Editörler : Pangaea
«20212223242526272829303132

arın1001
Aday Memur
20 Mayıs 2019 01:42

http://www.pusulagazetesi.com.tr/ttk-maden-makina-ve-elektronik-muhendisi-alacak-121965-haberler.htm

31 Mayıs 2019 14:56

Tahminimce en az 30 maden mühendisi alımı olacaktır bu yaz sevgili meslektaşlarım. Atanma ümidi olan ilk 100'deki arkadaşların soğukkanlı bir şekilde beklemelerini dilerim. Diğer arkadaşlar ise illa atanmak istiyorlarsa son atamaya bırakmadan 2020 sınavına hazırlanmalı ne olur ne olmaz.

Zor bir süreç gerçekten ama sağlığınızdan önemli değil. Maalesef şu bir kaç senedir alımlar çok az. Umarım eski zamanlardaki 200-250 atama bandına döner. Gerek özel gerek devlet kolunda çok daha iyi yerlere gelirsiniz. Sevgilerimle.

4545 aslan
Aday Memur
16 Haziran 2019 17:01

Arkadaslar 2019 kpss sinavina girecek var mi

MADENCİ1986
Şube Müdürü
25 Haziran 2019 17:08

kurumlardan haberi olan var mı?

madenci_87
Şef
02 Temmuz 2019 21:02

40 maden ve 10 makine diye bir duyum aldık işçi alımı olduğu için mühendiste alınacaktır illaki ancak kurum çokta umut vermiyor ilerisi için çoğu müessese mekanize ayak çalışması yapacak yapmaya mecbur geçen sene verilen söz yerine geldi evet bu doğru ama kurum sürekli emekli veriyor 1000 kişi geldi ise geçen yıldan beri 700 kişi emekli olmuş yaklaşık 500 daha gelecek ama bu temmuz ayı ve sene sonunda yine bir 300-400 kişi emekli olacak bu rakamlar tüm ttk müesseselerinin toplamıdır öngörülen rakamlardır çoğu kişi kıdem tazminatı ile ilgili yasayı bekliyor çıkarsa dilekçeyi veren gider emeklilik hakkı olanlardan

Tüm meslektaşlar için hayırlı bir atama dönemi olmasını dilerim.

2018kpsss
Şube Müdürü
03 Temmuz 2019 12:00

40 maden mühendisi TTK içinmi diyosunuz hocam
madenci_87, 5 yıl önce

40 maden ve 10 makine diye bir duyum aldık işçi alımı olduğu için mühendiste alınacaktır illaki ancak kurum çokta umut vermiyor ilerisi için çoğu müessese mekanize ayak çalışması yapacak yapmaya mecbur geçen sene verilen söz yerine geldi evet bu doğru ama kurum sürekli emekli veriyor 1000 kişi geldi ise geçen yıldan beri 700 kişi emekli olmuş yaklaşık 500 daha gelecek ama bu temmuz ayı ve sene sonunda yine bir 300-400 kişi emekli olacak bu rakamlar tüm ttk müesseselerinin toplamıdır öngörülen rakamlardır çoğu kişi kıdem tazminatı ile ilgili yasayı bekliyor çıkarsa dilekçeyi veren gider emeklilik hakkı olanlardan

Tüm meslektaşlar için hayırlı bir atama dönemi olmasını dilerim.

madenci_87
Şef
03 Temmuz 2019 21:22

evet TTK için resmi sitesinden personel alımı yapacağı zaman maden mühendislerini ne şekilde istihdam edeceğini hangi şartlarda eleme yapacağını görebilirsiniz

2018kpsss, 5 yıl önce
40 maden mühendisi TTK içinmi diyosunuz hocam

2018kpsss
Şube Müdürü
03 Temmuz 2019 22:22

TTK dışında alım olmucak mı acaba
madenci_87, 5 yıl önce

evet TTK için resmi sitesinden personel alımı yapacağı zaman maden mühendislerini ne şekilde istihdam edeceğini hangi şartlarda eleme yapacağını görebilirsiniz

madenci_87
Şef
03 Temmuz 2019 23:20

Yalnız duyum olduğunu tekrarlamak isterim bazen talep edilen sayı duyulur ama gelen kadro 20 olabilir daha o kadrolar açıklanmadı sanırsam ttk haricinde bilgim yok diğer kurumlardaki arkadaşlar belki yardımcı olabilir

arın1001
Aday Memur
08 Temmuz 2019 13:07

yarın umarım iyi bir alım olur.şimdiden hayırlı olsun

madenci_87
Şef
08 Temmuz 2019 20:35

yarın mı açıklanacak

arın1001, 5 yıl önce

yarın umarım iyi bir alım olur.şimdiden hayırlı olsun

arın1001
Aday Memur
09 Temmuz 2019 00:12

evet hocam

madenci_87, 5 yıl önce

yarın mı açıklanacak

09 Temmuz 2019 14:32

10 kadro var sanırım. yanlış mı gçrüyorum.

madenci_87
Şef
09 Temmuz 2019 15:02

bende 3 kadro gördüm

etimaden kütahya emet 1

tki kütahya tavşanlı 1

tki çanakkale çan 1

pokemon milliyetçisi, 5 yıl önce

10 kadro var sanırım. yanlış mı gçrüyorum.

2018kpsss
Şube Müdürü
09 Temmuz 2019 16:14

3 kadro toplam 10 kişi 4-4-2
madenci_87, 5 yıl önce

bende 3 kadro gördüm

etimaden kütahya emet 1

tki kütahya tavşanlı 1

tki çanakkale çan 1

madenci_87
Şef
09 Temmuz 2019 19:55

doğrudur uzun süredir bu işlere bakmıyordum gözden kaçmış hayırlı atama dönemleri dilerim

2018kpsss, 5 yıl önce
3 kadro toplam 10 kişi 4-4-2
11 Temmuz 2019 11:33

bu arada her atama döneminde olan bir olay hakkında yazmak istiyorum. ben 2 sene beklemiştim bana sıra gelecek diye. bu süre sonunda aynı dönem atandığımız insanlar ile kayıtta denk geldik. 2 sene boyunca burada yazılanları okuduklarını ama yazmadıklarını falan söylemişlerdi. o ara sıralama çok kritik bir durumdaydı bilenler bilir. herkesten puanlarını yazmasını rica etmiştik lakin arkadaşlar sinsi gibi ordan izlemeyi tercih etmişler. insanlar burada emek veriyor sadece onu belirtmek istedim.

haaa şunu da söylemek isterim. hayatlarını görüyorum aynı sinsilikte devam ediyor. kadınlar nereye kapaklanıp evleneyim. evliyse daha asaleti alır almaz çocuk yapayım. erkekler ev araba alayım vs. 6 senedir taşrada görev yapıyorum. bu kadar mutsuz bireyleri ilk defa bir arada gördüm. bir insanın anası babası, arkadaşları ziyaret etmez mi seneler boyunca. 1 tane sevdiğiniz bir dostunuz olmaz mı tatile gidebileceğiniz. boş bir dedikodudan ibaret yaprak kürek hayatlar.

evet atanırız atanamayız burası ayrı bir konu umarım herkes gönlüne göre bir yerde çalışır. ama şöyle davaro gibi yaşayacağınıza mutlu bir şekilde sevdiklerinizle yaşam mücadelesine devam ediniz. doğaya, hayvanlara, insanlara saygısı olmayan yıkık kekolarla ayın 15'ini beklemekten iyidir.

iyi bir insan olmadan iyi bir mühendis de olamayız. sevgilerimle.

arın1001
Aday Memur
11 Temmuz 2019 14:23

kadro verilen kurumlarla ilgili bilgisi olan var mı?

madenci_87
Şef
12 Temmuz 2019 23:07

2012 kpss sıralamasını ben yapmıştım seni de hatırlıyorum duygularıma tercüman olmuşsun aynen dediğin gibi paranın kölesi olan bir sürü davaro var çıkar peşinde koşan devleti nasıl kitabına uydurup düdüklerim diyen çalışmadan çalışıyormuş gibi görünen maaşı nasıl cukkalarım diyen bir sürü davaro var dediğin gibi okuyup okuyup geçen ama bir teşekkürü bile yazamayan davarolar var ve bu davarolar bir şekilde atanacak sırada oluyor ve sözde devlete hizmet ediyorlar inşaallah aklı başında yetim hakkı nedir bilen el işinde değil devlet işinde çalıştığının farkında olan arkadaşlar atanır herkesin gönlünce hakkında hayırlısı olsun..

bu arada ttk alım yapmadı 1 avukat alacakmış ancak ya talepler yetişmedi ki forumda buna benzer bir başlık gördüm ya da alımları kendi açıklayacak her şeyin hayırlısı olsun..

pokemon milliyetçisi, 5 yıl önce

bu arada her atama döneminde olan bir olay hakkında yazmak istiyorum. ben 2 sene beklemiştim bana sıra gelecek diye. bu süre sonunda aynı dönem atandığımız insanlar ile kayıtta denk geldik. 2 sene boyunca burada yazılanları okuduklarını ama yazmadıklarını falan söylemişlerdi. o ara sıralama çok kritik bir durumdaydı bilenler bilir. herkesten puanlarını yazmasını rica etmiştik lakin arkadaşlar sinsi gibi ordan izlemeyi tercih etmişler. insanlar burada emek veriyor sadece onu belirtmek istedim.

haaa şunu da söylemek isterim. hayatlarını görüyorum aynı sinsilikte devam ediyor. kadınlar nereye kapaklanıp evleneyim. evliyse daha asaleti alır almaz çocuk yapayım. erkekler ev araba alayım vs. 6 senedir taşrada görev yapıyorum. bu kadar mutsuz bireyleri ilk defa bir arada gördüm. bir insanın anası babası, arkadaşları ziyaret etmez mi seneler boyunca. 1 tane sevdiğiniz bir dostunuz olmaz mı tatile gidebileceğiniz. boş bir dedikodudan ibaret yaprak kürek hayatlar.

evet atanırız atanamayız burası ayrı bir konu umarım herkes gönlüne göre bir yerde çalışır. ama şöyle davaro gibi yaşayacağınıza mutlu bir şekilde sevdiklerinizle yaşam mücadelesine devam ediniz. doğaya, hayvanlara, insanlara saygısı olmayan yıkık kekolarla ayın 15'ini beklemekten iyidir.

iyi bir insan olmadan iyi bir mühendis de olamayız. sevgilerimle.

Toplam 626 mesaj
«20212223242526272829303132

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi