl önce

İtiraz dilekçesine tek cümle ile reddedildi yazdıkları için neye dayandırdıkları belli değil. Ben mayısa yayın ekleyip başvurmayı planlıyorum mahkeme sürecine karar veremedim açıkçası.

Toplam 2687 mesaj
«535455565758596061626364»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi