Editörler : cihan27E.Kayı Han
«314315316317318319320321322323324325»

debug
Genel Müdür
21 Temmuz 2019 13:30

Bi nevi özel sektör çalışanı sayılırsın öyleyse :) Allah kurtarsın kardeş o zaman :) Umarım sendika bu konuyu da gündeme getirir.

ali0690, 5 yıl önce
399 KİT çalışanıyım. Vergi dilimi taban aylığı üzerinden hesaplanmıyor( Keşke öyle olsa). Brüt üzerinden hesaplanıyor. O yüzden 2-3. ayda yüzde 20 ye giriyorsun. 4-5. ayda yüzde 27 ye giriyorsun. Sendikanın bu konuya el atması lazım. Sayısı zaten fazla olmayan 100 bin kit çalışanları mağdur oluyor. Vergi dilimi hesaplaması 657deki gibi olmalı kit çalışanlarının.

magnificy
Memur
21 Temmuz 2019 14:43

+
zeitgot, 5 yıl önce

Mühendis dediğin masa başı oturan mı? Sen gerçekten okuduğunu anlamama konusunda ilkokul mezunlarını geçtin. Çık bir trafo trafo gez istersen ya ne dersin? Bir anda gece kesinti olsun çağırsınlar ne dersin? Sen kimsin ki mühendis ile hemşireyi kıyaslıyorsun? Ben hemşireliğin zor olduğunu her zaman söylerim bunda sorun yok. Bir hastahanenin içinde günde en az 10000 adım atan bir meslek sizinkisi. Zor buna laf yok ama bugün müh fakültelerinin puanlarını yerlere düşürdüler diye bunu kullanıp mühendisliği neden itibarsızlaştırmaya çalışıyorsun? Sen kendi mesleğindeki değer hiyerarşisindeki yerinle mühendisin kendi alanındaki yerini kıyaslayınca kendini eşit veya yüksek mi görüyorsun? Arkadaş sen bir çeşit teknisyensin benim için diyeceğim ama teknisyenin bile kendi alanında senin kendi alanında sahip olduğun bilgiden daha fazla bilgisi var. Sen doktor ne derse o?sun. Teknisyen en azından kendi bir şeyleri analiz edip akıl yürütebiliyor. İşin zor mu? Evet zor. Ama hiyerarşik olarak kendini mühendis ile kıyaslayamazsın. Teiaştaki mühendisler 3 gün işi bıraksa evde mumla oturursun yer yerinden oynar. Unutma bunu. 2020 ocak maaşım 8500ün üzerinde olacak çatlayabilirsin.

Bu arada suç sizde değil mühendisliği böyle itibarsızlaştıranlarda.

aab112
Aday Memur
21 Temmuz 2019 14:53

Doktorum tamam insanların hayatına dokanıyoruz emme bana sorarsan mühendis abiler daha mühim ülke için! İnsanları biz ülkeleri onlar kurtarıyor:) Bu kadar kafası basan insanın garanti ve etiket meslek diye tıpa yönelmesi ise kaynak israfı ne yazık ki! Sadece doğal kaynaklarımız değil insan kaynağımız da sınırlı. Hemşire olsa da olur olmasa da inanın hayatta.

ihsan6306
Aday Memur
21 Temmuz 2019 17:40

Memur mu işçi mi
Husein, 5 yıl önce

Makine Teknikeri olursa kaç bin ?

Teteteknik
Kapalı
21 Temmuz 2019 21:26

Ya kardeşim burda adam akıllı kaç mühendis var allasen memur kafasında doğmuş kamuya girmeye çalışan adamdan mühendis olmaz tam anlamıyla mühendis olamaz benim gözümde mühendisler doktor pilot vesaireden daha üstündür saygım büyük benim gözümde mühendis yaratıcıdır var edendir alanında herşeyin en iyisini bilendir analitik zekası yüksek öğrenmeyi bilen ömür boyu öğrenen zihnen yıpranan ama dünyayı borçlu olduğumuz kişilerdir fakat gelgelelim şurda biz mühendisiz falan diye ego yapanlar hiç biriniz mühendis değilsiniz yoksa şuan kendinize ait şirketiniz girişimleriniz projeleriniz vardı silikon vadisindeydiniz vesaire kamunun gerçekten mühendislik yapacağın işleri vardır yaparsın eyvallah teias eüaş vesaire ama ünilerde ya da mühendisligin m si olmayan masabasinda oturan bilgisayarda oyun oynayan adamlar yani kamunun %99 u siz mühendis değilsiniz memursunuz mühendislige girmeyi okumayıda şu zamanda büyütmemek gerek uzaktan eğitimi bile var yakında hepsinin açık öğretimi açılacak ee o zaman olayınız nedir hemşire arkadaşlara laf ediyorsunuzda adamlar bunu bilerek okudu kamuya yönelik olduğunu düşük puanla atanıldigini biliyorlardi ve okuyup atandılar kendileride mühendislik okuyabilirlerdi hala okuyabilirler cok büyütmeyin kendinizi memur mühendisimsiler gerçek mühendislerle konuşun biraz gerçekleri görürsünüz hemşireler kamuya yönelik bir meslek gurubu o yüzden ataması çok puanı düşük arkadaşlarda bunu bilerek okudu atandı bu kadar mühendisin asıl işi özelde ama kamuda mühendislik işleri vardır azdır puanı yüksek olur bu işleri yapmak isteyen çalışır atanır memur mühendisimsiler sizin hemşirelerden üstünlüğünüz yok hatta daha aşağıdasınız

zeitgot
Yasaklı
21 Temmuz 2019 22:59

kardeşim memur kafasında doğdumuzu nerden biliyorsun ? memur olmak için mühendislik okuyan var mıdır allah aşkına bir söyle ? şartlar bizi buna zorladı. şirketlerin iliğini sömürmekten başka sana vereceği bir şeyi olmadığını görünce uğraşıyorsun atanmak için o da teiaş için uğraştık yani masabaşı oturalım diye değil. ayrıca özel hayatımızda devamlı öğrenmediğimizi de kim çıkardı ? şahsen ben öğrenmekten hiç yorulmadım. gözlerim okumaktan bozulsa dahi vazgeçmedim. o yüzden genellemek yanlış diye düşünüyorum.

Teteteknik, 5 yıl önce
Ya kardeşim burda adam akıllı kaç mühendis var allasen memur kafasında doğmuş kamuya girmeye çalışan adamdan mühendis olmaz tam anlamıyla mühendis olamaz benim gözümde mühendisler doktor pilot vesaireden daha üstündür saygım büyük benim gözümde mühendis yaratıcıdır var edendir alanında herşeyin en iyisini bilendir analitik zekası yüksek öğrenmeyi bilen ömür boyu öğrenen zihnen yıpranan ama dünyayı borçlu olduğumuz kişilerdir fakat gelgelelim şurda biz mühendisiz falan diye ego yapanlar hiç biriniz mühendis değilsiniz yoksa şuan kendinize ait şirketiniz girişimleriniz projeleriniz vardı silikon vadisindeydiniz vesaire kamunun gerçekten mühendislik yapacağın işleri vardır yaparsın eyvallah teias eüaş vesaire ama ünilerde ya da mühendisligin m si olmayan masabasinda oturan bilgisayarda oyun oynayan adamlar yani kamunun %99 u siz mühendis değilsiniz memursunuz mühendislige girmeyi okumayıda şu zamanda büyütmemek gerek uzaktan eğitimi bile var yakında hepsinin açık öğretimi açılacak ee o zaman olayınız nedir hemşire arkadaşlara laf ediyorsunuzda adamlar bunu bilerek okudu kamuya yönelik olduğunu düşük puanla atanıldigini biliyorlardi ve okuyup atandılar kendileride mühendislik okuyabilirlerdi hala okuyabilirler cok büyütmeyin kendinizi memur mühendisimsiler gerçek mühendislerle konuşun biraz gerçekleri görürsünüz hemşireler kamuya yönelik bir meslek gurubu o yüzden ataması çok puanı düşük arkadaşlarda bunu bilerek okudu atandı bu kadar mühendisin asıl işi özelde ama kamuda mühendislik işleri vardır azdır puanı yüksek olur bu işleri yapmak isteyen çalışır atanır memur mühendisimsiler sizin hemşirelerden üstünlüğünüz yok hatta daha aşağıdasınız

Teteteknik
Kapalı
21 Temmuz 2019 23:45

Zaten ben geneli dedim ayrıca özelin durumu belli denetleme yok çalışmad şartları iyi değil sömürü düzeni var mobing var doğru düzgün iş de yok aşırı mezun olduğu için ee biz teknoloji devi değiliz tarım devi değiliz o yüzden özelde iş imkanı çok olmadığı gibi kurumsal şirketde çok yok kim istemez ki mesela Siemens de falan otomasyonda çalışmak isterdin heralde ama böyle çok kurumsal yapı olmadığı gibi özeldede torpil saçmalığı fazla kamudada çalışmak istemek şartlar maaş açısından vesaire herkesin hakkı kaldı ki elektrik üretimde (teüaş),iletimde (teiaş), dağıtımda (tedaş) çalışabilirsin güzelde kurumlar gayette mühendislik işine yaparsın olması gerektiği gibi ama şimdi üniversitede mal alıp satan adama nasıl mühendis dersin ve daha böyle istisna bir kaç kurum hariç onlarcası var burda mesele nerde çalışmak istediğin ne iş yaptığın vesaire değil bunlara kimse karışamaz ama adam mühendislik yapmıyor memurluk yapıyor gelmiş hemşirelerle laf dalaşına giriyor sen mühendisin yanında nesin ki vesaire diye itirazım ona sen hemşirenin yanında nesin ki o hemşire sende mühendis unvanlı düz memursun e ne fark kaldı bunları senin için söylemiyorum ayrıca bu kadar mühendislik fakültesi açılmasına iş imkanlarinin her geçen gün daralmasına üzülüyorum özelde iş olmadığı gibi bari kamuda alımları artırsalar ihtiyaç illaki var doğru düzgün alım yapsalar bana kalırsa bu kadar mühendis işsizken polis vesaire alımlarında mühendislik şartı koyacaksın kendi alanında iş bulamıyorsa bile mühendisler polis vesaire olsun farkları eğitimi her türlü avantajdir işsiz kalmaması gereken tek bölümlerde mühendislikler olmalı ama işte plansızlık mezun fazlalığı işleri bu duruma getirdi dediğim gibi olay memur olmaya çalışan adamın hemşireye ben mühendisim senden üstünüm tarzı kibir yapması yoksa mühendis adamın farkı ortada bilirsin kimse kendini kıyaslamasın hemşire arkadaşlar manyetik alan teoremi,akışkanlar mekaniği,diferansiyel denklem falan görse keza doktorlarda öyle apışıp kalır hukukçularda öyle ezbere benzemez ezberde affetmez sadece hafızanı değil beynini sonuna kadar kullanıcaksın eften püften konular dersler olmadığı gibi analitik düşünmek hayat tarzın olucak bir diğer konu tabloya bakınca öyle ya da böyle kamuda ki mühendislerin maaşı düşük en az 8 binden başlamalı genel bir düzenleme şart subjektif bakiyor olabilirim kendi görüşüm zaten benim için sıranın başında pilot doktor vesaire değil her zaman mühendis vardır alanıda farketmez isterse su ürünleri olsun hidrojeoloji olsun nükleer enerji elektrik elektronik mekatronik yazılım vesaire olsun yani farketmez mühendis herzaman mühendis olamayana göre iyidir ama memur olup ben mühendisim diye hemşirelere üstten bakan adamıda elestiririm
zeitgot, 5 yıl önce

kardeşim memur kafasında doğdumuzu nerden biliyorsun ? memur olmak için mühendislik okuyan var mıdır allah aşkına bir söyle ? şartlar bizi buna zorladı. şirketlerin iliğini sömürmekten başka sana vereceği bir şeyi olmadığını görünce uğraşıyorsun atanmak için o da teiaş için uğraştık yani masabaşı oturalım diye değil. ayrıca özel hayatımızda devamlı öğrenmediğimizi de kim çıkardı ? şahsen ben öğrenmekten hiç yorulmadım. gözlerim okumaktan bozulsa dahi vazgeçmedim. o yüzden genellemek yanlış diye düşünüyorum.

economi06
Şube Müdürü
21 Temmuz 2019 23:53

acik mesaj kısmını özelden yazin bu nedir maaş harici herşeyi yazmışsınız bu nedir ..

Vyslozn
Aday Memur
23 Temmuz 2019 01:40

Arkadaşlar gençlik spor bakanlığına sürekli işçi statüsünde muhasebe alanında atandım lisans mezunu maaşları ne kadar bilgisi olan var mı

23 Temmuz 2019 10:34

Doktor ne derse sen osun demişsiniz akıl yürütemediğimizden dem vurmuşsunuz uzman doktorlarla hastanın klinik tablosu hakkında bazen 45 dk bulan tartışmaya girdiğimizi yeri geldiğinde buna yapmasak şu daha faydalı olur diye fikir alışverişinde bulunduğumuzu bilirim ki böyle olması lazım zaten sağlık sektörü ekip işi. Benim çalıştığım yerde doktor olmadığı çok zaman oluyor tek başıma cpr da yaptım duran kalbin yeniden atışını hissettim çok defa hemşireliği hafife alma ve çalıştığım yer diyaliz ünitesi mortalite oranı diğer rutin servislere göre daha yüksek. Allaha şükür işimden memnunum hastaların hayır duasını almak kadar insanı tatmin eden birşey olduğunu düşünmüyorum Ne kodaman insanlar var diyalize giren iş adamları mı dersin milyonlarla oynayan insanlar mı ama hepsi diyaliz makinesine mahkum yani şu kadar para alıyorum diye övünme hatta hiç bişey için böbürlenme ne mesleğin ne bulunduğun yer
zeitgot, 5 yıl önce

Mühendis dediğin masa başı oturan mı? Sen gerçekten okuduğunu anlamama konusunda ilkokul mezunlarını geçtin. Çık bir trafo trafo gez istersen ya ne dersin? Bir anda gece kesinti olsun çağırsınlar ne dersin? Sen kimsin ki mühendis ile hemşireyi kıyaslıyorsun? Ben hemşireliğin zor olduğunu her zaman söylerim bunda sorun yok. Bir hastahanenin içinde günde en az 10000 adım atan bir meslek sizinkisi. Zor buna laf yok ama bugün müh fakültelerinin puanlarını yerlere düşürdüler diye bunu kullanıp mühendisliği neden itibarsızlaştırmaya çalışıyorsun? Sen kendi mesleğindeki değer hiyerarşisindeki yerinle mühendisin kendi alanındaki yerini kıyaslayınca kendini eşit veya yüksek mi görüyorsun? Arkadaş sen bir çeşit teknisyensin benim için diyeceğim ama teknisyenin bile kendi alanında senin kendi alanında sahip olduğun bilgiden daha fazla bilgisi var. Sen doktor ne derse o?sun. Teknisyen en azından kendi bir şeyleri analiz edip akıl yürütebiliyor. İşin zor mu? Evet zor. Ama hiyerarşik olarak kendini mühendis ile kıyaslayamazsın. Teiaştaki mühendisler 3 gün işi bıraksa evde mumla oturursun yer yerinden oynar. Unutma bunu. 2020 ocak maaşım 8500ün üzerinde olacak çatlayabilirsin.

Bu arada suç sizde değil mühendisliği böyle itibarsızlaştıranlarda.

feyzanr
Memur
23 Temmuz 2019 12:07

maaş dışında her şey yazıl mış ,yöneticiler bir el atsa şu sayfaya

aab112
Aday Memur
23 Temmuz 2019 18:47

Bir hemşirenin uzmanla 45dk hastalık üzerine konuşması mimkin değil, ilacın piyasa ismi yerine etken maddesini söylesen hemşire anlamaz. Anlatığın şeyleri yap hastayı takip et ve order'ı uugula diye oradasın zaten lütuf gibi anlatmışsın. Sanki SAK'ta anevrizmayı diseke etmeye beraber karar veriyorlar nöroşirürjiyle:)

aab112
Aday Memur
23 Temmuz 2019 18:54

45 dakikalık konuşmanın ilk 10 saniyesi hemäirenin "hocam" demesi ve doktorum şimdi visit atacağım sonra lütfen diye sözünü kesmesi..Gerisi yok

aab112
Aday Memur
23 Temmuz 2019 18:57

Hemşire dahil herkesin sistemde bir yeri ve görevi var ama bazı arkadaşlar abartı sanatını seviyorlar, yoksa herkes işini yapıyor.

fearless13
Kapalı
24 Temmuz 2019 10:04

Doktorların hastalara somurtkanlığını bilirdim de çalışma arkadaşlarına da böyleysen kimse sana samimi bir saygı duymaz.Neden sürekli burda yazdığını anlıyorum şimdi.Etrafında konuşacak insan bırakmamışsın.

aab112, 5 yıl önce

45 dakikalık konuşmanın ilk 10 saniyesi hemäirenin "hocam" demesi ve doktorum şimdi visit atacağım sonra lütfen diye sözünü kesmesi..Gerisi yok

Element87
Aday Memur
24 Temmuz 2019 12:34

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.
Çarşı ve Mahalle bekçisi; lisans mezunu, 7/1, evli 4683

waxesk
Aday Memur
25 Temmuz 2019 15:46

tülomsaş mühendis maaşı ne kadar bilgisi olan yazabilir mi ?

economi06
Şube Müdürü
25 Temmuz 2019 16:02

2019 ortalama 6000 civari
waxesk, 5 yıl önce

tülomsaş mühendis maaşı ne kadar bilgisi olan yazabilir mi ?

25 Temmuz 2019 16:56

kit mühendis net 6000+300 banka promosyonu

Aslantasx2
Aday Memur
26 Temmuz 2019 10:26

9/2 Memur Eş çalışmıyor 3900 Net ele geçen

Toplam 20317 mesaj
«314315316317318319320321322323324325»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi